Notebook v prodlužce

Kit

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #60 kdy: 29. 11. 2015, 19:25:23 »
Tak nevím, proč bych měl vytahovat ty nejpřesnější přístroje, když na základní detekci vadné prodlužovačky mi stačí doutnavka ve šroubováku...

Tedy kdybys rekl aspon vadaska, tak by se ti mozna lidi tolik neposmivali.

Vadasku s sebou obvykle nenosím, ale je v ní úplně stejná doutnavka jako ve šroubováku.


Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #61 kdy: 29. 11. 2015, 19:28:38 »
Tak nevím, proč bych měl vytahovat ty nejpřesnější přístroje, když na základní detekci vadné prodlužovačky mi stačí doutnavka ve šroubováku...

Tedy kdybys rekl aspon vadaska, tak by se ti mozna lidi tolik neposmivali.

Vadasku s sebou obvykle nenosím, ale je v ní úplně stejná doutnavka jako ve šroubováku.
Aha takže tvůj kouzelný šroubovák měří napětí  umí ukázat sled fází ? Chjo je to marný je to marný a je to marný

Kit

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #62 kdy: 29. 11. 2015, 19:41:55 »
Vadasku s sebou obvykle nenosím, ale je v ní úplně stejná doutnavka jako ve šroubováku.
Aha takže tvůj kouzelný šroubovák měří napětí  umí ukázat sled fází ? Chjo je to marný je to marný a je to marný

Neměří napětí ani neumí ukázat sled fází, protože tyto údaje obvykle ani nepotřebuji. Ten svůj kouzelný šroubovák vytahuji jen když chci zkontrolovat, zda na kostře počítače není nějaké napětí. Desktopy se obvykle na třífázové rozvody nepřipojují...

Vadasku mám, vím, že má 4 vstupy, má solenoidový voltmetr, umí i zjistit sled fází a umím ji používat. Jenže má pracovní náplň nespočívá v jejím každodenním používání a proto si ji beru s sebou jen tehdy, když vím, že ji budu potřebovat. Na většinu ostatních věcí mi stačí kouzelný šroubovák.

Pokud se živíš montáží elektrických rozvodů, tak jistě nosíš vadasku systematicky a vůbec nic proti tomu nemám. Na zapojení PC do zásuvky ji však nepotřebuji.

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #63 kdy: 29. 11. 2015, 19:49:08 »
Specifikuj mi prosím termín " nějaké napětí na kostře"  tohle mě začíná hodně bavit tahle diskuze . Pokud máš na kostře nějaké napětí tak se jedná o hodně nebezpečný stav. Takže odstavit vypnout a zavolat elektrikáře
Já v kufříku vadasku mám včetně dalšího nářadí nic to neváží i když jdu třeba jen měnit disk.. 

Trident

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #64 kdy: 29. 11. 2015, 19:49:23 »
Tak nevím, proč bych měl vytahovat ty nejpřesnější přístroje, když na základní detekci vadné prodlužovačky mi stačí doutnavka ve šroubováku...

Tedy kdybys rekl aspon vadaska, tak by se ti mozna lidi tolik neposmivali.
Hlavne vadaska je nejaky mluv ktery se v mem rodnem kraji nevyskytuje. Asi je krajove specificky. Jeden clovek z deseti vi co je vadaska a ostatni tomu rikaj zkousecka. Ale v reci stredocechu jsem toto slovo slysel take v souvislosti s pojmenovanim "zapojovacu dratu - delniku" kteri pracuji pro elektrikare "s lejstrem" - zas mi naka vadaska vypalila svorkovnici...


Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #65 kdy: 29. 11. 2015, 19:53:12 »
No dostáváme se trochu jinam bych řekl pokud nick tazatele prozrazuje o jaký Notebook se jedná tak jeho zdroj či napaječ  je připojen 3 vodičově tj L PE N .Takže pokud ho to stále brní tak ať prodlužku vyhodí a nechá si zkontrolovat rozvody to je asi tak vše co mu tady lze poradit...

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #66 kdy: 29. 11. 2015, 20:02:22 »
Je tady spousta odborníků a pak to může dopadnout i takhle ...
http://elektrika.cz/data/clanky/clanek.2004-12-14.4535501022
Co více k tomu dodat

Kit

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #67 kdy: 29. 11. 2015, 20:03:40 »
Specifikuj mi prosím termín " nějaké napětí na kostře"  tohle mě začíná hodně bavit tahle diskuze . Pokud máš na kostře nějaké napětí tak se jedná o hodně nebezpečný stav. Takže odstavit vypnout a zavolat elektrikáře

Podle méně jasného svitu doutnavky poznám na první pohled, že není zapojen zemnicí vodič prodlužovačky. Stačí ji vyhodit a zapojit novou. Závada tím obvykle zmizí a starou prodlužovačkou obvykle seřežu majitele, zejména pokud se nacházela v dětském pokoji.

