Náhled na novou podobu Roota

Randolf

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #75 kdy: 04. 08. 2015, 13:37:17 »
Ještě jedna přípomínka - neprocpěte to Javascriptem, protože já často koukám na N900 nebo na Intel Atom, což je obojí pomalé jak prase a tím pádem by pro mě byl web rázem k ničemu...
+1


tomvec

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #76 kdy: 04. 08. 2015, 15:56:53 »
Ještě jedna drobnost, opravdu mě bude mrzet/vadit, když opustíte stávající zobrazení pro mobilní zařízení, na telefonu to je/bylo super i při omezené funkčnosti.

technomaniak

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #77 kdy: 04. 08. 2015, 16:17:47 »
Nerozumím módě proč něco měnit co lidem vyhovuje a nekritizují že by to měnit chtěli. Ve své podstatě to jako podnikatel chápu jako náklady navíc bez přínosu. Příkladem je google web. Ten je prostě posledních 15 let skoro stále stejný. Přínos pro nás jako čtenáře nevidím žádný pouze registrují více prostoru pro reklamu a tu zrovna nikdo sledovat nechce či ji rezistentě přehlíží.

Ale je to vaše volba.


Jiří Kačírek

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #78 kdy: 04. 08. 2015, 16:29:42 »
Mě se to rozhodně líbí, přecejen Root takhle vypadá už strašně dlouho, zaslouží si modernizaci vzhledu :)

Jiří Kačírek

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #79 kdy: 04. 08. 2015, 16:32:05 »
Nerozumím módě proč něco měnit co lidem vyhovuje a nekritizují že by to měnit chtěli. Ve své podstatě to jako podnikatel chápu jako náklady navíc bez přínosu. Příkladem je google web. Ten je prostě posledních 15 let skoro stále stejný. Přínos pro nás jako čtenáře nevidím žádný pouze registrují více prostoru pro reklamu a tu zrovna nikdo sledovat nechce či ji rezistentě přehlíží.

Ale je to vaše volba.

Pane technomaniak, google.com už vypadá mnoho let stejně, ale nenechte se ošálit jako jiní, v jeho designu budou narvané neuvěřitelné peníze. Nemyslete si, že jednoduchý vzhled je snadné vytvořit, ono to bývá právě naopak. Root jednoduchý vzhled nemá, tehda se někdo pokoušel o nějaký design a podle mě je už dnes zastaralý.


rut

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #80 kdy: 04. 08. 2015, 17:04:34 »
Nový design na mě působí jak klasický idiotský nápad marketingu jít vpřed prstomatláctví, když vezmu v potaz, že root je zejména určen uživatelům desktopu, není nic horšího, než právě navrhovaná změna designu, root by měl zůstat takový jaký je. O tmavé verzi webu jsem také nevěděl, je lepší, měla by být defaultní místo té světlé, toho pidi čtverečku jsem si za mnoho let ještě nevšiml. Zato navrhovaný design se svými obrovskými stock obrázky nevztahujícími se k odbornějším článků, to je humus. Velké mezery mezi znaky, značné odsazení, pro to aby se patláci trefili na svůj mobil prstem, hodně javascriptu, moderní dobou zničené uřvané menu, kde jde obsah sdělení do pozadí a kříčí z něj obrázek, který nikoho ze zdejších čtenářů vážně nezajímá, prostě katastrofa. Co je špatného na jednoduchých a přehledných webových designech typu 4chan? Myslím si, že to je ta správná cesta, ne to barevné blikající šílenství plné rádoby designových úprav, které celý web dělají nepřehledným.

Josef

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #81 kdy: 04. 08. 2015, 17:14:59 »
Lama: Pochopitelně k tomu Petr přišel jak slepý k houslím. Tohle je výmysl vedení iinfa při masturbaci nad grafy příjmů z reklamy z jiných už zbulvarizovaných webů. Předpokládám, že mu řekli: Hele Péťo bude redesign, takhle to vypadá, nějak to tam na rootu prodej a na rovinu: dlaždicový layout s obrázky bude přes to nejde vlak, ale můžem tu změnit kurzívu tu dát větší font, tak se tam snaž, ať není v diskuzích zase nablito. Jo a možná dostaneš na vánoce i přidáno.

rut

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #82 kdy: 04. 08. 2015, 17:35:32 »
Lama: Pochopitelně k tomu Petr přišel jak slepý k houslím. Tohle je výmysl vedení iinfa při masturbaci nad grafy příjmů z reklamy z jiných už zbulvarizovaných webů.

