Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?

Zelenac

Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« kdy: 11. 02. 2016, 02:06:11 »
Dlouho mi vrtá hlavou jedna věc, nějak jsem to celý život nedokázal pochopit. Jak někoho můžou bavit web technologie a vývoje webů? Javascript, php, css, pak tam jsu ještě další věci které ani neznám: ruby, node.js, jakýsik angularjs... to vše za účelem vytvoření dostatčně barevné interaktivní kraviny typu facebook a Alza eshop, před kterou budou moct lidi dostatečně dlouho sedět na zadku a marnit čas. Prosím, vysvětlete mi někdo, co lidi na těchto plytkých internetových technologiích vidí. Chápu, když chce někdo programovat řidící jednotku raketoplánu, robota, samonaváděcí systém pro rakety země vzduch, dvouhlavňový kanón s automatickým zaměřováním živých cílů, simulátor pohybu vesmírných těles pro vědecké účely, hry, ale nechápu, jak se někdo může chtít stát javascript-mrd(k)alem. Bral bych ještě, kdyby to byly povětšinou ženské, jenže ono to je spíše naopak. Čím to je? A proč to má být sakra náplní mojí práce?


robotron

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #1 kdy: 11. 02. 2016, 02:38:23 »
Uz jsem te pochopil, Zelenaci, snazis se prekonat Ivana Novyho, ale obavam se, ze sis vytkl prilis ambiciozni cil.

Tak z toho zkus vykresat aspon kus zabavy a nejak se vymezit vuci ty podmnozine sci-fi aplikaci, ktery jsou postaveny na zminenejch webovejch technologiich, napriklad server heavens-above ;-)

Zelenac

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #2 kdy: 11. 02. 2016, 03:02:29 »
Uz jsem te pochopil, Zelenaci, snazis se prekonat Ivana Novyho, ale obavam se, ze sis vytkl prilis ambiciozni cil.

Tak z toho zkus vykresat aspon kus zabavy a nejak se vymezit vuci ty podmnozine sci-fi aplikaci, ktery jsou postaveny na zminenejch webovejch technologiich, napriklad server heavens-above ;-)

Obavám se, že toho pána neznám a také, zásadně se nevymezuji vůči jakýmkoli scifi aplikacím, ikdyž by pro ně byla lepší desktopová aplikace.  8)

ToBySisPomohl

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #3 kdy: 11. 02. 2016, 04:55:56 »
Programuji komercne robota. Jednou za tyden ten robot parkrat po sobe neco blbe uchopi,cimz nadela takovou trochu mensi skodu (snad asi proto ze to neco nahodou nejak divne lezi). Zakaznik kvuli tomu dela uz par mesicu dusno. Reseni neznamo.

Klidne bych sel i delat JS a web, ostatne jsem to kdysi trochu i delal. Prace jako takova by me docela BAVILA. Asi by me ale na tomto prostredi trochu vadilo neustaly pretlak prechytralych lidi a kindermanagmentu, kvuli kterym bych jednoduche fungujici veci typu "zaskrtnete pocet pozadovanych jizdenek a stisknete ODESLAT" musel predelavat na jakasi silenstvi v AJAXu a ruznych podivuhodych frameworcich a nejnovesich vystrelcich v oblasti databazi, ktere nejpozdej v priprave na dalsi vanocni sezonu tj. koncem leta stejne majitel vymeni.

Ale asi neni z nejakeho duvodu mozne, aby se tato oblast programovani stabilizovala. Jednak je v ni pomerne dost penez a jednak pokud nahodou nemuzete v eshopu dokoncit nakup oleje do motorove pily, najdete si na heurece jiny eshop kde to jde..

Radovan.

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #4 kdy: 11. 02. 2016, 05:55:07 »
Nejenom tlamokniha se dá programovat v JavaScriptu, můžeš zkusit něco takového: http://karel.oldium.net

Znám lidi kteří stále programují nové věci pro osmibity, a opravdu je to baví. Aní tím výkonem ze raketoplánem moc nezaostávají ;-)


pb.