Já v kufříku vadasku mám včetně dalšího nářadí nic to neváží i když jdu třeba jen měnit disk..

Kufřík obvykle s sebou nenosím. Kouzelný šroubovák se mi vejde do kapsy a ani nedělá bouli.

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #68 kdy: 29. 11. 2015, 20:08:08 »
Specifikuj mi prosím termín " nějaké napětí na kostře"  tohle mě začíná hodně bavit tahle diskuze . Pokud máš na kostře nějaké napětí tak se jedná o hodně nebezpečný stav. Takže odstavit vypnout a zavolat elektrikáře

Podle méně jasného svitu doutnavky poznám na první pohled, že není zapojen zemnicí vodič prodlužovačky. Stačí ji vyhodit a zapojit novou. Závada tím obvykle zmizí a starou prodlužovačkou obvykle seřežu majitele, zejména pokud se nacházela v dětském pokoji.

Já v kufříku vadasku mám včetně dalšího nářadí nic to neváží i když jdu třeba jen měnit disk..

Kufřík obvykle s sebou nenosím. Kouzelný šroubovák se mi vejde do kapsy a ani nedělá bouli.
Jasně takže podle intenzity svitu .....  Paráda
Ty jsi takový veselý člověk bych řekl

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #69 kdy: 29. 11. 2015, 20:35:47 »
Mirek Čech: Nulovaná vidlice, to je ještě čajíček. To jen neškodně zaprská. Ale lepší je prodlužka s nulovanou zásuvkou. Taky už jsem měl tu čest vidět, i ty následky. Jó kdyby se u nás používalo schuko, tak by snad takové zvěrstvo nikoho nenapadlo.

Kit

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #70 kdy: 29. 11. 2015, 20:45:06 »
Podle méně jasného svitu doutnavky poznám na první pohled, že není zapojen zemnicí vodič prodlužovačky. Stačí ji vyhodit a zapojit novou. Závada tím obvykle zmizí a starou prodlužovačkou obvykle seřežu majitele, zejména pokud se nacházela v dětském pokoji.
Jasně takže podle intenzity svitu .....  Paráda
Ty jsi takový veselý člověk bych řekl

Kdyby to svítilo hodně, tak je to jasná fáze, která nemá na kostře co pohledávat.

Když to svítí málo, je to něco mezi fází a středovým vodičem. Typicky to bývá právě nezapojená zem.

Nepodceňuj zkušenosti ostatních. O elektřině vím vše potřebné. Běžně si beru jen takové nářadí, které mi na řešení daného problému bude stačit. Jistě ve svém kufříku nosíš i páječku, kleště různých funkcí, šroubováky s různými bity a možná i s ráčnou, náhradní kabely i konektory. Proč ne? K dobrému elektrikáři to jistě patří. Neživím se jako elektrikář, i když patřičné zkoušky mám a dokonce platné.

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #71 kdy: 29. 11. 2015, 21:45:27 »
Podle méně jasného svitu doutnavky poznám na první pohled, že není zapojen zemnicí vodič prodlužovačky. Stačí ji vyhodit a zapojit novou. Závada tím obvykle zmizí a starou prodlužovačkou obvykle seřežu majitele, zejména pokud se nacházela v dětském pokoji.
Jasně takže podle intenzity svitu .....  Paráda
Ty jsi takový veselý člověk bych řekl

Kdyby to svítilo hodně, tak je to jasná fáze, která nemá na kostře co pohledávat.

Když to svítí málo, je to něco mezi fází a středovým vodičem. Typicky to bývá právě nezapojená zem.

Nepodceňuj zkušenosti ostatních. O elektřině vím vše potřebné. Běžně si beru jen takové nářadí, které mi na řešení daného problému bude stačit. Jistě ve svém kufříku nosíš i páječku, kleště různých funkcí, šroubováky s různými bity a možná i s ráčnou, náhradní kabely i konektory. Proč ne? K dobrému elektrikáři to jistě patří. Neživím se jako elektrikář, i když patřičné zkoušky mám a dokonce platné.
Prosím tě řekni mi jak nemám zlehčovat zkušenosti druhých když tady napíšeš takový blábol že poruchu určíš podle svitu doutnavky...
Tu výbavu jsi popsal zcela dokonale ano nikdy nevíš co může hodit, sice tě neznám máš možná více zkušeností než já je to možné a je tedy pravdou že čím více zkušenější elektrikář tak některé věci dělá mechanicky a občas platí přísloví že kovářova kobyla chodí bosa.
Každý má svou pravdu nebudu ti vnucovat svůj názor nebo nějak osočovat pokud jsem to udělal tak se omlouvám ale doufám že se oba shodneme že když cokoliv jaksi brní nebo je cítit tak se jedná stav nebezpečný.. a povětšinou neprovozuschopný.
Vyhlášku taky mám platnou jen pracuji v prostředí kde není prostor na nějaké provizoria a jsem tak prostě naučený....