V tom případě bude nejlepší web koupit, nebo založit vlastní doménu se stávajícím designem. Web nemá větší cenu než 3 miliony, to jsou tři lehce nadprůměrné auta, dvouroční plat manažera IBM v Brně, jedna garsonka v Praze, nebo 1000 CZK od každého z 3000 věrných čtenářů. To je pakatel, za zachování této platformy a mentálního zdraví (šílenství) to stojí, tuctových moderních webů bude za pár let naprostá většina a nikdo o ně ani nezavadí, všichni dřív nebo později pracovně, či v osobním životě vyhoříme a nebudeme se mít kam vracet. U letitého linuxáka žádný psycholog nepomůže.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #83 kdy: 04. 08. 2015, 18:19:55 »
Lama: Pochopitelně k tomu Petr přišel jak slepý k houslím. Tohle je výmysl vedení iinfa při masturbaci nad grafy příjmů z reklamy z jiných už zbulvarizovaných webů.

V tom případě bude nejlepší web koupit, nebo založit vlastní doménu se stávajícím designem. Web nemá větší cenu než 3 miliony, to jsou tři lehce nadprůměrné auta, dvouroční plat manažera IBM v Brně, jedna garsonka v Praze, nebo 1000 CZK od každého z 3000 věrných čtenářů. To je pakatel, za zachování této platformy a mentálního zdraví (šílenství) to stojí, tuctových moderních webů bude za pár let naprostá většina a nikdo o ně ani nezavadí, všichni dřív nebo později pracovně, či v osobním životě vyhoříme a nebudeme se mít kam vracet. U letitého linuxáka žádný psycholog nepomůže.

To je super napad. Klidne ten talir na odkup roota obetuji. Ted me ale rekni co dal. Koupili bychom si web a co s nim?

Zrovna vcera jsem se dival, ze davno jaksi potichu chcipl jiny ve sve dobe velmi dobry web - LinuxZone.cz Posledni prispevky roku 2010, reklama zadna a nektere funkce uz ani nefunguji.... Skoda ho,podle me, byl na svoji dobu dost dobry. Nejak mi prislo ze umrel bez hlesu a bez boje. Ani slavna "komunita" po nem nestekla... Tak, nevim jak by to nakonec dopadlo. :-(

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #84 kdy: 04. 08. 2015, 18:40:08 »
A proč nemít pro předplatitele možnost používat vlastní css a mít js hook navěšený na domcontentready?

Implementace tohoto je triviální. U css se prostě jen změní uri, u js lze použít VM z nodeJS a otestovat, jestli tam není ajax. Já si třeba takto ohýbám některé weby pomocí TamperMonkey.

Když už člověk bude platit, mezi ně se při rozumné ceně také připojím, ať si upřímně web ohne jak chce. Pokud omezíte velikost těch souborů, tak vám to může být i jedno.

Jinak můj subjektivní pohled:

1)Perex to určitě chce, je to důvod ke čtení článku. (Krom seriálů)
2)Na mezery jsem už zvyklý, root mám na 1,75 zoomu, aby pokryl celý viewport, takže doufám, že nový layout bude umět využít 1900 pixelů na šířku. Jinak to bude jak vesmír: skoro nikde nic, občas hvězda
3)Ta horní lišta by mohla být fixní, nějak jsem si na ni z Bootstrapu zvyknul :)
4)Budou mít ty ilustrační obrázky nějakou uri s prefixem? např: root.cz/univerzalni-databanka-obrazku-pro-web, protože při této velikosti začnou tak nejdéle druhý den lézt na nervy, tak aby si na ně mohl člověk udělat pravidlo pro adblock.
5) Doufám, že neplánujete načítat obsah článků ajaxem (předpokládám pokus o boj s adblockem)

Jinak jsem s tím smířený, další newHyperUltraCool UX, který vypadá jako přes kopírák.


