Vážné porušení pracovní smlouvy

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #60 kdy: 27. 11. 2015, 14:25:51 »
Tot otazka. Jestli za tuhle mzdu ma povazovat ty prescasy za zaplacene, tak si z nej delaji soufky. Nic proti takove mzde, ale mela by byt vyvazena treba tim, ze zamestnavatel nebude opruzovat.

Ber to tak, jestli ze sebou nechá vytírat podlahu, zaměstnavatel může být spokojenej. Jestli nenechá, má odejít. Nědělat v práci svoji práci a omlouvat to tím, že se mi práce za ty prachy nelíbí, to bych ho hnal na hodinu i s paragrafem.


Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #61 kdy: 27. 11. 2015, 14:32:56 »
Ano imbecil opet pise a netusi o cem,

Co rozlisovat minimalni a zarucenou mzdu?

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #62 kdy: 27. 11. 2015, 14:45:04 »
Tot otazka. Jestli za tuhle mzdu ma povazovat ty prescasy za zaplacene, tak si z nej delaji soufky. Nic proti takove mzde, ale mela by byt vyvazena treba tim, ze zamestnavatel nebude opruzovat.

Ber to tak, jestli ze sebou nechá vytírat podlahu, zaměstnavatel může být spokojenej. Jestli nenechá, má odejít. Nědělat v práci svoji práci a omlouvat to tím, že se mi práce za ty prachy nelíbí, to bych ho hnal na hodinu i s paragrafem.

Jenže já nepsal úplně, že budu dělat na svých projektech, bylo to v závorce, ber to v souvislosti - ptal jsem se na přesčasy, říkal jsem, že pokud mi strhnou pohyblivou složku, tak budu mít plat jako uklízečka a to co jsem uvedl v závorce je příklad. Jaksi nemůže přece nikdo očekávat, že za 15000,- budu poctivě programovat, to nejde. U nás na Olomoucku je dost jiných firem, takže možná přestoupím, ale tady se prostě jen informuju ohledně přesčasů.

ET

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #63 kdy: 27. 11. 2015, 14:55:44 »
@zelenac: zeptej se kamaradu/kolegu v praci, jak jsou (ne)spokojeni - mohlo by ti to dat vetsi rozhled, jak to s prescasy vlastne ve firme je  ;)

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #64 kdy: 27. 11. 2015, 15:12:23 »
Minule jsi neodpovedel, takze: je to SW firma s nazvem shodnym jako jeden hypermarketovej retezec?
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #65 kdy: 27. 11. 2015, 15:14:25 »
Jinak jsem ochotnej ti na v olomouci nabidnout stejne platove podminky pro NASTUP, ale bez tech prescasu. plat pozdeji jen a pouze dle znalosti, aktivity a prinosu pro firmu. moznost castecne home office. tvorba webu. nedavame stravenky ani jiny podobny chujoviny.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Zelenáč

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #66 kdy: 27. 11. 2015, 15:17:42 »
Minule jsi neodpovedel, takze: je to SW firma s nazvem shodnym jako jeden hypermarketovej retezec?

Ne není to Tesco SW, ale je to taky firma která konkuruje především cenou, ne kvalitou.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #67 kdy: 27. 11. 2015, 15:20:23 »
Jenže já nepsal úplně, že budu dělat na svých projektech, bylo to v závorce, ber to v souvislosti - ptal jsem se na přesčasy, říkal jsem, že pokud mi strhnou pohyblivou složku, tak budu mít plat jako uklízečka a to co jsem uvedl v závorce je příklad. Jaksi nemůže přece nikdo očekávat, že za 15000,- budu poctivě programovat, to nejde. U nás na Olomoucku je dost jiných firem, takže možná přestoupím, ale tady se prostě jen informuju ohledně přesčasů.
Zkus se zachovat jako chlap. Je už jasný, že jsi vůbec nevěděl, co podepisuješ, tak máš několik možností.

