Windows 10 EULA - som zhrozeny

nobody

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #510 kdy: 31. 08. 2015, 00:24:10 »
Vazeny uzivateli, zkurvili jsme tva data, nejde ale o zadnou chybu jen o nasi trochu nestastnou implementaci sifrovani, vime ze jste o sifrovani nemel zajem, ale to je nam jedno. Dekujeme ze pouzivate nase nejlepsi ze vsech Windows 10, Vas Microsoft


Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #511 kdy: 31. 08. 2015, 01:00:27 »
Vazeny uzivateli, zkurvili jsme tva data, nejde ale o zadnou chybu jen o nasi trochu nestastnou implementaci sifrovani, vime ze jste o sifrovani nemel zajem, ale to je nam jedno. Dekujeme ze pouzivate nase nejlepsi ze vsech Windows 10, Vas Microsoft
Vážený zákazníku, v našich zařízeních jsme implementovali FAT32 v rozporu se specifikací, a proto jste přišel o data. Vlastně ani nevíme jestli jsme FAT32 zmršili záměrně nebo vlastní neschopností, protože autor firmwaru u nás už nedělá. Nový firmware nemáme a jen tak mít nebudeme (poznámka: přijmeme pracovníka se znalostí VB6 & .Net & Javascript & C++ a supporťáka který to zákazníkům vysvětlí). S pozdravem Fcuk Customers, Sound Devices ;)

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #512 kdy: 31. 08. 2015, 02:02:05 »
Jak mění v Microsoftu žárovky? ... Nijak, prohlásí tmu za standard! :D
Jak ByCzech obhájí chybu v implementaci FS u SD? Prohlásí ji za standard :D

Lael si pořád ještě přes mnohokrát opakování nevšiml, že ByCzech SD nehájí, naopak. Ale narozdíl od Laela si všiml, že SD data uživatelů neničí. MS data uživatelů ve Windows 10 ničí (a dle Laela si na to ještě PRÝ udělal neveřejnou specifikaci) a protože MS ví, že pochybil, tak vydal opravnou utilitu, ale protože Lael je nějaký pobóchaný, tak pořád nechápe, že ničitele uživatelů dat to, že si možná na to ničení vydal specifikaci ho neomlouvá. Stejně jako ho neomlouvá, že je to velká firma, ani ho neomlouvá velké množství PC, na kterých je nainstalován OS, který vytvořili.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #513 kdy: 31. 08. 2015, 02:06:25 »
Jiste, soudruzi z SD udelali chybu. Ale zpusob, jakym MS dobastlil do FATu sifrovani, nepatri k tem nejinteligentnejsim.
Mě to naopak přijde implementované celkem dobře. MS indikuje EFS pomocí bitů které jsou dávno rezervované. Pokud by opravdu měnil data souboru označeného EFS flagem jen při vylistování adresáře nebo otevření souboru pro čtení, nebyla by to v principu chyba, ale bylo by to trochu nešťastné. Ovšem nevíme jestli se to opravdu děje, protože se nenašel nikdo ochotný to zjistit.


To se shodneme, dobře je za 3. To mi na takovou mega firmu dostačující ale nepřijde. :D

Laele, uvědomte si, že to ničí uživatelům data - to že si na to udělali prej dle sedmilháře specifikaci je jedno. Mě prostě svými kravskými argumenty nepřesvědčíte, mám v tom jasno.

PS: Já bych to uměl naimplementovat lépe i bez těch bitů a bez nutnosti vydávat nové verze specifikací bez rozlišování verze, takže tipuji alespoň za 2 :D

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #514 kdy: 31. 08. 2015, 02:13:19 »
A kdyby díky tomu něco někomu zničili, tak si najdou někoho na koho to hodí... Protože není důležité kdo za to může, ale na koho to svedou :D
No jasně. Protože když budete zapisovat na svém zařízení třeba HFS+ nebo ext3, tak si můžete udělat ve struktuře FS jakékoliv změny - máte přece stejná práva jako autoři FS - a pak to budete házet na ty autory FS :D

