Nový Root již dnes?

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #375 kdy: 11. 02. 2016, 20:51:38 »
Je pravda, že by se mohlo manažerům prezentovat přesně tohle vlákno. Já vidím zajímavý poznatek:

Manažeři: Změníme vzhled (následovaly debaty a návrhy a připomínky a nakonec vydání novýho vzhledu)
Čtenáři: Tak tohle fat ne! (následovaly vlastní CSS, který kompletně překopaly vzhled a ve kterých se jaksi nenašlo místo pro zobrazení reklamy...)

Závěr? Nesahejte na web ajťákům, se zlou potážete.

Myslím si, že by si to tu měli fakt přečíst. Nebo alespoň vybrat relevantní příspěvky a odprezentovat je (+ náhledy uživatelských CSS). Chybama se holt člověk (firma) učí. Já osobně jedu na originál vzhledu, ale jakmile bude chvíle čas (třeba za rok), zkusím nějaký uživatelský...

Cece ... kde zijes, na Marsu? Managor nezacne resit, jak to udelat, aby byli useri spokojeny, ale jak je prinutit, aby pouzivali to, s cim sou nespokojeny. Tak maximalne sprca tvurce za to, jak je mozny, ze si to nekdo zmeni k obrazu svymu (a jesli myslis, ze si delam zadek, tak ani v nejmensim, osobni zkusenost).

Paac jak je tu zmineno, jedna vec je, ze je to nefunkcni, graficky strasna splacanina, druha vec je, ze v tom sou miliardy bugu, takze to nefunguje ani technicky. Tzn, nikdo se ani NEPOKUSIL to otestovat, a neco takovyho muze do provozu schvalit jedine ma(na)gor.


Yarda

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #376 kdy: 11. 02. 2016, 21:55:07 »
O současném vzhledu těchto stránek se rozhodlo na téhle poradě:
http://www.loupak.cz/video/srandicky/19281-expert-ve-firme

Ivan Nový

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #377 kdy: 11. 02. 2016, 22:02:40 »
O současném vzhledu těchto stránek se rozhodlo na téhle poradě:
http://www.loupak.cz/video/srandicky/19281-expert-ve-firme
A stránka s videem je v moderním vzhledu, na rozdíl od starého Roota. Proč vám tedy stejný styl vadí na Rootovi?

ehmmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #378 kdy: 11. 02. 2016, 22:38:19 »
A stránka s videem je v moderním vzhledu, na rozdíl od starého Roota. Proč vám tedy stejný styl vadí na Rootovi?

Jestli mate na mysli ten Loupak, tak po kliknuti na odkaz s videem vidim video, coz je v poradku.
Ve vychozim vzhledu na rootu vidim hromadu vaty, ale ne text, ktery bych chtel videt.
(Doufam, ze nebudete slovickarit, ze na 1000px na vysku par radku textu videt je.)

Yarda

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #379 kdy: 11. 02. 2016, 23:30:43 »
O současném vzhledu těchto stránek se rozhodlo na téhle poradě:
http://www.loupak.cz/video/srandicky/19281-expert-ve-firme
A stránka s videem je v moderním vzhledu, na rozdíl od starého Roota. Proč vám tedy stejný styl vadí na Rootovi?
Што такое "moderní vzhled"?


Unavený muž

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #380 kdy: 12. 02. 2016, 00:48:07 »
Z nového vzhledu jsem, mírně řečeno, rozčarovaný. No nic, inovace musí být ať to stojí co to stojí. Ale vždycky, když vás napadne, že by se mělo udělat něco jen pro to, že by se to mělo udělat, je lepší nedělat nic (moudro Sira Humpreyho).

Tři moje nejpodstatnější poznámky jsou ohledně typografie. Úplně ta nejzákladnější poučka říká, že souvislý text nemá mít víc, jak 80 znaků na řádek a má být psaný patkovým písmem. Je to kvůli tomu, aby oči byly patřičně vedeny a neunavovaly se. Tedy, aby čtenář pohodlně četl a soustředil se na text a nikoli, aby si musel text ukazovat myší. Pokud toto pravidlo není dodrženo, lidé prostě dlouhé člány číst nebudou. Oboje si člověk může sám nastavit, ale je jasné, že výchozí vzhled by si měl o čtení říkat. Trochu modernější pravidlo zase říká, že méně oči unavuje světlý text na tmavém pozadí. Důvod k tomu je ten, že obrazovka, display je světelný zdroj a pokud se do něj díváme, jsme částečně oslněni a hůře rozeznáváme text na světlém pozadí (ano, připomíná to na první pohled tiskovinu, ale tam je vždy odražené světlo - zkuste si někdy číst text proti světlu).

