Klasická bílá USB klávesnice

Kit

Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #15 kdy: 30. 07. 2015, 17:40:14 »
... ale fakt je zvlastne, ze su na pisanie tak nejak pohodlnejsie... aj to cvakanie je take prijemnejsie, nez tie nove klavesnice ktore tukaju ako by uz boli tesne pred skolabovanim :D

Potvrzuji, to cvakání je příjemné. Mám takovou s konektorem PS/2. Tenkrát nebyla nijak drahá, možná do 200 Kč, a stále se na jí píše dobře.

Dvě redukce za sebou? I jedna je hodně.


davkol

Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #16 kdy: 30. 07. 2015, 17:44:37 »
Chjo.

Takže namátkou:
  • Redukce PS/2-USB fakt ne. Pro většinu klávesnic je potřeba aktivní adaptér. Dá se koupit od $2 na eBay nebo kolem stovky na Aukru, ale tyhle mají někdy problémy s napájením žravějších klávesnic. Slušný adaptér stojí kolem pětistovky, ale to už je lepší udělat si vlastní.
  • Světlé klávesnice fakt obecně nemají lepší kontrast popisků. Záleží totiž na použité technologii. Viz třeba Vortex WoB PBT doubleshots – u těch jsou popisky integrální součástí kláves, takže se ani neošoupou – nebo potisk u klasických thinkpadů (tam docela dobře odráží světlo z monitoru). Taky není od věci si trochu rozsvítit; zraku to udělá dobře.
  • Odkazované klávesnice nejsou bílé a ty staré jsou vesměs zežloutlé (což takhle retr0bright?). Zvlášť ty AT101W jsou příšerné (zežloutlé ABS + mizerně laserem vypálené popisky s hrozným kontrastem).

Kolemjdoucí

Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #17 kdy: 30. 07. 2015, 18:08:38 »
Nebavíme se o kontrastu, ale o tom co je lépe vidět zrakem a to ve všech případech vítězí bílá klávesnice a černé/červené popisky. Výjimkou jsou samozřejmě klávesnice s aktivním osvětlením.
KB-9810 je bílá furt.
Redukce PS/2-USB s KB-9810 funguje normálně.

davkol

Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #18 kdy: 30. 07. 2015, 18:16:07 »
Pokud potřebuješ bílou klávesnici proto, abys ji potmě našel, když se v noci vrátíš nalitý z lokálu, nemáme se moc o čem bavit.

…a Linquerin chtěl cpát redukce z DIN do PS/2 do USB. To na 99 % nebude fungovat.

Linquerin

Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #19 kdy: 30. 07. 2015, 18:23:22 »
…a Linquerin chtěl cpát redukce z DIN do PS/2 do USB. To na 99 % nebude fungovat.

pokial je klavesnica AT formatu tak by to malo ist... kedysi to takto robil kamos: http://www.instructables.com/id/Old-Keyboard-5-pin-DIN-to-PS2-converter/ , no a na to USB treba adapter, ja som to blbo napisal v prispevku... obyc. redukcia samozrejme nepojde... ale ktohovie, mozno tam bude nejaky dalsi zadrhel... ako povedal slepy hluchemu: uvidime... :D


Kolemjdoucí


Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #21 kdy: 30. 07. 2015, 18:34:09 »
http://www.czc.cz/genius-slimstar-i250-cz_2/143537/produkt

Mám ju zopár týždňov a za tú cenu bezkonkurenčná, dobre sa na nej píše, môžem iba odporúčať :)

Presne tento model jsem si asi pred rokem koupil jako zalozni. Za ty penize je to absolutni shit. Behem psani na prostredni casti klavesnice v horni polovine se cela klavesnice prohyba. wtf?

Sam jsem na klavesnice hodne vybiravy. Na bilou jsem musel rezignovat uz pred lety...

Aktualne je podle me nejlepsi sehnatelna klavesnice KB212-B od Dellu (a to jinak Dell moc nemusim).
Zadne multimedialni blbosti, klsicke rozlozeni, lehce prohnute klavesy (zadna placata Apple-like blbost), dobry enter - a hlavne nema vedle leveho shiftu \ za ktery bych zabijel.

"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Skye

Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #22 kdy: 30. 07. 2015, 20:13:42 »
http://www.czc.cz/genius-slimstar-i250-cz_2/143537/produkt

Mám ju zopár týždňov a za tú cenu bezkonkurenčná, dobre sa na nej píše, môžem iba odporúčať :)

Presne tento model jsem si asi pred rokem koupil jako zalozni. Za ty penize je to absolutni shit. Behem psani na prostredni casti klavesnice v horni polovine se cela klavesnice prohyba. wtf?

Sam jsem na klavesnice hodne vybiravy. Na bilou jsem musel rezignovat uz pred lety...

