Bolesti zápěstí

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #15 kdy: 28. 11. 2015, 00:18:25 »
Toto má snad každý ajťák. Dochtor mě řekl že su simulant, dal mě jakousi neúčinnou mastičku a zeptal se jak dlouho potřebuju maródit.
Ale teď trochu vážně:
1) Procvičovat a protahovat šlachy - dobře funguje třeba rozcvička v aikido
2) Občas to u mě začně i tak, potom si zafačuju zápěstí boxérskými bandážemi a za půl dne je to v pohodě
3) Jen odhad a asi jen u mě. Nežeru ryby a čas od času mě začnou bolet i jiné klouby, takže průběžně doplňuju to co mě chybí rybím tukem (omega 3) v kapslích.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #16 kdy: 28. 11. 2015, 01:11:52 »
Konopna mast se dela z listu a v tech toho THC rovna moc neni.
Pokud nekdo dela konopni mast pouze z listu, je blb  :P

Pokud nekdo dela konopnou mast z kvetu nebo dokonce vyextrahovaneho THC, tak je smazka. Konopna mast se dela z listi nebo z listi a urciteho mnozstvi kvetu. Cilem te masti neni to, aby si clovek namazal zapesti a pak byl pul dne v rausi, ale aby ho prestalo bolet zapesti.

Trubicoid2

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #17 kdy: 28. 11. 2015, 03:21:42 »
Ještě místo podložky jsou zajímavý ty naklopený myši proti karpálnímu tunelu, třeba tadle polská https://www.mironet.cz/tracer-flipper-bezdratova-opticka-mys-24ghz-vertikalni-1600-dpi-6-tlacitek-cerna+dp242677

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #18 kdy: 28. 11. 2015, 04:14:59 »
Pokud nekdo dela konopnou mast z kvetu nebo dokonce vyextrahovaneho THC, tak je smazka. Konopna mast se dela z listi nebo z listi a urciteho mnozstvi kvetu. Cilem te masti neni to, aby si clovek namazal zapesti a pak byl pul dne v rausi, ale aby ho prestalo bolet zapesti.
Ty už máš asi smažku v hlavě  ;D
A přestaň už psát takové do nebe volající p*čoviny, protože, jak je vidět, víš o tom h*vno a zkušenosti s výrobou a různým použitím, také h*vno.
Nech to raději na druhé, ok ?  ;)

trubicoid2

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #19 kdy: 28. 11. 2015, 09:16:48 »
thc se kuzi vstrebava i do krve, takze asi jen na zakal a roztrousenou sklerozu, ne na zapesti, kde spolehlive zaberou normalni (tj. nenavykovy a nezakazany) leky

co ten powerball, zkousel nekdo? neni to lepsi, nez ten gumovej krouzek na posilovani?


andy

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #20 kdy: 28. 11. 2015, 09:26:22 »
Mě před časem začaly zápěstí taky chytat (i když asi jinak - bylo to naprosto nesnesitelné konstantní pálení - mám podezření, že to možná ani nebylo ze zápěstí) a po různých negativních testech na karpální tunel, MR páteře a návštěvě docela dost doktorů (včetně nabídky píchání nějakých kortikoidů, což jsem z trochu jiných důvodů odmítl), následně půl roku rehabilitace, práce s ortézou, gelové podložky zápěstí (to bylo ještě horší), powerball (ne!) apod., ve výsledku všechno s nulovým výsledkem. Pak jsem pár věcí změnil (takže těžko říct, co pomohlo - možná i čas..)
- začal jsem běhat a prostě víc sportovat (zánětům šlach prospívá, když se to pořádně propláchne)
- pořídil jsem se hnusně drahou myš Logitech Performance Mouse MX (a už nikdy neplánuju cokoliv jiného)
- časté protahování zápěstí a la aikido
- Pořídil jsem si takový ten polonafouklý balónek na kterém se tak různě sedí-nesedí apod., aby člověk při sezení neseděl pořád stejně

Problém prakticky zmizel. Pokud člověk nemá vyloženě něco zlomeného, tak doktoři dost často naprosto vůbec netuší, čím by to mohlo být a já taky netuším, co vlastně pomohlo...

