Nový Root již dnes?

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #330 kdy: 09. 02. 2016, 13:32:37 »
Ano, zrovna A/B testování některých prvků je v plánu. Stejně tak se teď měří všechny prvky na stránce a na základě těch dat se pak budou dělat další úpravy. Ale je to běh na dlouhou trať.


ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #331 kdy: 09. 02. 2016, 15:11:55 »
Evidentně se na tom ale stále maká, páč tu horní hlavičku nad diskuzí už zmenšili :)


Nechápu ale, proč to někdo před deployem neotevřel a musíme tu dělat pokusné králíky  ::) ;D

Co se divíte? Chtěli MS dlaždičky, tak přešli i na model vývoje od MS... Neboli testováno na lidech :D. Vypustíme pre alfa jako stable a pak to nějak doděláme, hlavně že to máme dříve něž konkurence :D

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #332 kdy: 09. 02. 2016, 15:16:14 »
Ne, ale vážně.. Já teda vůbec nevím, jak interně funguje iinfo, ale mám zkušenosti s vývojem a mám obavu, že takto se nikam nedostaneme.. Přeci to musí vidět i tým, který je az to zodpovědný, v opačném případě je něco špatně.

Problém je, že v tom týmu jsou lidé z různých oddělení, která mají různé zájmy. Šéfka marketingu to vidí jinak než šéf vývojářů nebo šéfredaktor Roota. Stejně tak do toho mluví třeba obchod, názor na výsledek má designér a pak je tu vedení, které chce tohle všechno nějak zamíchat dohromady a ještě má vlastní vizi výsledku. Takže já sice můžu říct: „Tohle bude čtenářům strašně vadit.“, ale je to jen jeden hlas v davu. Všechno je to výsledkem nějakého kompromisu.

Problém je, že někdo za to má být zodpovědný. A to očividně není. Každé oddělení do toho chce kecat, ale odpovědnost za to nenese nikdo.

Nejsme vaší [alfa|beta] testeři ;-)

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #333 kdy: 09. 02. 2016, 15:40:25 »

A když už má být zítra ta veledůležitá schůzka, zkusíte tam prolobovat opravu těch 3 linků na CSS, aby se dalo fórum používat i na HTTPS verzi? Hotfixy jako webkit.css můžete klidně vynechat, to je škoda requestu :-)


Díky ;)



neruda

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #334 kdy: 09. 02. 2016, 17:55:01 »
a do pr..... tak uz i forum dostali, kurvy jedny marketacky ....
na to se fakt neda divat, asi se pokusim najit si jinej web ... :-(


Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #335 kdy: 09. 02. 2016, 18:08:57 »
HTTPS na fóru je nahlášené, v šabloně jsou absolutní odkazy s http://. Vývojáři to mají jako jeden z mnoha úkolů k řešení.

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #336 kdy: 09. 02. 2016, 18:14:53 »
...
Moh bych nalinkovat mozna i par desitek podobnych patlanic ... tak to totiz dopadne vzdycky, kdyz do toho zvani managorstvo (a PR) a samo hromada dalsich. Nektery ty patlanice delali i mi znami ... a radsi odstranili i svoji paticku, a nijak se k tomu nehlasi. Protoze kdyz managor prohlasi, ze tam chce mit tlackatko metr na metr, tak mu muzes vysvetlovat 129876x, ze to bude nahowno, stejne to tam chce dat.

Pak to dopada tak, ze mas trebas shop, na kterym se nedovis o produktu vubec nic (ani cenu ne) protoze "by to mohla zjistit konkurence" ... ale hlavne ze tam mas asi tak 30 ruznejch pocitadel, a PR, ktery to ma nastarosti se na kazdy schuzi chlubi tisicema navstev (od googla) ... kdyby ovsem managor mel i tu druhou mozkovou bunku, a zeptal se, kolik mu ten shop generuje zisku, tak by zjistil, ze se sotva zaplati jeho provoz.

... abych po vstupu do diskuze viděl toto?...
Co nechapes na tom, ze kazdej musi mit na webu svuj pomnicek? Zkus si predstavit, ze tuhle hovadinu (to voko a spol) vymyslela nejaka ta husicka v PR (aniz bych resil jestli je to skutecne husa nebo vul, ono je to jedno). Ted to bude hajit do roztrhani tela, protoze to reprezentuje jeji postaveni ve firme, a pokud odsouhlasi ze to zmizi, tak z toho bude mit nejmin poradnej mindrak, a hlavne, vsichni ti, kteri jeste maji aspon pulku mozku, na ni prece budou cumet jako "Vidis ty huso? Rikali sme to!" A samo, pri jakymkoi dalsim reseni naprosto cehokolik pokazdy nekdo vytahne tuhle hovadinu a rekne "uz zas navrhujes nejakou blbost". To nemuze dopustit.


ehmmm

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #337 kdy: 09. 02. 2016, 18:25:20 »
Re: Krcmar

Situaci, kdy musite davat vyvojarum pozadavky jsem zazil a jsem rad, ze uz v takove firme nepracuju. Na druhou stranu je to dobra vymluva pred zakazniky, ale to asi vite. (Stejne jako ja vim, ze vlastne nejsem zakaznik, kdyz jsem si po zmene vzhledu zase zapnul adblock a v Stylishi zlikvidoval vse ostatni, co proslo adblockem.)