1) buď si na konci zkušební doby promluv se šéfem a zkus vyjednat lepší podmínky
2) odejdi rovnou
3) pokud je to pro tebe nějakým způsobem zajímavý jako praxe, tak to prostě aspoň rok zkousni a vymáčkni ze sebe maximum. Potom budeš mít lepší pozici pro vyjednávání, případně to bude zajímavý i pro případného dalšího zaměstnavatele.

Další varianta je tam zůstat, ale kašlat na to. Budeš odcházet buď s platem uklizečky a zaměstnavatel si i tak bude mnout ruce, jak má levnou lopatu, nebo poletíš s paragrafem a dost si zkomplikuješ další hledání.

tralala

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #68 kdy: 27. 11. 2015, 15:53:50 »
Jenže já nepsal úplně, že budu dělat na svých projektech, bylo to v závorce, ber to v souvislosti - ptal jsem se na přesčasy, říkal jsem, že pokud mi strhnou pohyblivou složku, tak budu mít plat jako uklízečka a to co jsem uvedl v závorce je příklad. Jaksi nemůže přece nikdo očekávat, že za 15000,- budu poctivě programovat, to nejde. U nás na Olomoucku je dost jiných firem, takže možná přestoupím, ale tady se prostě jen informuju ohledně přesčasů.
Zkus se zachovat jako chlap. Je už jasný, že jsi vůbec nevěděl, co podepisuješ, tak máš několik možností.

1) buď si na konci zkušební doby promluv se šéfem a zkus vyjednat lepší podmínky
2) odejdi rovnou
3) pokud je to pro tebe nějakým způsobem zajímavý jako praxe, tak to prostě aspoň rok zkousni a vymáčkni ze sebe maximum. Potom budeš mít lepší pozici pro vyjednávání, případně to bude zajímavý i pro případného dalšího zaměstnavatele.

Další varianta je tam zůstat, ale kašlat na to. Budeš odcházet buď s platem uklizečky a zaměstnavatel si i tak bude mnout ruce, jak má levnou lopatu, nebo poletíš s paragrafem a dost si zkomplikuješ další hledání.

ja by som zvolil 2) ale na to Zelenac nema ocividne gule, museli by s nim ist aj jeho kamosi

Hmmm

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #69 kdy: 27. 11. 2015, 16:07:40 »
...když nebudu stíhat termíny, které jsou v této firmě dost krátké, nebudu v práci sedět dýl - nemůžu za to, že špatně odhadnou, jak a co bude trvat...
To dufam nemyslis vazne... Odkial beries istotu, ze tvoje meskanie je sposobene zlym odhadom? Kludne to moze byt tvojou neschopnostou, pracovnou moralkou a tym, ze pracovny cas zabijas vlastnymi projektami.

Alebo kvoli tomu, ze sa ty zaseknes, pretoze nevies, maju teraz ztrojnasobovat odhady?

tralala

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #70 kdy: 27. 11. 2015, 16:15:04 »
...když nebudu stíhat termíny, které jsou v této firmě dost krátké, nebudu v práci sedět dýl - nemůžu za to, že špatně odhadnou, jak a co bude trvat...
To dufam nemyslis vazne... Odkial beries istotu, ze tvoje meskanie je sposobene zlym odhadom? Kludne to moze byt tvojou neschopnostou, pracovnou moralkou a tym, ze pracovny cas zabijas vlastnymi projektami.

Alebo kvoli tomu, ze sa ty zaseknes, pretoze nevies, maju teraz ztrojnasobovat odhady?

dobry postreh, toto som si v jeho originalnom prispevku ani nevsimol. nuz, to je len dalsia ukazka toho, ako je v tejto dobe velmi lahke ukazovat prstom na druhych, ze za nieco mozu. urcite sa treba v prvom rade zbavit vlastnej zodpovednosti a za svoje problemy a nepohodlie mozu primarne a v prvom radi "ti druhi".

lenze ved on, majster sveta, expert na odhady s bohatymi skusenostami, prave vyliezol zo skoly, takze urcite je hned schopny kvalifikovane rozhodnut, ci je cas prideleny k jeho praci akurat.

