Koupím zdroj k notebooku Dell

Lol Phirae

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #30 kdy: 11. 02. 2016, 23:37:49 »
A jsou tiskarny, ktere po urcitem poctu stranek odmitaji tisknout a predstiraji poruchu. Jine se zase domahaji vymeny selenoveho valce, prestoze mu nic neni.....

K dokonalosti to dotáhli soudruzi z OKI. Po roce provozu z původní tiskárny nezbylo nic krom napájecího kabelu. Jejich super-ekologická nesmírně výhodná laserová tiskárna postupně odmítla tisknout, protože skončila životnost válce (dvakrát), pak skončila životnost pásové jednotky (při výměně zaměnil servis náhradní díl za jiný určený pro o rok starší model, čímž došlo ke zničení kastle, protože dovnitř to sice šlo, ale otevřít tu plastovou kastli bez jejího rozlámání na kusy už ani za boha), načež ukončila svou životnost zapékací jednotka. Toto vše je u soudruhů z OKI spotřební materiál. Když za několik týdnů odešla elektronika, tak tiskárna putovala i přes rozšířenou tříletou záruku, z níž ještě zbývaly dva roky, rovnou do sběrného dvora.

Náklady za ten rok dosáhly trojnásobku pořizovací ceny -- nepočítaje tedy originální tonery, protože recyklované nikdo nedodával, anžto se ještě nepodařilo prolomit DRM soudruhů z OKI na tonerovém kurvačipu.

 >:( >:( >:(


ByCzech

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #31 kdy: 12. 02. 2016, 00:41:49 »
Neco bych tu mel, nejaky kontakt? Popis sedi, akorat to ma 19,5V. V BIOSu se mi identifikuje jako 90W.
To je v pořádku, DELL mají 19.5V
tak tak

Ještě dotaz, nejde ta kontrola zdroje náhodou v BIOSu vypnout? Pak fungují i "noname". U tech co mi prošly rukama to tak podle mě bylo.

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #32 kdy: 12. 02. 2016, 01:02:36 »
Pochybuji v biosu nic takového není čím by se to dalo obejít  ono záleží jak je ne originál  zdroj udělaný respektive kolik si dá výrobce s tím práce..
Co si pamatuji tak nám odešla nabíječka od iPadu a sehnal jsem na aukru neoriginál ono to sice nabíjelo ale podle mě chyběla regulace protože se na tom dala vařit voda a jak jsem to jednou roz operoval tak proti originálu tam chyběla polovina věcí tím myslím filtry a zpětnovazební kondenzátory prostě se šetřilo kde se dá a zdrojů k notebook um to nebude o nic lepší. Ono to sice nějak nabíjí ale myslím že místo řízené regulace tam vládne anarchie čímž samozřejmě trpí hlavně články.
Mám odzkoušeno že normální neřízená nabíječka tužkových baterek snižuje počet nabíjecích cyklů až o 2/3 protože do baterky teče maximum co může...
U nabíječky co má inteligentní regulaci trvá formování článku i 2 dny
« Poslední změna: 12. 02. 2016, 01:04:31 od Mirek Čech »

ByCzech

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #33 kdy: 12. 02. 2016, 11:20:35 »
Pochybuji v biosu nic takového není čím by se to dalo obejít  ono záleží jak je ne originál  zdroj udělaný respektive kolik si dá výrobce s tím práce..
Co si pamatuji tak nám odešla nabíječka od iPadu a sehnal jsem na aukru neoriginál ono to sice nabíjelo ale podle mě chyběla regulace protože se na tom dala vařit voda a jak jsem to jednou roz operoval tak proti originálu tam chyběla polovina věcí tím myslím filtry a zpětnovazební kondenzátory prostě se šetřilo kde se dá a zdrojů k notebook um to nebude o nic lepší. Ono to sice nějak nabíjí ale myslím že místo řízené regulace tam vládne anarchie čímž samozřejmě trpí hlavně články.
Mám odzkoušeno že normální neřízená nabíječka tužkových baterek snižuje počet nabíjecích cyklů až o 2/3 protože do baterky teče maximum co může...
U nabíječky co má inteligentní regulaci trvá formování článku i 2 dny

Hm, já to tam mám v "Post Behavior → Adapter Warnings", volby "Off" a "Enabled". Když se to dá na Off, tak to nedržkuje ohledně zdroje. Čímž netvrdím, že musejí fungovat úplně všechny.

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #34 kdy: 12. 02. 2016, 11:26:15 »
No netvrdím že to nejde jaký máš stroj a verzi biosu ?


ByCzech

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #35 kdy: 12. 02. 2016, 11:59:03 »
No netvrdím že to nejde jaký máš stroj a verzi biosu ?

Dell Latitude D830, BIOS A17 (1.7). Ale prošlo mi rukama více různých strojů, starších i novějších a měly to tam podle mě všechny. Jsem zvědavý šťoura a tyhle věci obvykle důkladně prolezu :).

Electronic57


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #37 kdy: 12. 02. 2016, 20:25:21 »
Mám odzkoušeno že normální neřízená nabíječka tužkových baterek snižuje počet nabíjecích cyklů až o 2/3 protože do baterky teče maximum co může...

No nevim, ja mel nabijecku s mikroprocesorem, jak rikali na krabici a vyhodil jsem ji. Clanky se v ni hraly, az se z nich skoro kourilo a tak radsi pouzivam zastaralou, co nabiji 8 hodin.

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #38 kdy: 12. 02. 2016, 22:36:53 »
Krabice toho snese :) těch názvů

Vulk

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #39 kdy: 13. 02. 2016, 01:09:04 »
A ještě jedna technická jestli mí někdo zkušenost s replikatorem PR01X jdou využít zároveň jak VGA Dsub ta DVI? ?

Ano funguju, mam tak napojene dva monitory (nie dell  :P) a co sa tyka zdroja u dellu to mas jednoduche pokial nevadi cena za original, tak nemusis riesit model, ale najdi si 90W so sirokym konektorom, prechadzami rukami kopec dellov a od D505 po posledne Ecka pouzivam ten isty zdroj ... a aj pri kupe noveho dell zdroja treba dodrzat uzky/siroky konektor wataz a hotovo ...

Robert

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #40 kdy: 13. 02. 2016, 10:49:46 »
No ja jsem mel nedavno stejny problem - dcera mi urvala I2C pin v konektoru tak sikovne, ze nabijecka v pohode uzivila notebook (D830), ale baterku nedobijela.
Takze jsem to vyresil nakupem http://www.dx.com/p/replacement-90w-power-supply-adapter-for-dell-laptop-7-4mm-x-5-0mm-108184 za 300,- Kc

Funguje v pohode, BIOS ji rozezna a baterka se zase dobiji.

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #41 kdy: 13. 02. 2016, 12:43:50 »
Ok díky všem za reakce. Roberte já měl podobný půjčený a ten ani ten pin neměl .. ale pokud máš ten ý ověřený tak děkuji za navedení sice jsem už zdroj sehnal ale každá informace navíc se hodí..

palo

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #42 kdy: 15. 02. 2016, 11:54:56 »
Ponúkam zdarma, v Bratislave. Konektor bol použitý na niečo iné, ale ak si tam napájkujete svoj, tak by to malo ísť.

palo

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #43 kdy: 15. 02. 2016, 11:56:09 »
nejako tam chýba foto http://puding.sk/DSCF1800.jpg

Lol Phirae

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #44 kdy: 15. 02. 2016, 12:06:36 »