Mozna by na Vase kolegy z jinych oddeleni mohlo trochu zabrat, kdybyste jim ukazal, ze komunita okolo roota je trochu odbornejsi nez ctenari Vitalie, 120na80 atd. A ze jak je videt nemame problem si upravit vzhled k obrazu svemu. Napr.:
* Zrusit horni listu s dalsimi weby.
* Zrusit reklamy.
* Nastavit velikosti fontu na rozumne hodnoty.
* Opravit opakovane zmensovani pisma v opakovane citaci na foru.
* Zrusit dolni obrazkove upoutavky na dalsi weby s naprosto nesmyslnymi nadpisy, ktere obvykle vubec neodpovidaji obsahu clanku. (Proto na ne neklikam. Kdysi jsem se snazil prijit na to, kde v clanku najdu informaci, ktere se tykal nadpis, ale nepodarilo se mi to.)
* Zmensit naprosto zbytecne uvodni obrazky ke clankum.
* Zredukovat mnozstvi vzduchu na ukor informace.
* Ve foru zvetsit odkazy s cisly stranek diskuze a zrusit zobrazeni poctu zobrazeni a poctu prispevku.

Jak rikam, i ja jsem se naucil si upravit vzhled stranky k obrazu svemu (a to nejsem zadny html/css profesional). A kdyz uz jsem byl v tom, tak jsem samozrejme vyhazel i ty reklamy. Na to by mohli kravataci slyset. Mozna kdybyste jim ukazal, jaky je rozdil se zapnutym Stylishem a bez nej, tak by se mohli aspon na 10 sekund zamyslet. Udelal jsem Vam srovnani a s vypnutym adblockem by to asi bylo jeste horsi:

http://imgur.com/a/4bYNx

Je to proste o kompromisu. Bud je vychozi vzhled roota prijatelny a neni potreba vymyslet obezlicky. Nebo se musi vymyslet obezlicky a pak leti pryc i reklama.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #338 kdy: 09. 02. 2016, 18:43:52 »
Udelal jsem Vam srovnani a s vypnutym adblockem by to asi bylo jeste horsi:

http://imgur.com/a/4bYNx

Drsný

Evžen

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #339 kdy: 09. 02. 2016, 19:01:15 »
Na mobile absolutne nevyhovujuce, je skoda,ze u mna root dopadol tak, ze sa tu uz chodim len zasmiat na niektorych diskusiach

ByCzech

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #340 kdy: 09. 02. 2016, 19:22:55 »
Na mobile absolutne nevyhovujuce, je skoda,ze u mna root dopadol tak, ze sa tu uz chodim len zasmiat na niektorych diskusiach

+1

j

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #341 kdy: 09. 02. 2016, 19:47:18 »
...
Marna snaha ...

Kolik % managoru myslis dokaze pochopit neco tak nemoznyho, jako ze to, co namaloval on, ze mas videt, vlastne vubec nevidis, protoze ses to TY, kdo rozhoduje o tom, co videt chces? Vis co je na tom prca? Ze kdyby na main proste bylo tohle http://www.root.cz/rss/clanky/ a k tomu pripojeny jednoduchy css, tak to bude uplne vpohode fungovat a nikdo nic namitat nebude. Proste validni xml bez bordelu kolem. Vis jak je to velky? ... 11kB ... coz je min nez !setina! tech sracek, ktery ti to naserviruje na main.

Dadko

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #342 kdy: 09. 02. 2016, 23:55:50 »
Tak som si vyrobil vlastny styl aj pre forum, aby bolo cierne a dalo sa normalne citat, maximalne si to poupravim ako chcem ja, ked sa nieco zmeni a format aky chce servirovat iinfo ma prestava tymto okamihom akosi zaujimat. Bohuzial si za to moze ten, kto to cele vymyslel, zrusil cierny dizajn bez upozornenia. Som zvedavy ako dopadnu vdaka takymto userdizajnom potom slavne merania. Asi tie merania v kode najdem a zablokujem ich taktiez, ked to inac nepojde.
« Poslední změna: 10. 02. 2016, 00:00:19 od Dadko »

#

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #343 kdy: 10. 02. 2016, 13:42:33 »
Tak som si vyrobil vlastny styl aj pre forum, aby bolo cierne a dalo sa normalne citat
Podelit se o svoje tema muzes tady - http://forum.root.cz/index.php?topic=12721.0

Janko

Re:Nový Root již dnes?
« Odpověď #344 kdy: 10. 02. 2016, 15:22:41 »
ten Roboto font je fakt desny. Hlavne nezvlada diakritiku. Uplne to odradzuje od citania...