Windows 10 EULA - som zhrozeny

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #630 kdy: 01. 09. 2015, 00:22:56 »
...user vubec nemusi tusit, ze cte/zapisuje do zipu... JAKEJ je rozdil mezi ZIPEM a tou sifrovaci srackou? Presne ZADNEJ. Jen tu sifrovaci sracku implementoval dement.
Tohle jsem měl ještě rozepsané, takže poslední příspěvek.

OMG. Aplikace nemůže číst soubory ze ZIPu pomocí volání read(). V ZIPu nelze provést ani přístup na daný offset souboru bez dekomprese od začátku souboru, natož v souborech cokoliv měnit. To že uživatel v některých scénářích pracuje se ZIPem transparentně je (ve Windows) věcí shellu, který zobrazí obsah archivu (stejně jako zobrazuje třeba položky v Control Panels), v případě otevření souboru ho rozbalí ze ZIPu do nějakého TEMP adresáře, a pak ZIP případně zase zabalí. Naopak EFS je transparentní, takže pokud uživatel má klíč, přistupuje aplikace k souboru přes read(), write(), map() apod. stejně jakoby soubor šifrovaný nebyl. Transparentní komprese na FS funguje podobně. Pokud vám tenhle rozdíl nedochází, tak už to nechám raději bez komentáře.
PS: Naučte se troše slušnosti. Vaše výrazivo je hrubé, jako byste právě vylezl s ghetta. V kombinaci s vaší absencí znalostí je to mimořádně politováníhodné.


ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #631 kdy: 01. 09. 2015, 06:02:49 »
...user vubec nemusi tusit, ze cte/zapisuje do zipu... JAKEJ je rozdil mezi ZIPEM a tou sifrovaci srackou? Presne ZADNEJ. Jen tu sifrovaci sracku implementoval dement.
Tohle jsem měl ještě rozepsané, takže poslední příspěvek.

OMG. Aplikace nemůže číst soubory ze ZIPu pomocí volání read(). V ZIPu nelze provést ani přístup na daný offset souboru bez dekomprese od začátku souboru, natož v souborech cokoliv měnit. To že uživatel v některých scénářích pracuje se ZIPem transparentně je (ve Windows) věcí shellu, který zobrazí obsah archivu (stejně jako zobrazuje třeba položky v Control Panels), v případě otevření souboru ho rozbalí ze ZIPu do nějakého TEMP adresáře, a pak ZIP případně zase zabalí. Naopak EFS je transparentní, takže pokud uživatel má klíč, přistupuje aplikace k souboru přes read(), write(), map() apod. stejně jakoby soubor šifrovaný nebyl. Transparentní komprese na FS funguje podobně. Pokud vám tenhle rozdíl nedochází, tak už to nechám raději bez komentáře.
PS: Naučte se troše slušnosti. Vaše výrazivo je hrubé, jako byste právě vylezl s ghetta. V kombinaci s vaší absencí znalostí je to mimořádně politováníhodné.

To je zase perla... U zipu to nejde, ale u šifrovaného kontejneru ano? Protože v šifrovaném souboru také nelze provést ani přístup na daný offset souboru bez jeho dešifrování, natož v souboru cokoliv měnit, že.

Vy jste vážně totálně mimo. Přesně co popisujete jako nemožnost dělat se zipem platí i o vašem šifrovaném souboru, kde to kupodivu obhajujete jako možné. Vy prostě vymýšlíte důvody pro důvody, ne pro jejich relevantnost. Vůbec si neumíte představit možnost, jak by to mohlo pracovat a že když to funguje u šifrovaného souboru, který musíte pro práci s ním při čtení dešifrovat a při zápisu šifrovat, aby jste s ním mohl něco dělat, tak můžete pracovat s jiným typem dat, který nejdříve musíte nejdříve "profiltrovat" pro přístup k vlastním datem, nebo protlačit filtrem před vlastním zápisem na médium. Jak asi v principu funguje transparentní komprese? Vy si to díky své omezenosti prostě ani neumíte představit, natož aby jste někdy něco takového vytvořil. Ostatní touhle omezeností netrpí a vy se je ještě snažíte poučovat, že to nejde, přitom oni vědí, že ano. Podívejte se na třeba na tarfile, zipfile, rarfile ap. v Pythonu či Javě.

