Synchronizovaný software pro úkoly

Synchronizovaný software pro úkoly
« kdy: 04. 08. 2015, 10:24:48 »
Zdravim
Potreboval by som nejaky program cez ktory by som si pisal ulohy teda poznamky a tieto by sa synchronizovali vo windowse, linux, android.

Viete mi nieco odporucit??
nemam problem si nieco aj na linuxovy server nahodit ak su na to klientske appky....

Proste v tyme potrebujeme free soft kde si budeme vzajomne pisat ulohy a aj si ich navzajom skrtat ked su uz hotove...

za nazor vopred diki
« Poslední změna: 04. 08. 2015, 20:34:18 od Roman Bořánek »


Re:program na ulohy synchronizacia cez internet v mobile a v pc
« Odpověď #1 kdy: 04. 08. 2015, 10:34:27 »
Chces ulohy nebo poznamky? A jak moc schopne/tezkotonazni reseni chces?

Re:program na ulohy synchronizacia cez internet v mobile a v pc
« Odpověď #2 kdy: 04. 08. 2015, 11:26:19 »
Zdravim
Potreboval by som nejaky program cez ktory by som si pisal ulohy teda poznamky a tieto by sa synchronizovali vo windowse, linux, android.

Viete mi nieco odporucit??
nemam problem si nieco aj na linuxovy server nahodit ak su na to klientske appky....

Proste v tyme potrebujeme free soft kde si budeme vzajomne pisat ulohy a aj si ich navzajom skrtat ked su uz hotove...

za nazor vopred diki

Keďže doma používam owncloud na synchronizáciu fotiek a ďalších súborov, skúsil by som to v ňom. Samozrejme, pokiaľ by mal slúžiť iba na tieto účely, bolo by to trošku ako kanón na vrabce. Toto píšu na ich stránke http://owncloud.org

Calendars and Contacts
 Share your calendar with other ownCloud users or groups on your ownCloud server, easy and quick. Store your contacts in ownCloud and share them among your devices so you always have access to your friends, family and colleagues.
  something Collaborative Editing ownCloud Documents is collaborative editing of rich-text documents that lets up to 5 individuals collaborate to edit .odt or .doc files securely within the browser.  Documents may then be shared inside ownCloud or via a public link. See it in action on YouTube
 

Daniel Kozak

Re:program na ulohy synchronizacia cez internet v mobile a v pc
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2015, 11:27:39 »
Zdravim
Potreboval by som nejaky program cez ktory by som si pisal ulohy teda poznamky a tieto by sa synchronizovali vo windowse, linux, android.

Viete mi nieco odporucit??
nemam problem si nieco aj na linuxovy server nahodit ak su na to klientske appky....

Proste v tyme potrebujeme free soft kde si budeme vzajomne pisat ulohy a aj si ich navzajom skrtat ked su uz hotove...

za nazor vopred diki

Tak napriklad redmine, ten pouzivame ve firme mi, ale je to mozna zbytecne velkej moloch pro tvoje potreby

perceptron

Re:program na ulohy synchronizacia cez internet v mobile a v pc
« Odpověď #4 kdy: 04. 08. 2015, 12:18:09 »
na firemne veci (issue tracker) tak napr redmine
na privatne veci ako debilnicek napr. any.do alebo todoist


Re:program na ulohy synchronizacia cez internet v mobile a v pc
« Odpověď #5 kdy: 04. 08. 2015, 12:21:12 »
diki pozriem ten rednime...

potrebujem to na ulohy.
predstavujem si to uplne jednoducho budu tam mena a kazdy bude vidiet svoje ulohy ale aj kolegove a tym padom ked to spravy si skrtne a da sa mu to do starych alebo hotovych aby bola aj historia...

ono sa to da robit aj cez poznamky ze budes pisat ale to by som nerad riesil uz ak by nebolo nieco ine bo naj by bol softik presne na to stvoreny co by tie ulohy pekne hadzal do hotovych a tak tieto veci okolo....

teraz pouzivame email kde je tema ulohy jul a tam sa to pise ale to uz ma nebavi a je to take neprakticke a preto by som najradsej mal program co budu mat vsetci v pc aj v mobiloch budu vidiet co maju robit a budu si to moct skrtat...

