Notebook v prodlužce

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #75 kdy: 29. 11. 2015, 23:03:56 »
I když... Stalo se mi, že elektrikář zapojil zásuvku pro projektor na jinou fázi než PC. Bylo velmi těžké ho přesvědčit, aby to zapojil správně, aby zmizely ty pruhy na plátně. A měl vadasku, která mu říkala, že je vše OK. Nebylo. Musel jsem mu ukázat, že když k tomu projektoru natáhnu prodlužovačku od zásuvek s PC, pruhy zmizí.

Nesouvisí to náhodou se zrněním na externím monitoru připojeném k notebooku?

To leda, ze by tam k tomu monitoru mel natazenou druhou prodluzovacku a mel ji zapojenou do jine zasuvky na jine fazi. Tak vetsina lidi by spis pouzila rozdvojku nebo psa. Ale samozrejme jsou vyjimky, ktere maji pocit, ze kabelu v ceste nikdy neni dost.


Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #76 kdy: 29. 11. 2015, 23:40:04 »
I když... Stalo se mi, že elektrikář zapojil zásuvku pro projektor na jinou fázi než PC. Bylo velmi těžké ho přesvědčit, aby to zapojil správně, aby zmizely ty pruhy na plátně. A měl vadasku, která mu říkala, že je vše OK. Nebylo. Musel jsem mu ukázat, že když k tomu projektoru natáhnu prodlužovačku od zásuvek s PC, pruhy zmizí.

Nesouvisí to náhodou se zrněním na externím monitoru připojeném k notebooku?

To leda, ze by tam k tomu monitoru mel natazenou druhou prodluzovacku a mel ji zapojenou do jine zasuvky na jine fazi. Tak vetsina lidi by spis pouzila rozdvojku nebo psa. Ale samozrejme jsou vyjimky, ktere maji pocit, ze kabelu v ceste nikdy neni dost.
Jardo kolikrát jsem řešil kolísající napětí různé rušení a podobně a kdybys viděl některé vidlice z výroby no hnus ... přechoďáky i 20 Ohm pak to jiskří ruší a podobně

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #77 kdy: 30. 11. 2015, 00:05:53 »
Jardo kolikrát jsem řešil kolísající napětí různé rušení a podobně a kdybys viděl některé vidlice z výroby no hnus ... přechoďáky i 20 Ohm pak to jiskří ruší a podobně

Copak, ze by uz take delali na koncovkach kontakty, do kterych se draty akorat zastrkuji, jako u objimek pro zarovky v modernich lampickach? Vzdyt jsem rikal, ze nez koupit novou prodluzovacku je lepsi opravit starou nebo si novou radsi udelat sam. Idealne se starymi bakelitovymi koncovkami ze zeleznych zasob.

dustin

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #78 kdy: 30. 11. 2015, 08:12:58 »
Wagosvorky mají údajně vyšší kvalitu spoje, než utažení na šroubek, protože materiál pod šroubkem se časem pod tlakem slije a spoj mírně povolí, narozdíl od pružinového přitlačování, které si to pořád samo dotahuje.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #79 kdy: 30. 11. 2015, 09:05:30 »
Wagosvorky mají údajně vyšší kvalitu spoje, než utažení na šroubek, protože materiál pod šroubkem se časem pod tlakem slije a spoj mírně povolí, narozdíl od pružinového přitlačování, které si to pořád samo dotahuje.

To, co je na objimkach pro zarovky v modernich lampickach ale neni wago svorka. Z toho totiz drat s klidem i vypadne - letos jsem jednu takovou opravoval.

Pruzinove svorky v tech kulatych trifazovych zastrckach take nejsou zadne stesti. Ty draty se do nich blbe strkaji a prechodovy odpor asi nebude idealni, kdyz se obcas ten spoj tak vyhreje, az ta pruzina zmekne, prestane tlacit a pak to vyhori. Ono by to mozna i fungovalo, kdyby se dnes kontakty nedelaly co nejmensi a z nejakeho strasneho aususu.

Na starych zastrckach na 220 V nebo starych "zehlickovych" na 380 V byly velke kontakty s velkymi srouby, okolo kterych se drat omotal a bylo. Za padesat let to stale fungovalo. Takze o wago svorkach a jejich vyhodach si povime za padesat let. Tedy ti z nas, kteri tu jeste budou.


k

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #80 kdy: 30. 11. 2015, 10:22:32 »
Notebook po zapojení do prodlužku funguje, nabíjí se, všechno v pohodě, jen když se dotknu a pohybuju prstem na části kde je touchpad to tak divně zrní, nevím jak jinak to popsat.. nejdřív jsem si dělal starosti, ale nakonec to dělá jen tohle, předem děkuji za nějaké ty odpovědi a rady i když vím že rada jak se toho zbavit bude asi jiná prodlužka než ta asi 20 let stará co jsem vyhrabal v kůlně

Vypnout hlavní jistič a při svíčce vyčkat příjezdu odborného elektrikáře. Správně provedená elektroinstalace tohle nedělá.