Tipuji, že výrazivo některých lidí směrem k vám se přizpůsobilo podle toho, s kým mluví. Ve stylu "Vždyť jedete jako s hnojem. - Jo koho jsem si naložil, toho taky vezu.". Ale nechci to příliš obhajovat, myslím, že to jde slušněji, ale chápu to, protože vaše arogantní a povýšené jednání s ostatními si o to přímo říká, protože "Na hrubý pytel, hrubá záplata". Když totiž opakovaně urážíte např. zmíněného uživatele "j", na kterého reagujete, ohledně jeho znalostí, přičemž je zřejmé, že má daleko více zkušeností i znalostí než vy kdy budete mít, tak se opravdu nedivím, že vás pošle tímto způsobem kam patříte, neumíte se totiž k ostatním slušně chovat především vy (pokud nemají stejný názor s vámi) a začal jste si. Vzhledem k tomu, že za ty roky zkušeností co s vámi mám vím, že nejste schopen žádné sebereflexe a neumíte uznat chybu, ani neočekávám, že by jste byl schopen si uvědomit, že útočit začínáte obvykle vy (a pokud ne, tak je to díky tomu, že s vámi už zkušenost mají z předešlé diskuze, kde jste si začal), tak na tohle ani nemusíte reagovat, reakci si dokážu představit dopředu.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #632 kdy: 01. 09. 2015, 06:03:35 »
Tohle jsem měl ještě rozepsané, takže poslední příspěvek.

Slibujete?!

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #633 kdy: 01. 09. 2015, 07:33:36 »
...
K technickým otázkám se už vyjadřovat nebudu, protože jste zjevně nepochopil rozdíl mezi transparentní kompresí na úrovni FS a kompresní utilitou či API (případně totéž u šifrování). Místo toho pár slov ke slušnosti. Mohl jste si všimnout, že se celé ty roky držím pravidel diskuse: žádné vulgární či hrubé výrazy, žádné urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob atd. Osobně to vidím jako přirozený stav, protože jsem slušný člověk. Pokud vám připadá moje jednání povýšené a arogantní, tak vězte že se držím pravidel, a vy jste poněkud přecitlivělý. Pokud byste mě někdy viděl zjevně porušovat pravidla diskuse, klidně mě upozorněte, a slibuji že se nad tím zamyslím.
Jedinec "j" z toho tvoří vzácnou výjimkou, a to z jediného důvodu: v diskusích opakovaně vulgárně uráží prakticky každého, včetně mě. Je dost obtížné najít nějaký jeho příspěvek, který by nebyl zjevným porušením pravidel diskuse a elementární slušnosti. Nakonec to sám píšete: "na hrubý pytel, hrubá záplata". Nevidím jediný důvod se chovat slušně k člověku, který do diskusí jen zvrací vulgarity, a ještě u toho pravidelně ukazuje až absurdní neznalost problematiky. Podotýkám že samotná neznalost není podstatou problému; nemůže každý vědět a umět všechno.

Honza

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #634 kdy: 01. 09. 2015, 10:37:35 »
Jardo, ale vždyť ta specifikace platí pořád stejně!

Je to reserved, tj. autor standardu to používá l něčemu v tu chvíli nepopsanému nebo bude k něčemu používat, je tam popsáno jak se k tomu chovat (zapsat při vytvoření nulu, a dál se nestarat). Je tam naprostá forward compatibility. Ti lidé porušili už původní specifikaci, a že jim to chvíli fungovalo neznamená nic. Oni to implementovali bez dopředné kompatibility, ne Microsoft.

Ono to zas tak jednoduche neni:

Vzhledem k tomo ze autoritativni zdroje ( LaelOphir ) rikaji, ze specifikace pozaduje pri vytvareni soboru nastavit reservovane bity na 0 a pak uz je nikdy nekontrolovat zksme tuhle hypotezu:

Dejme tomu ze firma SD napise program na spojovani souboru: ten vytvori, presne podle specifikace specifikace novy soubor s obema bity nastavenymi na 0 a postupne do nej zkopiruje data ze vstupnich souboru, ktere maji tyto bity != 0. Vysledek asi nebude fungovat ale bude podle specifikace.

Zkuste se zamyslet jak asi funguje šifrování souborů ve filesystémech a přijdete na to že pokud spojujete soubory tak je úplně jedno jestli je fakt že je ten který soubor šifrovaný uvedeno v metadatech a nebo hlavičce souboru - protože jeho obsah dostanete voláním nějakého API ovladače filesystému. A ten ví co s raw daty jak jsou uložena někde na mediu dělat. To že uložím na nějaké medium svoje data neznamená že jsou tam uložena bit po bitu jak jsem je tam poslal - disk může být třeba komprimovaný, to by potom spojování souborů taky nefungovalo, nebo snad ano? Jak už jsem jednou psal: používáte nějaké API a to když mu data za nějakých podmínek svěříte tak vám je zase v pořádku vrátí.