Nevím jak to s případem souvisí? Neznám HFS+ ani Ext3 implementace/specifikace, které ničí uživatelům data. Proto je to velmi špatný příklad min. z těchto dalších důvodů:

1. MS ničí data jen čtením ne zápisem jak píšete

2. FAT32 není HFS+ nebo Ext3

3. Nevím jak HFS+, ale Ext3 se při změnách specifikace verzuje

4. Nevím jak HFS+, ale Ext3 má specifikace veřejné

5. Nevím jak HFS+, ale do specifikací Ext3 se dá přispívat a nemusíte být původní autor

6. Nevím jak HFS+, ale Ext3 podporuje různá rozšíření FS, aniž by něco někdy mohla zničit, protože tyhle extended struktury podporuje už v návrhu

...

Occamova břitva:

MS ničí uživatelům data. Vše ostatní co k tomu tady pořád blijete je jen vata, která tuhle základní skutečnost nezmění.


ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #515 kdy: 31. 08. 2015, 02:24:13 »
Vazeny uzivateli, zkurvili jsme tva data, nejde ale o zadnou chybu jen o nasi trochu nestastnou implementaci sifrovani, vime ze jste o sifrovani nemel zajem, ale to je nam jedno. Dekujeme ze pouzivate nase nejlepsi ze vsech Windows 10, Vas Microsoft
Vážený zákazníku, v našich zařízeních jsme implementovali FAT32 v rozporu se specifikací, a proto jste přišel o data. Vlastně ani nevíme jestli jsme FAT32 zmršili záměrně nebo vlastní neschopností, protože autor firmwaru u nás už nedělá. Nový firmware nemáme a jen tak mít nebudeme (poznámka: přijmeme pracovníka se znalostí VB6 & .Net & Javascript & C++ a supporťáka který to zákazníkům vysvětlí). S pozdravem Fcuk Customers, Sound Devices ;)

Vážený zákazníku, ve FAT32 jsme doporučovali ve specifikaci, aby určité bity byly nulové (SHOULD) a říkali, že na ně nebudeme koukat, ale teď jsme se jako idioti po 18 letech rozhodli, že když tam bude 1, tak vám pomrvíme vaše data, protože ty bity, jsme si prostě začali používat a bez detekce obsahu souboru prostě když ty bity objevíme, tak vám do vašich dat zapíšeme smetí a protože jsme si na to vydali specifikaci (jakože neveřejnou, ale pšt), máme proto jakékoli právo do vašich dat zapsat co chceme, přestože nad příslušnými soubory žádné zápisové operace neprovádíte.

Tak moc se za to stydíme, že jsme honem rychle vydali utilitu, která vám vaše soubory opraví (pokud byly původně WAVE, pokud ne, tak je domrvíme jinám způsobem) a stydíme se opravdu tak moc, že to nejsme schopni unést a proto posíláme troly do diskuzí, aby se nás snažili obhajovat s různými debilními vysvětleními o nějaké nové specifikaci stejného FAT32 FS ve stejné verzi, přestože je to nová verze. Nebo nás mají obhajovat tak, že to budeme házet na jinou firmu. Nebo nás mají obhajovat tak, že z nás udělají chudáčky, kteří za to nemohou. Nebo nás mají obhajovat tak, že budou blít nesmyslné a nesouvisející informace, jen aby zastřeli fakt, že jsme pitomě naprogramovali šifrovací funkce, o které jste nás nežádali.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #516 kdy: 31. 08. 2015, 03:23:58 »
Lael si pořád ještě přes mnohokrát opakování nevšiml, že ByCzech SD nehájí, naopak. Ale narozdíl od Laela si všiml, že SD data uživatelů neničí. MS data uživatelů ve Windows 10 ničí (a dle Laela si na to ještě PRÝ udělal neveřejnou specifikaci) a protože MS ví, že pochybil, tak vydal opravnou utilitu, ale protože Lael je nějaký pobóchaný, tak pořád nechápe, že ničitele uživatelů dat to, že si možná na to ničení vydal specifikaci ho neomlouvá. Stejně jako ho neomlouvá, že je to velká firma, ani ho neomlouvá velké množství PC, na kterých je nainstalován OS, který vytvořili.
Celou dobu tu hájíte to že v SD blbě implementovali FAT32. To že když u sebe FS implementujete v rozporu se specifikací, tak nemusí při přimountování na originální implementaci fungovat, není nijak překvapivé.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #517 kdy: 31. 08. 2015, 03:26:54 »
To se shodneme, dobře je za 3. To mi na takovou mega firmu dostačující ale nepřijde. :D
Tak SD to mají nedostatečně, a na tak malou firmu mi to připadá pořád mizerné.

