Lenovo HDD LED

Nox

Lenovo HDD LED
« kdy: 01. 09. 2015, 15:22:00 »
Zdravim,
jedna z veci, co mi na dnesnich noteboocich vadi, je absence HDD LED. V soucasne dobe mam Lenovo, ktere ma LEDku jako tecku nad i v napisu ThinkPad, ktera by sla vyuzit. Na internetu jsem nasel toto:
http://www.stahlke.org/dan/hdd_led/
Predem rikam, ze s Linuxem nemam temer zkusenosti a u programovani jsem skoncil u Quick Basicu na MS-DOSu. Nebylo by mozne s vyuzitim odkazovaneho navodu vytvorit neco jednoducheho i pro Windows? myslim, ze by to vyuzilo dost lidi, tak se ptam zdejsich odborniku.
dekuji


j

Re:Lenovo HDD LED
« Odpověď #1 kdy: 01. 09. 2015, 20:07:51 »
Mno, rek bych, ze bude radove efektivnejsi vrtacka, ledka a pajka.

Re:Lenovo HDD LED
« Odpověď #2 kdy: 01. 09. 2015, 23:03:22 »
Zdravim,
jedna z veci, co mi na dnesnich noteboocich vadi, je absence HDD LED. V soucasne dobe mam Lenovo, ktere ma LEDku jako tecku nad i v napisu ThinkPad, ktera by sla vyuzit. Na internetu jsem nasel toto:
http://www.stahlke.org/dan/hdd_led/
Predem rikam, ze s Linuxem nemam temer zkusenosti a u programovani jsem skoncil u Quick Basicu na MS-DOSu. Nebylo by mozne s vyuzitim odkazovaneho navodu vytvorit neco jednoducheho i pro Windows? myslim, ze by to vyuzilo dost lidi, tak se ptam zdejsich odborniku.
dekuji
Môžem potvrdiť, že daný kód sa dá skompilovať a funguje. Praktické využitie je však otázne:

  • LED stále svieti, pri používaní HDD zhasína. Človek je zvyknutý na opačnú funkcionalitu. Je to aj praktické:  i krátke bliknutie LED je postrehnuteľné, krátke zhasnutie si človek nevšimne.
  • Intervaly sú pomerne dlhé, blikanie LED je ako v spomalenom filme - jeden z dôvodou je bod 1.
  • Vôbec netuším, ako widle pristupujú k ACPI a popravde to ani nechcem vedieť, ale 100% to nebude cez /proc/diskstats, takže tiež by som sa prikláňal k vŕtačke a pájkovačke.

skrzjdouci

Re:Lenovo HDD LED
« Odpověď #3 kdy: 01. 09. 2015, 23:21:36 »
OT to jsou ty moderní Mac-style Lenova  ::) /OT
Jak najít ty správné kontakty, ke kterým LED připájet?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Lenovo HDD LED
« Odpověď #4 kdy: 02. 09. 2015, 00:14:30 »
LED stále svieti, pri používaní HDD zhasína. Človek je zvyknutý na opačnú funkcionalitu. Je to aj praktické:  i krátke bliknutie LED je postrehnuteľné, krátke zhasnutie si človek nevšimne.[/li][/list]

Tak to by snad v tom kodu slo zinvertovat, ne?

Jak najít ty správné kontakty, ke kterým LED připájet?

Tedy z toho bych mel trochu vitr. Otazka je, jestli tam takove kontakty vubec jsou. Asi by vas zachranilo, kdyby stejne mobo davali do jinych stroju, ktere LEDku maji. Ale to je otazka, protoze kdyz muzou usetrit jeden tranzistor, tak ho usetri. A tipnul bych si, ze ta LEDka k radici nebude pripojena primo, ale pres tranzistor, cimz se to trochu komplikuje.


skrzjdouci

Re:Lenovo HDD LED
« Odpověď #5 kdy: 02. 09. 2015, 09:53:44 »
Na nějakém archaickém HDD (kapacita ve stovkách MB) šlo LED připojit přímo na "jumper" piny HDD, ale dnes jsou ty piny k něčemu jinému.

Nox

Re:Lenovo HDD LED
« Odpověď #6 kdy: 02. 09. 2015, 12:53:43 »
No vrtat to fakt nebudu. Ale nedivil bych se, kdyby ty kontakty na desce nekde normalne byly, pamatuju doby kdy se u kapesnich pocitacu pridavaly vibrace - proste tam jen chybel motorek.
Jinak to sviceni a nesviceni by slo predpokladam regulovat. Bavil jsem se o tom ted s jednim programatorem a pro nej pry jediny problem je zjistit, na jake zarizeni poslat prikaz k rozsviceni/zhasnuti LED. Otazka je, jak toto zjistit.

trubicoid2

Re:Lenovo HDD LED
« Odpověď #7 kdy: 02. 09. 2015, 15:43:33 »

  • LED stále svieti, pri používaní HDD zhasína. Človek je zvyknutý na opačnú funkcionalitu. Je to aj praktické:  i krátke bliknutie LED je postrehnuteľné, krátke zhasnutie si človek nevšimne.
  • Intervaly sú pomerne dlhé, blikanie LED je ako v spomalenom filme - jeden z dôvodou je bod 1.

kdyz prohodis tyto radky, tak by dioda mela byt zhasnuta a pri aktivite blikat

z

Kód: [Vybrat]
set_led(0);
usleep(flash_off_interval);
set_led(1);
usleep(flash_on_interval);

na

Kód: [Vybrat]
set_led(1);
usleep(flash_on_interval);
set_led(0);
usleep(flash_off_interval);


a aby to blikalo rychleji, tak muzes zmensit cislo

Kód: [Vybrat]
static const int check_interval = 200000; // 5 Hz
IMHO je to stejne cele blbost  ::)