Opravdu, zkuste přemýšlet o tom co a jak se tam asi děje - a stačí na to trochu logiky - a neplýtvejte energií na vymýšlení naivních nesmyslů jak jsou ti co je nemáte rád blbí. Je to mnohem zábavnější.

A vy zase zkuste 2 krat precist psany text, pokud ovsem mate chut diskutovat a ne Laelovat.
( tim Laelovanim mam na mysli to, ze se ten dotycny povazuje za poloboha co vsechno vi, a ostatni jsou a priori tupci, co nic nechapou. )

Ja jsem reakoval na tvrzeni, ze kdyz bude operace nad FAT implentovana podle stare specifikace, tak ze se nic nemuze stat ani souborom vytvorenym podle novjejsi.
A pokud by se korektne implementovane spojovani souboru na starem systemu pokusilo pracovat se sifrovanymy soubory vyrobenymy pod Windows 10 ( coz samozrejme nemuze vedet protoze to nema jak poznat ), tak je poskodi.
A pokusy o best effort ( podivat se jestli bity co maji byt nulove jsou opravdu nulove ) jsou proti specifikaci ( never look at it again ), ze.
   
Doufam, ze tentokrat se mi podarilo trochu lip objasnit souvislosti, do kterych byl vsazeny muj komentar.
Hezky den.


ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #635 kdy: 01. 09. 2015, 10:50:21 »
...
K technickým otázkám se už vyjadřovat nebudu, protože jste zjevně nepochopil rozdíl mezi transparentní kompresí na úrovni FS a kompresní utilitou či API (případně totéž u šifrování). Místo toho pár slov ke slušnosti. Mohl jste si všimnout, že se celé ty roky držím pravidel diskuse: žádné vulgární či hrubé výrazy, žádné urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob atd. Osobně to vidím jako přirozený stav, protože jsem slušný člověk. Pokud vám připadá moje jednání povýšené a arogantní, tak vězte že se držím pravidel, a vy jste poněkud přecitlivělý. Pokud byste mě někdy viděl zjevně porušovat pravidla diskuse, klidně mě upozorněte, a slibuji že se nad tím zamyslím.
Jedinec "j" z toho tvoří vzácnou výjimkou, a to z jediného důvodu: v diskusích opakovaně vulgárně uráží prakticky každého, včetně mě. Je dost obtížné najít nějaký jeho příspěvek, který by nebyl zjevným porušením pravidel diskuse a elementární slušnosti. Nakonec to sám píšete: "na hrubý pytel, hrubá záplata". Nevidím jediný důvod se chovat slušně k člověku, který do diskusí jen zvrací vulgarity, a ještě u toho pravidelně ukazuje až absurdní neznalost problematiky. Podotýkám že samotná neznalost není podstatou problému; nemůže každý vědět a umět všechno.

Tak jste se opět chytil do pasti. Čekal jsem, až zase napíšete nějaký svůj blábol plynoucí z vaší neznalosti a sežral jste to i s naviákem. Ony totiž takové implementace existují a normálně je používáme. Viz. http://man.devl.cz/man/1/archivemount. Funguje to zcela transparentně, aplikace vůbec nevědí, že pracují s vnitřkem ZIP souboru, jeví se jim to jako soubory. Fungují na tom běžné operace na práci se soubory.

Opravdu se proto k technickým otázkám už nevyjadřujte a HLAVNĚ, přestaňte nás násilím tahat do vašeho omezeného světa, ve kterém není téměř nic není možné. My chceme zůstat ve svém, kde slovo "nejde" ve svém slovníku nemáme.

To je divné, neviděl jsem jinde, že by uživatel "j" napadal prakticky každého. Naopak vy patříte k vzácným výjimkám, kterým se takhle brání. A nedivím se mu. Proti agresi se každý brání jak umí. A to že jste ve svém projevu agresivní a že se neustále snažíte poučovat lidi, kteří toho vědí mnohem více než vy je mnohokrát prokázáno (naposled vaším posledním příspěvkem :D). Když pořád budete lidem říkat, že něco nejde - když to znají a používají - nebo že je něco chybně implementované - když to na rozdíl od jiných implementací (které označujete jako bezchybné) funguje správně a bez chyb, tak prostě budete narážet. Když vlezu do ringu s profi boxerem a budu do něj dorážet, taky si to profík nedá po čase líbit a ubalí mi jednu takovou, že půjdu k zemi. Přesně tohle tady předvádíte vy, lezete sem a dorážíte a pak se divíte, že vám to někdo napálí (bez hlídání se) vším co má.