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #5 kdy: 11. 02. 2016, 06:12:53 »
Programuji komunikační systémy - telefonní ústředny. Na straně serveru C++, na straně uživatele (servis, napojení na firemní IS) web - javascript a všechno generované dynamicky.
Dělám nějaký soft pro sběr technologických dat. Modbus, RS485, teploměry, voltmerty, ampérmetry, databáze, statistika - na straně serveru opět C++ a na straně uživatele zase web.
Baví mě i ta webová část. Používám obvykle jquery, jquery.ui, bootstrap, grafy highcharts... prostě to "šílenství v ajaxu" a těší mě, že i v nenápadné pidikrabičce o výkonu horšího mobilu strčené kdesi v rozvaděči se spoustou drátů jsou schované webové stránky na špičkové úrovni.

Ivan Nový

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #6 kdy: 11. 02. 2016, 07:22:06 »
Dlouho mi vrtá hlavou jedna věc, nějak jsem to celý život nedokázal pochopit. Jak někoho můžou bavit web technologie a vývoje webů? Javascript, php, css, pak tam jsu ještě další věci které ani neznám: ruby, node.js, jakýsik angularjs... to vše za účelem vytvoření dostatčně barevné interaktivní kraviny typu facebook a Alza eshop, před kterou budou moct lidi dostatečně dlouho sedět na zadku a marnit čas. Prosím, vysvětlete mi někdo, co lidi na těchto plytkých internetových technologiích vidí. Chápu, když chce někdo programovat řidící jednotku raketoplánu, robota, samonaváděcí systém pro rakety země vzduch, dvouhlavňový kanón s automatickým zaměřováním živých cílů, simulátor pohybu vesmírných těles pro vědecké účely, hry, ale nechápu, jak se někdo může chtít stát javascript-mrd(k)alem. Bral bych ještě, kdyby to byly povětšinou ženské, jenže ono to je spíše naopak. Čím to je? A proč to má být sakra náplní mojí práce?

Před 30 lety místo webu většina programátorů dělala hromadné zpracování dat (termín z té doby) na mainframech a taky to nebyla kdovíjaká zábava. Místo angularu se řešily věci, jako jak ukládat data na disku, aby byl přístup co nejrychlejší (PL/1) :-)

Prostě, co si trh žádá, to lidé dělají. Umění není dělat co vás baví, ale bavit se tím, co děláte.

A grafický projev se rozvíjel v každé i primitivní kultuře. Válečné pomalování bojovníků primitivních kmemů v Tichomoří je ještě barvitější a nápaditější než současný web a má svou funkci, zastrašit protivníka. U webu je to zase překvapit a udržet pozornost návštěvníka co nejdéle. Obojí vychází z toho, jak funguje lidská psýché.

Jinak zdrojem ze kterého vyšlo celé IT, je automatická realizace grafických návrhů vzorů (děrné štítky žakárových strojů), tedy po vizuální stránce v podstatě něco podobného jako internet. Tedy snaha pomocí obrazu, zalíbit se obecenstvu, realizovaná automatickými prostředky.

karel

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #7 kdy: 11. 02. 2016, 09:03:46 »
Proč, protože sousta lidí zvláště zákazníků neocení dokonale navržený kód na straně serveru, vidí za tím jen nepochopitelné náklady, ale zato ocení promakyný webový interface kde je spousta grafů a divných věcí aktualizovaných "realtime". Asi by jste se divil co je pro zákazníka opravdu důležité a co je poddružná věc, zpravidla to bývá čím jednoduší tím na tom více trvá a neustále o tom mluví, příklad: jednoduché změna pozadí z administrace, složitější: způsob vyhledávání a řazení podobných produktů (na toto Vám řekne to je přeci jasné jak to má být)

karel

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #8 kdy: 11. 02. 2016, 09:05:32 »
Proč, protože sousta lidí zvláště zákazníků neocení dokonale navržený kód na straně serveru, vidí za tím jen nepochopitelné náklady, ale zato ocení promakyný webový interface kde je spousta grafů a divných věcí aktualizovaných "realtime". Asi by jste se divil co je pro zákazníka opravdu důležité a co je poddružná věc, zpravidla to bývá čím jednoduší tím na tom více trvá a neustále o tom mluví, příklad: jednoduché změna pozadí z administrace, složitější: způsob vyhledávání a řazení podobných produktů (na toto Vám řekne to je přeci jasné jak to má být)

Ikdyž to úplně neodpovídá na otázku proč mě to baví, no proto že je něco vidět. A pak mám radost když mi zaplatí fakturu a já za ty peníze vemu ženu na večeři.

