Náhled na novou podobu Roota

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #90 kdy: 04. 08. 2015, 23:32:49 »
.
  PS: co ten tajemny brylatec co je odedavna v zahlavi, ten zmizi? :P

Trochu popichnu Petra K: Johanka? :-D
Ale nebylo by spatne udelat z mytu legendu, co ty na to? :-D


Diskobolos

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #91 kdy: 05. 08. 2015, 07:13:26 »
Natahnete perexy - nejste denni periodikum, ktere chrli 15 clanku denne. Zmensit obrazky - nejste fotobanka/kabaret.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #92 kdy: 05. 08. 2015, 08:59:04 »
Pro všechny co tu píšou proč to měnit když staré funguje a pod. Dle této logiky by vám asi nejvíc vyhovovalo toto ne?
http://web.archive.org/web/19990508000342/http://www.root.cz/
(Neřku-li, že by se tím utišili i ti co chtějí tmavý design :-D
Naopak já jsem rád a všechny změny vítám s otevřenou náručí. Pokud je něco dlouhou dobu stejné tak to začne být nuda :-)
Ale připojuji se k výtkám typu perex, čas ve zprávičkách a méně a menší obrázky ;-)

Pavel Kysilka

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #93 kdy: 05. 08. 2015, 09:37:20 »
D.A. Tiger - a to máme ještě http://www.linuxsoft.cz/ kde to taky zmírá (ty dva se mi dycky pletly Linux-zone/soft).

Problém asi je, že těch Linuxových portálů je poměrně hodně na malou českou komunitu. I ty správičky se opakují. Sem tam nějaký originální článek, ale to je málo. A tak časem některé zajdou na úbytě. Ono určité vytříbení nemusí být na škodu.
Tou roztříštěností mi to připomíná linux distra. Každej tak nějak živoří na svým písečku ale nikdo není pořádně silný, aby se opravdu prosadil. Jako netvrdím zas, že by mělo být jen jedno distro nebo jen jeden portál, ale čeho je moc je moc.
Jen kdyby ti autoři těch zaniklých portálů přešli třeba k Rootu.

S tim financováním, já bych byl ochoten přispívat, ale kolik takových je? Pochybuji, že by se vybralo dost na to, aby to portál uživilo.

Vite, kde je problem ?

Ze kecat v diskuzich umi kazdej, ale shanet prachy na provoz linuxovyho webu jen nekdo. Narozdil od Vas jsem nejakou dobu ty penize shanel.

Pokud se chcete bavit o tom, ze by jste prispival na provoz, tak minimalne 15-20 tisic mesicne. Email, telefon a cislo uctu jsou na webu LinuxSoftu.

No a ted se muze opet diskuze vratit k novemu designu root.cz, zda ma byt pod obrazky bily nebo cerny podklad a podobne. Nebo to muzeme prejit mlcenim a nechat to vysumet do ztracena.

gf

Vladimír Melich

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #94 kdy: 05. 08. 2015, 10:28:30 »
Vite, kde je problem ?
Ze kecat v diskuzich umi kazdej, ale shanet prachy na provoz linuxovyho webu jen nekdo. Narozdil od Vas jsem nejakou dobu ty penize shanel.
Pokud se chcete bavit o tom, ze by jste prispival na provoz, tak minimalne 15-20 tisic mesicne. Email, telefon a cislo uctu jsou na webu LinuxSoftu.
Jakých 15-20 tísíc měsíčně? Na webhosting rootu stačí základní služba třeba od wedosu za 30 korun měsíčně + 200 CZK ročně za doménu. Chcete snad říct, že root potřebuje placenou pracovní sílu? To je úplný nesmysl, všechny hodnotné odborné články a seriály na rootu jsou dílem zapálených nadšenců a jako takové mají daleko větší hodnotu, než placené PR články propletené zájmy třetích stran. Root přece není a nikdy by neměl být komerčním projektem, ale komunitním. Ta parta studentů IT, schizoidních shrbených vyhořelých IT paranoiků, ke které se hrdě hlásím, potřebuje vše jen ne zaujatou komerční vizi.


Pavel Kysilka

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #95 kdy: 05. 08. 2015, 10:42:37 »
Vite, kde je problem ?
Ze kecat v diskuzich umi kazdej, ale shanet prachy na provoz linuxovyho webu jen nekdo. Narozdil od Vas jsem nejakou dobu ty penize shanel.
Pokud se chcete bavit o tom, ze by jste prispival na provoz, tak minimalne 15-20 tisic mesicne. Email, telefon a cislo uctu jsou na webu LinuxSoftu.
Jakých 15-20 tísíc měsíčně? Na webhosting rootu stačí základní služba třeba od wedosu za 30 korun měsíčně + 200 CZK ročně za doménu. Chcete snad říct, že root potřebuje placenou pracovní sílu? To je úplný nesmysl, všechny hodnotné odborné články a seriály na rootu jsou dílem zapálených nadšenců a jako takové mají daleko větší hodnotu, než placené PR články propletené zájmy třetích stran. Root přece není a nikdy by neměl být komerčním projektem, ale komunitním. Ta parta studentů IT, schizoidních shrbených vyhořelých IT paranoiků, ke které se hrdě hlásím, potřebuje vše jen ne zaujatou komerční vizi.

