Vážné porušení pracovní smlouvy

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #120 kdy: 28. 11. 2015, 21:06:47 »
To, co ty říkáš, je typické přemýšlení někoho, kdo nemá a ani nechce mít rodinu a děti. Jasně že bych se klidně sebral a na břehu rybníka si postavil typovou dřevěnou dvoupatrovou chatku za 200tis., popíjel bychs kámošema krabičák a seděl u ohně a stačilo by mi brát 20k. Jenže když máš děcka a manželku, tak jaksi nechceš mít staré odrbané auto, v zimě se oblíkat do medvědí kůže a opíkat si nad ohněm kozí maso, nebo ve tvém případě plést korbačíky. Co je horší, už vůbec si jaksi nechceš pořídit byt někde na sídlišti a sledovat z oken jak tam pořvávají cigáni. A chceš normální barák na venkově. Pro sebe a pro rodinu. A na to potřebuješ prachy a potřebuješ jich dost, aby jsi kvůli této "malé" věci nemusel sedět v práci od rána do večera.


Vertex

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #121 kdy: 28. 11. 2015, 21:12:01 »
Ja už neviem či toto je profesionálny trolling alebo toľko ľudí žije úplne mimo realitu. Väčšina ľudí nemá ani priemernú mzdu. Vaša arogancia je tak neskutočná, že si fakt zaslúžite dostať od života brutálnu kopačku do ksichtu. Ako to asi robia ľudia čo majú menej než 20k CZK, že majú deti a aj žijú? Dúfam, že fakt len trollujete. Nechcem veriť, že niekto má tak prepláchnutý mozog propagandou o spotrebke a mamone.

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #122 kdy: 28. 11. 2015, 21:15:14 »
Ja už neviem či toto je profesionálny trolling alebo toľko ľudí žije úplne mimo realitu. Väčšina ľudí nemá ani priemernú mzdu. Vaša arogancia je tak neskutočná, že si fakt zaslúžite dostať od života brutálnu kopačku do ksichtu. Ako to asi robia ľudia čo majú menej než 20k CZK, že majú deti a aj žijú? Dúfam, že fakt len trollujete. Nechcem veriť, že niekto má tak prepláchnutý mozog propagandou o spotrebke a mamone.

Jo? Já takových lidí pár znám a mám je kolem sebe. Mají děti a i trochu žijou. To jsi řekl přesně. Zeptej se jich zda by měnili. Třeba náš soused, typický příklad něoho takového. Peněz má jako dělník tak málo, že si ani auto nemůže dovolit dát opravit a celý en se v něm hrabe a vzteká se. A děcka ani nemůže vzít v létě do Chorvatska.

tralala

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #123 kdy: 28. 11. 2015, 21:16:39 »
Ja už neviem či toto je profesionálny trolling alebo toľko ľudí žije úplne mimo realitu. Väčšina ľudí nemá ani priemernú mzdu. Vaša arogancia je tak neskutočná, že si fakt zaslúžite dostať od života brutálnu kopačku do ksichtu. Ako to asi robia ľudia čo majú menej než 20k CZK, že majú deti a aj žijú? Dúfam, že fakt len trollujete. Nechcem veriť, že niekto má tak prepláchnutý mozog propagandou o spotrebke a mamone.

dakujem za nazor a plne sa s nim stotoznujem. ako som uz vravel o par prispevkov vyssie, nechcem vediet za co povazuju soudruh a Zelenac beznych ludi, ktori ziju v nejakom "blbom byte". ja som si svojho stastia vedomy a zijem uplne skromne.

Vertex

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #124 kdy: 28. 11. 2015, 21:25:36 »
Ja už neviem či toto je profesionálny trolling alebo toľko ľudí žije úplne mimo realitu. Väčšina ľudí nemá ani priemernú mzdu. Vaša arogancia je tak neskutočná, že si fakt zaslúžite dostať od života brutálnu kopačku do ksichtu. Ako to asi robia ľudia čo majú menej než 20k CZK, že majú deti a aj žijú? Dúfam, že fakt len trollujete. Nechcem veriť, že niekto má tak prepláchnutý mozog propagandou o spotrebke a mamone.

dakujem za nazor a plne sa s nim stotoznujem. ako som uz vravel o par prispevkov vyssie, nechcem vediet za co povazuju soudruh a Zelenac beznych ludi, ktori ziju v nejakom "blbom byte". ja som si svojho stastia vedomy a zijem uplne skromne.
Mňa hlavne šokuje táto arogancia. Nerád to robím, ale nepríde ti to akým sa títo demokratickí, kapitalistickí ľudia vyjadrujú o ľuďoch s nižšími príjmami podobný k niečomu čo sa už v minulosti stalo? Skoro by som povedal, že by ich potešilo, keby títo ľudia "zmizli". Dúfam, že sú to len moje projekcie a mýlim sa. Hlavne očakávam od dospelého človeka to, že si uvedomuje, že život to je sĺzavé údolie a nie nekonečná jazda mamonu a nenažratosti. Čím neimplikujem, že si človek nezaslúži férovu odmenu za prácu, ale tak, tvrdenia, že za 100k CZK niekto nevstane z postele?  Niekto toho chleba musí upiecť, aj odhrnúť sneh z cesty, aj položiť tehlu na tehlu.