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #21 kdy: 28. 11. 2015, 09:28:57 »
Konopna mast neni zakazana ani navykova. Je vedecky prokazane, ze konopi ma vyrazne pozitivni ucinky pri spouste nemoci. Ty stare tetky bylinkarky a mastickarky nejsou urcite zadny smazky.


andy: ten balon, pokud myslis gymnasticky tak nema byt polonafoukly! A jinak jeho obcasne nasazeni mi resi problemy se zady dost spolehlive (v kombinaci s plavanim)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Trubicoid2

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #22 kdy: 28. 11. 2015, 10:15:56 »
Tak konopna mast z obchodu neobsahuje thc, ani nesmí, ja spis komentoval tu mast podomácku vyrobenou.

A andy myslim nema na mysli ten obrovitej balon na sezeni, co byl v mode pred lety. Ted je to jenom takovej neforemnej polstarek, polo nafouknuta placka na zidli, furt je to v televizi.

Andy: proč powerball ne?

andy

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #23 kdy: 28. 11. 2015, 10:34:59 »
andy: ten balon, pokud myslis gymnasticky tak nema byt polonafoukly! A jinak jeho obcasne nasazeni mi resi problemy se zady dost spolehlive (v kombinaci s plavanim)
Neni gymnasticky, je to takovy maly balonek, muzes na nem sedet, dat si ho za zada apod. Ta idea je, že na jednu stranu nesedíš pořád stejně, a zároveň ti to trošku pořád připomíná, že bys měl sedět rovně :)

Powerball: připadá mi, že s powerballem se to strašně snadno přežene - k jedné bolesti přibyla další.. Přijde mi to jako dost nebezpečná hračka.

Piraten

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #24 kdy: 28. 11. 2015, 11:40:51 »
thc se kuzi vstrebava i do krve, takze asi jen na zakal a roztrousenou sklerozu...
OMG  ::)
To minimum THC, co se kuzi vstreba, je takove minimum, ze zadna navykovost nehrozi !
A navic, hnupove, u normalniho cloveka nehrozi navykovost, ani kdyz si date praska !
Nepiste k-k-tiny! 8)

Zavislost realne hrozi u skutecnych drog - pernik ~ pervitin, heroin, kokain atd. !

Peter

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #25 kdy: 28. 11. 2015, 11:49:16 »
thc se kuzi vstrebava i do krve, takze asi jen na zakal a roztrousenou sklerozu...
OMG  ::)
To minimum THC, co se kuzi vstreba, je takove minimum, ze zadna navykovost nehrozi !
A navic, hnupove, u normalniho cloveka nehrozi navykovost, ani kdyz si date praska !
Nepiste k-k-tiny! 8)

Zavislost realne hrozi u skutecnych drog - pernik ~ pervitin, heroin, kokain atd. !
Alkohol, káva, cigarety, čokoláda. A najhoršia je závislosť od pitnej vody a vzduchu.

itexpert

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #26 kdy: 28. 11. 2015, 11:51:20 »
Dobrý je také "posilovací kroužek" z gumy v ceně cca 50Kč, který já mačkám v dlani několikrát děnně během práce na PC.

gitgud

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #27 kdy: 28. 11. 2015, 11:57:17 »
Tak jestli to je hlavně z myši, tak může pomoct nahradit ji klávesnicí kde to jen jde.... tj. vim/vim mode/emacs, vimperator/pentadactyl, (midnight/[...])commander. Samozřejmě jestli s tim moc neumíte, tak chvíli potrvá než dosáhnete podobné efektivity.





(inb4 GUIxTUI flamewar)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #28 kdy: 28. 11. 2015, 12:04:50 »
thc se kuzi vstrebava i do krve, takze asi jen na zakal a roztrousenou sklerozu...
OMG  ::)
To minimum THC, co se kuzi vstreba, je takove minimum, ze zadna navykovost nehrozi !
A navic, hnupove, u normalniho cloveka nehrozi navykovost, ani kdyz si date praska !
Nepiste k-k-tiny! 8)

Zavislost realne hrozi u skutecnych drog - pernik ~ pervitin, heroin, kokain atd. !

THC nevytvari fyzickou zavislost.

Trubicoid2

Re:Bolesti zápěstí
« Odpověď #29 kdy: 28. 11. 2015, 13:05:02 »
K tomu thc: ať si každej natírá nebo hulí co chce, ale specificky na to zápěstí existují daleko účinejší léky protizánětlivé a proti bolesti, které navíc nemají legální problémy atp.