Všechny ostatní poznámky už tak důležité nejsou, ale možná se jimi aspoň pobavíte. Tzv. moderní vzhled, který teď proniká na všechny weby, je pro mně naprosto naprosto děsivý a ze všeho nejvíc mě připomíná mě televizní program. Všichni asi víme, co lidé s TV programem dělají, kam si ho nosí atd, opravdu chtějí autoři, abych si root.cz četl v koupelně? Na záchodě? A co svlečené krásky, budou? Na to, jak je vzhled důležitý a jak souvisí s okruhem čtenářů je asi jasné. Nebylo by lepší už vzhledem říct komu je určený? Nebo to tak ve skutečnosti už je? 

Ten tzv. moderní vzhled hodně připomíná situaci asi před pěti lety, kdy úplně všichni používali ty kýčovité buttony v polovině přepůlené jinou barvou (vypadalo to jako nevkusné kopírování aqua vzhledu z Macu). Po tom už dneska není naštěstí ani památky a já si říkám, že podobně to bude i s tímto tzv. moderním lookem. To pravdu nemáte zájem vytvořit něco originálního? Nadčasového? Co by člověka na první pohled uchvátilo? Já vím, že cokoli, byť malého, vytvořit je velmi těžké, že velká díla vznikají v těžkých bolestech, ale věřte mi, stojí to za to.

Obecně platí takové pravidlo, že pokud má něco křiklavý obal, je to nápadné, tak to obvykle značí, že to maskuje něco jiného. Povrchnost, zbytečnost. Root.cz  se mě jako povrchní nejeví, a tak si říkám, co za tím může být? Nejistota v kolenou?  Celá akce ve mě vyvolává dojem spíše jako by si někdo povrchní, možná zbytečný, snažil něco dokázat. Ale nemusí se bát. My jsme ten jemný náznak pochopili. Nebo že by to měla být příprava na rozjetí jiných webů, které mají výše jmenované vlastnosti?

Uznávám, že to silně zlehčuju, a je jasné, že cokoli z toho změnit by vyžadovalo začít odznova a na to teď nejsou peníze, energie a ani chuť. A taky vím, že kdo má love, má pravdu a veřejné anonymní statistické průzkumy vždy odráží skutečnost. Jsem rád, že velcí muži své doby na tyhle věci z vysoka....

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #381 kdy: 12. 02. 2016, 02:59:18 »
Dobrý den,

nový design roota mě nejprve moc neoslovil, ale po úpravách jsem s nim byl smířen. Ne, že by nevyhovoval jiný styl více [ nejvíce mi vadí rozvržení na stránce - hlavně umístění fóra ], ale říkal jsem si, že redakce prostě chce být "trendy" a jen špatně identifikovala cílovou skupinu ...

Dnes jsem si, bohužel, otevřel nový vzhled fóra...

  • šedé písmo na šedém pozadí  ::)
  • nešťastná volba fontu - na Mozille Firefox / WinXp SP3 se nečte dobře
  • v profilu jsem měl avatara 50x50 pixelů a zjistil jsem, že se najednou nezobrazuje - vypadá to, že někdo udělal chybu -

    Firefox nemůže otevřít tuto adresu, protože jeden z následujících protokolů (httpts) není asociován s žádným programem nebo není v tomto kontextu povolen.
  • během psaní příspěvku do fóra došlo k mému odhlášení a když jsem si chtěl zobrazit náhled, tak se zobrazuje

    Při odesílání příspěvku nastala následující chyba:
    Nebylo zadáno jméno.
    Nebyla zadána e-mailová adresa.

    Přitom v černé liště nahoře je stále text - Odhlásit
  • Jak byl na Rootu v článcích nesmyslně velký font, tak nyní zase pro změnu v citacích na fóru je  font moc malý  :'(
  • atd...
Já vím, že se každému nemůžete zavděčit, ale od webu, který je cílený na lidi kolem IT, bych očekával zaměření se zejména na čitelnost a přehlednost a ne, že podlehnete návrhové stádovitosti...  :-\