Laele, uvědomte si, že to ničí uživatelům data - to že si na to udělali prej dle sedmilháře specifikaci je jedno. Mě prostě svými kravskými argumenty nepřesvědčíte, mám v tom jasno.
Ještě jednou: dostal jste víc příkladů, kdy nedodržení specifikace FS může způsobit jeho poškození jen při přimountování nebo vylistování souborů. Problém je zjevně v tom nedodržení specifikace.

PS: Já bych to uměl naimplementovat lépe i bez těch bitů a bez nutnosti vydávat nové verze specifikací bez rozlišování verze, takže tipuji alespoň za 2 :D
Konkrétně?

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #518 kdy: 31. 08. 2015, 03:32:13 »
Nevím jak to s případem souvisí? Neznám HFS+ ani Ext3 implementace/specifikace, které ničí uživatelům data. Proto je to velmi špatný příklad min. z těchto dalších důvodů:
Implementace FAT32 ve Windows 10 neničí žádná data, pokud byl dotyčný FS zapsaný v souladu se specifikací FAT32. Pokud někdo svoji implementaci FAT32 dokope, tak se nemůže divit, že to přinese problémy.

1. MS ničí data jen čtením ne zápisem jak píšete
To nemáme potvrzené.

2. FAT32 není HFS+ nebo Ext3
A?

3. Nevím jak HFS+, ale Ext3 se při změnách specifikace verzuje
HFS+ ani ext3 ovšem nejsou zpětně+dopředně kompatibilní, nebo ne v takovém rozsahu jako FAT32.

6. Nevím jak HFS+, ale Ext3 podporuje různá rozšíření FS, aniž by něco někdy mohla zničit, protože tyhle extended struktury podporuje už v návrhu
FAT32 samozřejmě také můžete rozšiřovat bez toho abyste porušil stávající specifikaci.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #519 kdy: 31. 08. 2015, 03:42:39 »
Vážený zákazníku, ve FAT32 jsme doporučovali ve specifikaci, aby určité bity byly nulové (SHOULD) a říkali, že na ně nebudeme koukat, ale teď jsme se jako idioti po 18 letech rozhodli, že když tam bude 1, tak vám pomrvíme vaše data, protože ty bity, jsme si prostě začali používat a bez detekce obsahu souboru prostě když ty bity objevíme, tak vám do vašich dat zapíšeme smetí a protože jsme si na to vydali specifikaci (jakože neveřejnou, ale pšt), máme proto jakékoli právo do vašich dat zapsat co chceme, přestože nad příslušnými soubory žádné zápisové operace neprovádíte.
Kecáte. Opakovaně jsem psal, že EFS je v položce adresáře indikovaný bity s popisem "Reserved for use by Windows NT. Set value to 0 when a file is created and never modify or look at it after that." Žádné SHOULD. A to že když při implementaci porušíte specifikaci FS, tak jeho přimountování může způsobit různé problémy včetně ztráty dat, je zcela pochopitelné.

