Vážné porušení pracovní smlouvy

Trident

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #135 kdy: 29. 11. 2015, 12:49:29 »
Ze nedelam jen blbeho progrose ale davam vetsi celky dohromady;) Ze mi nechybi nadhled.

Ty zřejmě totiž trpíš komplexem udělal-jsem-si-sám, a stejně děláš blbého sysadmiňáka. Komplexem proto, že se návážíš do progmátorů na VŠ. Půlka z nich bude lepších než ty.
Obavam se ze na nektere sysadminske pozice potrebujes mnohem sirsi znalosti nez obycejny programator. Nevim kde se bere pro pozice sysadmin takovy despekt. Predstav si ze nekdy mas i docineni s vecmi jako superpocitace, "big iron" a veci se kterymi si nevi subdodavatel rady protoze v zivote nevidel tak stary HW v aktivni sluzbe:). Resit problemy na obrovske infrastrukture skladajici se z ruzneho HW,OS, prumyslovych pocitacu. Mozna i takovych o kterych jsi v zivote neslysel ale treba bys bez nich nemohl jednoduse letet na dovolenou;)
A porad muzes vedet desetinu toho co ja a muzes vydelat velmi slusne penize. Ale ne tady.

Problem je ze rada omezenych programatoru tu komplexitu oboru nevidi a stejne tak rada sysadminu je take stejne omezenych ze nevidi do jake softwarove katastrofy kombinaci se riti.  O pak jsou tu firmy ktere jsou ochotny zaplatit za nekoho kdo ma znalosti z obou oboru.

Myslim ze se jedna o jakysi relikt nasi stare generace. Ktera (snad diky osmibitum) musela mit prozkoumany kazdy registr, kazdy drat, kazdou charakteristiku. A programoval kazdej protoze to tenkrat bylo to same jako "pouzivat pocitac".


investor

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #136 kdy: 29. 11. 2015, 13:01:23 »
A dospelo to k tomu, že som mesačne zarobil 3600 € (slovom tritisícšesťsto - na české si to vynásobte 27) a napriek tomu furt v sračkách.

Problém je v tom, že 3600 nic není. Ale chápu, co jsi tim chtěl říct. I s 1000 můžeš být šťastný.

O pak jsou tu firmy ktere jsou ochotny zaplatit za nekoho kdo ma znalosti z obou oboru.

Bohužel jsem jich moc neviděl. Ono když si často stahují otázky pro konkrétní pozici z netu, tak se není co divit, že tam nejsou třeba sítě. Ale máš pravdu, běžný programátor neví moc o sítích, systémových volání a celkově systémech a podle toho to vypadá.

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #137 kdy: 29. 11. 2015, 13:39:48 »
Páči sa mi kam tá diskusia speje (môj predchádzajúci príspevok patril prvému príspevku na fóre)
Tiež som chcel voľakedy obrovský dom, letné sídlo bandu lokajov a majordoma, zbierku aut a neobmedzený prísun nažhavených žien. A dospelo to k tomu, že som mesačne zarobil 3600 € (slovom tritisícšesťsto - na české si to vynásobte 27) a napriek tomu furt v sračkách. Potom som si všimol že sú bohatý a bohatý. Zelenáč, vieš, je jedno koľko budeš mať peňazí, každý na tebe bude vidieť že si chudák. prezradia ťa tvoje hladné oči a povýšenecké správanie, lebo si myslíš že si niečo viac. Nie si. Keby si bol, tak tu neriešiš 15 000, ale užívaš si život.

Neznám moc lidí, kteří jsou ve vatě, včetně té v osobním životě, která je nejdůležitější. Nakonec, když se nad tím zamyslím, takových lidí jsou menšína. Znám chlapíka, v rodině, který má krásné 2 děti, teď už maturanty, hezkou ženu, je fakt v pohodě. Z osobního života má všechno: spousty kámošů a známých, pěknou ženu, bydlí na dědině ve svém. Jenže dře jako mezek, dělá denně i 10-12hodin - musí, aby se dělnickou prací uživil, už spoustu let, rok za rokem. Chodí domů totálně vyřízený. Nakonec má volné jen víkendy. Zbytečné tady psát všechny příklady, prostě: nevím o moc lidech, o kkterých bych řekl: "Mají se."


