Je pozdě začít programovat ve 23 letech?

k

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #30 kdy: 25. 11. 2015, 09:41:50 »
Tak absolventy tu pořád cpeš ty. Pokud beru absolventa matfyzu, tak mi vysvětli, proč ti přijde 40 hodně, když skoro tolik můžeš dostat i po střední. Proč jsi to potom studoval? Jasně, není to o penězích, ale jde o principy a jako matematik bys měl umět počítat.

VŠ se studuje hlavně pro titul z VŠ. Nástupní plat pro programátora absolventa bez praxe je 20-30 kKč.
Víc dostanou pouze takoví kteří si při VŠ udělali nějakou praxi, často po dokončení VŠ zůstávají ve firmě na full-time.


lempl

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #31 kdy: 25. 11. 2015, 09:48:09 »
Tak absolventy tu pořád cpeš ty. Pokud beru absolventa matfyzu, tak mi vysvětli, proč ti přijde 40 hodně, když skoro tolik můžeš dostat i po střední. Proč jsi to potom studoval? Jasně, není to o penězích, ale jde o principy a jako matematik bys měl umět počítat. 40 je v ČR úplný nic a pokud jsi studovat údajně kvalitní školu, tak je asi někde chyba. Nástup 60 po VŠ je samozřejmě problematický, pokud nemáš co nabídnout, ale jde třeba o dobu po roce nebo dvou. Plno lopat skončí někde kolem 50 a stačí jim to. Ty lepší mají třeba 60 a už si připadaj našláple. O to tady asi šlo.

Nikde jsem nerekl, ze mi 40 prijde hodne. Ja rikam, ze bez praxe a zkusenosti tezko obhajis nadprumerny plat. Ale uznavam, ze nemam data, kteryma bych tenhle argument podlozil, snad mi to jen prijde logicke. Muzeme zkusit zalozit thread tady ve foru, ze hledam praci. Schvalne, kolik a jake dostanu nabidky, co ty na to?

Citace
Výraz lopata není určitě špatný. Je to označení cca 80 % dnešních programátorů, protože to programátoři nejsou a ani nejsou tak placeni. Ale to je všechno stejný, pokud to nepoznáš, je to tvůj problém. Pokud nevíš, kolik berou kolegové, kamarádi, lidi u konkurence, asi se málo zajímáš.
Tak se pochlub. Ted se zajimam. Kolik beres, jakou mas praxi / znalosti a co delas? A to plati i pro ostatni, mate moznost se anonymne pochlubit.

A povsimnete si, ze dosud tady a snad ani v jinem vlakne nikdo nenapsal konkretnejsi castku, kolik teda bere. Porad ctu jen to same: ti neschopni berou 60kKc a "za to ja bych ani nevstal z postele".

břéťa

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #32 kdy: 25. 11. 2015, 09:54:45 »
Tak absolventy tu pořád cpeš ty. Pokud beru absolventa matfyzu, tak mi vysvětli, proč ti přijde 40 hodně, když skoro tolik můžeš dostat i po střední. Proč jsi to potom studoval? Jasně, není to o penězích, ale jde o principy a jako matematik bys měl umět počítat.

VŠ se studuje hlavně pro titul z VŠ. Nástupní plat pro programátora absolventa bez praxe je 20-30 kKč.
Víc dostanou pouze takoví kteří si při VŠ udělali nějakou praxi, často po dokončení VŠ zůstávají ve firmě na full-time.

Jak bez praxe? Po střední bez praxe? Viděl jsi někdy běžný projekty na MFF? Takové běžná lopata nikdy dělat nebude. Tak jaký bez praxe. A jestli myslíš komerční praxi, tak se zařaď mezi tupé personalistky. Prostě po VŠ bys neměl být bez praxe, pokud jsi tam chodil. Ok, když jsi chtěl jen titul, tak to asi stačilo i bez ní.

břéťa

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #33 kdy: 25. 11. 2015, 09:57:17 »
Tak absolventy tu pořád cpeš ty. Pokud beru absolventa matfyzu, tak mi vysvětli, proč ti přijde 40 hodně, když skoro tolik můžeš dostat i po střední. Proč jsi to potom studoval? Jasně, není to o penězích, ale jde o principy a jako matematik bys měl umět počítat. 40 je v ČR úplný nic a pokud jsi studovat údajně kvalitní školu, tak je asi někde chyba. Nástup 60 po VŠ je samozřejmě problematický, pokud nemáš co nabídnout, ale jde třeba o dobu po roce nebo dvou. Plno lopat skončí někde kolem 50 a stačí jim to. Ty lepší mají třeba 60 a už si připadaj našláple. O to tady asi šlo.

Nikde jsem nerekl, ze mi 40 prijde hodne. Ja rikam, ze bez praxe a zkusenosti tezko obhajis nadprumerny plat. Ale uznavam, ze nemam data, kteryma bych tenhle argument podlozil, snad mi to jen prijde logicke. Muzeme zkusit zalozit thread tady ve foru, ze hledam praci. Schvalne, kolik a jake dostanu nabidky, co ty na to?