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #72 kdy: 29. 11. 2015, 22:11:51 »
Když cokoli jaksi brní, tak to může být to kapacitní napětí, kde se pak musí ověřit proud, jak tu psal trubicoid2.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #73 kdy: 29. 11. 2015, 22:18:22 »
Hlavne vadaska je nejaky mluv ktery se v mem rodnem kraji nevyskytuje. Asi je krajove specificky. Jeden clovek z deseti vi co je vadaska a ostatni tomu rikaj zkousecka. Ale v reci stredocechu jsem toto slovo slysel take v souvislosti s pojmenovanim "zapojovacu dratu - delniku" kteri pracuji pro elektrikare "s lejstrem" - zas mi naka vadaska vypalila svorkovnici...

Tak vadaska se tomu rika proto, ze na takove te uplne staricke bakelitove, snad z 50. let, jakou mam ja, byl znak zhruba takto:

  A
DVS

To A je napasovane v tom V, ktere velikosti presahuje D a S. Vypadala podobne jako tahle: http://www.sbazar.cz/stehljirka/detail/11029006-prodam-bakelitovou-zkousecku-napeti-vadasku-220-380v-bez . Ale neni to presne ona, ta na obrazku je z Metry Blansko nebo odkud.

Doutnavka v ni ani neni, jen indikator pohaneny elektromagnetem. Jeji hlavni vyhoda je v tom, ze zatezuje mereny zdroj napeti, takze se vi, jestli tam neni nejaky uchylny prechodovy odpor, ktery jeste rozsviti doutnavku, ale uz treba neroztoci mixer. A take ten elektromagnet vrci, takze clovek akorat posloucha a nemusi na ni cumet.

Když cokoli jaksi brní, tak to může být to kapacitní napětí,...

Ja akorat nechapu, co furt mate s tim brnenim. Tazatel se ptal na zrneni. Ja nevim, jestli se vyznam slov nejak posunul od doby, kdy jsem se cesky ucil ja nebo jestli doslo k necemu, jako v tech scenkach s nahluchlym dedou, ale podle me se tu porad mluvi o uplne jinem jevu.

Kit

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #74 kdy: 29. 11. 2015, 22:35:36 »
Prosím tě řekni mi jak nemám zlehčovat zkušenosti druhých když tady napíšeš takový blábol že poruchu určíš podle svitu doutnavky...

Ten proud je v případě nezapojeného uzemnění tak malý, že vadaska by v režimu voltmetru nenaměřila skoro nic. Doutnavka ano, protože reaguje i na měkké napětí. Jistě, ta doutnavka je i na vadasce.

Každý má svou pravdu nebudu ti vnucovat svůj názor nebo nějak osočovat pokud jsem to udělal tak se omlouvám ale doufám že se oba shodneme že když cokoliv jaksi brní nebo je cítit tak se jedná stav nebezpečný.. a povětšinou neprovozuschopný.
Vyhlášku taky mám platnou jen pracuji v prostředí kde není prostor na nějaké provizoria a jsem tak prostě naučený....

Je v pořádku, pokud se k laikům, se kterými se setkáváš jistě denně, chováš paranoidně. Elektřina je bestie, kterou je nutné držet na uzdě. A to nejen ve chvíli, kdy montuješ nějaké zařízení, ale i mnoho let poté. Každý máme své zkušenosti. Zkouška šroubovákem je skutečně jen orientační a pokud nepomůže výměna prodlužovačky, tak také volám elektrikáře s brašnou a vadaskou. Jednoduše proto, že na tom pracovišti nejsem kvůli zapojování PC, ale kvůli jeho SW konfiguraci. Ten elektrikář to udělá jistě lépe, rychleji, kvalitněji a levněji. A nemyslím to ironicky. Jen ho nevolám kvůli výměně vadné prodlužovačky.

I když... Stalo se mi, že elektrikář zapojil zásuvku pro projektor na jinou fázi než PC. Bylo velmi těžké ho přesvědčit, aby to zapojil správně, aby zmizely ty pruhy na plátně. A měl vadasku, která mu říkala, že je vše OK. Nebylo. Musel jsem mu ukázat, že když k tomu projektoru natáhnu prodlužovačku od zásuvek s PC, pruhy zmizí.

Nesouvisí to náhodou se zrněním na externím monitoru připojeném k notebooku?