Řeknu jiný příklad. Znám jednoho angličana, kterýžto je právník - nic extra, prostě průměrný právník vážení. Vydělá si okolo 10000 liber měsíčně. Dělá to, že rok někde pracuje, a další rok si užívá: cestuje po světě, všudemožně. Nemá ani auto - nepotřebuje ho. Vy tady nevíte, co s prachama. Sorry, ale jestli nevíte co s penězma, tak je mi vás opravdu líto. Známená to, že nemáte žádné koníčky a osobní ambice, že zřejmě ani nechcete cestovat. Že zřejmě ani nemáte problém s přesčasy, protože v prostě příjdete domů, a nemáte co dělat. To já třeba vůbec tohleto neznám.

Nakonec lidí, kteří mají vyvážený osobní život a příjem, tedy jsou na te zlaté střední cestě, není mnoho - nicméně nikdo nepoírá, že TO jsou ti šťastlivci.

davkol

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #138 kdy: 29. 11. 2015, 13:48:57 »
Kartička do vědecké knihovny vyjde na 150 korun ročně, vesnické připojení k Internetu asi 300 korun měsíčně. To je intelektuálních podnětů až-až. Horší je to s tím časem.

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #139 kdy: 29. 11. 2015, 13:52:19 »
Kartička do vědecké knihovny vyjde na 150 korun ročně, vesnické připojení k Internetu asi 300 korun měsíčně. To je intelektuálních podnětů až-až. Horší je to s tím časem.

Sorry ale to je takový hlod, že se tě musím zeptat, jestli už sis někdy vůbec zašukal (s ženou).


mapravdu

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #140 kdy: 29. 11. 2015, 13:56:26 »
Kartička do vědecké knihovny vyjde na 150 korun ročně, vesnické připojení k Internetu asi 300 korun měsíčně. To je intelektuálních podnětů až-až. Horší je to s tím časem.

Sorry ale to je takový hlod, že se tě musím zeptat, jestli už sis někdy vůbec zašukal (s ženou).

On psal o intelektuálních podnětech. Žena a děti jsou pro lopaty, které na víc nemají.

atarist

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #141 kdy: 29. 11. 2015, 14:08:23 »
Sorry, ale jestli nevíte co s penězma, tak je mi vás opravdu líto. Známená to, že nemáte žádné koníčky a osobní ambice, že zřejmě ani nechcete cestovat. Že zřejmě ani nemáte problém s přesčasy, protože v prostě příjdete domů, a nemáte co dělat. To já třeba vůbec tohleto neznám.

To máš ovšem dost zkreslenou představu o koníčcích. Mnoho lidí, včetně mě, má koníčky, které jsou prakticky zadarmo (resp. zadarmo v porovnání se mzdou člověka z IT). Já taky kdysi dost dávno dával docela dost peněz na sport (relativně, v porovnání s tehdejší mzdou), než jsem si uvědomil, že z funkčního, zdravotního i časového hlediska je lepší nejít cestou mainstreamu, ale dělat můj oblíbený sport trošku jinak (a teď se z této alternativy taky trošku stává mainstream, divný :-)

Kolega je blázen do rybaření, ale takovej normální - nakoupil si za pár tisíc vybavení, to vydrží na furt, potom pár korun za lístek, jednou za rok jede někam do severských zemí a spokojenej jak želva (v porovnání s jeho platem to vyjde snad na 3-5% ročních příjmů, tj. prakticky zanedbatelná položka). Další kolega rád hraje na kytaru, taky žádné extra výdaje a můžeme pokračovat dál a dál.

S cestováním to tak být může, já se do toho například nehrnu, stačí 2-3 dovolené ročně (a nemusí to být daleko, spíš naopak), ale zase někdo to má jako top priority, takže skutečně záleží na každém, jak si to zařídí.

davkol

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #142 kdy: 29. 11. 2015, 14:27:57 »
Kartička do vědecké knihovny vyjde na 150 korun ročně, vesnické připojení k Internetu asi 300 korun měsíčně. To je intelektuálních podnětů až-až. Horší je to s tím časem.

Sorry ale to je takový hlod, že se tě musím zeptat, jestli už sis někdy vůbec zašukal (s ženou).
Až tak blbou reakci jsem nečekal.

Dovolím si připomenout, že
  • většina populace je na Kinseyho škále někde mezi (tj. nikoliv čistě heterosexuální),
  • asi 4 % populace jsou homosexuální,
  • přes 1 % populace je asexuální,
  • libido a sexuální atrakce jsou dvě různé věci,
  • říká se, že nejlepší sex je zadarmo.
Z toho stojí za vypíchnutí to libido. Zdaleka ne každý touží po souložení furt.