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #9 kdy: 11. 02. 2016, 09:06:00 »
Dlouho mi vrtá hlavou jedna věc, nějak jsem to celý život nedokázal pochopit. Jak někoho můžou bavit web technologie a vývoje webů? Javascript, php, css, pak tam jsu ještě další věci které ani neznám: ...

Upadáš, chlapče, upadáš.
Ty tvoje výlevy jsou čím dál hloupější...

PS: Aha, přehlédl jsem "Dnes v 02:06:11", to možná mnohé vysvětluje...

Ivan Nový

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #10 kdy: 11. 02. 2016, 09:14:37 »
Proč, protože sousta lidí zvláště zákazníků neocení dokonale navržený kód na straně serveru, vidí za tím jen nepochopitelné náklady, ale zato ocení promakyný webový interface kde je spousta grafů a divných věcí aktualizovaných "realtime". Asi by jste se divil co je pro zákazníka opravdu důležité a co je poddružná věc, zpravidla to bývá čím jednoduší tím na tom více trvá a neustále o tom mluví, příklad: jednoduché změna pozadí z administrace, složitější: způsob vyhledávání a řazení podobných produktů (na toto Vám řekne to je přeci jasné jak to má být)

Ikdyž to úplně neodpovídá na otázku proč mě to baví, no proto že je něco vidět. A pak mám radost když mi zaplatí fakturu a já za ty peníze vemu ženu na večeři.
Ani Boha neuspokojilo stvořit jen škaredého racionálního muže, a vytvořil i něco krásného, ženu, hezkou obálku, pro důležitou funkci :-)))

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #11 kdy: 11. 02. 2016, 09:16:47 »
Chápu, když chce někdo programovat ..... samonaváděcí systém pro rakety země vzduch, dvouhlavňový kanón s automatickým zaměřováním živých cílů, ..

Tak tohle zase nechapu ja.

vim vsechno

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #12 kdy: 11. 02. 2016, 09:19:55 »
Protoze hodne hlavne zacinajicich programatoru v tom vidi potencial neco dokazat - udelat nejaky web/aplikaci, ktera jim potom bude vydelavat.

Kontraband

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #13 kdy: 11. 02. 2016, 09:27:39 »
tiez to nepochopim. mne pridu tie rozne js frameworky a aj samotny javascript len nejaka zlatanina cehosi. nevidim v tom zmysel. ked chytim C++, C#, alebo iny naozajstny programovaci jazyk, tak tam vidim uroven, vidim to realne programovanie. A nie mrdanie sa s CSS, JS a podobnymi srackami. Osobne si radsej vyberam programovanie back-endu, alebo GUI ale v nejakom WPF/XAML, kde to dava hlavu a patu. To, o co sa dnes snazia v dnesnej dobe mladi ludia, je skor parodia na programovanie :)

dustin

Re:Jak někoho může bavit vývoj web aplikací...?
« Odpověď #14 kdy: 11. 02. 2016, 09:46:49 »
Všechno má svoje. Udělat kvalitní elegantní backend vyžaduje svoje, stejně tak jako udělat kvalitní a elegantní frontend. Obojí vyžaduje specializaci a málokdo umí obojí. Kvalitních fronendistů je jak šafránu, protože není vůbec jednoduché sledovat neustálý vývoj html/js/css v kombinaci s možnostmi prohlížečů na všech platformách, kterých je dnes ještě víc, než dřív. A chce to sakra zkušenosti, nejen si něco přečíst.

Nechápu, proč to očividně backendista vůbec řeší. Jsem taky backendista, frontend mě nebaví (tedy neumím), ale smekám před těmi dobrými (třeba mým kolegou ve firmě).