Notebook v prodlužce

AsusK53SD

Notebook v prodlužce
« kdy: 28. 11. 2015, 01:25:57 »
Zdravím, není to asi nic vážného, jen bych rád věděl co to je..
Takže můj jakýsi "Problém" je takový že v jedné nedodělaná části bytu nám nejde elektřina, ale protože tam spím a trávím většinu času natáhl jsem si tam prodlužku. Notebook po zapojení do prodlužku funguje, nabíjí se, všechno v pohodě, jen když se dotknu a pohybuju prstem na části kde je touchpad to tak divně zrní, nevím jak jinak to popsat.. nejdřív jsem si dělal starosti, ale nakonec to dělá jen tohle, předem děkuji za nějaké ty odpovědi a rady i když vím že rada jak se toho zbavit bude asi jiná prodlužka než ta asi 20 let stará co jsem vyhrabal v kůlně
« Poslední změna: 28. 11. 2015, 08:42:35 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook-prodlužka
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2015, 02:09:56 »
Nejde o to, ze je 20 let stara, dulezite je, jestli ji neuhnily nejake kontakty, napriklad na zemnicim dratu. A jestli je doma delana, tak ji take mohl nejaky borec dost podivne zapojit.

Trubicoid2

Re:Notebook-prodlužka
« Odpověď #2 kdy: 28. 11. 2015, 03:31:01 »
Voni ty notebooky nejsou zemený, tedy do zdroje - kostky treba i zemení jde anebo i ne, ale vystup 19v neni zemeny a tam se obcas neco proti zemi naindukuje. Prakticky vsechny notebooky s kovovymi díly trosku na dotek probiji. Asus byl jednim z nich, mac air taky, naopak hp moc ne, mozna tech 19v zemni?

peter

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #3 kdy: 28. 11. 2015, 09:05:19 »
Podrž v jednej ruke ten notebook, a druhou sa chyť vodovodu, kúrenia alebo hromozvodu. Ak to prežiješ, tak máš silné srdce. Zatiaľ.

A skús povedať či sa chváliš, sťažuješ alebo pýtaš na fušerinu v elektrike. Notebook čo sa napája z dvojkolíku určite nemá byť ako uzemnený.

Trubicoid2

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #4 kdy: 28. 11. 2015, 11:03:09 »
Tak ty nb jako nizkonapetovy zarizeni ani zemeny byt z vyhlášky nemusi a zdroj je umelohmotna kostka, tedy nevodiva, taky nemusi.

To co se na kovovych dilech nb naindukuje muze byt akurat neprijemny, ale nikoho to nezabije. Mac air ma origos jen dvoukolik do zasuvky a je kovovej.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #5 kdy: 28. 11. 2015, 11:12:14 »
Notebook čo sa napája z dvojkolíku určite nemá byť ako uzemnený.

Notebook asi ne, ale ve zdrojich s trizilovym napajenim by mohly byt nejake stinici plechy, ktere jsou pripojeny k uzemneni, aby se omezilo ruseni z oscilatoru a spinacich obvodu, co z toho leze. Nevim, to by se muselo rozebrat, coz obvykle nejde, protoze to ti kreteni maji zalepene.

Trubicoid2

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #6 kdy: 28. 11. 2015, 11:41:11 »
Plech ve zdroju je, jestli uzemneny nevim, ted nemam zadnej rozebranej.

Peter

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #7 kdy: 28. 11. 2015, 11:57:18 »
Nulák a zem sú už dávno dva rôzne káble. A ak ti už raz preráža, tak je jedno že to zariadenie bolo pred vypršaním záruky nízkonapeťovým. Ale je sranda že podobný názor som posledne videl u elektrikára čo strihal zemnenie v zásuvkách aby audio nechytalo brum cez zemniacu slučku. A za takýto neodborný zásah do elektriky si ešte pýtal peniaze.

Trubicoid2

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #8 kdy: 28. 11. 2015, 12:37:41 »
Ano, to my víme, co je zemění a co je nulák a že to jsou různý dráty.

Ty ale pořád nechápeš, že i kdyby měl rozvod v pořádku, tak šasi notebooku nemusí a často není uzeměno, takže prodlužku a zásuvku by se měl prověřit, nicméně je možné, že to bude brnět i s bezchybnou šňůrou a správným zeměním.

ByCzech

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #9 kdy: 28. 11. 2015, 12:41:26 »
Nemáš k tomu ještě něco připojené? Třeba monitor, tiskárnu, ap.? Prostě něco, co má vlastní napájení?

Peter

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #10 kdy: 28. 11. 2015, 12:49:20 »
Trúboid, aj ty striháš audiofilom nuláky za peniaze že sa robíš slepým výrazu "preráža"?

https://duckduckgo.com/?q=hrobar+varuje

Trubicoid2

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #11 kdy: 28. 11. 2015, 12:59:29 »
Ty budes asi natvrdly, ja nic nestriham, ani nulak ani zem. Rozvod mam podle normy. Moje audio ma kupodivu vidlici jen se dvouma kolikama, tvoje se trema???

Notebook jeden ma vidlici jen s dvouma kolikama, druhej se trema, ale zemenej je jen zdroj vevnitr, notebook ne. Některý proste nejsou zemeny a trochu probiji a je to normalni. Nikdo nic nestrihal. Uz to chapes?

dustin

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #12 kdy: 28. 11. 2015, 13:08:43 »
Několik třížilových zdrojů pro ntb jsem měl rozebraných a zem (PE) byla spojená s mínusem na sekundáru. Nevím, zda je to tak u všech.

Na druhou stranu jsem měl dva ntb, které měly jen dvoužilový zdroj a při dotyku kovové části (panty) pěkně šimraly...

Peter

Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #13 kdy: 28. 11. 2015, 13:10:54 »
Tak pán v zápale plnenia spomenutej rubriky prehliada že to tak divne zrní. Teda, že to preráža. Predpokladám, že si daný notebook v tvojej mysli preklasifikoval na elektropunktúrne zariadenie, a schválil vadný kus k prevádzke.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook v prodlužce
« Odpověď #14 kdy: 28. 11. 2015, 13:17:20 »
Panove, dovolil bych si upozornit, ze zde neni rec o brneni, ale o zrneni. A aby nedoslo zase k omylu, tak zrneni neni to, co se sype slepicim, tem se sype zrni.