Neplacení poplatků České televizi

Turban Legend

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #45 kdy: 05. 02. 2016, 20:02:03 »
a když je odmítneš zaplatit tak to asi bude co??  8)
[/quote]
Tak to bude občanskoprávní spor.
[/quote]

Spíš jde o to, jak zjistí, že jestli tu televizi vůbec mám. Pro vstup do obydlí (u kanceláře nebo třeba hospody to je jiné) je potřeba povolení k domovní prohlídce. Udělil už soud někdy povolení, aby bylo možno zkontrolovat přítomnost TV přijímače v bytě?


Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #46 kdy: 05. 02. 2016, 20:39:11 »
Spíš jde o to, jak zjistí, že jestli tu televizi vůbec mám. Pro vstup do obydlí (u kanceláře nebo třeba hospody to je jiné) je potřeba povolení k domovní prohlídce. Udělil už soud někdy povolení, aby bylo možno zkontrolovat přítomnost TV přijímače v bytě?
Pro monitoring stačí auto, které projede ulicí. Pokud z měření vyplyne, že televizi máte, bude to už asi dostatečný důvod k povolení k prohlídce.

Turban Legend

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #47 kdy: 05. 02. 2016, 21:16:20 »
Spíš jde o to, jak zjistí, že jestli tu televizi vůbec mám. Pro vstup do obydlí (u kanceláře nebo třeba hospody to je jiné) je potřeba povolení k domovní prohlídce. Udělil už soud někdy povolení, aby bylo možno zkontrolovat přítomnost TV přijímače v bytě?
Pro monitoring stačí auto, které projede ulicí. Pokud z měření vyplyne, že televizi máte, bude to už asi dostatečný důvod k povolení k prohlídce.

Na jakém principu to funguje? Jsou k tomu nějaké zdroje?

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #48 kdy: 05. 02. 2016, 21:26:43 »
tobysme rovnou mohli zavírat všechny podezřelí do krymu
Prej mučedník... To jsme my ostatní, kteří to tu po Tobě musí číst. Tak ještě jednou - buď krim od slova kriminál nebo Krym, což je název toho poloostrova. O zbytku věty vůbec nemluvím.

Hele, podepisuješ se s malym písmenem na začátku jména a/nebo příjmení? Ne, že by ses tak nemohl jmenovat - věřím, že Ty dokážeš dojít na matriku a vysvětlit jim, že chceš bejt fakt s malýma písmenama...

A docela rád bych si u Tebe dal poptávku na jeden projekt. Nemáš někde nějaký reference? Rád se bavím na Tvůj účet...

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #49 kdy: 05. 02. 2016, 21:45:43 »
Na jakém principu to funguje? Jsou k tomu nějaké zdroje?
Puštěnou televizi většinou z ulice i přes závěsy poznáte i očima :-) Našel jsem jen docela starý článek: Česká televize si „posvítí“ na neplatiče. U CRT televizí si dovedu představit, že měly charakteristické elektromagnetické záření. Možná, že zachytit LCD nebo LED televize už nebude tak snadné, a také asi půjde těžko odlišit TV vysílání od přehrávání DVD nebo videa z internetu.

Každopádně mi připadá nejlepší televizní poplatek prostě platit. I kdybych nevěděl, k čemu Česká televize slouží a nevěděl bych, že je pro každého občana ČR užitečná, i kdyby se na ČT v životě nepodíval, pořád je to služba, kterou dost lidí považuje za důležitou pro občany téhle země. V daních také platím i za údržbu silnice mezi Horní a Dolní Lhotou, i když tam nikdy nepojedu, na hasiče, i když neplánuju požár, platím na léčbu kuřáků nebo alkoholiků.


Jenda

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #50 kdy: 05. 02. 2016, 21:48:17 »
Na jakém principu to funguje? Jsou k tomu nějaké zdroje?
Leakující mezifrekvence superhetu.

meh

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #51 kdy: 05. 02. 2016, 23:37:22 »
Nejsem v ČR a poplatky za TV jsou již v účtu za elektřinu. Na TV se nedívám, nevlastním ji a co jsem viděl, dávají tam ještě větší hovna než v ČR. Netřeba ani zmiňovat, že pořady jsou v jazyce, kterému nevládnu.

Přesto platím, protože mám elektřinu V ČR alespoň můžete říct, že TV nemáte nebo ji prostě doopravdy nemáte.

Elektřinu má spousta lidí zejména kvůli ledničce. Topit a svítit se dá v případě potřeby i jinak. Bez televize i rádia se dá pochopitelně žít.
tv nemam.
lednice je odpojena a zjistil jsem, ze ji nepotrebuju snad jen v lete na chlazenou vodu by se dala ospravedlnit
problem je pracka+susicka
mycka je potreba jednou za uhersky rok kdyz je potreba uklidit po navsteve

#

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #52 kdy: 05. 02. 2016, 23:43:40 »
 ;D
Každopádně mi připadá nejlepší televizní poplatek prostě platit. I kdybych nevěděl, k čemu Česká televize slouží a nevěděl bych, že je pro každého občana ČR užitečná, i kdyby se na ČT v životě nepodíval, pořád je to služba, kterou dost lidí považuje za důležitou pro občany téhle země.
WTF? Takze nemam TV, a podle analyzy nekoho na netu (tebe) je to pro kazdeho uzitecny, takze to mam raci platit. To sou nazory jak z materske skoly.

semestralka - mučedník

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #53 kdy: 06. 02. 2016, 00:01:32 »
tobysme rovnou mohli zavírat všechny podezřelí do krymu
Prej mučedník... To jsme my ostatní, kteří to tu po Tobě musí číst. Tak ještě jednou - buď krim od slova kriminál nebo Krym, což je název toho poloostrova. O zbytku věty vůbec nemluvím.