Tak moc se za to stydíme, že jsme honem rychle vydali utilitu...
Problém vznikl díky porušení specifikace ze strany SD. To že MS vydal utilitu je známkou toho, že o své zákazníky pečuje. Na rozdíl od Sound Devices, kteří nejen nejsou schopní správně implementovat FAT32, ale navíc když tím způsobí problémy, tak na své zákazníky kašlou. Ale je zajímavé vidět, že podle vás když se někdo stará o zákazníky, tak je to důkazem "studu" a přiznáním viny. Nechcete vzít job u SD? Nejspíš mají stejný přístup jako vy, protože svůj problém nekomentují a neřeší. Přece nějakou podporou těch pitomých zákazníků nebudou přiznávat vinu :D
http://sounddevices.com/company/careers/audio-and-video-technical-support-representative

aby zastřeli fakt, že jsme pitomě naprogramovali šifrovací funkce, o které jste nás nežádali.
Firemní zákazníci jsou samozřejmě za EFS pro FAT32 rádi.
[/quote]

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #520 kdy: 31. 08. 2015, 07:49:40 »
Lael si pořád ještě přes mnohokrát opakování nevšiml, že ByCzech SD nehájí, naopak. Ale narozdíl od Laela si všiml, že SD data uživatelů neničí. MS data uživatelů ve Windows 10 ničí (a dle Laela si na to ještě PRÝ udělal neveřejnou specifikaci) a protože MS ví, že pochybil, tak vydal opravnou utilitu, ale protože Lael je nějaký pobóchaný, tak pořád nechápe, že ničitele uživatelů dat to, že si možná na to ničení vydal specifikaci ho neomlouvá. Stejně jako ho neomlouvá, že je to velká firma, ani ho neomlouvá velké množství PC, na kterých je nainstalován OS, který vytvořili.
Celou dobu tu hájíte to že v SD blbě implementovali FAT32. To že když u sebe FS implementujete v rozporu se specifikací, tak nemusí při přimountování na originální implementaci fungovat, není nijak překvapivé.

Myslím, že každý, kdo si přečte/přečetl tuhle diskuzi, zjistí, že jsem SD neobhajoval. Příspěvků tu je hafo. Ale určitě jsem bránil dvojímu metru. Tím jste na sebe opět ukázal jaký jste lhář, protože NEVEŘÍM, že by jste byl až takový magor a nevěděl to z průběhu diskuze. Nebo je vás opravdu víc a proto nejste schopní držet kontext?

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #521 kdy: 31. 08. 2015, 07:50:56 »
To se shodneme, dobře je za 3. To mi na takovou mega firmu dostačující ale nepřijde. :D
Tak SD to mají nedostatečně, a na tak malou firmu mi to připadá pořád mizerné.

Laele, uvědomte si, že to ničí uživatelům data - to že si na to udělali prej dle sedmilháře specifikaci je jedno. Mě prostě svými kravskými argumenty nepřesvědčíte, mám v tom jasno.
Ještě jednou: dostal jste víc příkladů, kdy nedodržení specifikace FS může způsobit jeho poškození jen při přimountování nebo vylistování souborů. Problém je zjevně v tom nedodržení specifikace.

PS: Já bych to uměl naimplementovat lépe i bez těch bitů a bez nutnosti vydávat nové verze specifikací bez rozlišování verze, takže tipuji alespoň za 2 :D
Konkrétně?

Vám to opravdu stále z kontextu diskuze nedošlo? Takže asi nová směna a další Lael. Jinak to není možné.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #522 kdy: 31. 08. 2015, 07:55:28 »
Laele, uvědomte si, že to ničí uživatelům data - to že si na to udělali prej dle sedmilháře specifikaci je jedno. Mě prostě svými kravskými argumenty nepřesvědčíte, mám v tom jasno.
Ještě jednou: dostal jste víc příkladů, kdy nedodržení specifikace FS může způsobit jeho poškození jen při přimountování nebo vylistování souborů. Problém je zjevně v tom nedodržení specifikace.

