Bolesti zápěstí

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #30 kdy: 28. 11. 2015, 15:12:02 »
K tomu thc: ať si každej natírá nebo hulí co chce, ale specificky na to zápěstí existují daleko účinejší léky protizánětlivé a proti bolesti, které navíc nemají legální problémy atp.

Legalni problemy jsou umele vytvorene politiky, z nich rada chlasta, jak prase, ale vadim jim, ze nekdo uziva jine drogy. Casto jejich pohorseni nad konopim prameni z lobyingu farmaceutickeho prumyslu a patrne i dalsich.

U tech mnohem ucinnejsich leku by pak bylo zajimave znat slozeni a vedlejsi ucinky. Mozna, ze by ses pak radsi patlal konopnou masti.


Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #31 kdy: 28. 11. 2015, 15:39:41 »
Jako uzivateli takove masti ti ZADNE pravni nebezpeci nehrozi.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

TKL

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #32 kdy: 28. 11. 2015, 16:38:12 »
Konopnou mast vyrábím. JardaP má pravdu, dělá se z listí. Pokud někdo používá i hlavy (nezaměňovat s thcprostými samčími květy), dělá to proto, aby mast účinkovala i proti bolesti. Nicméně pokud ji vyrobíte jen z listí, bude fungovat stejně dobře, tzn. pomůže proti zánětům svalů, šlach a kloubů, kožním onemocněním různého druhu na které nic jiného nezabírá a lékaři by na to patlali kortikoidy atd. Pro výrobu lze použít listy technického konopí, což běžně koupíte v bylinkářství nebo prodejně zdravé výživy. Naprosto legálně.

Na 100% doporučuji na problémy se zápěstím tuto mast používat, v žádném případě nenasazovat chemické sračky z lékárny. Výsledky se dostaví za cca. 3 dny při aplikaci 3x denně. 

V případě zájmu napíšu osvědčený recept na výrobu masti, náklady na suroviny pro výrobu včetně komopného listu cca. 150kč, výsledkem bude 600g masti. Komerční produkty nekupovat, obsahují jen zanedbatelné množství konopného oleje.

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #33 kdy: 28. 11. 2015, 16:57:23 »
Nic proti konopi, ale ty "chemicke sracky" alespon nekdo otestoval, vi se, na co ucinkuji, jake maji vedlejsi ucinky...

Trubicoid2

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #34 kdy: 28. 11. 2015, 17:04:08 »
Tak nějak, ty sračky v lékárně zas mají pořád stejný složení a zrovna v tomto případě fungují dobře, není podle mne důvod zkoušet alternativy, které jsou opodstatněné a účinější v případech jiných diagnóz, ale když někdo chce, tak klidně...


Hugo

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #35 kdy: 28. 11. 2015, 17:05:09 »
Před nějakou dobou mě taky začaly pobolívat obě zápěstí, pokud jsem je moc namáhal (cvičením), a dokonce i kyčel. Asi už holt stárnu (je mi 30). :D
Pár tipů co mi pomohly:
  • omezil jsem pití coly - obsahuje totiž kyselinu fosforečnou, která odvápňuje kosti a blokuje vstřebávání důležitých minerálů a látek
  • koupil jsem si tablety s vápníkem a glukosaminem - ve fitness shopech se dají sehnat levně a není potřeba kupovat předražené značkové v lékárně
  • pokud se zápěstí hodně zatěžuje, je dobré ho zpevnit bandáží, která ho navíc drží v teple
  • při práci na počítači je pro mě lepší mít klávesnici a myš dál od okraje stolu - ruce pak leží na stole a zpápěstí se míň namáhá

jk

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #36 kdy: 28. 11. 2015, 17:24:59 »
Bolesti zápěstí vyřešila ergonomická klávesnice od MS (taková hodně zlomená) a software na převod řeči na text. Veškerý bolesti zad vyřešila posilovna (aspoň 1x-2x týdně) a kolo (aspoň 15 km tak 2x-3x týdně se jeví ideální). Zatím OK. Navíc to pěkně tvaruje postavu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #37 kdy: 28. 11. 2015, 17:32:48 »
Nic proti konopi, ale ty "chemicke sracky" alespon nekdo otestoval, vi se, na co ucinkuji, jake maji vedlejsi ucinky...

Jo jo, otestoval. Zjistilo se, ze pokusny kralik obvykle nezemrel. Zkus si nekdy precist ty letaky, co k tomu pribaluji. Treba rada lidi zere paracetamol nebo ibuprofen misto bombonu a vubec netusi, ze mohou zpusobit selhani ledvin. A vim o pripadu, kdy paracetamol vyvolal zajimave onemocneni kuze, ktera nasledne tvrdne a praska jak na mumii, akoratze v ni porad jeste tkvi zivy clovek. Jo, s tim si clovek uzije srandy... BTW, jablecny ocet na tyhle problemy je jiz take otestovany a to po generace. Vedlejsi ucinky se nezjistily, akorat je dobre vyplachnout si hubu kvuli zubum.

koupil jsem si tablety s vápníkem a glukosaminem

Vyhodou vapnikovych tablet pri dlouhodobem uzivani je to, ze ten vapnik ma tendenci se usazovat tam, kde nema. Vysledkem jsou napriklad vselijake vyrustky v kloubech. Ale co by clovek neudelal pro sve zdravi. Kdyby napriklad prestal pit mleko a jedl ovesne vlocky, tak by vyrustku nikdy nedocilil.

