Problém kláves ve hrách

Pavel novic

Problém kláves ve hrách
« kdy: 13. 02. 2016, 20:06:23 »
Zdravím,
mám takový delikátní problém. Když hraji hry ( je jedno jaké, už jsem to poznal na cca 10 hrách) a držím delší dobu nějakou klávesu ( nejčastěji Q a D pro chůzi) tak i když sundám prst z klávesy, tak postavička stále jde tím směrem. Daný pohyb deaktivuji opětovným zmáčknutím dané klávesy. Při práci ve windows a při psaní daný problém nemám...
Mám Windows 10 PRO a Lenovo edge E460. Osobně si myslím, že to bude nějaká vychytávka buď z windows nebo od lenova..
Děkuji za každý nápad.


davkol

Re:Problém kláves ve hrách
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2016, 20:16:39 »
Zkus Switch Hitter (pokud teda funguje ve WinX) nebo v GNU/Linuxu showkey a podívej se, kdy je příslušná klávesa uvolněna (tj. klávesnice pošle systému zprávu o uvolnění klávesy).

Pavel novic

Re:Problém kláves ve hrách
« Odpověď #2 kdy: 13. 02. 2016, 20:22:32 »
Zkus Switch Hitter (pokud teda funguje ve WinX) nebo v GNU/Linuxu showkey a podívej se, kdy je příslušná klávesa uvolněna (tj. klávesnice pošle systému zprávu o uvolnění klávesy).

Pokud tomu správně rozumím, tak tímhle způsobem odhalím zda je o HW nebo o SW věc?

Pavel novic

Re:Problém kláves ve hrách
« Odpověď #3 kdy: 13. 02. 2016, 20:26:09 »
tak EK Switch Hitter (ver. 1.0) mi ukazuje že klávesy po opustění prstu se normálně vypnou..i po několika vteřinovém držení.. (i minutu). Takže bych to viděl na něco s SW..:(

davkol

Re:Problém kláves ve hrách
« Odpověď #4 kdy: 13. 02. 2016, 21:24:52 »
Tak nějak. Doporučuju si projít nastavení přístupnosti (tam, kde jsou sticky keys atp.), jestli tam není něco relevantního.


Pavel novic

Re:Problém kláves ve hrách
« Odpověď #5 kdy: 13. 02. 2016, 22:30:00 »
Tak nějak. Doporučuju si projít nastavení přístupnosti (tam, kde jsou sticky keys atp.), jestli tam není něco relevantního.

TO mě napadlo taky..bohužel už mě nenapadá kde