Jinak souhlas s ataristou.

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #143 kdy: 29. 11. 2015, 15:07:22 »
ty zelenaci, ten stret s realitou asi dost boli co?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Yarda

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #144 kdy: 29. 11. 2015, 15:24:08 »
Zajímavé, jak se vyvinula diskuse pod dotazem, jestli ten klučina se může nějak vykroutit z povinných přesčasů co s nimi neuváženě souhlasil v pracovní smlouvě.
A když se tu mnozí chlubí, jak jsou ve vatě nebo jak do té vaty chtějí, co se takhle ještě zapsat do tohoto seznamu?
http://sekretariat-stary.aecr.cz/ODZPLST.HTM
Já už tam jsem.

No nic. Sranda musí být, kdyby fotra věšeli ;D

Mirek

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #145 kdy: 29. 11. 2015, 19:59:39 »
Tak jsem na to přišel. Zelenáč nechce dělat přesčasy proto, aby měl čas na hloupé diskuze na Root.cz... A to se vyplatí.

nechapu

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #146 kdy: 29. 11. 2015, 21:14:06 »
Co je na nich hloupého? Ověřil si, že většina lidí na fórech je úplně mimo a s tím teď může v pondělí do práce. Jako hlody, že 100 tisíc je tolik, že to ani neutratíš, by chtělo někam psát :D Prostě super diskuse, která ukázala lopaty v pravém světle.

tralala

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #147 kdy: 29. 11. 2015, 22:51:24 »
Co je na nich hloupého? Ověřil si, že většina lidí na fórech je úplně mimo a s tím teď může v pondělí do práce. Jako hlody, že 100 tisíc je tolik, že to ani neutratíš, by chtělo někam psát :D Prostě super diskuse, která ukázala lopaty v pravém světle.

tvoj zasadny problem je ten, ze akonahle niekto nema prijem taky aky by si si predstavoval za idealny ty a nema ani ambicie ho mat, automaticky ho oznacujes za luzra / neschopaka / lopataka a absolutne popieras fakt, ze mu to staci. akokeby museli vsetci podla teba chciet zarabat miliony a vsetci sa za tym musia hrnut a ist cez mrtvoly pretoze len az ked budes zarabat xyz, az potom sa kvalifikujes ako clovek. toto je uplne chore zmyslanie hodne tejto doby.

Trident

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #148 kdy: 29. 11. 2015, 22:53:53 »
Co je na nich hloupého? Ověřil si, že většina lidí na fórech je úplně mimo a s tím teď může v pondělí do práce. Jako hlody, že 100 tisíc je tolik, že to ani neutratíš, by chtělo někam psát :D Prostě super diskuse, která ukázala lopaty v pravém světle.
Je to otazka odstupu. Pokud treba zdedis barak po rodicich nebo byt v praze po babicce tak potrebujes na vyziti jine penize nez kdyz zacinas od nuly bez dotaci rodicu. To je mj. i duvod proc je pro mladsiho cloveka otazka penez vice podstatna nez pro starsiho ktery se chce venovat dete/vnoucatum.On uz ma sve zajistene.

Jasne ze lide ziji za podstatne mnohem mene penez. Ale to nejsou zmineny vsechny aspekty. Neni zmineno ze maji splaceny barak, topi drivim a sousedi si vypomahaji. Maji hospodarstvi a rodice treba zivnost, mami prarodice kteri se postaraji o deti.  Ze se domu vrati ve tri a mezitim si dostavi ten plot za ktery by jinak dali 50kkc. 
A pokud uz neco maji, tak zasitovany pozemek nekde na konci republiky je 20x levnejsi nez pobliz prahy.

nechapu

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #149 kdy: 30. 11. 2015, 00:15:14 »
Přesně jak píšeš. Je rozdíl začínat úplně od nuly a třeba i s rodiči na krku a nebo začínat s něčí podporou. Ale ambice lopaty to nikdy asi neovlivní, protože to prostě nesouvisí. Vždy můžeš být rád za méně a nebo za více. Nevím jak ty, ale hlavní motivace pro mě byla být nejlepší. Peníze samozřejmě za to také chci, ale to je vedlejší.