Zelenac

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #125 kdy: 28. 11. 2015, 21:43:36 »
to zní hezky, odhrnut snieh, dat cihlu k cihle, sklidit obili z pole, a viš v čem je ale ta finta? Že ačkoliv ten dělník se nadře, tak ten inženýr, ktery navrhl rolbu, nebo kombajn, nebo technologii výroby noveho typu cihel, udělal větší objem práce, ačkoliv se mín nadřel. to co říkáš je argumentace prOstého venkovana, který je, a je mi ho líto, odsouzen k dělničině a k tomu, aby každých 5 let vhodil do urničky volební lísteček komunistům.

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #126 kdy: 28. 11. 2015, 21:51:11 »
tak jaksi nechceš mít staré odrbané auto...  Co je horší, už vůbec si jaksi nechceš pořídit byt někde na sídlišti...
Proc myslis? Bud zijes mimo realitu ty nebo cela vase generace. Nic z toho nejsou veci ktere by ti prinesly spokojeny zivot. Az je budes mit tak ti bude chybet neco jineho materialniho(golfove hole, vetsi auto, mladsi milenka...) a pak te stejne ojebe matka tvych deti takze z tebe bude nuzak a ona se ti bude smat a valet se ve tvym baraku s jinym kravatakem... Jen tak BTW lidi kteri tohle maji tak nikdo z nich nezacinal profesni karieru tim, ze nebude delat prescasy. Neco si precti o tech tzv bohatych lidech a o tom jak zacinali, kolik casu a usili investovali do toho rozjezdu a kolik casu a usili venuji byznysu dnes i kdyz by mohli lezet na plazi a do smrti si objednavat drinky a stetky. Ty jsi ted na zacatku a uz ted vis, ze tomu nechces dat vubec nic. Tak co cekas ze dostanes?

A jinak stare odrbane auto nam na pohodu staci, az dojezdim koupim jiny. Mel bych utracet prachy abych mohl rict "mam karu" nebo aby me zavideli sousedi? Radsi ty penize "vyhodim" za kvalitnejsi jidlo nez vetsina ovecek. Za byt jsme radi (na rozdil od baraku je to temer bezudrzbove - lepsi je mit chalupu nebo ty miliony za barak proste procestovat). A ze to neni 5+2? Mala se pred chvili narodila a dneska ji bude 10, to to leti... Za chvili vypadne z domu a co pak s takovym velkym bytem? Do chorvatska deti neberu, radsi mame cundr po ceskych horach (to neni otazka penez, to je otazka zivotnich postoju a priorit, proste nas to bavi).

Ty rodinu nemas a v nejblizsi dobe nebudes mit -> makej na sobe (a makat na sobe znamena taky prescasy, samostudium atd) a za treba budes mit vic.

Nedavno byla statistika, ze cesi a slovaci jsou nejbohatsi v EU. Najdi si to, najdi si proc to tak ja, proc prumerny nemec ma mensi majetek nez prumerny cech.

A vis co ti reknu? Moje nejvetsi zivotni stesti je to, ze jsou deti zdrave. To ti nezaruci ani milionovy plat.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

atarist

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #127 kdy: 28. 11. 2015, 23:12:30 »
Proc myslis? Bud zijes mimo realitu ty nebo cela vase generace. Nic z toho nejsou veci ktere by ti prinesly spokojeny zivot.

Nedavno byla statistika, ze cesi a slovaci jsou nejbohatsi v EU. Najdi si to, najdi si proc to tak ja, proc prumerny nemec ma mensi majetek nez prumerny cech.

A vis co ti reknu? Moje nejvetsi zivotni stesti je to, ze jsou deti zdrave. To ti nezaruci ani milionovy plat.

Tyjo naprostej souhlas, uz jsem si myslel, ze ja jsem nejak divnej, ze to taky tak vidim, vlastne jsem si znovuuvedomil ty posledni dve vety a tak nejak se stydim, proc jsem vlastne semtam nespokojenej, kdyz to zakladni ja a moje rodina mam (tuk tuk).

Btw odkaz na tu statistiku by nebyl? To by me zajimalo. Co vim, tak cizinci, co u nas makaji, jsou tady hodne spokojeni, hlavne bezpecnost, lekarska pece atd. a porad se divi, co jako vsici na neco brblame.