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #636 kdy: 01. 09. 2015, 11:00:19 »
 :o  ???  :o

Pane Bože, tady se ještě pořád někdo snaží diskutovat s tím trot(l)em z pyjjár oddělení maléhoměkkého?
Vždyť to je úplně zbytečné (jak lze zjistit v historii root-a).

Lalel Blábolil je jejich nejcennější kousek, řekl bych, možná můžeme hovořit o štěstí, že ho nasazují - podle všeho - jen sem, 24/7 ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #637 kdy: 01. 09. 2015, 11:07:45 »


Tak jste se opět chytil do pasti. Čekal jsem, až zase napíšete nějaký svůj blábol plynoucí z vaší neznalosti a sežral jste to i s naviákem. Ony totiž takové implementace existují a normálně je používáme. Viz. http://man.devl.cz/man/1/archivemount. Funguje to zcela transparentně, aplikace vůbec nevědí, že pracují s vnitřkem ZIP souboru, jeví se jim to jako soubory. Fungují na tom běžné operace na práci se soubory.

To jo, ale otazka je, jak presne archivemount funguje. Zdrojaky jsem nestudoval, ale cekal bych, ze aplikace primo se soubory v zipu nepracuji. Spis to, ze pri otevreni souboru se tento rozpakuje do /tmp, podstrci se aplikaci a ta si ho spokojene bude chroustat. Pri zavreni se nejspis ten docasny soubor schova a v okamziku odmontovani archivu se pouzije k vygenerovani noveho archivu. To by se dalo delat i pri zavreni souboru, ale to by bylo mene efektivni, protoze by se porad generovaly archivy po kazdem souboru. Na druhou stranu by se snizilo riziko ztraty zmen pri padu systemu nebo necem.

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #638 kdy: 01. 09. 2015, 11:19:39 »
Původně jsem chtěl napsat něco jiného, ale:

Prosím roota, aby tohle vlákno hodil do /dev/null. Žádná konstuktivní diskuze tady neproběhla a ani už neproběhne.

to Lael a spol z M$: tohle je root! Server zaměřen na Linuxy, pokud nemáte nic konstruktivního, tak aspoň nemrvte diskuzi
to Linux users: prosím neživte diskuze takového typu jako je táto (trolování, urážky apod., nemá to smysl, nemělo a ani mít nebude)
to root: v případě, že spatříte takovouto diskuzi, tak ji proboha buďto zmoderujte a/nebo lockněte!

MP

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #639 kdy: 01. 09. 2015, 11:23:38 »
tohle je root! Server zaměřen na Linuxy

Chyba. Root je zameren na informace nejen ze sveta Linuxu :-)

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #640 kdy: 01. 09. 2015, 11:24:22 »


Tak jste se opět chytil do pasti. Čekal jsem, až zase napíšete nějaký svůj blábol plynoucí z vaší neznalosti a sežral jste to i s naviákem. Ony totiž takové implementace existují a normálně je používáme. Viz. http://man.devl.cz/man/1/archivemount. Funguje to zcela transparentně, aplikace vůbec nevědí, že pracují s vnitřkem ZIP souboru, jeví se jim to jako soubory. Fungují na tom běžné operace na práci se soubory.

To jo, ale otazka je, jak presne archivemount funguje. Zdrojaky jsem nestudoval, ale cekal bych, ze aplikace primo se soubory v zipu nepracuji.

Což není důležité, aplikace ani neví, že pracuje s nečím, co není na běžném FS. A o to mi jde. Implementace není důležitá. Některé věci se implementují jednodušeji, jiné složitěji.

Spis to, ze pri otevreni souboru se tento rozpakuje do /tmp, podstrci se aplikaci a ta si ho spokojene bude chroustat. Pri zavreni se nejspis ten docasny soubor schova a v okamziku odmontovani archivu se pouzije k vygenerovani noveho archivu. To by se dalo delat i pri zavreni souboru, ale to by bylo mene efektivni, protoze by se porad generovaly archivy po kazdem souboru. Na druhou stranu by se snizilo riziko ztraty zmen pri padu systemu nebo necem.