Pokud je implementátor toho šifrování levej, tak určitě. :D Ono se to dá udělat tak, aby to hlavně nebylo závislé na FS a dá to se udělat tak, aby se nemuselo hrabat do specifikace a taky se to dá udělat tak, aby i když se drbu levou rukou za pravým uchem (=měním pod rukama specifikaci bez změny verze) neničil stávající data. Ale to by očividně museli v MS lépe programovat. Jeden z příkladů, proč jsou tak často Windows fail.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #523 kdy: 31. 08. 2015, 08:06:58 »
Vážený zákazníku, ve FAT32 jsme doporučovali ve specifikaci, aby určité bity byly nulové (SHOULD) a říkali, že na ně nebudeme koukat, ale teď jsme se jako idioti po 18 letech rozhodli, že když tam bude 1, tak vám pomrvíme vaše data, protože ty bity, jsme si prostě začali používat a bez detekce obsahu souboru prostě když ty bity objevíme, tak vám do vašich dat zapíšeme smetí a protože jsme si na to vydali specifikaci (jakože neveřejnou, ale pšt), máme proto jakékoli právo do vašich dat zapsat co chceme, přestože nad příslušnými soubory žádné zápisové operace neprovádíte.
Kecáte. Opakovaně jsem psal, že EFS je v položce adresáře indikovaný bity s popisem "Reserved for use by Windows NT. Set value to 0 when a file is created and never modify or look at it after that." Žádné SHOULD. A to že když při implementaci porušíte specifikaci FS, tak jeho přimountování může způsobit různé problémy včetně ztráty dat, je zcela pochopitelné.

Lež, viz předchozí diskuze...

To je tak, když MS na své zákazníky kašle a na potenciální taky (zbytek světa), protože si dovolí dělat takové implementace a hrabat do specifikací, které platí takovou dobu, aniž by si uvědomil, že může způsobit toto. Však se jim to hezky rychle projevilo a vrátilo. Dobře jim tak. Dokud se naučí, že není na planetě sám a nemůže se dělat co se mu zlíbí a kdy se mu zlíbí, bude mít tyhle problémy. Slušná firma by se omluvila a vydala okamžitě opravu své chybné implementace, dokud se to ještě nerozšířilo a ještě by byli za borce. Šmejdi to dělají takto.

Tak moc se za to stydíme, že jsme honem rychle vydali utilitu...
Problém vznikl díky porušení specifikace ze strany SD. To že MS vydal utilitu je známkou toho, že o své zákazníky pečuje. Na rozdíl od Sound Devices, kteří nejen nejsou schopní správně implementovat FAT32, ale navíc když tím způsobí problémy, tak na své zákazníky kašlou. Ale je zajímavé vidět, že podle vás když se někdo stará o zákazníky, tak je to důkazem "studu" a přiznáním viny. Nechcete vzít job u SD? Nejspíš mají stejný přístup jako vy, protože svůj problém nekomentují a neřeší. Přece nějakou podporou těch pitomých zákazníků nebudou přiznávat vinu :D
http://sounddevices.com/company/careers/audio-and-video-technical-support-representative

Lež. Problém vznikl chybnou implementací šifrování. Vše se dalo udělat beze změn FS i bez údajného vydávání údajných specifikací, které jsou údajně neveřejné (řekl sedmilhář Lael, takže těžko tomu věřit).

MS ničí zákazníkům data, proto dal utilitu. SD nikomu nic nezničilo, proto utilitu nevydalo. SD problém analyzovalo, proto na svém webu své zákazníky upozornilo, že MS jim ve Windows 10 sežere data, právě proto, že o své zákazníky pečuje.

aby zastřeli fakt, že jsme pitomě naprogramovali šifrovací funkce, o které jste nás nežádali.
Firemní zákazníci jsou samozřejmě za EFS pro FAT32 rádi.

Jasně, tísíce děkovných dopisů. Rád žijete v iluzi, chápu. Přemýšlím z jakého jste ústavu a kde má sídlo. Jestli v Redmontu nebo v Bohnicích.

PS: Opravil jsem vám vaši chybnou implementaci quotování, na kterou jste si dozajista vydal vlastní neveřejnou specifikaci. :D

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #524 kdy: 31. 08. 2015, 08:10:12 »
Myslím, že se už nedá pochybovat o Laelově duševním zdraví. Usvědčení ze lhaní, ignorování reakcí diskutujících, z překrucování, z dělaní blbého, že něco neví, z dvojího metru, z protěžování MS ap. je tu dostatečná hromada a že tím MS vůbec neprospěl, naopak. Takže si myslím, že diskuze může být uzavřena.