Nová podoba roota (beta)

Peter

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #210 kdy: 09. 10. 2015, 12:06:55 »
Já mám řešení, začnu na Root chodit skrze Links.
S týmto sa stotožňujem. Včera som vyskúšal stránku http://m.root.cz , a chýbalo mi tam fórum. Na druhú stranu tam bolo viac reklamy ako na bežnej stránke lŽivé. Tým pádom mi to začalo zhadzovať prehliadač na smartfóne (2xARM, 1G RAM). Len tak ďalej.


Trident

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #211 kdy: 10. 10. 2015, 22:48:41 »
Bud som nejaky nadclovek, alebo bude chyba niekde inde... ale mne oci nic neodrovnava. Kontrast medzi svetlym a tmavym oci sam o sebe neposkodzuje. To by ste potom nemohli ani citat cierny text na bielom podklade...
Nejsi nadclovek. Jen proste nevis co je pro tebe dobre;) Rada lidi si nici zdravi ani o tom nevi. Je jasne ze jinak k veci pristupuje clovek kteri sedi pred obrazvkou jen 5h denne a nekdo kdo sedi 10h denne. Zlomit ruku si muzes, ale oci a mozkova "opticka biodspcka" jsou spatne opravitelna.
Mam neco odsedeno pred obrazovkami. I televiznimi co se pouzivaly jako monitory. Uz na ZX Spectru byl problem s cernym na bile - jas musel jit dolu a snizit kontrast. Ne nadarmo mel commodore hezci font a otocene barvy. Stejne tak neni nahoda kdyz se na hcga pouzivaly monitory se zelenym nebo oranzovym luminoforem a dalo se na to krasne v text editorech koukat. Pak prisli vocasove wysiwyg a kazdej musel cucet na bilou a myslel si jak je to free,cool a in.

Ano nemohu cist cerny text na bile v nereflexivnich podminkach. Alespon ne hodinu. Tj. na beznem pocitacovem monitoru ktery je _podsvicen_. Pokud ctu na e-ink displayi nebo papir, tak tyto problemy pochopitelne nemam, protoze pro reflexivni osvit je toto  naopak kombinace nejlepsi a oci neunavuje.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #212 kdy: 11. 10. 2015, 19:38:29 »
Mozna to tu uz zaznelo:

nova podoba roota je pro me na desktopu neprehledna, prijde mi, ze vsechno je reklama. nevim na co se klika a na co ne. na tabletu se mi to cele nejak uplne rozsype.

jen pro zajimavost: co si provozovatel roota od tehle zmeny slibuje? vyssi navstevnost? vice kliku na reklamu? vice novych ctenaru? udrzeni starych ctenaru? (to nemyslim nijak zaskodnicky, opravdu me to zajima).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #213 kdy: 11. 10. 2015, 19:47:27 »
prijde mi, ze vsechno je reklama. nevim na co se klika a na co ne.

A o to jde. Zmateny uzivatel, ktery uz nicemu nerozumi, na tu reklamu i omylem klikne.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #214 kdy: 11. 10. 2015, 20:26:33 »
A o to jde. Zmateny uzivatel, ktery uz nicemu nerozumi, na tu reklamu i omylem klikne.

A kolikrat? Tipuju tak jednou, dvakrat a pak uz sem nepachne.


tomasfuk

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #215 kdy: 11. 10. 2015, 22:51:17 »
A taky není nad weby, kde si při čtení nemáte ani kam uložit kurzor myši, protože kamkoliv ho dáte, tam na vás z reklamy něco vyskočí, animuje nebo se začne přehrávat video i se zvukem...

Nedej bože když si pak omylem označím více textu než chci a pak nejsem schopný najít na stránce volné místo kam bych klepnul aby se text odoznačil. Všude kam klepnu je reklama, která mě táhne z webu pryč.

A opravdu dneska asi není cílem čtenáře na webu udržet ale naopak co nejdříve se ho prostřednictvím nějaké reklamy zbavit. Nejlíp když se zobrazí jako první nějaká reklamní landing page, aby se člověk na web vůbec nedostal.