Hele, podepisuješ se s malym písmenem na začátku jména a/nebo příjmení? Ne, že by ses tak nemohl jmenovat - věřím, že Ty dokážeš dojít na matriku a vysvětlit jim, že chceš bejt fakt s malýma písmenama...

A docela rád bych si u Tebe dal poptávku na jeden projekt. Nemáš někde nějaký reference? Rád se bavím na Tvůj účet...
ahoj  8)
jednoduchá otázka myslíš si že je správný někoho zabanovat jenom za to že si myslíš že to je homosexsuál??
to mi totiž ty xenofobové provedli
a když je odmítneš zaplatit tak to asi bude co??  8)

Tak tě ČT zažaluje u civilního soudu, jako ty bys žaloval někoho, kdo by ti nezaplatil v rozporu s platnou smlouvou. Neplacení koncesionářských poplatků není přestupek ani trestný čin.

a když se u toho třeba bude střílet a budou umírat lidi??
to se to pak sloučí do jednoho případu kde je rozhodující ten největší zločin takže by to už nebylo z hlediska občansoprávního směroplatný??  8)

Jak chceš zastřelením někoho neplatit koncesionářské poplatky? (Nestačí, že to je ve stejnou dobu, to neplacení musí být způsobené tím střílením.)

I kdyby se ti to povedlo, tak docela běžně se v trestních řízeních žádosti o náhradu škody odkazují na civilní řízení.
a co kdybych tu televizi rozstřelil zrovna v okamžiku kdyby někdo šel ty poplatky zrovna vymáhat a navíc ta televize nebyla moje ale byla by třeba kradená zase u někoho jinýho?? byla by zničená ve stejným okamžiku takže by se nejdříve muselo dokázat že předtím byla schopná přijímat tv signál jenže to by se nejdřív muselo vyšetřit to střílení ale uplně nejdřív to kradení 8) 8)

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #54 kdy: 06. 02. 2016, 00:07:17 »
Netušil jsem, jak bude toto téma zábavné :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #55 kdy: 06. 02. 2016, 15:14:13 »
Každopádně mi připadá nejlepší televizní poplatek prostě platit. I kdybych nevěděl, k čemu Česká televize slouží a nevěděl bych, že je pro každého občana ČR užitečná, i kdyby se na ČT v životě nepodíval, pořád je to služba, kterou dost lidí považuje za důležitou pro občany téhle země. V daních také platím i za údržbu silnice mezi Horní a Dolní Lhotou, i když tam nikdy nepojedu, na hasiče, i když neplánuju požár, platím na léčbu kuřáků nebo alkoholiků.

Takto bych mohl uvazovat, kdybych i ja mel pocit, ze ta televize dela neco uzitecneho. Jenze ona lze, manipuluje, siri propagandu, leze do p​r​d​e​le politikum a o nestranosti nelze mluvit. Takze televize pracuje na rozvoji narodni blbosti a ja mam byt nadsen tim, ze platim verejnou sluzbu?

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #56 kdy: 06. 02. 2016, 16:06:46 »
Takto bych mohl uvazovat, kdybych i ja mel pocit, ze ta televize dela neco uzitecneho. Jenze ona lze, manipuluje, siri propagandu, leze do p​r​d​e​le politikum a o nestranosti nelze mluvit. Takze televize pracuje na rozvoji narodni blbosti a ja mam byt nadsen tim, ze platim verejnou sluzbu?
Taky byste tak mohl uvažovat, kdybyste neměl pocit, že víte všechno nejlíp. Pokud máte pocit, že někdo lže, manipuluje, šíří propagandu a není nestranný, může být problém v něm ale stejně tak ve vás. A do třetice, píšete nejspíš jen o politickém zpravodajství a publicistice, ale Česká televize toho dělá mnohem víc.

Jinak já jsem psal právě o tom, že nemusíte mít pocit, že ČT dělá něco užitečného. Nemusím vidět nic užitečného na údržbě silnice mezi Horní a Dolní Lhotou, nemusím vidět nic pro sebe užitečného na placení hasičů, nemusím vidět nic užitečného na placení léčby kuřáků nebo alkoholiků. Ale také si nemusím myslet, že já jsem tím jediným arbitrem, kdo má tu užitečnost posuzovat.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #57 kdy: 06. 02. 2016, 16:09:37 »
A do třetice, píšete nejspíš jen o politickém zpravodajství a publicistice,

Tim je ceska televize uplne nejnebezpecnejsi.

Jenda

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #58 kdy: 06. 02. 2016, 21:43:40 »
Zvážil bych, jestli ČT neplatit normálně z daní, místo extra poplatku, který stejně platí všichni, některé jeho podmínky (televize u právnických osob) jsou na hlavu, a je s jeho vybíráním spojena režie.

nemusím vidět nic užitečného na placení léčby kuřáků
Tohle zrovna nebyl nejšťastnější příklad, například Heger tvrdí, že kuřáci stojí 8G, a celní správa tvrdí, že okolkovala za 45G.

Re:Neplacení poplatků České televizi
« Odpověď #59 kdy: 06. 02. 2016, 22:14:27 »
Zvážil bych, jestli ČT neplatit normálně z daní, místo extra poplatku, který stejně platí všichni, některé jeho podmínky (televize u právnických osob) jsou na hlavu, a je s jeho vybíráním spojena režie.
Problém je, že pak by politici měli ještě snazší televizi přes peníze vybírat. A bohužel mezi volenými politiky je pořád dost těch, kteří na něco takového mají chuť.