Linux mobil s Androidem v kontejneru

i

Linux mobil s Androidem v kontejneru
« kdy: 12. 10. 2015, 14:51:00 »
Máte někco zkušenosti s mobily s linuxem.
Prosím z pohledu člověka znalého linuxu, ne z pohledu "profesionálního" fotografa :-) hudebníka :-) a hračičky :-D

1.Jaký mobil jste zkoušely nebo o jakém jste četly ?

2.Dá se tam legálně dosáhnout na root-a ? nebo se musí znásilňovat ?

3.dá se na různá zařízení dostat jako na /dev/...  ? foťák, GPS, senzory, .... ?

4.Bohužel, nejlepší sbírku mobilních aplikací má android, kdyby k tomuto linuxu existoval ovladatelný android-kontainer ? mohl by umět různě omezovat androidí aplikace což kontainery obvykle umí.

Dík.
« Poslední změna: 12. 10. 2015, 20:15:37 od Petr Krčmář »


Jenda

Re:Linux mobil s androidem v kontaineru ?
« Odpověď #1 kdy: 12. 10. 2015, 15:06:47 »
1. Samsung Galaxy Chat

2. Ne, stahoval jsem z warezu nějaký crack.

3. Foťák a zvukovka mi nefunguje, GPS jsem nezkoušel, ale měla by jít přes gpsd, klávesnice a akcelerometr fungují přes evdev.

4. Používám Lil Debi - vyrobí to loopback s ext4 a v něm do chrootu nainstaluje Debian.

Je to ale nepoužitelné z bezpečnostního hlediska, protože jsou in-the-wild exploity na Stagefright a Samsung se na opravy vykašlal. Navíc to samo od sebe neustále volá na serveru Samsungu a Googlu a nejde to omezit jinak než natvrdo DROP do iptables.

Ten mobil i s rootem a rozchozeným Debianem prodám za 800 + 150 16GB SD karta, tj. 40 % kupní ceny, nemám pro to využití. Stav je perfektní, skoro jsem ho nepoužíval. Záruka u CZC do dubna 2016.

i

Re:Linux mobil s Androidem v kontejneru
« Odpověď #2 kdy: 12. 10. 2015, 22:40:42 »
Zní zajímavě, ale já raději aby hostem byl Android a hostitelem Linux a kontajnér mi umožnil omezit androidí procesy v rozletu :-)

Jenda

Re:Linux mobil s Androidem v kontejneru
« Odpověď #3 kdy: 12. 10. 2015, 23:03:26 »
Aha. Tak já jsem hledal zařízení s normálním Linuxem (tam už by sis asi ten Android nějak spustil) a nic moc.

 - N900. Zastaralý hardware.

 - Neo900. Bude až za půl roku a bude stát 30 kKč.

 - Něco s Ubuntu Phone. Co jsem koukal, tak to stejně vyžaduje binární ovladače, ale alespoň to nejspíš není tak neuvěřitelně zprasené jako Android. Ale slyšel jsem, že je to UI dost zabugované. Ale možná by se dalo na jejich UI vykašlat a pustit tam třeba Xfce. To je asi cesta, kterou bych se vydal. Pokud uděláš nějaký pokrok, zejména u nějakého co nejlevnějšího zařízení, strašně mě to zajímá, napiš buď sem, nebo mail mně (jenda (a) hrach (.) eu).

sexyreklama

Re:Linux mobil s Androidem v kontejneru
« Odpověď #4 kdy: 12. 10. 2015, 23:35:00 »
Vidim to uplne stejne jako Jenda, taky jsem hledal nejaky normalni telefon a nic krome neo900 neni =/ Jolla je docela zajimava, ubuntu foun rekneme taky, ale furt to neni to co chci. Neda se nic delat, asi budu muset pockat na to neo900 i kdyz je to drsne drahy, ale aspon to podpori dobrej projekt.


i

Re:Linux mobil s Androidem v kontejneru
« Odpověď #5 kdy: 13. 10. 2015, 09:22:02 »
Jaké jsou v tomto ohledu problémy s ubuntu-founem ?