Koupím Netbook (ASUS eee)

marty

Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #45 kdy: 27. 10. 2015, 00:40:12 »
... budu bootovat z SD karty.

Doporucuji zvolit distro, ve kterem maji nabalickovany flashhybrid.
To je co ? Ted pouzivam Porteus.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #46 kdy: 27. 10. 2015, 10:56:25 »
... budu bootovat z SD karty.

Doporucuji zvolit distro, ve kterem maji nabalickovany flashhybrid.
To je co ? Ted pouzivam Porteus.

To je skript, ktery namapuje nektere adresare do RAM, aby se nehuntovala flash media neustalymi zapisy. Tedy napriklad /tmp, /var/log a jine. Da se nakonfigurovat, co se ma a co se nema presunout. Treba /tmp by mohl byt problem, kdyz nekdo potrebuje velke soubory. Ale to by pak asi nedelal na stroji, kde je misto disku SD. Ty adresare se pak zapisi na disk az pri shutdownu/rebootu nebo kdyz si vynutim zapis prikazem fh-sync.

Me to tak chrochta na Raspbianu a ocekavam, ze mi SD karta neodejde po par tydnech az mesicich, jako nekterym lidem, jak se clovek docte na Internetu. To by vlastne uz mela byt davno v kopru.

Akorat doporucuji flashhybrid rozchodit az jako posledni vec, kdyz ma clovek funkcni a hlavne nekrachujici system. Kdyz system spadne, clovek logicky prijde o logy, takze si moc nepocte.

marty

Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #47 kdy: 27. 10. 2015, 18:51:24 »
OK, chapu. Ale co kdyz pouziju pri bootovani parametr
Kód: [Vybrat]
copy2rama vzdycky pri vypnuti si akorat ulozim sezeni. S velkymy soubory urcite manipulovat nebudu, ta karta ma jenom 16 GB. Kdyz ta karta vydrzi rok nebo dva, jsem spokojeny, za kilo koupim novou, vetsi a je to.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #48 kdy: 27. 10. 2015, 19:44:22 »
OK, chapu. Ale co kdyz pouziju pri bootovani parametr
Kód: [Vybrat]
copy2rama vzdycky pri vypnuti si akorat ulozim sezeni.

Neznam. Predpokladam spravne, ze to zkopiruje celou instalaci do pameti? To je snad trochu overkill, ne? Zejmena, kdyz do Esusu nedam vic, jak 2 GB pameti. Staci chranit SD pred castymi zapisy. A take by me nebavilo ukladat nejake sezeni, kdyz s flashybridem staci normalne vypnout. Ale predpokladam, ze kdyz se distro jmenuje Porteus, tak to je asi nejake live distro, coz ma nevyhodu v tom, ze se to neda normalne updatovat. Ja mel pokusne na Thinkpadu x40 normalni Manjaro. Boot a system z miniflashky 16 GB, /home na SD (ten Thinkpad je stary kram a z SD nebootuje). Start byl trochu pomalejsi, spousteni aplikaci take, ale zadna tragedie. Jinak nebylo celkem poznat, z ceho to jede. Osobne bych dal prednost nejakemu normalnimu distru, ale stabilnimu, abych se vyhnul castym updatum. Tedy v mem pripade bych sel po Debianu stable nabo Kanotixu, ktery je na nem zalozeny.

BTW, jestli je to live distro, tak tam flashhyrid asi nema smysl, protoze tyhle veci typcky jedou z nejakeho komprimovaneho loopu, ktery i byva v RAM a i logy pisi do RAM, pokud vubec neco loguji.

marty

Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #49 kdy: 27. 10. 2015, 19:59:22 »
Ano, je to presne tak. Na to co s tim hodlam delat staci tak 1 GB pameti, mam tam 2GB, takze v tom bych problem nevidel.
Tady je kdyztak vic info http://www.porteus.org/

Treba tam nakonec nahodim neco jineho, ale zatim to staci.


R

Prodám Asus Eee T91
« Odpověď #50 kdy: 07. 11. 2015, 19:07:23 »
Ten můj Asus Eee T91 by nikdo z Prahy nechtěl?
Za míň než 1500,-kč bych ho nerad prodal.
To už si myslím, že je lepší jej vyměnit za nějaký relativně slušný telefon s Cyanogenmod.
Fotky můžu poslat a nějaké info k nim kdyby byl zájem... 
Standartní BFU používající OS na bázi Linuxu :)

marty

Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #51 kdy: 07. 11. 2015, 20:46:18 »
Tam se asi nedá rozšířit RAM co ?

