Doladění openSUSE Leap 42.1

polo

Doladění openSUSE Leap 42.1
« kdy: 10. 11. 2015, 18:25:38 »
Rozhodol som sa, ze naostro nainstalujem nove openSUSE par problemov sa objavilo vacsinu som vyriesil.
Tak sa rad podelim o info pripadne by ma zaujimalo  ake su postrehy dalsich uzivatelov.

1.  Dolphin prestane padat po update icon-theme (ale neponukne ju zypper up ale zypper dup co je zvlastne)
2. v hrach v steame nejde zvuk  postup na stranach suse ale nepomoze  pomoze doinstalovat balicek alsa-plugins-pulse-32bit alsa-plugins-32bit (zrejme postaci pulse) z mne neznameho dovodu sa neinstaluje automaticky ako zavyslost steamu https://en.opensuse.org/Steam
3. z aplication menu sa nedaju presunut odkazy do panela tak aby fungovali korektne len s povodneho menu, ktore sa da najst medzi widgets(klasicke ako v KDE 4)

Nedokazal som vyriesit korektnu funcknost inej temy ako breeze/breeze-dark  s openSUSE dark je text v tabkach necitatelny a panel nahodne pada.
Taktiez som musel zablokovat zvukovku v AMD grafike(pouzivam open ovladace k Firepro M4100) inac zhadzovala alsu (zvukovku aj tak nepouzivam to skor by som pouzil tu v Intel grafike)
VLC nainstalovane s packman repa  zobrauzje video v samostatnom okne (ano viem, ze sa to da nastavit ale nastavenie nefunguje tak ci tak to zobrauzje v oddelenom okne)  to ale nieje chyba KDE zrejme.
Kwin ma stale bug, ktory sposobuje, ze pri pouziti druhej grafiky cez DRI_PRIME=1  vykresluje len ciernu obrazovku trik zmenit velkost okna funguje (ten isty opakovane nahlaseny bug co ma KDE uz 2-3 roky)  v minulosti sa dalo prepenut s openGL na xrandr compositing  co pomohlo ale tu som to nenasiel.

Inac  mam  openSUSE Leap 2 dni a ide plne stabilne.

Hocijake doporucenie pomoze.
« Poslední změna: 10. 11. 2015, 20:14:02 od Petr Krčmář »


Re:Doladění openSUSE Leap 42.1
« Odpověď #1 kdy: 10. 11. 2015, 22:13:22 »
Mně se teda na Leapu moc nepozdává ta ne zrovna moc vychytaná Plasma 5.4. Já teď sice jedu pár dní na Tumbleweedu a osobně s ní moc problémů nemám, ale u distra, který slibuje "spolehlivost a stabilitu SLESu" ()nebo tak nějak to bylo) bych se nebál zůstat u čtyřky.

Re:Doladění openSUSE Leap 42.1
« Odpověď #2 kdy: 11. 11. 2015, 01:19:21 »
Leap 42.1 mam akorat ve virtualu (btw chce to VBox aspon 5.x) s Gnome, zatim sem to nejak rozsahlejc nepouzival (tak 5h max), ale vypada to docela stabilne. Na plasmu 5 a KDE si ale hodne lidi stezovalo co se stability tyce.

polo

Re:Doladění openSUSE Leap 42.1
« Odpověď #3 kdy: 11. 11. 2015, 08:16:26 »
Aj ja som skusal vo virtualizacii  s GNOME a KDE,  GNOME fungovalo bez jedineho problemu.

Inac  nasiel som nastavenia compositora a zmenil na xrandr (jasne bude zatazovat viac CPU a nieje to tak pekne) ale uz mozem normlane spustit hru na druhej grafike,  nepada krunner po starte(pri pouzivani externeho monitora)  snad  to raz budem moct zase prepnut spat na openGL.  (malo by stacit zmenit GLX na EGL ale to na mojich ovladacoch nieje dostupne z niakeho dovodu, OS je jasny a grafika HD4400 IGP)


polo

Re:Doladění openSUSE Leap 42.1
« Odpověď #4 kdy: 25. 11. 2015, 20:59:52 »
Mam zaujimavy problem s VLC, video sa vzdy zobrazi v samostatnom okne (ano da sa to nastavit v zalozke interface ale mam to nastavene spravne) skusil som zazat  config ( .config/vlc,  locale/share/vlc...)  ale nepomohlo  rovnako sa to prejavuje s VLC s repa packman ako aj s ofiko repa VLC http://download.videolan.org/pub/vlc/SuSE/Leap_42.1/

nevie niekto ako to vyriesit?

Dakujem


Satanda

Re:Doladění openSUSE Leap 42.1
« Odpověď #5 kdy: 25. 11. 2015, 22:43:38 »
Problém s VLC a dvěma okny je už delší dobu nahláše. Bug je v knihovně QT 5.něco (přesně už nevím). Workaround zatím není a nebo použít VLC 3 beta.

polo

Re:Doladění openSUSE Leap 42.1
« Odpověď #6 kdy: 26. 11. 2015, 13:19:54 »
VLC 3.0beta  ten bug naozaj nema.

polo

Re:Doladění openSUSE Leap 42.1
« Odpověď #7 kdy: 30. 11. 2015, 16:37:19 »
Nasiel som dalsiu zaujimavost na pozadi bezal 70x proces xembed-sni-proxy a zaberal cez 500MB RAM ( celkovo obsadene 1GB) skusil som odobrat balicek  xembed-sni-proxy a system zdasa funguje bez hocijakeho problemu a obsadena RAM klesla na 420MB, este pred par dnami alebo tyzdnom som tam ten proces nemal aspon nie 70x pretoze RAM bola urcite pod 450MB  obsadena (ked nieje nic otvorene)

Nevie niekto co je toza  bug a ako sa da vyriesit?  Podla info na nete ten proces zabezpecuje funkcnost ikoniek na starsej theme.