Nový Root již dnes?

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #345 kdy: 10. 02. 2016, 15:34:23 »
ten Roboto font je fakt desny. Hlavne nezvlada diakritiku. Uplne to odradzuje od citania...

Na Windows XP v Chrome diakritika ok. Na Linuxu Opera legacy (12.něco) diakritika nazadek (jinej font než zbytek slova). Je pravda, že web (nejen) o Linuxu by na Linuxu měl šlapat líp než na Windows.


ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #346 kdy: 10. 02. 2016, 16:13:51 »
ten Roboto font je fakt desny. Hlavne nezvlada diakritiku. Uplne to odradzuje od citania...

Na Windows XP v Chrome diakritika ok. Na Linuxu Opera legacy (12.něco) diakritika nazadek (jinej font než zbytek slova). Je pravda, že web (nejen) o Linuxu by na Linuxu měl šlapat líp než na Windows.

Já teda mám diakritiku na všech PC s Linuxem na všech možných prohlížečích OK. Včetně Opery 12.něco. Chybu hledejte jinde.

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #347 kdy: 10. 02. 2016, 19:29:42 »
Ach ano, je to nádhera, roztahaná zmatlanina s psychopatickou hlavičkou sice zůstává, ale zato máme další odstín oranžové. Úžasné. Úplně jsem z toho zvlhnul!!!

 ;D ;D ;D

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #348 kdy: 10. 02. 2016, 19:31:36 »
Udělat každou hodinu printscreen, mohlo z toho být krásné časosběrné video  ;D ;D ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #349 kdy: 10. 02. 2016, 19:53:30 »
Na tohle se, pokud vím, vůbec nijak nesahalo. Já vidím články pořád pod sebou, perexový obrázek vlevo a všechno ostatní vpravo. Na úzkou variantu se to změní teprve s úzkým oknem prohlížeče. Tedy někde okolo 1000px na šířku. To se to shodí do dvou sloupců a při ještě užším okně se to shodí do jednoho sloupce i se zprávičkami.

Tak to vam blahopreju, to mate kliku. Ja to videl od sameho pocatku ve dvou sloupcich, pak s cernou komunitni variantou ve dvou sloupcich s perexem dole pri 100 % zoomu, pri 90 % se to precachrovalo na jeden sloupec s perexem vpravo. A ted jsem zjistil, ze se to musi zazomovat na 90 % i s obrazky, nejen text. Takze to mam zase v jednom sloupci. Ale opravdu povazujete 10" display za tak maly, aby se to muselo zobrazit v tech otravnych dvou sloupcich?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #350 kdy: 10. 02. 2016, 19:57:22 »
Problém je, že v tom týmu jsou lidé z různých oddělení, která mají různé zájmy. Šéfka marketingu to vidí jinak než šéf vývojářů nebo šéfredaktor Roota. Stejně tak do toho mluví třeba obchod, názor na výsledek má designér a pak je tu vedení, které chce tohle všechno nějak zamíchat dohromady a ještě má vlastní vizi výsledku. Takže já sice můžu říct: „Tohle bude čtenářům strašně vadit.“, ale je to jen jeden hlas v davu. Všechno je to výsledkem nějakého kompromisu.

Tak to jsem rad, ze manazeri, marketing, designer, uklizecka.... budou spokojeni. Na ctenarich prece vlastne vubec nezalezi.

pavlix

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #351 kdy: 10. 02. 2016, 20:36:49 »
O jakém třetím sloupci se bavíme? Mám standardní 12.5" display o pixelové velikosti 1366x768 a žádný třetí sloupec nevidím.

v

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #352 kdy: 10. 02. 2016, 21:19:08 »
může mi někdo říct, proč je editace příspěvků dobrý nápad?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #353 kdy: 10. 02. 2016, 21:25:19 »
Ach ano, je to nádhera, roztahaná zmatlanina s psychopatickou hlavičkou sice zůstává, ale zato máme další odstín oranžové. Úžasné. Úplně jsem z toho zvlhnul!!!

 ;D ;D ;D

 ;D

Ale ROOT.CZ_ a Fórum Root.cz pořád vedou na http://forum.root.cz/index.php .

