Nová podoba roota (beta)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #195 kdy: 07. 10. 2015, 17:42:49 »
Ajťáků asi není dostatek pro vygenerování dostatečného příjmu z reklamy, takže třeba zaujmout i jiné publikum. Pokud jiného publika bude ve výsledku více než ajťáků, lze ajťáky z celého procesu vypustit úplně.

Jo, zive si predstavuji, jak na Root zacnou chodit zeny v domacnosti pri zehleni, duchodci nebo pivni skauti. Delat stejny dizajn pro tak ruzne typy publika je napad, ktery mohl mit jen nejaky manazer. To je asi tak chytre, jako vyvijet jednotny dizajn pro weby pro zahradkare, pro myslivce, milovniky mody a fanousky death metalu. Uspech zarucen. A az to Root da konecne dokupy, tak to honem vsichni koupi, jak to bude skvele a vsechny weby na svete budou uplne stejne.


Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #196 kdy: 07. 10. 2015, 17:58:17 »
...
Jo, zive si predstavuji, ...

Tak to musíš chodit na živě.cz, jardo.
 ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #197 kdy: 07. 10. 2015, 22:21:20 »
....

Proc? Nebude to tu za chvili uplne stejne?

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #198 kdy: 07. 10. 2015, 22:35:28 »
Ne, bude to horší.... aneb najdi si svůj článek.
Hele, na rootu vyšel super článek o vlněných svetrech... jéééé fakt? ...po půl hodině... nemůžu ho najít... moment... další půl hodina... jestli ti to nerozhodí nějaká maskovaná reklama, je to dlaždice na souřadnicích x=12 y=32, nebo někde tam, snad to najdeš, je to dlaždice do červena a těch je tam asi jenom 158... po půl hodině... heuréka, mám to. Ale jsem moc rád, že jsem mohl dvě hodiny koukat do tak krásnýho dizajnu. Jenom ten článek... nic moc... jak nic moc? Musíš odskrólovat až dolů, pak se ti to začne celý rozbalovat a postupně ti naskáče asi 80 dlaždic s reklamama a pod nima je to celkem zajímavý :) A jóóóó máš pravdu. A mimochodem, proč jsou tu občas ty divný články o těch počítačích a internetech? Fakt netuším... nějakej úlet asi...

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #199 kdy: 08. 10. 2015, 10:48:05 »
....

Proc? Nebude to tu za chvili uplne stejne?

No mě právě napadla hrozná myšlenka a jen se bojím aby nebyla pravdivá...

Co když je to celé tak, a neví o tom ani Petr Krčmář, že se Internet Info rozhodlo sjednotit design všech webů, ale než to nasadí do ostrého provozu, je tomu potřeba vychytat mouchy. A tak nějakého managera napadlo: "Nasadíme to jako že betu na Roota, tam chodí ti ajťáci, ti tomu rozumí, budou mít plno připomínek, vychytají tomu všechny mouchy, my to tak budeme mít zdarma odladěné, nasadíme to na ostro všude a ten Root konečně zrušíme, protože stejně prodělává a vůbec se nám nehodí do portfólia..."?


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #200 kdy: 08. 10. 2015, 11:04:11 »
....

Proc? Nebude to tu za chvili uplne stejne?

No mě právě napadla hrozná myšlenka a jen se bojím aby nebyla pravdivá...

Co když je to celé tak, a neví o tom ani Petr Krčmář, že se Internet Info rozhodlo sjednotit design všech webů, ale než to nasadí do ostrého provozu, je tomu potřeba vychytat mouchy. A tak nějakého managera napadlo: "Nasadíme to jako že betu na Roota, tam chodí ti ajťáci, ti tomu rozumí, budou mít plno připomínek, vychytají tomu všechny mouchy, my to tak budeme mít zdarma odladěné, nasadíme to na ostro všude a ten Root konečně zrušíme, protože stejně prodělává a vůbec se nám nehodí do portfólia..."?

Ne, tak to nebude. Výsledkem připomínek z roota (kdyby je někdo poslouchal) by byl strohý informační web bez hejblátek a s minimem grafiky. To se prostě na ostatní weby nehodí :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #201 kdy: 08. 10. 2015, 11:14:59 »
@TKL: Tak si zkousim predstavit web pro zeny v domacnosti vytvoreny podle kriterii lidi z Roota..... Moc mi to nejde.

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #202 kdy: 08. 10. 2015, 11:25:34 »
@TKL: Tak si zkousim predstavit web pro zeny v domacnosti vytvoreny podle kriterii lidi z Roota..... Moc mi to nejde.