R

Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #52 kdy: 07. 11. 2015, 21:06:29 »
Tam se asi nedá rozšířit RAM co ?

Je tam pouze jedna banka. Paměť 1GB 2Rx16 PC2-6400s-666-12-a3 (M470T2864QZ3-CF7 0924) 200pinů asi SoDIMM DDR2 800 MHz.
Možná že by to 2GB dalo nevím. Nemám ji nemůžu vyzkoušet.
Standartní BFU používající OS na bázi Linuxu :)

Re:Prodám Asus Eee T91
« Odpověď #53 kdy: 30. 11. 2015, 16:24:54 »
Ten můj Asus Eee T91 by nikdo z Prahy nechtěl?
Za míň než 1500,-kč bych ho nerad prodal.
To už si myslím, že je lepší jej vyměnit za nějaký relativně slušný telefon s Cyanogenmod.
Fotky můžu poslat a nějaké info k nim kdyby byl zájem...

Až budeš mít zájem se ho zbavit tak za 5-8 stovek tak dej vědět :-) ale 1500 za něj opravdu nedám (bude v garáži s xp na diagnostiku a na to aby mi někde se válel pernamentě v prachu a hmatal na něj se zasranejma rukama je mi 1500 líto)

dvd9

Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #54 kdy: 01. 12. 2015, 19:59:52 »
Tohle mam: https://www.alza.cz/asus-eee-pc-1001pxd-cerny-d262149.htm
Je trochu blby konektor na napajedni - nesmi se hybat.
Widle jsem vyhodil a samolepku taky :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #55 kdy: 01. 12. 2015, 20:50:22 »
@dvd9: Aha, nebude to jeden z tech "modernich" stroju, co maji RAM naletovanou a mobo a nejde nijak rozsirit?

dvd9

Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #56 kdy: 02. 12. 2015, 20:10:53 »
@dvd9: Aha, nebude to jeden z tech "modernich" stroju, co maji RAM naletovanou a mobo a nejde nijak rozsirit?

Je to docela mozny. Jeste se podivam. Driv jsem jsem premyslel o upgrade, ale ta vyska v pixelech je pro me nepouzitelna (jsem po urcite dobe pouzivani zjistil), takze si poridim trochu vetsi :D

R

Re:Prodám Asus Eee T91
« Odpověď #57 kdy: 04. 12. 2015, 10:32:43 »
Ten můj Asus Eee T91 by nikdo z Prahy nechtěl?
Za míň než 1500,-kč bych ho nerad prodal.
To už si myslím, že je lepší jej vyměnit za nějaký relativně slušný telefon s Cyanogenmod.
Fotky můžu poslat a nějaké info k nim kdyby byl zájem...

Až budeš mít zájem se ho zbavit tak za 5-8 stovek tak dej vědět :-) ale 1500 za něj opravdu nedám (bude v garáži s xp na diagnostiku a na to aby mi někde se válel pernamentě v prachu a hmatal na něj se zasranejma rukama je mi 1500 líto)

Netbook Asus Eee T91 Prodán.
A jsem rád, že jsem ho prodal člověku, který z něho byl nadšený.
Standartní BFU používající OS na bázi Linuxu :)

gnat

Re:Koupím Netbook (ASUS eee)
« Odpověď #58 kdy: 05. 12. 2015, 12:09:00 »
Kdyby to někomu ještě posloužilo, tak mi tu už asi 3 roky v šuplíku leží eee 901 se 2GB RAM a 64GB SSD (+ tuším 4GB na mb) s vadnou klávesnicí (některé klávesy nereagují).

Re:Prodám Asus Eee T91
« Odpověď #59 kdy: 05. 12. 2015, 13:27:45 »
Ten můj Asus Eee T91 by nikdo z Prahy nechtěl?
Za míň než 1500,-kč bych ho nerad prodal.
To už si myslím, že je lepší jej vyměnit za nějaký relativně slušný telefon s Cyanogenmod.
Fotky můžu poslat a nějaké info k nim kdyby byl zájem...

Až budeš mít zájem se ho zbavit tak za 5-8 stovek tak dej vědět :-) ale 1500 za něj opravdu nedám (bude v garáži s xp na diagnostiku a na to aby mi někde se válel pernamentě v prachu a hmatal na něj se zasranejma rukama je mi 1500 líto)

Netbook Asus Eee T91 Prodán.
A jsem rád, že jsem ho prodal člověku, který z něho byl nadšený.
měl jsem 101mt a byl sem s ním spokojen