Citace
Výraz lopata není určitě špatný. Je to označení cca 80 % dnešních programátorů, protože to programátoři nejsou a ani nejsou tak placeni. Ale to je všechno stejný, pokud to nepoznáš, je to tvůj problém. Pokud nevíš, kolik berou kolegové, kamarádi, lidi u konkurence, asi se málo zajímáš.
Tak se pochlub. Ted se zajimam. Kolik beres, jakou mas praxi / znalosti a co delas? A to plati i pro ostatni, mate moznost se anonymne pochlubit.

A povsimnete si, ze dosud tady a snad ani v jinem vlakne nikdo nenapsal konkretnejsi castku, kolik teda bere. Porad ctu jen to same: ti neschopni berou 60kKc a "za to ja bych ani nevstal z postele".

To jsou dost drahý informace a pokud je nechceš zaplatit, tak ti je nikdo zdarma dávat nebude. Pak se nediv, že nic nevíš, když si myslíš, že ti to někdo na fóru řekne. Aby se pochlubil :D Tady seš pak za super kinga a peníze ti choděj poštou samy.

k

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #34 kdy: 25. 11. 2015, 10:03:36 »
Jak bez praxe? Po střední bez praxe? Viděl jsi někdy běžný projekty na MFF? Takové běžná lopata nikdy dělat nebude. Tak jaký bez praxe. A jestli myslíš komerční praxi, tak se zařaď mezi tupé personalistky. Prostě po VŠ bys neměl být bez praxe, pokud jsi tam chodil. Ok, když jsi chtěl jen titul, tak to asi stačilo i bez ní.

Viděl jsem vše. Po deseti letech v IT budeš s láskou vzpomínat na školní projekty, ale to je tak všechno co tě s nimi bude spojovat :) Plně to vystihuje tento text:

Citace
Když jsem opustil školu, myslel jsem si, že jsem nejlepším programátorem na světě. Uměl jsem psát nedostižné tic-tac-toe programy, používat 5 různých programovacích jazyků a psát programy o 1000 řádcích, které pracovaly. (Skutečně!!) Pak jsem přišel do skutečného světa. Mým prvým úkolem bylo přečíst si program ve FORTRANU, který měl 200000 řádků, porozumět mu, a pak ho 2x urychlit.
http://www.logix.cz/michal/humornik/Pojidaci.Kolacu.xp


Kulo

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #35 kdy: 25. 11. 2015, 10:52:19 »
Podla mna si tu ludia odporuju. Podla niektorych je lopata ten, co ma 30k kc. Zas niekto tu tvrdi, ze lopata je nejaky lepic kodu, tvorca webov. Tak uz sa konecne dohodnite kto je lopata. Podla mna ani jeden nie je lopata. Nikto vam neda vysoky nastupny plat po skole, ked nemate prax. S praxou popri skole je to lepsie. Programovanie je tvorenie, musi clovek rozmyslat. Podla mna su niektori taki, ze im dopodrobna vysvetlit, co kde a ako. Niektori si tu asi predstavuju programatora ako cloveka, ktory vymysla nove algoritmy, programuje jadro systemu, robi umelu inteligenciu a neviem co este. A ten kto to nerobi je lopata. Poznam cloveka, ktory robi kontrolky v Xamarine a ma vyse 27e/h. Je lopata?

kukacka

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #36 kdy: 25. 11. 2015, 16:10:07 »
Ta "jakasi" statistika je proste platovy prumer. Coz znamena, ze...

Neni zadne objektivni mereni platu programatoru, to cislo vychazi nejspis z JAKESI ankety mezi headhuntery, personalisty apod.

40+kKc nastupni plat pro cloveka ve zkusebce v Praze? Timhle jsi potvrdil, ze jsi mimo.

Tak pouzitelny programator, jakeho my potrebujeme - coz je java, SQL, algoritmicke mysleni - rozhodne v Praze za mene k mani neni, pokud ma VS technickeho smeru nebo dokonce primo informatiku. Vzdyt v Praze je prumerny plat vysoko nad republikou. Mozna nejake weby apod., kde se konkuruje i stredoskolakum, co to delaji po vyuce, tam to treba muze byt trochu stlacene dolu, to nevim. A ve zkusebce prave neni problem s platem, protoze se cloveka zbavis po trech mesicich, kdyz ho nechces, aniz bys mu cokoliv nahrazoval apod. Takze pokud na tebe udela dobry dojem (jinak ho stejne nevezmes), tak mu das rovnou to co bys mu dal po zkusebce, pripadny "prodelek" je par tisic a on je radeji.