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #128 kdy: 28. 11. 2015, 23:48:16 »
Odkaz by byl, jedná se o pěknou hloupost a nic neříkající statistiku. V podstatě o tom, že u nás stojí za prd služby, takže každý bydlí pokud možno ve svém, zatímco nuzní Němci, vlastně nejnuznější v EU, nemají pořádný majetek, protože za něj platí druhým. Je to směšné. Pohádka se nekoná.

Zelenac

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #129 kdy: 29. 11. 2015, 00:04:57 »
Kdyby u nás  byl pořádný trh, což vzhledem k naší velikosti se asi moc nestane, tak tady taky bydlí víc lidí v podnájmu. Jenže dělal by to jen blázen, vzhledem k tomu, že splácení hypotéky výjde stejně draho jako podnájem. Což je důsledek zřejmě velice slabé konkurence na trhu a nevědomosti lidí. Pokud v Německu trh výborně funguje, jakože asi jo, tak je možné, že podnájem je tam tak výhodný, že nikdo nemá potřebu vlastní bydlení kupovat. Proto v této statistice, která počítá majetek, dopadli nejhůř Němci.  :P

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #130 kdy: 29. 11. 2015, 04:04:59 »
To neni o trhu, to je o mentalite. Dum si do penalu nevezmes...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Mirek

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #131 kdy: 29. 11. 2015, 11:04:06 »
"Zelenaci" máš to v hlavě nějak pomíchané. Chceš špičkově placenou práci na max 8 hod denně, jednou za 2-3 měsíce delší volno, a abys vůbec založil rodinu chceš nutně patřit příjmově mezi 5-10% top vydělávajících lidí.

A přitom podepíšeš smlouvu za cca 25 k, kde garantovenou máš tak polovinu a zahrnuté přesčasy. A divíš se.

Takhle ten blahobyt nevybudeješ.

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #132 kdy: 29. 11. 2015, 11:20:00 »
Jo a jeste jeden dovetek (nejen) s ohledem na soucasnou politickou situaci: dum se blbe bali do batohu kdyz chces nekam migrovat, dum ti znehodnoti politik jednim rozhodnutim...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Iviak

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #133 kdy: 29. 11. 2015, 11:53:42 »
Pri podpise ste boli s nadriadeným určite dohodnutý na sume peňazí, za ktoré si ochotný pracovať. Prečo si sa neozval, že tak ako je to napísané, zmluvu nepodpíšeš? Mne sa to stalo veľakrát a ani raz nebol problém aby mi to upravili ako som chcel. Vždy sa môžeš ozvať, že to chceš zmeniť a vedúci na to pristúpi alebo nie.
Nadčasy. Nadčasy máš v zákone určené, koľko môžeš maximálne ročne. Tiež pri nástupe hovorím, že pokiaľ sú vo firme nadčasy časté, tak to radšej ani nenastúpim, lebo mám tiež svoj život. Nejaké 2-3 hodinky 2x za mesiac mi nevadí, ale keby som mal byť v práci 10,12 hodín denne tak to nie. Je normálne, že niekedy sa toho nahromadí a treba potiahnuť dlhšie. Všetko je to na dohode. Ja si radšej ako peniaze vyberiem náhradné voľno 1:1 s nadčasom.
Vlastné projekty - Pokiaľ máš svoju prácu urobenú, nevidím v tom problém, za podmienky, že o tom tvoj zamestnávateľ vie. Mne častokrát aj pomohol s vecami, ktoré mi robili problém. Takže je to zase na dohode. Samozrejme som mu nepovedal v prvý deň že si tam chcem robiť svoj projekt. Nejaký mesiac dva je slušné počkať, kým sa oťukáte.
Odchod za 6 mesiacov - pokiaľ tam chceš ostať pol roka, mal si to povedať tiež pri podpise zmluvy. Dali by ti na dobu určitú (áno aj to je možné), alebo by ti povedali dovidenia. Ja osobne by som s tebou vyrazil dvere keby si mi tesne po skúšobnej oznámil, že odchádzaš a ešte by som z teba vysúdil ušlý zisk.

Iviak

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #134 kdy: 29. 11. 2015, 12:44:44 »
Páči sa mi kam tá diskusia speje (môj predchádzajúci príspevok patril prvému príspevku na fóre)
Tiež som chcel voľakedy obrovský dom, letné sídlo bandu lokajov a majordoma, zbierku aut a neobmedzený prísun nažhavených žien. A dospelo to k tomu, že som mesačne zarobil 3600 € (slovom tritisícšesťsto - na české si to vynásobte 27) a napriek tomu furt v sračkách. Potom som si všimol že sú bohatý a bohatý. Zelenáč, vieš, je jedno koľko budeš mať peňazí, každý na tebe bude vidieť že si chudák. prezradia ťa tvoje hladné oči a povýšenecké správanie, lebo si myslíš že si niečo viac. Nie si. Keby si bol, tak tu neriešiš 15 000, ale užívaš si život.