Podpořte root, platební metody

Ovrscout

Podpořte root, platební metody
« kdy: 16. 02. 2016, 18:11:24 »
Mám takový dotaz, uvažujete o platbách přes paypal či přímo z účtu(ale s navázáním na uživatelský účet)?
Má nechuť platit kartou přímo je značná :)


Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2016, 19:16:40 »
Obě tyto možnosti (a další) tam jsou. Jen je potřeba předem vypnout automatické opakování platby, protože to je dostupné jen u některých metod a možnosti se tím omezí. Pokud zvolíte jednorázovou platbu, objeví se další metody. Přikládám obrázek.

Ado

Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #2 kdy: 16. 02. 2016, 21:21:23 »
Hotovo, strieborny podporovatel.


Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #3 kdy: 16. 02. 2016, 21:38:39 »
Děkujeme moc, máme v plánu brzy zveřejnit nějaké podrobné informace o tom, jak přispěvatelský program funguje.

Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #4 kdy: 17. 02. 2016, 01:36:26 »
super, jen by asi bylo vhodné to doplnit i do stránky http://www.root.cz/podporte/ teď tam vidím jen obrázky platebních karet a bitcoinu. Aby to bylo jasné už předem, třeba mne to na první ránu odradilo od prokliknutí na platbu.


Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #5 kdy: 17. 02. 2016, 01:45:21 »
A to omezení pouze na karty by asi taky chtělo vypsat do toho výběrového okna kde se vybírá automatické prodlužování, je to takové neintuitivní a nenapadlo by mne to.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #6 kdy: 17. 02. 2016, 09:29:09 »
Nehlede a to, ze nekteri prispevovatele by mozna chteli zustat neonalepkovani, bez zariveho napisu vedle nicku. O takove moznosti jsem to zatim nejak nic nezahledl. Ovsem podporit bez onalepkovani, ale ne anonymne bez registrace, aby clovek ziskal nektere vyhody s tim spojene, napriklad zmizeni reklam. BTW, podpora bez registrace jen pomoci QR kodu??? Vazne? To ma clovek udelat jak bez smartfounu?

Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #7 kdy: 17. 02. 2016, 09:36:33 »
Jarine ty ses fakt degen.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #8 kdy: 17. 02. 2016, 09:44:30 »
Jarine ty ses fakt degen.

Vazne? A ty treba kdyz das prachy charite, tak pak chodis po ulici s velkou plackou na kabate "Dal jsem litr charite"?

TKL

Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #9 kdy: 17. 02. 2016, 09:55:34 »
Jarine ty ses fakt degen.

Vazne? A ty treba kdyz das prachy charite, tak pak chodis po ulici s velkou plackou na kabate "Dal jsem litr charite"?

Naprosto s Jardou souhlasím. Nevím, proč by se to, že někoho podpořím, mělo vystavovat na odiv. Já jsem volal po možnosti poslat peníze bez registrace (hallelujah!) a Jarda chce přispět sice jako registrovaný, ale nechlubit se tím. Tato možnost by rozhodně měla být k dispozici.

TKL

Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #10 kdy: 17. 02. 2016, 09:59:12 »
BTW, podpora bez registrace jen pomoci QR kodu??? Vazne? To ma clovek udelat jak bez smartfounu?

Číslo účtu: 2201862028/5500
VS: 5600000056

Toto jsou údaje z QR kódu a že jsou pravé potvrzuje i informace, kterou mám v mailu z iinfa od paní Renaty Fiedlerové z doby, kdy možnost poslat peníze bez registrace ještě nebyla zveřejněna.

Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #11 kdy: 17. 02. 2016, 10:05:02 »
Nevím, proč by se to, že někoho podpořím, mělo vystavovat na odiv.
Asi jsem mel pouzit citaci, reagoval jsem na tohle:
Citace
podpora bez registrace jen pomoci QR kodu??? Vazne? To ma clovek udelat jak bez smartfounu?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #12 kdy: 17. 02. 2016, 10:10:19 »
Popravdě bych to taky nezvládl, musel jsem si nechat pomoct. Jenom QR kód je na webu debilita, bohatě by stačilo pod něj napsat údaje. Ale já osobně ty zlaté s****y pod nickem v diskuzi chci a vyhovuje mi, když je mají i ostatní přispěvatelé. Člověk tak aspoň ví, jestli se baví s náhodným kolemjdoucím nebo člověkem, který se zde cítí natolik doma, že je ochotný se účastnit i finančně. Aspoň teda pod články.

Lol Phirae

Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #13 kdy: 17. 02. 2016, 10:15:19 »
To by snad bylo otázkou jednoho zaškrtávadla v nastaveních profilu, jestli ten status chci mít zobrazený nebo ne. Na druhou stranu, pokud chci poslat peníze "anonymně" a když kliknu na "objednávku" a vyskočí na mě okno s přihlášením, tak asi půjdu pryč. Proč tam do pytle není místo obrovského nápisu "Přihlášení je nezbytné" možnost "Chci přispět bez registrace"?! (O tom, že jiné možnosti platby se zobrazí pouze tehdy, pokud něco "defaultního" odškrtnu, ani nemluvě.

Mě to nedá - ono celá ta "logika" (workflow) přesně odpovídá výsledku kritizovaného redesignu zdejšího webu. Prostě ten, kdo to navrhoval, není schopen použít mozek. Výsledek nedává žádný smysl.

 ::)  >:(

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Podpořte root, platební metody
« Odpověď #14 kdy: 17. 02. 2016, 10:24:26 »
A jinak to byla docela zábavná etuda. Jednak se ten den root.cz permanentně kazil, jednak jsem měl zaškrtnuté tlačítko pro automatické platby, takže mi to nechtělo umožnit platbu z účtu (ve kterou jsem podle infografiky ani moc nevěřil). Pak se to celé zaseklo ve stavu, ze kterého nebylo přes nastavení účtu úniku a až náhodou jsem zjistil, že se to dá obejít tím přímím odkazem v nabídce. Když nepočítám to, že jsem ještě k tomu neměl peníze na účtu, vypadá to, že tady pro nás Root udělal test trpělivosti, aby zaplatili jen takoví magoři jako já.

Proti platební bráně pro okamžitou platbu nic nemám, ale na druhou stranu s říkám jestli by nestačilo prostě vypsat číslo účtu a každému přidělit variabilní symbol, ať už předem nebo na vyžádání pro danou platbu. Je to jednoduchá a standardní metoda, která nevyžaduje žádnou práci kromě zpracování plateb, které by v nejhorším případě stačilou jednou každý všední den. Bránu pro přímou platbu z banky a okamžité zpracování platby beru jako bonus, pokud je zjevné, jak ji úspěšně použít, což pro mě v tomto případě nebylo.