Pak v podstatě není třeba ani žádný obsah na webu a stačí jen zavedená nebo dobře zvolená doména.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #216 kdy: 11. 10. 2015, 23:28:47 »
A o to jde. Zmateny uzivatel, ktery uz nicemu nerozumi, na tu reklamu i omylem klikne.

A kolikrat? Tipuju tak jednou, dvakrat a pak uz sem nepachne.

Tak s ohledem na to, jak je novy dizajn navrzen, sem lidi budou urcite bloudit omylem pri hledani bulvaru.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #217 kdy: 12. 10. 2015, 09:27:14 »
A o to jde. Zmateny uzivatel, ktery uz nicemu nerozumi, na tu reklamu i omylem klikne.

A kolikrat? Tipuju tak jednou, dvakrat a pak uz sem nepachne.

Tak s ohledem na to, jak je novy dizajn navrzen, sem lidi budou urcite bloudit omylem pri hledani bulvaru.

Kurnik, jsem si říkal, co se to objevilo nového na tej horní liště*:
http://www.120na80.cz/#utm_medium=textlink&utm_source=ii-lista&utm_campaign=brand
a čučel jsem...

Najdi 10 rozdílů?

(* A tu lištu si brzy zruším, já ji OPRAVDU k ničemu  nepotřebuju a displej používam naležato, já starý, konzervativní zpátečník...)

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #218 kdy: 13. 10. 2015, 19:01:30 »
Ne ne, hawrane, jak už zde bylo řečeno, přiohýbat se bude nikoliv web, nýbrž uživatelé, kteří si POVINNĚ otočí monitor na výšku (diktují to takhle soudruzi z iinfa a ti přeci vědí, co je pro ajťáky nejlepší).

OT: Není tohle (viz příloha) trochu nereálné?

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #219 kdy: 20. 10. 2015, 11:10:58 »
Od roku 2017 rodičovská 36 000 Kč měsíčně

Hele, já doopravdy nehodlám mrhat svým časem tím, že si jdu přečíst text, na který upozorňuje takto zavádějící (a klamavý) titulek...

Hmmm

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #220 kdy: 20. 10. 2015, 11:40:40 »
Ne ne, hawrane, jak už zde bylo řečeno, přiohýbat se bude nikoliv web, nýbrž uživatelé, kteří si POVINNĚ otočí monitor na výšku (diktují to takhle soudruzi z iinfa a ti přeci vědí, co je pro ajťáky nejlepší).

OT: Není tohle (viz příloha) trochu nereálné?
Nic nie je nutne otacat na vysku. Nova stranka je dobre citatelna aj na notebooku.

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #221 kdy: 20. 10. 2015, 11:47:36 »
Bože... právě jsem si to poprvé prohlédl bez blokovaní reklamy... To je ještě o 50% horší, to snad nemohl nikdy nikdo myslet vážně...

Lol Phirae

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #222 kdy: 20. 10. 2015, 11:52:33 »
Od roku 2017 rodičovská 36 000 Kč měsíčně

Hele, já doopravdy nehodlám mrhat svým časem tím, že si jdu přečíst text, na který upozorňuje takto zavádějící (a klamavý) titulek...

Já ty kolotočové hovadiny už léta blokuju. Fakt to šetří nervy. Blesk hadr, titulky nemají s obsahem NIC společného. S touhle "novinařinou" běžte do (_|_)  >:(

vitekpin (nepříhláčený)

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #223 kdy: 20. 10. 2015, 11:56:13 »
Citace
"Bože... právě jsem si to poprvé prohlédl bez blokovaní reklamy... To je ještě o 50% horší, to snad nemohl nikdy nikdo myslet vážně..."

No nevím, mě se tam po vypnutí adblocku, zobrazil pouze panel jobs.cz, což mi vůbec nevadí
Ale je pravda, že jsem nechal zapnuté ghostery, takže to možná bude tím :-)

tomasfuk

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #224 kdy: 21. 10. 2015, 15:17:54 »
Po stisknutí klávesy End očekávám, že do dostanu na konec stránky. Né že se začne načítat další hromada sra*ček a nikdo neví, jestli už se stránka stáhla celá nebo mám ještě něco očekávat.