Tak ty nb jako nizkonapetovy zarizeni ani zemeny byt z vyhlášky nemusi a zdroj je umelohmotna kostka, tedy nevodiva, taky nemusi.

To záleží od konstrukce přístroje, některé plastové mít ochranný vodič musí a některé kovové ochranný vodič mít nemusí. Neplatí pravidlo je tam plast tak nemusí a je tam kov tak musí.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #81 kdy: 30. 11. 2015, 13:14:00 »
Notebook po zapojení do prodlužku funguje, nabíjí se, všechno v pohodě, jen když se dotknu a pohybuju prstem na části kde je touchpad to tak divně zrní, nevím jak jinak to popsat.. nejdřív jsem si dělal starosti, ale nakonec to dělá jen tohle, předem děkuji za nějaké ty odpovědi a rady i když vím že rada jak se toho zbavit bude asi jiná prodlužka než ta asi 20 let stará co jsem vyhrabal v kůlně

Vypnout hlavní jistič a při svíčce vyčkat příjezdu odborného elektrikáře. Správně provedená elektroinstalace tohle nedělá.

No nevim, ale kvuli zrneni by snad bylo lepsi se vystehovat z baraku a prichodu elektrikare vyckat v protiatomovem bunkru.

k

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #82 kdy: 30. 11. 2015, 13:27:24 »
No nevim, ale kvuli zrneni by snad bylo lepsi se vystehovat z baraku a prichodu elektrikare vyckat v protiatomovem bunkru.

Ne, to potřeba není.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #83 kdy: 30. 11. 2015, 13:47:03 »
No nevim, ale kvuli zrneni by snad bylo lepsi se vystehovat z baraku a prichodu elektrikare vyckat v protiatomovem bunkru.

Ne, to potřeba není.

Vazne? Ja kdyz zrni televize, tak automaticky skacu za kanape, nasledne se plizim ke vchodu tajne chodby, nasedam do pancerovaneho auta a odjizdim do bunkru.

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #84 kdy: 30. 11. 2015, 14:05:47 »
No nevim, ale kvuli zrneni by snad bylo lepsi se vystehovat z baraku a prichodu elektrikare vyckat v protiatomovem bunkru.

Ne, to potřeba není.

Vazne? Ja kdyz zrni televize, tak automaticky skacu za kanape, nasledne se plizim ke vchodu tajne chodby, nasedam do pancerovaneho auta a odjizdim do bunkru.
Tak pokud máš dobrou pojistku tak nemusíš ani nikam chodit ...

Kit

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #85 kdy: 30. 11. 2015, 14:10:48 »
Tak pokud máš dobrou pojistku tak nemusíš ani nikam chodit ...

Dnes už jsou skoro všude jističe a chrániče...

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #86 kdy: 30. 11. 2015, 14:12:33 »
Já myslel proti požáru živelným pohromám a kutilům

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #87 kdy: 30. 11. 2015, 14:22:03 »
Keby to napájanie bolo galvanicky oddelené, tak to nepreráža. Ale ak to smetisku európy vyhovuje, tak si to prerážanie uźite.

Ano, tak by tomu bylo v idealnim vesmiru s idealnimi soucastkami. V realnem vesmiru ale existuji jevy, jako kapacitni proud. Krome toho bych znovu pripomenul, ze tazatel si stezuje na zrneni, ne na brneni.

 ;D  ;D  ;D

k

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #88 kdy: 30. 11. 2015, 14:27:46 »
Jistič je ochrana před nadproudem a požárem, ne před úrazem elektrickým proudem.
Chrániče jsou pouze v nových instalacích, v ČR existují miliony starých bytů a domů kde ještě nejsou.
Vidím že si z toho celkově děláte srandu díky své naivitě, když prstem maká na plastový díl notebooku a způsobuje to byť zrnění, tak je vážné podezření že GND v notebooku nebude blízko nule, ale hodně vysoko, to vypadá na podomácku dělanou dvouvodičovou prodlužku kde je PE zapojeno na fázi.

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #89 kdy: 30. 11. 2015, 14:34:19 »
Ano to máš pravdu že ve spoustě domácností proudový chránič není ale pokud máš instalaci OK tak je provozu schopná tím mluvím o TNC.Při jakékoliv rekonstrukci či nové instalaci je proudový chránič nedílná součást projektu..
Nikdo si z toho srandu nedělá ale vzhledem k tomu že původní tazatel se do teď neobtěžoval jakoukoliv reakcí tak se nediv že je tady spousta spekulací a dohadů..
Pokud by tady byly fotky stavu instalace a prodlužky tak je se čeho chytit