Náhled na novou podobu Roota

peter

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #45 kdy: 03. 08. 2015, 21:32:25 »
Pekné. Ale z mojich skúseností je tam málo reklamy.


UNIX_architekt

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #46 kdy: 03. 08. 2015, 21:43:21 »
Vyhovuje mi stary vzhled, novy se mi nelibi - nemam totiz rad moderni design. Tento web je pro UNIXaky/Linuxaky a precijenom mame na GUI trochu odlisny pohled nez bezni uzivatele. Stavajici design je vyhovujici, proc jej menit? :(

eL

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #47 kdy: 03. 08. 2015, 21:44:25 »
Za me smer super.
1) logo jste vybrali dobre, urcite zadnyho tucnaka nebo jinou komplikovanou grafiku, forek s kurzorem je dobrej.
2) tmavy styl - 1.6% je namerene cislo, ale cim je zatizene? Za me jako jednoho ze vzorku: po pravde jsem nevedel nebo uz zapomnel, ze tu tato fce je a zapl si to az ted a asi to i necham.

Nevim sice, jestli jste delali uzivatelsky vyzkum, ale odhaduji cilovku pravidelnych navstevniku z rad konzervativnich introvertu a ti nejspis daji prednost tiche evoluci pred revoluci. Ale mohu se plest.. Delali jste tedy nejaky vyzkum? Pokud ano, seznamite nas s nejakymi daty?
Bude nejaka beta nebo nas ceka jen den D?

askrue

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #48 kdy: 03. 08. 2015, 22:00:29 »
Návrhy nové podoby mně příjdou krom horní lišty velmi zmatené a to doslova, od ROOTu nečekám barevné míchanice a obrázky zcela vytlačující text a obsah. Nač ty obrovské tuctové stockové obrázky, doprovázející nadpisy každého nového článku, nestačí 60x60px?

1) levý horní sloupec - box s informacemi, nač takové mezery mezi jednotlivými zprávami? Raději jeden řádek znaků navíc a ty mezery nepoužívejte, je to příliš roztahané.

2) středový panel s novinkama - barevné míchanice a obrázky zcela vytlačující text a obsah, jasně je to trendy, dnes se to používá, ale rozhodně nečekám takovou barevnou slátaninu od Rootu, nebo se chce stát Root dalším bulvárem po vzoru Zive.cz? Navrhuji vyhodit stockové fotky u článků (stejně je to zbytečná práce navíc), zvolit jednoduché a jednotné nerušivé pozadí a přidat více znaků textu v náhledech

3) fotografie u článku - odsazení vlevo nahoře před textem - nesmysl, rušivý prvek, stejně jde jen o obecné stockové fotografie, opět ruší obsah článku, fotografie nemají na samotném začátku článku co dělat, pokud nejde o testy

4) info o diskuzích je naopak zbytečně roztahané, copak už nikdo neuvažuje kompaktně? Schválně, kolik čtenářů prohlíží root.cz v omezeném rozlišení? Je nutná lepší adaptabilita pro mobilní zařízení na úkor běžného uživatele?

5) horní lišta a logo - hodnotím jako jediné pozitivně, je to méně rušivé a přehlednější

Změny jsou pozitivní pouze pro reklamní inzerenty. Jsem velmi konzervativní a dlouhodobě nejlepší designová změna ROOT.cz je žádná změna. Ono to projde, stejně jako to prošlo jinde, ale stávajícím čtenářů se časem web znechutí a stane se obyčejným a i to málo kvalitní, co tady zbylo, přejde na zahraniční servery. Vám nakonec nezbude nic jiného, než jít informačně tuctově s mainstreamem, kde je konkurence obrovská, ten informační odpad si čtenáře jistě najde, ale ne každého baví číst denně den staré přeložené zahraniční články.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #49 kdy: 03. 08. 2015, 22:07:30 »
Petre, za me ... uz to nebude ono. Se stavajici podobou Root jsem vcelku spokojeny a nejak osobne moc nevidim duvod to resit.

Ale kdyz uz jste se do toho pustily, zamerte se prosim taky na diskuze (pod clanky) aby bylo bud na prvni pohled patrne, na ktery post je minen dany prispevek a nebo to slo alespon zpetne dohledat (napr. linkem na rodicovky uzel v diskuzy podobne jak na abicku). Orientace v diskuzich, hlavne s mnoha vlakny, je opravdu vic na nervy, nez diskuze samotna :-D :-D :-D
 


Daemon

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #50 kdy: 03. 08. 2015, 22:34:43 »
Obávám se, že už jsem příliš starý na to, abych mohl tyhle moderní vifikundace ocenit.