TKL

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #38 kdy: 28. 11. 2015, 17:34:32 »
Nic proti konopi, ale ty "chemicke sracky" alespon nekdo otestoval, vi se, na co ucinkuji, jake maji vedlejsi ucinky...

Přečtěte si prosím pozorně libovolný příbalový leták jakéhokoliv volně prodejného léčiva až do jeho konce.

TKL

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #39 kdy: 28. 11. 2015, 17:37:33 »
Tak nějak, ty sračky v lékárně zas mají pořád stejný složení a zrovna v tomto případě fungují dobře, není podle mne důvod zkoušet alternativy, které jsou opodstatněné a účinější v případech jiných diagnóz, ale když někdo chce, tak klidně...

Až jednou porovnáte na vlastní kůži účinky kvalitní konopné masti s _libovolným_ produktem farmaceutického průmyslu, budete mluvit jinak. Nehledě na to, že ušetříte značnou sumu peněz. Ale každému co jeho jest.

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #40 kdy: 28. 11. 2015, 17:39:41 »
Nic proti konopi, ale ty "chemicke sracky" alespon nekdo otestoval, vi se, na co ucinkuji, jake maji vedlejsi ucinky...

Jo jo, otestoval. Zjistilo se, ze pokusny kralik obvykle nezemrel. Zkus si nekdy precist ty letaky, co k tomu pribaluji. Treba rada lidi zere paracetamol nebo ibuprofen misto bombonu a vubec netusi, ze mohou zpusobit selhani ledvin. A vim o pripadu, kdy paracetamol vyvolal zajimave onemocneni kuze, ktera nasledne tvrdne a praska jak na mumii, akoratze v ni porad jeste tkvi zivy clovek. Jo, s tim si clovek uzije srandy... BTW, jablecny ocet na tyhle problemy je jiz take otestovany a to po generace. Vedlejsi ucinky se nezjistily, akorat je dobre vyplachnout si hubu kvuli zubum.

No shit, Sherlock! Pribalovy letak obsahuje dulezite informace a bez jeho znalosti by nikdo nemel lek pouzivat! To mi skutecne otevrelo oci!!!

Hugo

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #41 kdy: 28. 11. 2015, 17:48:56 »
Vyhodou vapnikovych tablet pri dlouhodobem uzivani je to, ze ten vapnik ma tendenci se usazovat tam, kde nema. Vysledkem jsou napriklad vselijake vyrustky v kloubech. Ale co by clovek neudelal pro sve zdravi. Kdyby napriklad prestal pit mleko a jedl ovesne vlocky, tak by vyrustku nikdy nedocilil.
Jenže já mléko skoro nepiju (klasické ani nemůžu) a mléčným výrobkům taky moc neholduju, takže někde ten vápník vzít musím, pokud nechci za několik let skončit se zničenými klouby, kostmi a zuby. Taky je samozřejmě dobré se řídit doporučenou denní dávkou a nesypat toho do sebe moc.

TKL

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #42 kdy: 28. 11. 2015, 17:49:12 »
koupil jsem si tablety s vápníkem a glukosaminem

Vyhodou vapnikovych tablet pri dlouhodobem uzivani je to, ze ten vapnik ma tendenci se usazovat tam, kde nema. Vysledkem jsou napriklad vselijake vyrustky v kloubech. Ale co by clovek neudelal pro sve zdravi. Kdyby napriklad prestal pit mleko a jedl ovesne vlocky, tak by vyrustku nikdy nedocilil.

Tak tak, a kdyby jen v kloubech, taková zvápenatělná srdeční chlopeň, to je teprve chuťovka.
Ale co, vždyť přece stačí zajít do lékárny, nakoupit všechny ty úžasné multivitamínové směsi, minerály a další stopové prvky, doplnit to koenzymem Q10 a absolutní zdraví je na dosah. Co na tom, že se konzument akorát stane producentem pěkně drahé moči, vždyť pro své zdraví přece dělá maximum...

http://frutarian.cz/otazky-a-odpovedi/vapnik-kde-ho-najdeme
(Ne, že bych byl frutarián nebo něco podobného, ale tenhle článek je velmi dobře napsaný a patřičně ozdrojovaný).

TKL

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #43 kdy: 28. 11. 2015, 17:51:18 »
Vyhodou vapnikovych tablet pri dlouhodobem uzivani je to, ze ten vapnik ma tendenci se usazovat tam, kde nema. Vysledkem jsou napriklad vselijake vyrustky v kloubech. Ale co by clovek neudelal pro sve zdravi. Kdyby napriklad prestal pit mleko a jedl ovesne vlocky, tak by vyrustku nikdy nedocilil.
Jenže já mléko skoro nepiju (klasické ani nemůžu) a mléčným výrobkům taky moc neholduju, takže někde ten vápník vzít musím, pokud nechci za několik let skončit se zničenými klouby, kostmi a zuby. Taky je samozřejmě dobré se řídit doporučenou denní dávkou a nesypat toho do sebe moc.

Mýtus, že vápník lze tělu dodávat pouze z mléka a mléčných výrobků nebo pilulek z lékárny je dalším příkladem nezpochybnitelného úspěchu reklamní masáže farmaceutického a mlékárenského průmyslu.

Peter

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #44 kdy: 28. 11. 2015, 18:00:56 »
Komerční produkty nekupovat, obsahují jen zanedbatelné množství konopného oleje.
Napr: Toto http://www.bionatural.sk/p/konopny-olej obsahuje zanedbateľné množstvo konopného oleja?

Ale je pravda že tie akrylové alebo vazelínové masti obsahujú liečivé prímesy v koncentrácii nižšej ako je to pri homeopatikách.