Koupím zdroj k notebooku Dell

Koupím zdroj k notebooku Dell
« kdy: 10. 02. 2016, 19:46:37 »
Zdravím všechny !
Nemá někdo doma nadbytečný zdroj k notebooku dell.Jedná se o Typ : PA 10 Model LA90PS1-00
DC out 19 V  4.62 A  90W
Pouze funkční a aby zdroj identifikoval BIOS. Cena dohodou
M Čech   
« Poslední změna: 10. 02. 2016, 22:32:32 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím : Zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #1 kdy: 10. 02. 2016, 20:50:25 »
Je to normalnich 19 V,  dnes celkem bezna hodnota. To tam nejde dat libovolny, ktery da pozadovane ampery nebo vice, s tim, ze kdyby tam nepasoval jack, tak se naletuje jiny? Oni tam maji nejaky divny konektor kvuli detekci BIOSem nebo co?

Re:Koupím : Zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #2 kdy: 10. 02. 2016, 20:55:50 »
No ne jen Dell y mají detekci biosu pokud mi bios napíše typ zdroje unknown jinak ukazuje výkon zdroje tak se mi s ním nechce bavit replikátor portů  prostě řekne že ne !! a pokud je strčený přímo v noťasu tak se ani baterka nenabíjí a stroj funguje jak pevná linka vytáhnu zdroj a tma.

robotron

Re:Koupím : Zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #3 kdy: 10. 02. 2016, 21:03:36 »
Bohuzel nekeca, sam jsem takhle nouzove jeden Delli odeslej zdroj nahradil pripajenim jinyho notesovyho na kabel a smula. Mozna by slo z Dellzdroje vybrakovat identifikacni obvod, ale to smrdi prilisnou praci.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím : Zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #4 kdy: 10. 02. 2016, 22:26:07 »
Kristova noho! Zabit a zahrabat do smetiste je malo. Tak Dell je dalsi znacka kterou si radsi nekoupim.


Re:Koupím : Zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2016, 22:55:32 »
Kristova noho! Zabit a zahrabat do smetiste je malo. Tak Dell je dalsi znacka kterou si radsi nekoupim.
A může být hůře !!!  i když máš komunikaci ok a někdo ti u staršího stroje přibalí slabší zdroj tak jsi také v háji protože bios řekne že ne :)
Zkoušel jsem si půjčit od věrnou kopii deláckého zdroje z číny za pár peněz a taky nebyli kamarádi

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #6 kdy: 11. 02. 2016, 00:54:05 »
V praxi to vypadá takhle
http://ok2mlo.rajce.idnes.cz/Zdroje_Dell_BIOS/
Baterky jsou OK ale mají softwarově vyčerpány nabíjecí cykly  tak se hlásí že tam nejsou ale normálně fungují. Jen není vidět v systému stav nabíjení a zbylá výdrž.

j

Re:Koupím : Zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #7 kdy: 11. 02. 2016, 08:56:31 »
Kristova noho! Zabit a zahrabat do smetiste je malo. Tak Dell je dalsi znacka kterou si radsi nekoupim.
Tak to si vyrad i HP ... tam kdyz trebas 75W zdroj pripojis k docku, tak se dock ani nerozsviti, protoze jeho pozadavek je 90W zdroj. Pritom spotreba dock + dotycnej notes je tak 30W.

Re:Koupím : Zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #8 kdy: 11. 02. 2016, 09:18:53 »
Kristova noho! Zabit a zahrabat do smetiste je malo. Tak Dell je dalsi znacka kterou si radsi nekoupim.
Tak to si vyrad i HP ... tam kdyz trebas 75W zdroj pripojis k docku, tak se dock ani nerozsviti, protoze jeho pozadavek je 90W zdroj. Pritom spotreba dock + dotycnej notes je tak 30W.
Když to vyřadíš tedy dle mě tak ti to neidentifikuje a bios to nepustí tak jak tak

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím : Zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #9 kdy: 11. 02. 2016, 09:24:44 »
Kristova noho! Zabit a zahrabat do smetiste je malo. Tak Dell je dalsi znacka kterou si radsi nekoupim.
Tak to si vyrad i HP ... tam kdyz trebas 75W zdroj pripojis k docku, tak se dock ani nerozsviti, protoze jeho pozadavek je 90W zdroj. Pritom spotreba dock + dotycnej notes je tak 30W.