Re:program na ulohy synchronizacia cez internet v mobile a v pc
« Odpověď #6 kdy: 04. 08. 2015, 15:40:40 »
kolik vas je? Do 10 useru je skvela JIRA.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:program na ulohy synchronizacia cez internet v mobile a v pc
« Odpověď #7 kdy: 04. 08. 2015, 15:46:47 »
5


perceptron

Re:program na ulohy synchronizacia cez internet v mobile a v pc
« Odpověď #9 kdy: 04. 08. 2015, 16:09:42 »
Citace
predstavujem si to uplne jednoducho budu tam mena a kazdy bude vidiet svoje ulohy ale aj kolegove a tym padom ked to spravy si skrtne a da sa mu to do starych alebo hotovych aby bola aj historia...
vy chcete issue tracker

teda ten redmine (ruby)
alebo ta jira. za $10 pre 10 userov, ale musite si ju nahostovat na nejakom java supporting hostingu
alebo za $10 na mesiac pre 10 userov vam to nahostuju

btw jira je skoro standard (apache projekty)

Re:Synchronizovaný software pro úkoly
« Odpověď #10 kdy: 05. 08. 2015, 08:37:40 »
Ano, myslim Atlassian Jira ktera je za tech $10 neco naprosto neskutecneho. A kdyz jsi mala firma, uplne zacinajici tak je skvely kdyz to hned od zacatku propojis se Stashem a Confluence... No a my si porad rikame, ze jestli se nam nekdy podari prelezt 10 useru tak budeme mit tolik zakazek, ze se ta vyssi licence jednoduse zaplati.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Synchronizovaný software pro úkoly
« Odpověď #11 kdy: 05. 08. 2015, 09:19:50 »
da sa na tu jiru aj cez mobil prihlasit ked si ju dam na nejaky svoj server???

Re:Synchronizovaný software pro úkoly
« Odpověď #12 kdy: 05. 08. 2015, 09:56:32 »
samozrejme. budto pres prohlizec maji docela dobre responsive. nebo existuje par slusnych klientu na android.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Synchronizovaný software pro úkoly
« Odpověď #13 kdy: 05. 08. 2015, 10:08:51 »
Ano, myslim Atlassian Jira ktera je za tech $10 neco naprosto neskutecneho. A kdyz jsi mala firma, uplne zacinajici tak je skvely kdyz to hned od zacatku propojis se Stashem a Confluence... No a my si porad rikame, ze jestli se nam nekdy podari prelezt 10 useru tak budeme mit tolik zakazek, ze se ta vyssi licence jednoduse zaplati.

Ta navaznost je prima (automaticke prolinkovani issues s reviews a commity na zaklade jmenne konvence si nedovedu vynachvalit), ale je to dost tezkotonazni reseni a nekdy pomale (coz asi nebude zrovna pripad situace s peti lidmi, ale tak provozovanou jsem ji, priznam se, jeste nevidel).

Re:Synchronizovaný software pro úkoly
« Odpověď #14 kdy: 05. 08. 2015, 10:16:58 »
jak "tak provozovanou"?

My jsme "firma" o 3 lidech, pristup pak ma jeste jeden externista a 2 zakaznici. Za samozrejmost z uzivatelskeho hlediska povazuji Agile (kanban board). Zacal jsem ji provozovat uz kdyz jsem byl samotinky freelancer a mel jednoho zakaznika ktery tvoril > polovinu prace. Furt nekde neco hledat v mailech byl nechutnej vopruz. Wiki pravda zatim pouzivame spis mene nez vice, ale pracovat dnes jinak nez JIRA + Stash si nedovedu moc dobre predstavit.

Od zacatku jsem i sam vedel, ze chci git. Ale ve chvili kdy jsme zacali byt > 1 a novacci nebyli moc nakloneni terminalu tak Stash jim strasne moc ulehcil tohle pouzivat, vnesl jim do toho rad, pro me je administrace totalne easy, nemusim resit v terminalu prava na vetve, autorizace atd.

Zkratka jestli povazuju nejaky soft za opravdu kvalitni tak jsou to prave tyhle dva. A ze je to pomale? Njn, ale zase dneska u VPSfree za par kacek virtual ktery to v pohode zvlada.
Děkuji za možnost editace příspěvku.