#

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #51 kdy: 03. 08. 2015, 23:10:42 »
Druhý barevný styl bylo hodně diskutované téma, ale nakonec jsme se rozhodli pro jedno barevné schéma. Přispěl k tomu i fakt, že tmavý styl teď používá 1,6 % čtenářů. Udržování dvou odlišných vzhledů navíc komplikuje hodně věcí – vývojářům, adminům i nám v redakci.
Neni to treba tim, ze po nake dobe (expirace cookie?) se to vzdy prepne do svetle + tu cernou pouzivaji jen lidi co o ni doopravy vi, protoze ta mala ikonka tam nahore, nevedet to nenajdu. Jako zmenim si to samo lokalne, ale root ma byt proste CERNEJ TECKA.

Aa

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #52 kdy: 03. 08. 2015, 23:18:39 »
Jé, on má root černou verzi, to jsem doposud nevěděl...

Lama

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #53 kdy: 04. 08. 2015, 00:07:00 »
Přiznám se, že jsem taky až teď vyzkoušel k čemu je ten čtvereček. A je to super! Vzpomněl jsem si u toho na Winamp. Měl podobně tmavý dyzajn.

uxes

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #54 kdy: 04. 08. 2015, 00:22:38 »
nechápu nutnost přecházet na novy design když aktualní je naprosto dostačující,
ohledně návrhů nechápu proč je všudepřítomen bílý footer s logem rootu když jako návštěvník přece vím na jakem webu asi jsem, celkově mi tento návrh připadá jak již bylo zmíněno idnes-like což znamená nepřehledné.

sekce "zprávičky" se mi opravdu líbí (možna ta informace o vydání není dost přesná?)

vhodné by bylo:
umístit rss čtečku fora pod "zprávičky" (reklama na jobs může být klidně až níž)
ilustrační obrázek k článku je zbytečná věc, není potřebná a často zavádějící nebo netýkající se tématu (nikdy jej nevnímám, stejně jako reklamy si opticky odfiltruji)
perex je opravdu nutné mít jak již zmínili ostatní
celý web opticky zabírá více místa než mi dá informací což znamená rolování, rolování uživatele vysiluje mě dokonce vede ke vzteku

aneb, celkově dodat jednoduchosti do toho zmateneho navrhu :)

co_to

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #55 kdy: 04. 08. 2015, 02:06:08 »
Ahoj,

osobně bych se připojil k výtce, že mi to děěěsně připomína Material, který absolutně nesnáším. Já nevím, ale obecně nejsem na přebarvičkování, co takhle něco příjemně tmavého, jednoduchého, co by mohlo vyhovovat ajťákovi a ne managerovi?

kasld=ec

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #56 kdy: 04. 08. 2015, 02:55:03 »
Vas nazor nikoho nezajima. Design je pripraveny, studie zaplacena, lokomotiva rozjeta.

Vsichni vitejte sveho noveho vladce - tabletoidni Metro okna s cool fonty.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #57 kdy: 04. 08. 2015, 07:31:02 »
Kdyby váš názor nikoho nezajímal, tak to prostě přepneme a bude. Tuhle diskusi vedeme, abychom přišli na to, co je třeba ještě upravit. Sešlo se toho dost, vzniká z toho seznam návrhů, ke kterému se za pár dnů sejde skupina lidí, která má ten design na starosti.

Rcz

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #58 kdy: 04. 08. 2015, 08:35:59 »
Taky nejsem moc fanoušek těchto novodobých designů, moc se v nich neorientuji a prostě mi nesedí. Hodně mě i odrazuje styl, kterým se ubírá nové KDE. Nesedí mi ten "flat" design. Tohle se tomu už dost blíží.

Nebylo by více komplexnějších obrázků? Špatně se mi z toho skládá celkový obraz.

Bude nějaká beta?
Dík.

NooN

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #59 kdy: 04. 08. 2015, 08:51:54 »
Tak uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

http://www.macblog.sk/ mal tiez pred zmenou minimalisticky design, ktory bol prehladny a cisty. Pred casom to zmenili na podobne zverstvo a je mi z toho zle, tak tam nechodim.
Viac obrazkov, viac reklamy.