Seriál Programování v JavaFX

Hmm

Seriál Programování v JavaFX
« kdy: 21. 01. 2016, 10:18:43 »
Pan Krcmar,

obraciam sa na Vas s otazkou preco vydavate kazdy tyzden dalsie diely serialu "Programovani v JavaFX", ked tyzden co tyzden sa v diskusii objavuju opravnene negativne reakcie na obsah kazdeho dielu. V kazdom dieli sa objavuje mnozstvo logickych chyb a takzvanych bad coding practices, ktore su autorom myslene uplne vazne ako navod na programovanie.

Myslim, ze uz bolo dostatocne preukazane, ze autor clanku nema potrebne znalosti na to, aby jeho serial mohol byt pre niekoho prinosom. Hlavne, ak sa tam objavuju porusenia konvencii, ktore platia napriec vacsinou programovacich jazykov a netykaju sa tak iba Javy alebo JavaFX.

Viem pochopit, ze tutorialy pre zaciatocnikov niektore temy a pokrocilejsie postupy zlachcuju alebo vynechavaju, aby pomohli cielovej skupine lahsie ovladnut zaklady, ale aj to ma svoje hranice a serial "Programovani v JavaFX" tieto hranice prekrocil tak silno, ze na ne uz nedokaze dovidiet.

Tymto sa Vas chcem opytat, pan Krcmar, nutia Vas do vydavania tohto serialu zmluvne podmienky s autorom? Lebo ak nie, tak nevidim dovod v jeho vydavani pokracovat. Len poskodzuje meno root.cz.

Dakujem


perceptron

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #1 kdy: 21. 01. 2016, 11:47:42 »
ja sa tiez pripajam k tejto otazke. kazdy tyzden je to epizoda sebaublizovania.

keby tam boli chyby drobnosti..stane sa. ale v kazdom dieli je konzistentne mnozstvo chyb... ako keby autor nemal vela skusenosti ani v jave ani v javafx. keby autor prejavil nejaku reflexiu alebo snahu ofixovat chyby ale nic

tiez si myslim ze root ma stale nejaku uroven a taketo veci by sa hodili do malo kvalitneho blogu... co je skoda

noname

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #2 kdy: 21. 01. 2016, 16:25:22 »
úplne ideálne by bolo ak by celý seriál bol odstránený, pretože vážne môže viac uškodiť ako niekoho niečo naučiť

ToJeJedno

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #3 kdy: 21. 01. 2016, 16:50:17 »
Dobry den,

prilezitostne si skusam robit najake programky v java (aj podla tychto clankov) - je to take hobby/bastlenie (kalkulacky, rozne klikatka, nejake war-ka a jetty)

prosim vedeli by ste mi odporucit kvalitny web/literaturu ktorej by som sa mal drzat?

Dakujem

Lama

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #4 kdy: 21. 01. 2016, 17:45:11 »
Pan Krčmář ti neodpoví, protože má teď spoustu starostí s mnohem důležitějšími věcmi, jako je předělávání Roota do nového vzhledu. Takže jistě chápeš, že na takovéto prkotiny nemá čas.

Ono by stačilo dát vždycky pod nadpis upozornění, něco jako Tudy ne, přátelé. Jára Cimrman

Já jsem taky jen takový hobby bastlič a kdybych se chtěl učit FXko, asi bych najel na takovýto serjoš, protože jako začátečník samozřejmě nejsem schopen rozpoznat všechny bad coding practices a pak bych se divil, že mi to dělá psí kusy.


Martin

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #5 kdy: 21. 01. 2016, 18:58:20 »
Když jsem viděl první díl na hlavní stránce, byl jsem nadšený a natěšený. Využívám JavuFX tak nějak na minimální úrovni, kteár mi zatím stačí, ale říkal jsme si, že to bude fajn příležitost zdokonalit se. Oproti tomu ale s každým dalším dílem mé natěšení prudce klesalo až jsem poměrně brzo přestal seriál sledovat...

Hmm

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #6 kdy: 22. 01. 2016, 07:45:46 »
Ked som videl prvy diel, tak som bol tiez nadseny, ale potom som v diskusii zistil, ze nie je velmi z coho byt nadseny... A v dalsich dieloch to bolo horsie a horsie.

Zzz...

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #7 kdy: 22. 01. 2016, 12:55:59 »
Hodno zvěčnit, dlouho jsem se tak nenasmál ;D
http://www.hovnokod.cz/3552

Atrament

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #8 kdy: 22. 01. 2016, 13:02:26 »
Mně spíš udivuje, že se seriál jmenuje Programování v JavaFX, přičemž se ale vesměs spíš zabývá čtením a zápisem do databází a podobně. JavaFX je přece gui toolkit v Javě, tak jsem čekal, že se seriál bude zabývat především tím.

Hmm

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #9 kdy: 05. 02. 2016, 10:35:23 »
Tak mame tu zase novy diel a zase novu kopu prasacin.

Ako dlho to este bude vychadzat? Nestacilo uz?  :)

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #10 kdy: 05. 02. 2016, 10:47:01 »
Zbývají poslední dva díly, tento a ty další prochází technickou korekturou u jednoho vývojáře, který se nám sám nabídl. Pak ten seriál ukončíme.

Martin

Re:Seriál Programování v JavaFX
« Odpověď #11 kdy: 06. 02. 2016, 21:41:06 »
A nechtěl by nový vývojář zkusit napravit reputaci tohoto seriálu a vzít to znovu a lépe od začátku?