Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty

pepa

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, takou má odpovědnost vedoucí projektu za nedodělané a nepředané projekty? Vedoucí projektu jakožto zaměstnanec firmy nebo jako jednatel, když podá výpověď na vlastní žádost. A když během dvouměsíční výpovědní doby nepředá projekty a nezbytné informace kolegům. Chápu, že odpovědnost za projekt nese firma, ale je možno se něčeho domáhat bývalého zaměstnance? Hlavně když zaměstnavatel je v důkazní nouzi, protože potřebné informace odešly s vedoucím projektu.....

Předem dík za odpovědi...


knedla

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #1 kdy: 01. 08. 2015, 12:48:43 »
firma ma smolu lebo ma zle nastavene procesy manazovania projektu

preto to u nas funguje tak ze na kazdom projekte pracuje projektovy manazer a s nim partia ludi, ktory by ho vedeli na zaklade vedomosti  projekt dobuchat aj bez toho manazera. Projektovy manazer nam jedine koordinuje tim, pohana ludi aby boli dodrzane deadlines a tvoji spojnicu medzi timom a zakaznikom.





pepa

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #2 kdy: 01. 08. 2015, 13:04:30 »
Ve firmě to takhle bylo zařízeno záměrně, to asi už teť neovlivním. Hlavně to poskytování informací kolegům.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #3 kdy: 01. 08. 2015, 13:28:07 »
Pokud zaměstnance nechám ve firmě tvrdnout 2 měsíce a nedohodnu se s ním na podmínkách odchodu, můžu si za to vlastně sám. Firmy, které ode mě dostaly věci předány mi něco nabídly a dohodly se, nějaké bonusy, rychlejší odchod při vzorném předání atd...

Stále ten člověk pravděpodobně žije, tak mu dejte peníze, ať vám ty věci řekne.

Inkvizitor

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #4 kdy: 01. 08. 2015, 13:59:04 »
A co jste dělali ty 2+ měsíce, dokud byl pořád zaměstnanec a věděli jste, že odejde a že ty věci od něj potřebujete převzít? Nechci dělat generála po bitvě, ale asi byste se s ním měli nějak lidsky dohodnout, když jste ten odchod nezvládli. A ano, asi za to něco bude chtít.


pepa

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #5 kdy: 01. 08. 2015, 19:10:59 »
Ono to tenkrát bylo krapet složitější. Tohle si tenkrát nepohlídali akcionáři a vedoucí projektu byl v tak vysoké pozici, že to řadoví zaměstnanci nemohli ovlivnit. O peníze (všimné a držhubné) se mě nejedná, nejsou to peníze moje, ale akcionářů. Mě vadí princip, že po někom se musí hromada věcí dodělat a ještě mu za to zaplatit.

Tomas Roll

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #6 kdy: 01. 08. 2015, 19:40:25 »
Právník. Pořád to opakuji. Právník.

...

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #7 kdy: 01. 08. 2015, 20:16:08 »
Dobré jméno

Tomas Roll

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #8 kdy: 01. 08. 2015, 20:36:59 »
První který pochopil.

Krysa1

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #9 kdy: 03. 08. 2015, 03:15:38 »
O peníze (všimné a držhubné) se mě nejedná, nejsou to peníze moje, ale akcionářů. Mě vadí princip, že po někom se musí hromada věcí dodělat a ještě mu za to zaplatit.

Tomu se říká přesun kapitálu pryč od nekompetentních pitomců (akcionáři). Je to jev v ekonomice přirozený, ne-li přímo žádoucí.

Inkvizitor

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #10 kdy: 03. 08. 2015, 07:37:56 »
Ono to tenkrát bylo krapet složitější. Tohle si tenkrát nepohlídali akcionáři a vedoucí projektu byl v tak vysoké pozici, že to řadoví zaměstnanci nemohli ovlivnit. O peníze (všimné a držhubné) se mě nejedná, nejsou to peníze moje, ale akcionářů. Mě vadí princip, že po někom se musí hromada věcí dodělat a ještě mu za to zaplatit.

Samozřejmě jsem měl na mysli firmu nebo majitele (akcionáře), ne řadové zaměstnance; majitel si musí hlídat svůj byznys především. V byznysu nejde o princip, ale o prachy, tudíž nemá smysl řešit "co by se mělo", ale co vede k řešení a dokončení projektu. Pokud na tom nemáš osobní zájem, což asi nemáš, vykašlal bych se na to.

Lol Phirae

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #11 kdy: 03. 08. 2015, 09:16:12 »
Tak zaměstnanec nebo jednatel? Boha mojho. Na zaměstnanci si samozřejmě nevezmeš nic a pokud jde o jednatele, ten zaprvé nepodává výpověď, ale odstupuje z funkce, zadruhé v akciovce žádný není, zatřetí statutární orgán společnosti obecně má povinnost jednat s péčí řádného hospodáře ( a začtvrté se to neřeší na nějakém diskusním fóru, ale skutečně přes právníka.

Yarda

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #12 kdy: 03. 08. 2015, 12:51:05 »
Nechtělo by tohle téma dát spíš na stránku "Podnikatel"? Setkal jsem se s přístupem vrcholového managerstva, když někdo chtěl zahnout kramle a nebylo jasné, kdo za něj převezme jeho práci, že jejich názor byl: "Ať si jde, místo něj přijmeme někoho z fronty uchazečů o zaměstnání co stojí před vrátnicí."

666

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #13 kdy: 03. 08. 2015, 15:38:58 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, takou má odpovědnost vedoucí projektu za nedodělané a nepředané projekty? Vedoucí projektu jakožto zaměstnanec firmy nebo jako jednatel, když podá výpověď na vlastní žádost. A když během dvouměsíční výpovědní doby nepředá projekty a nezbytné informace kolegům. Chápu, že odpovědnost za projekt nese firma, ale je možno se něčeho domáhat bývalého zaměstnance? Hlavně když zaměstnavatel je v důkazní nouzi, protože potřebné informace odešly s vedoucím projektu.....

Předem dík za odpovědi...

Takže máte bordel ve firmě. Vykašlali jste se na kontrolu předání agendy a teď se chcete hojit na již bývalém zaměstnanci?:-)

hup

Re:Odpovědnost vedoucího projektu za nedodělané projekty
« Odpověď #14 kdy: 03. 08. 2015, 18:37:03 »
Nechtělo by tohle téma dát spíš na stránku "Podnikatel"? Setkal jsem se s přístupem vrcholového managerstva, když někdo chtěl zahnout kramle a nebylo jasné, kdo za něj převezme jeho práci, že jejich názor byl: "Ať si jde, místo něj přijmeme někoho z fronty uchazečů o zaměstnání co stojí před vrátnicí."
Prece kazdy je nahraditelny, venku jich mame dost, ups :-)