Ivan Nový

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #382 kdy: 12. 02. 2016, 07:52:53 »
O současném vzhledu těchto stránek se rozhodlo na téhle poradě:
http://www.loupak.cz/video/srandicky/19281-expert-ve-firme
A stránka s videem je v moderním vzhledu, na rozdíl od starého Roota. Proč vám tedy stejný styl vadí na Rootovi?
Што такое "moderní vzhled"?
Moderní vzhled je sloh, který nahrazuje sloh předešlý, aby se od sebe oddělila období, která nastávají ve společenství. Průměrná doba životnosti slohu je dnes cca 8 let. Je to otázka pocitu a synchronizace s ostatními. Co je moderní dnes určují leadři na trhu, změna slohů pomáhá rozvoji, protože usnadňuje identifikaci toho, co je staré. Aktuální modernost vždy vzbuzuje odpor, aby se posléze stala široce přijímanou nemoderností. Styl webu 2.0, který odpovídal starému Rootovi, byl zpočátku taky odmítán. Každá změna stylu má i technologický podtext, web 2.0 ukazoval nové možnosti grafiky hw a prohlížečů, dnešní zase reflektuje možnosti a potřeby mobilních zařízení i rychlé produkce stránek. Každá změna stylu je projevem optimalizace systému a hledání optimálního rozdělení zdrojů.

Ivan Nový

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #383 kdy: 12. 02. 2016, 08:03:11 »
A stránka s videem je v moderním vzhledu, na rozdíl od starého Roota. Proč vám tedy stejný styl vadí na Rootovi?

Jestli mate na mysli ten Loupak, tak po kliknuti na odkaz s videem vidim video, coz je v poradku.
Ve vychozim vzhledu na rootu vidim hromadu vaty, ale ne text, ktery bych chtel videt.
(Doufam, ze nebudete slovickarit, ze na 1000px na vysku par radku textu videt je.)
Graficky je Loupák trochu nedomyšlený a působí dojmem písma prvňáčka, proporce nejsou odladěné, funkčně možná je na tom trochu lépe.

ehmmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #384 kdy: 12. 02. 2016, 08:39:56 »
Jestli mate na mysli ten Loupak, tak po kliknuti na odkaz s videem vidim video, coz je v poradku.
Ve vychozim vzhledu na rootu vidim hromadu vaty, ale ne text, ktery bych chtel videt.
(Doufam, ze nebudete slovickarit, ze na 1000px na vysku par radku textu videt je.)
Graficky je Loupák trochu nedomyšlený a působí dojmem písma prvňáčka, proporce nejsou odladěné, funkčně možná je na tom trochu lépe.

No vidite, ja tam kliknul fakt jenom kvuli tomu videu a to tam bylo. Pak jsem jeste letmo kouknul, jestli pod nim nebude nejaka vtipna diskuze. Nebyla, tak jsem to zase zavrel. Co se vzhledu tyka, tak je pravda, ze pismo v ceskych titulcich ve videu mohlo byt jine a to je jedine, ceho jsem si na te zelene strance vsimnul. Jak rikam, tlacitko pro spusteni videa jsem nasel ihned, takze za me OK, vic jsem nepotreboval.

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #385 kdy: 12. 02. 2016, 09:19:58 »

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #386 kdy: 12. 02. 2016, 10:03:57 »
A stránka s videem je v moderním vzhledu, na rozdíl od starého Roota. Proč vám tedy stejný styl vadí na Rootovi?

Jestli mate na mysli ten Loupak, tak po kliknuti na odkaz s videem vidim video, coz je v poradku.
Ve vychozim vzhledu na rootu vidim hromadu vaty, ale ne text, ktery bych chtel videt.
(Doufam, ze nebudete slovickarit, ze na 1000px na vysku par radku textu videt je.)

 ;D  ;D  ;D

Ivan "Jasánek" Nový je místní Aštar Šeran.
(viz jeho další příspěvky nejen zde, ale třeba i na lupě)

                                                 Neviditelnopu Ruku Volného Trhu do Každé Rodiny!

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #387 kdy: 12. 02. 2016, 10:14:48 »
... A co svlečené krásky, budou? ...

No konečně to tu padlo!!!

Zatím jsme se tu ale dozvěděli, proč eskymačky v zimě nemenstruují, jaké léky si mám vzít, když jsem těhotný a mám chřipku, nebo že játra jíst mohu, když mám menstruaci, ale ne, když jsem v požehnaném stavu...

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #388 kdy: 12. 02. 2016, 10:35:05 »
játra jíst mohu, když mám menstruaci, ale ne, když jsem v požehnaném stavu...[/sub]


V

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #389 kdy: 12. 02. 2016, 21:08:39 »
Vy jste divní.

Jedna strana si, mnohdy oprávněně, stěžuje.
Druhá a druhá reaguje chaoticky, ale marně.

Ale že by se toho obě strany chopily po linuxářsku komunitně a sestavily repo css, nejlépe na root.cz, to už ne...
Kdyby udělal root.cz git repo stylů, nastavitelných v browseru, to bych si snad i cookie na root.cz povolil.

Styly, co se dotknou reklamy, by root mohl zpoplatnit. To mi přijde fair.