A jeste k tem lopatam, nad kteryma se tady nekteri pohorsuji. Programovani je predevsim remeslo a neni nic spatneho na tom, ze je nekdo remeslnikem bez presahu k necemu jinemu (architektura, vedeni lidi, vymysleni novych reseni...). Je proste delnikem ve svem oboru - odtud lopata - a ten muze byt liny a neschopny, stejne jako pracovity a genialni, podobne jako treba "kravatak", "kancelarska krysa" atd.

břéťa

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #37 kdy: 25. 11. 2015, 21:33:42 »
Jak bez praxe? Po střední bez praxe? Viděl jsi někdy běžný projekty na MFF? Takové běžná lopata nikdy dělat nebude. Tak jaký bez praxe. A jestli myslíš komerční praxi, tak se zařaď mezi tupé personalistky. Prostě po VŠ bys neměl být bez praxe, pokud jsi tam chodil. Ok, když jsi chtěl jen titul, tak to asi stačilo i bez ní.

Viděl jsem vše. Po deseti letech v IT budeš s láskou vzpomínat na školní projekty, ale to je tak všechno co tě s nimi bude spojovat :) Plně to vystihuje tento text:

Citace
Když jsem opustil školu, myslel jsem si, že jsem nejlepším programátorem na světě. Uměl jsem psát nedostižné tic-tac-toe programy, používat 5 různých programovacích jazyků a psát programy o 1000 řádcích, které pracovaly. (Skutečně!!) Pak jsem přišel do skutečného světa. Mým prvým úkolem bylo přečíst si program ve FORTRANU, který měl 200000 řádků, porozumět mu, a pak ho 2x urychlit.
http://www.logix.cz/michal/humornik/Pojidaci.Kolacu.xp

A co tím jako chceš říct? Proč bych měl na něco vzpomínat? Myslíš, že běžné problémy v práci jsou náročnější? Že týpek dostal divný zadání, je jeho problém. Nebo byl hloupý a chtěl o tom napsat? Celkově nechápu, jak to vůbec souvisí s reálným světem.

tommm

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #38 kdy: 26. 11. 2015, 13:39:52 »
Tak absolventy tu pořád cpeš ty. Pokud beru absolventa matfyzu, tak mi vysvětli, proč ti přijde 40 hodně, když skoro tolik můžeš dostat i po střední. Proč jsi to potom studoval? Jasně, není to o penězích, ale jde o principy a jako matematik bys měl umět počítat. 40 je v ČR úplný nic a pokud jsi studovat údajně kvalitní školu, tak je asi někde chyba. Nástup 60 po VŠ je samozřejmě problematický, pokud nemáš co nabídnout, ale jde třeba o dobu po roce nebo dvou. Plno lopat skončí někde kolem 50 a stačí jim to. Ty lepší mají třeba 60 a už si připadaj našláple. O to tady asi šlo.

Nikde jsem nerekl, ze mi 40 prijde hodne. Ja rikam, ze bez praxe a zkusenosti tezko obhajis nadprumerny plat. Ale uznavam, ze nemam data, kteryma bych tenhle argument podlozil, snad mi to jen prijde logicke. Muzeme zkusit zalozit thread tady ve foru, ze hledam praci. Schvalne, kolik a jake dostanu nabidky, co ty na to?

Citace
Výraz lopata není určitě špatný. Je to označení cca 80 % dnešních programátorů, protože to programátoři nejsou a ani nejsou tak placeni. Ale to je všechno stejný, pokud to nepoznáš, je to tvůj problém. Pokud nevíš, kolik berou kolegové, kamarádi, lidi u konkurence, asi se málo zajímáš.

A povsimnete si, ze dosud tady a snad ani v jinem vlakne nikdo nenapsal konkretnejsi castku, kolik teda bere. Porad ctu jen to same: ti neschopni berou 60kKc a "za to ja bych ani nevstal z postele".

Ja to v jinem vlakne napsal. 94.

k

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #39 kdy: 26. 11. 2015, 13:52:36 »
A co tím jako chceš říct? Proč bych měl na něco vzpomínat? Myslíš, že běžné problémy v práci jsou náročnější? Že týpek dostal divný zadání, je jeho problém. Nebo byl hloupý a chtěl o tom napsat? Celkově nechápu, jak to vůbec souvisí s reálným světem.

Pokud se vypracuješ víc než na lopatu, tak kurevsky náročnější. To je nabíledni že to celkově nechápeš, když jsi dosud s reálným světem neměl tu čest :-)

lempl

Re:Je pozdě začít programovat ve 23 letech?
« Odpověď #40 kdy: 26. 11. 2015, 13:53:53 »
Výraz lopata není určitě špatný. Je to označení cca 80 % dnešních programátorů, protože to programátoři nejsou a ani nejsou tak placeni. Ale to je všechno stejný, pokud to nepoznáš, je to tvůj problém. Pokud nevíš, kolik berou kolegové, kamarádi, lidi u konkurence, asi se málo zajímáš.

A povsimnete si, ze dosud tady a snad ani v jinem vlakne nikdo nenapsal konkretnejsi castku, kolik teda bere. Porad ctu jen to same: ti neschopni berou 60kKc a "za to ja bych ani nevstal z postele".

Ja to v jinem vlakne napsal. 94.

A pozice? Technologie? Praxe? To cislo takhle nic neznamena.