Nevim, jakou mate statistiku, ale me za 6 let vychazi, ze Vam autori napisou rocne 1-3 clanky zdarma. Vsechna cest a slava jim.

Nic proti, ale pokud mi nekdo na zacatku diskuze o financovani vydavani clanku zacne resit hosting, tak to je vetsinou o nicem.... Nejste prvni.

gf

Refael Trifon

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #96 kdy: 05. 08. 2015, 11:40:49 »
Pro všechny co tu píšou proč to měnit když staré funguje a pod. Dle této logiky by vám asi nejvíc vyhovovalo toto ne?
http://web.archive.org/web/19990508000342/http://www.root.cz/

Já jsem pro. Zprávičky jsou nahoře, perex tam je, boxíků je podstatně méně, bez obrovských obrázků. Co víc si přát.

brlbla

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #97 kdy: 05. 08. 2015, 13:12:49 »
Nejsem zastancem toho nesahat na neco co funguje, to by svet zustal u Win
3.11, coz nevim jestli by bylo nejlepe, takze ti co tohle provolavaji jsou mimoni. Nicmene ten zaslany vzhled je cool, klidne.  ;)

A ten pristup na root pres telnet opravdu neprojde?  :D



Pro všechny co tu píšou proč to měnit když staré funguje a pod. Dle této logiky by vám asi nejvíc vyhovovalo toto ne?
http://web.archive.org/web/19990508000342/http://www.root.cz/
(Neřku-li, že by se tím utišili i ti co chtějí tmavý design :-D
Naopak já jsem rád a všechny změny vítám s otevřenou náručí. Pokud je něco dlouhou dobu stejné tak to začne být nuda :-)
Ale připojuji se k výtkám typu perex, čas ve zprávičkách a méně a menší obrázky ;-)

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #98 kdy: 05. 08. 2015, 14:03:32 »
Škoda, že jste nediskutovali změnu designu před tím, než jste se pustili do návrhů. Měli jste shromažďovat připomínky a na jejich základě teprve uvažovat o redesignu a případně doplnění funkčnosti. Mohla z toho být i hezká reklamní kampaň a komunita by se cítila zahrnutá do procesu.

Takto je zřejmé, že jde o nějaké obchodní rozhodnutí shora a komunita cítí, že je na vedlejší koleji. S tímhle přístupem si to redesignujte jak chcete, čtenáři, kteří vydrží, si zvyknou na všechno. To je pragmatický pohled na věc.

Ostatně většina webů iinfo.cz je na hranici bulváru a tak nelze čekat nějak zvlášť progresivní komunitní přístup. A ani komunita asi není dost početná a uvědomnělá, aby byla schopna vytvořit životaschopnou alternativu nebo třeba jen dodávat kvalitní články a získat tím větší podíl na rozhodování. To by byl model, které by odpovídal zaměření portálu, nicméně muselo by se hnout i s obchodním modelem a to se obávám není ani trochu průchodné. I připravovaný systém plateb by šel udělat inovativně, ale musela by k tomu být ochota.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #99 kdy: 05. 08. 2015, 14:30:16 »
Škoda, že jste nediskutovali změnu designu před tím, než jste se pustili do návrhů. Měli jste shromažďovat připomínky a na jejich základě teprve uvažovat o redesignu a případně doplnění funkčnosti. Mohla z toho být i hezká reklamní kampaň a komunita by se cítila zahrnutá do procesu.

Takto je zřejmé, že jde o nějaké obchodní rozhodnutí shora a komunita cítí, že je na vedlejší koleji. S tímhle přístupem si to redesignujte jak chcete, čtenáři, kteří vydrží, si zvyknou na všechno. To je pragmatický pohled na věc.

Už to tu raz padlo. Takže podľa vás je to, že sa tu zverejnil aspoň náhľad a Petr vás požiadal o feedback posunutie komunity na vedľajšiu koľaj?

Na koľkých weboch to takto funguje? Nie je to náhodou vačšinou tak, že web bez akéhokoľvek upozornenia spustí novú verziu a nech si proste uživatel zvykne?