No otázkou je, nakolik se ty naše připomínky do výsledného designu promítnou. Pokud by z toho vyzobali třeba jen věci týkající se UX, tak to podle mě zase tak nereálné nebude.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #203 kdy: 08. 10. 2015, 12:22:27 »
...
Ne, tak to nebude. Výsledkem připomínek z roota (kdyby je někdo poslouchal) by byl strohý informační web bez hejblátek a s minimem grafiky. To se prostě na ostatní weby nehodí

 ;D

Smutné.

Konzul_z_konzulatu-npř

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #204 kdy: 08. 10. 2015, 15:52:07 »
Já mám řešení, začnu na Root chodit skrze Links.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #205 kdy: 09. 10. 2015, 00:11:37 »
I v Linksu to nejak stoji za hovno.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #206 kdy: 09. 10. 2015, 07:49:38 »
Zkoušel jsem links, lynx i w3m a všude to má nějaký mouchy... :(

Trident

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #207 kdy: 09. 10. 2015, 08:03:46 »
Prvni dojem typu "feeling".
1. Moc informaci nesourode nahnacanych na sobe
2. Na leve strane je nejaky plevel. Zrejmne to vychazi z premisy ze mame sirokouhle monitory a clovek vyuziva tu plochu jinym zpusobem. Hmmm. Spatne. Je to jak kdyz kouka clovek na ocko
3. Pri defaultnim zoomu je tretina stranky v haji protoze sloupecem s clanky mate zarovnany doprostred. To je jako co? Priprava na reklamu vokolo jako to ma lzive?
4. Podklad je sedivy ale pod clanky je bily? Tento kontrast silene likviduje oci
5. Proc nema novy design tmavy layout?
6. Proc mate menitko nahore cerne a dole jsou svetle barvy? Tento sileny kontrast opet likviduje oci. Pokud chcete mit bilou pro agilni nagelovane webove medialni media engineery socialnich siti, tak aspon nechte opsitko na tmavy layout.
7. Proc mate kostkovany metro design? Cele je to neprehledne a nejsou jasne poradne kategorie. Je to takove dadaisticke pojeti novinove struktury (viz. agilni smatlaci metrogelousi).
8. Kdyz rozkliknu diskusi tak kombinace tmave oranzove (skutecna barva muze byt jina, nemam po ruce sve eizo) na bile s nemoznym fontem kompletne odrovnava oci i tech nejodolnejsich webovych cumilu do bileho wordu. Pokud planujete reklamni kampan na optiky,laserove operace a pomucky pro nevidouci, tak myslim ze toto bude mit jednoznacny uspech.

Hmmm

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #208 kdy: 09. 10. 2015, 10:22:19 »
Prvni dojem typu "feeling".
1. Moc informaci nesourode nahnacanych na sobe
2. Na leve strane je nejaky plevel. Zrejmne to vychazi z premisy ze mame sirokouhle monitory a clovek vyuziva tu plochu jinym zpusobem. Hmmm. Spatne. Je to jak kdyz kouka clovek na ocko
3. Pri defaultnim zoomu je tretina stranky v haji protoze sloupecem s clanky mate zarovnany doprostred. To je jako co? Priprava na reklamu vokolo jako to ma lzive?
4. Podklad je sedivy ale pod clanky je bily? Tento kontrast silene likviduje oci
5. Proc nema novy design tmavy layout?
6. Proc mate menitko nahore cerne a dole jsou svetle barvy? Tento sileny kontrast opet likviduje oci. Pokud chcete mit bilou pro agilni nagelovane webove medialni media engineery socialnich siti, tak aspon nechte opsitko na tmavy layout.
7. Proc mate kostkovany metro design? Cele je to neprehledne a nejsou jasne poradne kategorie. Je to takove dadaisticke pojeti novinove struktury (viz. agilni smatlaci metrogelousi).
8. Kdyz rozkliknu diskusi tak kombinace tmave oranzove (skutecna barva muze byt jina, nemam po ruce sve eizo) na bile s nemoznym fontem kompletne odrovnava oci i tech nejodolnejsich webovych cumilu do bileho wordu. Pokud planujete reklamni kampan na optiky,laserove operace a pomucky pro nevidouci, tak myslim ze toto bude mit jednoznacny uspech.
Bud som nejaky nadclovek, alebo bude chyba niekde inde... ale mne oci nic neodrovnava. Kontrast medzi svetlym a tmavym oci sam o sebe neposkodzuje. To by ste potom nemohli ani citat cierny text na bielom podklade...

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #209 kdy: 09. 10. 2015, 10:23:46 »
Navrhuji využití následujícího obrázku pro doladění celkového vzhledu... http://fun.drno.de/pics/english/howto_piss_off_your_designer_friends.jpg