Domácí síťová laserovka

Lukáš K.

Domácí síťová laserovka
« kdy: 25. 11. 2015, 20:29:57 »
Ahoj, chci domů koupit novou tiskárnu. Ta nová je připojená přes USB k routeru a už dosluhuje. Požadavky jsou vlastně jednoduché: ethernet, laser, dobrá podpora v Linuxu. Nepotřebuju scanner ani barvu. Chci obyčejnou síťovou laserovku. Máte nějaký tip?


Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #1 kdy: 25. 11. 2015, 22:50:25 »
Ahoj, pri výbere je dôležité zvážiť viac vecí. Najdôležitejšie sú podľa mňa náklady na jednu vytlačenú stránku (cena za toner a jeho kapacita). Doma asi nezáleží príliš na rýchlosti, určite nebudeš tlačiť ani 10000 strán/mesiac, takže z tohto pohľadu vyhovie prakticky každá.
V Linuxe dnes majú slušnú podporu snáď všetky bežné sieťové tlačiarne, osobné skúsenosti vo firme mám s tlačiarňami HP a Lexmark, z Gentoo na nich tlačím bežne a bez problémov. Nič som neinštaloval, stačila základná podpora v KDE(cups). Oveľa väčšie problémy s tlačou majú užívatelia widlí, tí stále niečo riešia a často im dokumenty tlačím z môjho stroja..  ;)
Doma tlačím minimálne, na moje účely stačí atramentová HP F-4180 pripojená cez USB k môjmu FreeBSD serveru.
Osobne by som asi išiel do HP a nechcel by som úplne najnovší model, kde by podpora v Linuxe mohla byť mierne problémová, hlavne v starších distribúciách.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #2 kdy: 26. 11. 2015, 00:10:30 »
Nejlepsi je prakticky libovolna HP nebo Brother z ebaye nebo neceho takoveho, tak za 10€. K tomu USB->parallel prevodnik a je to. Vyjde to levneji, nez cartridge toneru a az odejde, poridi se "nova". Za predpokladu, ze se jedna o bezne domaci tisknuti, muze najet jeste par let.

NA

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #3 kdy: 26. 11. 2015, 00:37:07 »
Mám pár let Lexmark a spokojenost. Tiskne i z live distribucí. Co jsem ale koukal, nejsou ceny nejníž.

M.

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #4 kdy: 26. 11. 2015, 08:36:51 »
Souhlas. Nějaký poctivý starší HP z druhé ruky může sloužit hodně dlouho a bude za pár šupů a v linuxu podporován. Sám jsem takto točil asi 3 ks a postupně je i daroval dál a jedou pro domácí účely naprosto OK, ale asi bych rovnou sáhnul po nečem v dn, co už má přímo síťovku, postscript a případně duplexer v sobě. Posledně jsme takto kupoval 3100dn a doma ji honil rok OK (pak daroval za litrovou láhev rumu, což byla cca cena za jakou jsem ji koupil v bazaru).
Teď mám bublifuk Brother, ale chtěl jsem něco, co umí scan v A3, takže tam laser je drahej, či-li jsem vzal novej multifunkční bublifuk MFC-J6910DW a po několika letech stále spokojenost (mám tak 3x víc naskenováno, než natisknuto). Na domácí použití by to chtělo jen ještě třetí zásobník papíru. Má to jen dva, kde mám dáno A3 a A4 a hodil by se třetí na foto formát, takže musím prohazovat (třetí šufle mám, takže jen je prohazuji šuplíky dle potřeby). V linuxu jel tento Brother také OK.


JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #5 kdy: 26. 11. 2015, 08:50:20 »
Ja mam v kanclu Samsung ML-2580N, funguje dobre, "napln" tiskla jeste rok po te, co zacala tiskarna tvrdit, ze dochazi a je na vymenu a dotiskla se do mrte. Tiskneme jen obcas. Bohuzel nevim, jakou ma podporu v linuxu. Pred 3 - 4 roky jsem ji bral prave s ohledem na to, kolik stoji vytisteni jedne stranky.