 




Lama

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #85 kdy: 04. 08. 2015, 20:26:36 »
D.A. Tiger - a to máme ještě http://www.linuxsoft.cz/ kde to taky zmírá (ty dva se mi dycky pletly Linux-zone/soft).

Problém asi je, že těch Linuxových portálů je poměrně hodně na malou českou komunitu. I ty správičky se opakují. Sem tam nějaký originální článek, ale to je málo. A tak časem některé zajdou na úbytě. Ono určité vytříbení nemusí být na škodu.
Tou roztříštěností mi to připomíná linux distra. Každej tak nějak živoří na svým písečku ale nikdo není pořádně silný, aby se opravdu prosadil. Jako netvrdím zas, že by mělo být jen jedno distro nebo jen jeden portál, ale čeho je moc je moc.
Jen kdyby ti autoři těch zaniklých portálů přešli třeba k Rootu.

S tim financováním, já bych byl ochoten přispívat, ale kolik takových je? Pochybuji, že by se vybralo dost na to, aby to portál uživilo.

e3k

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #86 kdy: 04. 08. 2015, 21:34:53 »
ad: který by byl jednodušší, přehlednější a odpovídal by současnému webu

jednoduchsi ano pokial je zlozity
prehlednejsi  ano pokial je neprehladny
odpovidal soucasnemu webu nie za kazdu cenu.

berte do uvahy ze root cz citaju ludia s root pristupom a ty nepotrebuje ajon look kombinovany s windows metro obrazkami/kachlickami.

element

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #87 kdy: 04. 08. 2015, 21:41:59 »
Je to přeobrazkované, přeumělkované. Ševče drž se svého kopyta. Jak vidím spousty obrázků tak vypínám. Totéž platí u textu pobíhajících v ČT nebo na webu. Je to krok zpět. To co je dobré se zruší a nahradí něčim méně efektivním.

e3k

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #88 kdy: 04. 08. 2015, 21:48:45 »
sudiac podla mojho prispevku by root cz skor potrebovalo edit moznost prispevkov.

proste zoberte toho cloveka co sa mu pacil vami prezentovany navrh. pustite si terminal na cele okno ukazte mu ze ci sa mu to zda byt dost jednoduche prehladne a v sulade zo sucasnymi trendami. potom mu vysvetlite ze zatial co on pouziva windows a ajfon tak niektori ludia v tomto pracuju a ze sucasny vzhlad root.cz je skor ta verzia ktoru budu ochotni citat. pokial by ale chcel nadalej novy vzhlad potom nech to nejde na domene root.cz ale iphone.cz alebo windows.cz.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #89 kdy: 04. 08. 2015, 22:04:30 »
Moje dojmy:
  • presunuti zpravicek nahoru je vyborna vec, stejne jedna z prvnich veci, co udelam kdyz du na roota, je ze sescrolluju k zpravickam
  • nicmene ocenil bych kdyby bylo videt vice zpravicek zaroven, minimalne cca typicka denni davka
  • docela mi bude chybet viditelnost perexu, v nove variante zabira vetsinu plochy obrazek, ktery zatim bezne nemival vyraznou informacni hodnotu a slouzil spis k rychlemu vizualnimu identifikovani nekterych serialu, kde se nemenil - perex sem vzdy pouzival k rozhodovani, nakolik je clanek zajimavy, hlavne u serialu, ktere nectu pravidelne
  • zustane boxik s nejnovejsimi prispevky na foru, nebo se k nemu budu muset prokliknout?
  • jak se budou vizualne odlisovat navstivene linky? (pro me velice zasadni pro rychlou orientaci treba v novych zpravickach)

Tak jak to vypada na tech screenshotech se podle me celkova ergonomie zhorsi, i kdyz je tam par zajimavych napadu. Jsem zvedavy na testovaci fazi.

PS: co ten tajemny brylatec co je odedavna v zahlavi, ten zmizi? :P