PS:
http://forum.root.cz/index.php?topic=12625.msg157036#msg157036
http://forum.root.cz/index.php?topic=12625.msg157039#msg157039

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #354 kdy: 10. 02. 2016, 22:03:34 »
Ach ano, je to nádhera, roztahaná zmatlanina s psychopatickou hlavičkou sice zůstává, ale zato máme další odstín oranžové. Úžasné. Úplně jsem z toho zvlhnul!!!

 ;D ;D ;D


Vy vůbec nechápe co má prioritu! Nejdřív oranžová, které chtělo marketingové oddělení. Ovladatelnost a použitelnost je až úplně vzadu. Hlavně že to z dálky vypadá fakt cool :D

Lol Phirae

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #355 kdy: 10. 02. 2016, 23:37:01 »
Taky nápad umístit "rychlou odpověď" jako rozklik do té holandsky oranžové lišty je prostě úplně genitální. Tipuju, že s tím přišla Krbcová z Vitalie. Pro srovnání - hloupé řešení na jiných, zastaralých fórech - jak může nějakého zaostalého primitiva napadnout umístit odpověď přímo pod příspěvky, nepochopitelné...)



Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #356 kdy: 11. 02. 2016, 09:11:07 »
Taky nápad umístit "rychlou odpověď" jako rozklik do té holandsky oranžové lišty je prostě úplně genitální. Tipuju, že s tím přišla Krbcová z Vitalie. Pro srovnání - hloupé řešení na jiných, zastaralých fórech - jak může nějakého zaostalého primitiva napadnout umístit odpověď přímo pod příspěvky, nepochopitelné...)

obrázek

Kruciš?
Jak jsi ten obrázek vložil?
Dřív se tu snad zobrazoval náhled, na který šlo kliknout, ten se normálně zobrazil a člověk si ho mohl libovolně zvětšit/zmenšit, aby si to prohlédl pořádně.

Že by "New Feature #82663"?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #357 kdy: 11. 02. 2016, 09:13:42 »
Teda ta aresivní oranžová na bílé (a bílá na oranžové) je fakt brutální. Fakt mi z toho slzí oči. Nejen že je to nečitelné, ale doslova mi to ubližuje.

judovana

bug v zobrazni clanku na novem rootu
« Odpověď #358 kdy: 11. 02. 2016, 09:18:33 »
Novy root je tu.. toz  celkem dobry :) Ale rozdeleni obrazovky pro cteni clanku  nedava smysl: Ta obrazovka by  "mel abyt pro cteni clanku".

Otevru clanek:
http://postimg.org/image/d699j19pz/
Toz clekm dobre i kdyz mi to o clanku nic moc nenapovi (autora  je tam mozna az prilis mnoho a obrazek prilis velky) Ale neva.:)
Skroluju dale:
http://postimg.org/image/lahdnrw53/
Toz to "mohlo by vas zajimat" tam furt visi a visi a visi... a nemuzu se toho zbavit. Bohuzel me zrovna tahle nabidka nezajima (na titulni strance roota je mnohem vic mnohem zajimavejsich veci...)  a moc rad bych videl ten kod cely.. fakt by bylo fajn kdyby byl prez celou obrazovku... No budiz....
Scrolujeme dale...
http://postimg.org/image/j4ihfj3av/
Ok, konecne odskorovala ta nabidka co me zrovna ted uplne nahodou nezajimala. Ale ouha, clanek porad neni prez celou  obrazvoku:(

S trochou dzosti se odvazuju to hlasit jako bugu, neb mit prez pull obrazovky velke sede nic neni uplne oook.

Idealni reseni: mezi sedym nic a clankem je tmavosedy oddelovnik. Kdyby klik na nej umoznil schovat/znovuobjevit cely len levy panel bylo byto fakt moc moc super.

Moc diky a hodne stesti a odvahy v dalsi praci.
J.

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #359 kdy: 11. 02. 2016, 09:43:26 »
judovana: Ten sloupec je používán pro zobrazení reklamy, kterou jsme tak odsunuli z toku článku.

Bystroushaak: Už před pár dny jsem poslal požadavek na úpravu CSS (barvy, zmenšení hlavičky) a mám slíbeno, že to bude zítra upraveno. Mělo by to být stejné jako na webu, takže ta agresivní oranžová zmizí.