Alebo si myslíte, že sa mala vytvori´t téma "Pošlite nám váš wireframe nového Roota" a potom sa to nejak spojí do jedného?
Myslím, že toto je rozumná miera toho, ako dať priestor čitateľom na vyjadrenie, ale uznajte, nechať to tak, že aby si to celé navrhli čitatelia a pod., je nereálne, aj keď by sa to určite mnohým páčilo.

fpolocek-nepřihlášený

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #100 kdy: 05. 08. 2015, 14:38:01 »
Ještě by to chtělo verzi určenou pro links v terminálu.

hm

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #101 kdy: 05. 08. 2015, 14:42:43 »
Ptali jste se, odpovím. Nový vzhled se mi moc nelíbí. Asi jsem už taky konzerva. Současný ROOT má určitý styl patrný na první pohled. Nový vzhled styl nemá. Připomíná mi zábavný plátek na nedělní odpoledne, plný barevných obrázků a jen otáčet a otáčet a po prolistování odložit. Jen z obrázků a nadpisů se nedozvím nic a buď bych musel všechno proklikávat, nebo bych se na to vybodnul (to asi spíš), přečetl bych komix případně jiný zavedený seriál, který podle nadpisu poznám, a hotovo.
O pár příspěvků výš dal někdo posměšně odkaz do archívu. A náhodou, ten vzhled tehdy vůbec nebyl špatný, jen bych změnil ten tvrdě depresivní černý podklad.
Takže můj závěr - radši bych neměnil.
(A černé brýle opravdu zmizí?)

TKL

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #102 kdy: 05. 08. 2015, 17:32:19 »
Pro všechny co tu píšou proč to měnit když staré funguje a pod. Dle této logiky by vám asi nejvíc vyhovovalo toto ne?
http://web.archive.org/web/19990508000342/http://www.root.cz/

Já jsem pro. Zprávičky jsou nahoře, perex tam je, boxíků je podstatně méně, bez obrovských obrázků. Co víc si přát.

Souhlas... Zatlačil jsem slzu... A uvědomil si, že na rok 1999 to vypadalo perfektně, nadčasový design, v pohodě použitelný i dnes.
Méně je většinou více!!!

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #103 kdy: 05. 08. 2015, 18:00:16 »
Škoda, že jste nediskutovali změnu designu před tím, než jste se pustili do návrhů. Měli jste shromažďovat připomínky a na jejich základě teprve uvažovat o redesignu a případně doplnění funkčnosti. Mohla z toho být i hezká reklamní kampaň a komunita by se cítila zahrnutá do procesu.

Takto je zřejmé, že jde o nějaké obchodní rozhodnutí shora a komunita cítí, že je na vedlejší koleji. S tímhle přístupem si to redesignujte jak chcete, čtenáři, kteří vydrží, si zvyknou na všechno. To je pragmatický pohled na věc.

Už to tu raz padlo. Takže podľa vás je to, že sa tu zverejnil aspoň náhľad a Petr vás požiadal o feedback posunutie komunity na vedľajšiu koľaj?

Na koľkých weboch to takto funguje? Nie je to náhodou vačšinou tak, že web bez akéhokoľvek upozornenia spustí novú verziu a nech si proste uživatel zvykne?

Alebo si myslíte, že sa mala vytvori´t téma "Pošlite nám váš wireframe nového Roota" a potom sa to nejak spojí do jedného?
Myslím, že toto je rozumná miera toho, ako dať priestor čitateľom na vyjadrenie, ale uznajte, nechať to tak, že aby si to celé navrhli čitatelia a pod., je nereálne, aj keď by sa to určite mnohým páčilo.

Ano, v porovnání s tím, že by se změny komunikovali předem a lidé by se mohli do jejich podoby zapojit, je to skutečně odsunutí komunity na druhou kolej. Je to doklad toho, že root.cz není není komunitní portál ani není „community driven“. Chápu důvody a na nikoho neútočím, pouze konstatuji.

Lama

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #104 kdy: 05. 08. 2015, 22:35:08 »
Už to tu raz padlo. Takže podľa vás je to, že sa tu zverejnil aspoň náhľad a Petr vás požiadal o feedback posunutie komunity na vedľajšiu koľaj?
Na koľkých weboch to takto funguje? Nie je to náhodou vačšinou tak, že web bez akéhokoľvek upozornenia spustí novú verziu a nech si proste uživatel zvykne?

Opravdu by byl problém, udělat na úvodní straně anketu něco ve stylu:
1. Jste spokojeni s dyzajnem Roota?
2. Co byste případně vylepšili?

Argumentace typu, že jinde je to horší, se mi moc nelíbí (i když jí taky užívám... :) ),  to je jako říct, že jinde se krade víc tak čecháčci držte hubu a krok. Tady je to ještě v normě. To je plíživá cesta do pekel.

Moje dojmy:
presunuti zpravicek nahoru je vyborna vec, stejne jedna z prvnich veci, co udelam kdyz du na roota, je ze sescrolluju k zpravickam
Nejlepší by bylo, kdyby si to mohl člověk poskládat podobně, jako to jde u Seznamu. Nevím, nakolik je to náročné na implementaci, ale bylo by to super, podle mě.