VK

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #6 kdy: 26. 11. 2015, 10:22:36 »
Já mám od HP multifunkci (HP LaserJet Pro MFP M225dw), takže konkrétně neporadím, ale už jsem tiskáren od HP vystřídal několik a žádná nezklamala. Samozřejmě těm nejlevnějším bych se vyhnul, nakonec nemusí být ani podporované.

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #7 kdy: 26. 11. 2015, 10:38:03 »
Repasovane HP z nejake rady pro pracovni skupiny.

Boo

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #8 kdy: 26. 11. 2015, 10:45:58 »
tu je celkem dobrej seznam plne podporovanejch lejzru
http://hplipopensource.com/hplip-web/supported_devices/laserjet.html

crown

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #9 kdy: 26. 11. 2015, 11:26:52 »
jakakoliv HP s ethernet portem a ePrint.

Pujde ti pres hplip tisknout a diky ePrint muzes tisknout i z mobilu nebo poslanim dokumentu na email tiskarny. (Treba z prace neco vytisknout manzelce doma)
ePrint se u hodne tiskaren doplnil pres upgrade firmwaru.

Lukáš K.

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #10 kdy: 26. 11. 2015, 18:44:22 »
Díky za tipy. U HP mě spíš děsí, že jsou občas potřeba nějaké binární ovladače. Nerad bych na všechny počítače instaloval nějaké divné ovladače. Značka Samsung se mi taky zamlouvá.

Víte o tiskárně přímo podporované v otevřených linuxových ovladačích?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #11 kdy: 26. 11. 2015, 20:56:25 »
Díky za tipy. U HP mě spíš děsí, že jsou občas potřeba nějaké binární ovladače.

Prave proto to chce nejakou dostatecne starou, ktera ma PCL v sobe a ne v nejakem zatracenem ovladaci pro Widle. Eventuelne by nebyla spatna nejaka postscriptova. Nejaka stara z doby LJ III v postscriptove verzi by se snad nekde vystourat dala.

adsafsdf

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #12 kdy: 27. 11. 2015, 01:24:27 »
Ahoj, chci domů koupit novou tiskárnu. Ta nová je připojená přes USB k routeru a už dosluhuje. Požadavky jsou vlastně jednoduché: ethernet, laser, dobrá podpora v Linuxu. Nepotřebuju scanner ani barvu. Chci obyčejnou síťovou laserovku. Máte nějaký tip?
Vseobecne: HP LaserJet s "n" na konci, podporu si najdes na
http://hplipopensource.com/hplip-web/supported_devices/

j

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #13 kdy: 27. 11. 2015, 09:23:51 »
Díky za tipy. U HP mě spíš děsí, že jsou občas potřeba nějaké binární ovladače. Nerad bych na všechny počítače instaloval nějaké divné ovladače. Značka Samsung se mi taky zamlouvá.

Víte o tiskárně přímo podporované v otevřených linuxových ovladačích?

Pokud chces aby to tisklo, tak si porid to HPcko, idealne nejakej repas, protoze zaroven plati, ze cim novejsi, tim vetsi smejd, a taky tim hur pripadne sevisovatelny, ale to te doma asi nepali, protoze az ti po 100k chcipne pec, budes ty uz davno zpopelnenej ;D. Neco na tema 1018, pokud chces co nejmensi, nebo 2055, pokud chces aby se ti neprasilo na papir. Samo Nkovy varianty. Jako repas to sezenes za par zbrdli.

Jedno i druhy si vystaci z univerzalnima driverama ve widlich, a ani v tuxovi sem nezaznamenal zadnej problem.

Re:Domácí síťová laserovka
« Odpověď #14 kdy: 27. 11. 2015, 09:54:44 »
A nevim, zda to uz vis, ale urcite chces duplex ;)