A kdyby to rozpakovávalo do ramdisku, už by se vám to líbilo víc? Nebo kdyby to rozpakovávalo po částech?

Způsob implementace není momentálně důležitý. Chápu totiž, že by některé implementace byly zbytečně složité a je lepší si to zjednodušit. Šlo mi o to, ukázat, že něco jde (přestože Lael tvrdí že ne) a že to je z pohledu aplikace TRANSPARENTNÍ (což je) a ne JAK je to uděláno. Dokážu si totiž představit i implemetaci, která by to dokázala i jinak, ale taky si dokážu představit, že by nebyla nejspíš rychlá. ZIP soubor na to není úplně vhodný, je to výrazně složitější struktura a neustálé měnění celého archivu každou mrňavou změnou by bylo opravdu ve výsledku velmi pomalé. Proto jsem původně odkázal Laela na tarfile, zipfile, rarfile... To funguje transparentně, můžu si otevřít soubor uvnitř zipu a pak z něj čtu. Je to ale jen read-only. Což je pochopitelné.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #641 kdy: 01. 09. 2015, 11:27:29 »
Původně jsem chtěl napsat něco jiného, ale:

Prosím roota, aby tohle vlákno hodil do /dev/null. Žádná konstuktivní diskuze tady neproběhla a ani už neproběhne.

Což je ale často, pokud do diskuze vleze Lael. :-/

to Lael a spol z M$: tohle je root! Server zaměřen na Linuxy, pokud nemáte nic konstruktivního, tak aspoň nemrvte diskuzi
to Linux users: prosím neživte diskuze takového typu jako je táto (trolování, urážky apod., nemá to smysl, nemělo a ani mít nebude)

Problém je v tom, že když lidi po netu něco hledají a najdou tam jen bláboly Laela, myslí si, že ten Linux je úplně na ho...uby. Ověřeno, zažito. To je podle mě důvod, proč to šmejd z MS dělá.

strepty

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #642 kdy: 01. 09. 2015, 11:30:50 »
K technickým otázkám se už vyjadřovat nebudu
Ok teraz konstruktivna otazka, par hodin sa snazim zablokovat komunikaciu windows 10 zo svetom, na nieco funguje hosts na nieco firewall ale ani jedno nefunguje na deploy.static.akamaitechnologies.com. Je nejaka normalna cesta ako zastavim posielanie svojich dat tejto neznamej firme? Je to vobec v eule ze Microsoft moze poskytaovat moje data tretim staranam? Dost pochybujem ze to vyhovuje Slovenskemu zakonu o ochrane osobnych udajov, ale preco by sa Microsoft staral o nejaky Slovensky zakon ze.   
 Nemate nejake ucelene zoznamy co do hosts a ake pravidla dat do firewalu?  Nehovorte mi ze nemate nastavene blokovanie, kto by zniesol keyloger v pocitaci.               

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #643 kdy: 01. 09. 2015, 11:36:03 »
tohle je root! Server zaměřen na Linuxy

Chyba. Root je zameren na informace nejen ze sveta Linuxu :-)

... informace ...

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #644 kdy: 01. 09. 2015, 11:36:12 »
K technickým otázkám se už vyjadřovat nebudu
Ok teraz konstruktivna otazka, par hodin sa snazim zablokovat komunikaciu windows 10 zo svetom, na nieco funguje hosts na nieco firewall ale ani jedno nefunguje na deploy.static.akamaitechnologies.com. Je nejaka normalna cesta ako zastavim posielanie svojich dat tejto neznamej firme? Je to vobec v eule ze Microsoft moze poskytaovat moje data tretim staranam? Dost pochybujem ze to vyhovuje Slovenskemu zakonu o ochrane osobnych udajov, ale preco by sa Microsoft staral o nejaky Slovensky zakon ze.   
 Nemate nejake ucelene zoznamy co do hosts a ake pravidla dat do firewalu?  Nehovorte mi ze nemate nastavene blokovanie, kto by zniesol keyloger v pocitaci.

No když už máte Windows... Předpokládám, že před nimi máte firewall? Ono ho to prorazí? Hint: Neblokujte na Windows, to že tyhle blokace úmyslně některé části obcházejí se ví. Zablokujte to na firewallu před nimi a nebo úplně nejlépe, nepoužívejte Windows, je to daleko efektivnější metoda, než se jim snažit v něčem bránit. Vadí li vám jejich vlastnosti, je to to nejlepší.