ALE URCITE ZIADNY PRESCAS!!!

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #71 kdy: 27. 11. 2015, 16:21:31 »
lenze ved on, majster sveta, expert na odhady s bohatymi skusenostami, prave vyliezol zo skoly, takze urcite je hned schopny kvalifikovane rozhodnut, ci je cas prideleny k jeho praci akurat.

Na to nemusí být expert se zkušenostmi a dokonce ani studovaný. To, že je čas přidělený špatně, se pozná podle toho, že je potřeba přesčas. Kdyby byl čas přidělený dobře, tak se to stihne v normální pracovní době.

Pokud se navíc daná situace opakuje (a to ještě tak, že tým pracoval několik týdnů 120% času), tak je jasné, na které straně je problém.

Ludva

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #72 kdy: 27. 11. 2015, 16:28:33 »
Jenže já nepsal úplně, že budu dělat na svých projektech, bylo to v závorce, ber to v souvislosti - ptal jsem se na přesčasy, říkal jsem, že pokud mi strhnou pohyblivou složku, tak budu mít plat jako uklízečka a to co jsem uvedl v závorce je příklad. Jaksi nemůže přece nikdo očekávat, že za 15000,- budu poctivě programovat, to nejde. U nás na Olomoucku je dost jiných firem, takže možná přestoupím, ale tady se prostě jen informuju ohledně přesčasů.

Hele a co teda potřebuješ vědět? Jak tu padlo tak tvoje pracovní smlouva zřejmě nebude ze zákoníkem práce v rozporu. Mzda je diskutabilní, každý potřebuje víc než má ale sám píšeš že ti přijde odpovídající pozici i lokalitě. Jinak být někde půl roku, tak to snad ani neuváděl v životopise, protože to je pro rekrutory takový červený hadřík. 

K přesčasům obecně, ty nepadají jen tak z nebe (teď nemám na mysli zaplavené datacentrum v Chennai :) ), takže pokud na pracovišti vládne aspoň nějaká základní komunikace tak věřím, že se včas dozvíš o tom že budou třeba koncem měsíce nějakou dobu nutné (do limitu 150/rok) a zároveň se budete moci domluvit na kompenzaci např. formou volnější pracovní doby jindy.

Hmmm

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #73 kdy: 27. 11. 2015, 16:30:14 »
Nicméně očekával bych, že za 1h přesčasu si můžu vybrat 1.5h volna, ale to už je detail.
Este aj toto je gol, ale to je uz detail... Za to, ze chudacik bol v praci o hodinu dlhsie, tak by chcel este dalsiu polhodinu ako nahradu. Ufff.

No necudujem sa, ze ta firma vynika cenou a nie kvalitou, ked zamestnava takychto uzasnych pracovnikov.

tralala

Re:Vážné porušení pracovní smlouvy
« Odpověď #74 kdy: 27. 11. 2015, 16:36:30 »
Nicméně očekával bych, že za 1h přesčasu si můžu vybrat 1.5h volna, ale to už je detail.
Este aj toto je gol, ale to je uz detail... Za to, ze chudacik bol v praci o hodinu dlhsie, tak by chcel este dalsiu polhodinu ako nahradu. Ufff.

No necudujem sa, ze ta firma vynika cenou a nie kvalitou, ked zamestnava takychto uzasnych pracovnikov.

Dakujem. Uz som sa tu citil ako sam kol v plote ze ten typek je nejaky divny :D

Mozno som na neho az prehnane kriticky a schvalne pouzivam ironiu a zvelicujem aby sa Zelenac prebudil z toho ... to nie je ani sen, skorej koma. Si ho predstav v realnom zivote, prizdisrac ktory si nedokaze ani povedat podmienky za ktorych bude pracovat a ide s tym na forum kde si vyleje dusu ze teda takto to nemoze dalej ist :D