VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka

Hejhula

VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« kdy: 24. 11. 2015, 11:32:58 »
Zdravim,
hraju si s VMWarem ESXi 6 free na desce Gigabyte GA-1037UN-EN. Tato deska ma boardu dve sitove karty Realtek 8168, ktere nejsou standardne ve VMWaru podporovane. To by nebyl az takovy problem - existuji neoficialni patche, ktere drivery do ESXi pridaji. To jsem udelal a obe sitove karty funguji - jenze jenom na 100 Mbps/full duplex. Na gigabitu ani tuk. Ve VCentru jsem to zmenil na 1000Mbps/full duplex, ale porad se to spoji jen na 100 Mbps.

Problem s kabelem nebo portem na switchi bych vyloucil - jiny software (namatkou Xpenology, Xenserver, Debian) funguje v pohode na tom samem zapojeni na gigabitu.

Nejaky napad?

Diky Hejhula
« Poslední změna: 24. 11. 2015, 11:53:07 od Petr Krčmář »


Ivan

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #1 kdy: 24. 11. 2015, 12:25:28 »
Existuji k tomu driveru ztrojaky? Treba ten ovaldac ani GBit nepodporuje. Je docela dobre mozny, ze nekdo vzal drivery pro nejaky hodne strary RealTek chip, pridal do nich PCI ID tyhle sitovky a ono to funguje.

dworkin

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #2 kdy: 24. 11. 2015, 19:03:27 »
to: Ivan
Ovladac je zo starsej verzie VMWare - 5.1 v 5.5 este fungoval po ugrade z 5.1, v 6.0 ho uz vyhodili uplne.

to: Hejhula
Normalne mam na nej pripojene 100Mbit zariadenie, ale ale po strceni do 1G switcha to funguje rovnako ako u teba

Lol Phirae

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2015, 19:10:19 »
Nejaky napad?

Jo. Kup si misto RTL mrdky podporovanou sitovku.

k

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2015, 19:19:35 »
Jo. Kup si misto RTL mrdky podporovanou sitovku.

Nějaký tip na konkrétní podporovanou síťovku do PCIe ?


Lol Phirae

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #5 kdy: 24. 11. 2015, 19:22:08 »
Jo. Kup si misto RTL mrdky podporovanou sitovku.

Nějaký tip na konkrétní podporovanou síťovku do PCIe ?

Ano. Mraky modelů od Intelu. Jestli myslíš bazarový šunt za 50 Kč, tak tip žádný, na to ESXI fakt není dělané.

k

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #6 kdy: 24. 11. 2015, 19:30:41 »
Ano. Mraky modelů od Intelu. Jestli myslíš bazarový šunt za 50 Kč, tak tip žádný, na to ESXI fakt není dělané.

Mraky nejsou konkrétní :-) Šlo mi o to, o čem bezpečně víš že to verze 6.0 vezme. Také mě to zajímá, budu přidávat síťovku.

Rhinox

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #7 kdy: 24. 11. 2015, 19:37:43 »
Co ESXi nabeton veme najdes na "hardware compatibility list":
http://www.vmware.com/go/hcl

Hejhula

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #8 kdy: 25. 11. 2015, 09:01:42 »
to: Hejhula
Normalne mam na nej pripojene 100Mbit zariadenie, ale ale po strceni do 1G switcha to funguje rovnako ako u teba

No tak super - aspon vim, ze to asi neni u me :-) Chystam se to jeste vyzkouset na ESXi 5.5, ale zacinam mit tuseni, ze to dopadne stejne. Na 5.5 jsi ty drivery nahodou nezkousel?

Hejhula

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #9 kdy: 25. 11. 2015, 09:07:45 »
Jo. Kup si misto RTL mrdky podporovanou sitovku.

Ale jo, vicemene souhlasim, ta sitovka neni buhvi co. Ale na to prdim :-) Zdedil jsem tu desku, ma dve sitovky a pokud ten VMware nerozchodim, tak tam hodim Xenserver, ten na gigu funguje. Na domaci vopicarny se trema virtualnima serverama to bohate staci. Nehlede na to, ze da deska ma jenom obyc PCI slot - priznavam, ze nemam prehled, zda se dneska da koupit PCI sitovka, kterou bude VMWare podporovat a bude gigova, to bych musel zkoumat...

Hejhula

Re:VMware ESXi 6 a nepodporovaná síťovka
« Odpověď #10 kdy: 30. 11. 2015, 10:20:58 »
Tak se mi o vikendu povedlo zprovoznit na gigabitu. Ovladace jsou OK (resp. balicek Net55-r8168 z https://vibsdepot.v-front.de/wiki/index.php/Net55-r8168). Potiz je v tom, ze nevim, co tu funkcnost zpusobilo ;D

Pravdepodobne zabral tento postup:
1) Uprava ISO - vlozeni ovladacu pomoci ESXi-Customizer-PS
2) Instalace, konfigurace sitovky 1.
3) Pripojeni pres vCenter, nastaveni druhe sitovky.
4) Prepojeni kabelu do druhe sitovky, reboot.
5) Po rebootu obe sitovky funguji na gigu.

Jak pisu - asi tento postup. Delal jsem s tim ruzny harakiri a po nejake dobe koukam, ze to bezi na gigu a tento postup se mi zpetne zdal asi nejpravdepodobnejsi...

Hejhula