Tak HP jsem definitivne vyradil nedavno, kdyz mi jeden znamy prinesl na soucastky HP netbook s uplne ulomenym displayem. A to nepatril k nejlevnejsim. Ta konstrukce je takova, ze to proste nemuze skoncit jinak, nez ulomenim displaye. Kazdy technolog znaly technologii plastu jim to mohl rici predem, stacilo se zeptat. Krome toho ten kram ani nejde normalnim zpusobem rozebrat. Je to vsechno na plastovych pacickach ve stylu iPodu a krome toho asi dva symbolicke srouby. Muj stary Esus muzu normalne rozsroubovat. Cili HP leda tak zadarmo jako rabat pri koupi vetsiho mnozstvi kafe.

nechapajici uzivatel

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #10 kdy: 11. 02. 2016, 12:18:31 »
Ty zdroje (Dell i HP) maji tri kontakty (+, -, identifikace). Lisi se jen hodnotou odporu mezi + a identifikaci. Podle hodnoty odporu se pozna vykonova verze zdroje. Ty hodnoty se daji najit a pak jen pripajet odpor.

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #11 kdy: 11. 02. 2016, 12:24:29 »
Pochybuji že  tam bude jen nějaký odpor..  tam probíhá sofistikovaná  komunikace k řízení zdroje hlídání výkonu kvůli přehřívání a v baterkách je šváb co má I2C sběrnici po které posílá stav baterky do systému a řídí si tím zdroj.   
« Poslední změna: 11. 02. 2016, 12:27:11 od Mirek Čech »

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #12 kdy: 11. 02. 2016, 12:35:13 »
DELLy ví, co mají připojeno. I když si vzpomínám, že jsem kdysi nabíjel DELL i neoriginál nabíječkou. Při spuštění otravoval, ať připojím originál, ale jel. Od konektoru do zdroje vedou tři dráty, když se překlesá ten komunikační, ta zdroj dál jede, ale notebook otravuje, že je to neoriginál zdroj. Alespoň u Latitude řady 4/5/6xx.

Mirek Čech: Baterky si hlídají nabíjecí cykly? Mám doma dvě starý baterky, kde chci vyměnit uvnitř články. Co se děje, když jsou "papírově" cykly vyčerpaný? Baterka pak chcípne a už nejede? Nebo jede, ale nereportuje kapacitu? A jedna otázka lehce mimo - co všechno už máš doma od DELLu? Mám pocit, že si tvoříš muzeum ;D

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #13 kdy: 11. 02. 2016, 12:42:37 »
He he no od Dellu mám 2x notebook k tomu replikátory monitor stand zatím jeden ale hledám druhý, k oběma LCD Dell samozřejmě a klávesnice a myši taky dell ale ty jsou zatím na cestě od prodávajícího.
Takže mi to tu kazí desktop z deskou asus ale ten stejně nepoužívám..
No ale zpět k baterkám ony si počítají kolikrát byly nabité a vybité a po dosažení stavu který nastaví výrobce tak se baterka přestane hlásit jak v biosu tak ji nevidí systém.Ale přesto se nabíjí a lze ji používat jen není feedback v jakém stavu baterka je nebo kdy se blíží k vybití.
Latitude D620
http://ok2mlo.rajce.idnes.cz/DELL_D620/#PB150122.jpg
« Poslední změna: 11. 02. 2016, 12:44:44 od Mirek Čech »

Re:Koupím zdroj k notebooku Dell
« Odpověď #14 kdy: 11. 02. 2016, 13:00:56 »
Replikátor a zdroj bez komunikace se nezapne vůbec
http://ok2mlo.rajce.idnes.cz/Zdroje_Dell_BIOS/#P2110276.jpg