Aktualne je podle me nejlepsi sehnatelna klavesnice KB212-B od Dellu (a to jinak Dell moc nemusim).
Zadne multimedialni blbosti, klsicke rozlozeni, lehce prohnute klavesy (zadna placata Apple-like blbost), dobry enter - a hlavne nema vedle leveho shiftu \ za ktery bych zabijel.



No mne sa nej ani po silnom stláčaní nič neprehýba. Každý máme iné nároky na klávesnicu, pre mňa najlepšia klávesnica na akej som písal bola jemnučká tichá klávesnica na mac booku a silno uvažujem nad zakúpením takej klávesnice, ale to je asi dosť individuálne :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #23 kdy: 30. 07. 2015, 21:27:51 »
Pokud potřebuješ bílou klávesnici proto, abys ji potmě našel, když se v noci vrátíš nalitý z lokálu, nemáme se moc o čem bavit.

…a Linquerin chtěl cpát redukce z DIN do PS/2 do USB. To na 99 % nebude fungovat.

Tak na hledani klavesnice potme je potreba klavesnice fluorescencni. Jinak ja take nesnasim cerne klavesnice. Nadelam na nich nekolikrat vic preklepu, nez na svetle. Z tohoto duvodu a take proto, ze vsechny dnesni klavesnice jsou strasne sracky, se drzim sve stare Olivettky, dokud funi. Uz jsem i skousel koupit novou, kdyz mi na Olivetty zacali blbnout klavesy a dopadlo to tak, ze jsem na blesaku sehnal "novou" Olivettku a tu novou klavesnici strcil pod skrin jako rezervni. Dnesni klavesnice jsou asi navrhovane pro Americke bagouny, co maji na kazdem prstu ctvrt kila sadla, ale ja se s klavesnici nehodlam prat.

A s redukci by to fungovat melo, jen clovek nesmi pouzit prvni kram, co ma z jedne strany USB a z druhe PS/2, ale musi se sehnat aktivni redukce. Tim se zaroven otvira moznost jit nakupovat klavesnice do elektrosrotu, kde by se mohla najit nejaka z doby, kdy jeste delali klavesnice pro lidi, protoze v obchodech takove uz nemaji.

Kit

Re:Klasická bílá USB klávesnice
« Odpověď #24 kdy: 30. 07. 2015, 22:42:39 »
Nějak mi uniká, proč se tady bavíme o redukcích. Copak se už klávesnice s PS/2 nevyrábí?

Kolemjdoucí

Re:Klasická bílá USB klávesnice
« Odpověď #25 kdy: 30. 07. 2015, 22:59:52 »
Nějak mi uniká, proč se tady bavíme o redukcích. Copak se už klávesnice s PS/2 nevyrábí?

Klávesnice už se nevyrábějí všeobecně, jinak by nevznikla tato diskuze. Za normálních okolností by si člověk objednal novou do USB, jenže už to nelze.

Kit

Re:Klasická bílá USB klávesnice
« Odpověď #26 kdy: 30. 07. 2015, 23:26:47 »
Klávesnice už se nevyrábějí všeobecně, jinak by nevznikla tato diskuze. Za normálních okolností by si člověk objednal novou do USB, jenže už to nelze.

Proč zrovna do USB, když ji někdo nechce k notebooku, ale k desktopu?

a@a.a

Re:Klasická bílá USB klávesnice
« Odpověď #27 kdy: 31. 07. 2015, 08:41:36 »
Proc:
- bila ? Protoze cerna zpusobuje alergii
- proc USB na desktopu? Protoze PS2 na MTB nemam.

davkol

Re:Klasická bílá USB klávesnice
« Odpověď #28 kdy: 31. 07. 2015, 16:33:26 »
Ten opěvovaný compaq zrovna někdo prodává za stovku na Bazoši.

Zdenek Henek

Re:Klasicka bila USB klavesnice
« Odpověď #29 kdy: 31. 07. 2015, 21:57:22 »
Pokud potřebuješ bílou klávesnici proto, abys ji potmě našel, když se v noci vrátíš nalitý z lokálu, nemáme se moc o čem bavit.

…a Linquerin chtěl cpát redukce z DIN do PS/2 do USB. To na 99 % nebude fungovat.

Tak na hledani klavesnice potme je potreba klavesnice fluorescencni. Jinak ja take nesnasim cerne klavesnice. Nadelam na nich nekolikrat vic preklepu, nez na svetle. Z tohoto duvodu a take proto, ze vsechny dnesni klavesnice jsou strasne sracky, se drzim sve stare Olivettky, dokud funi. Uz jsem i skousel koupit novou, kdyz mi na Olivetty zacali blbnout klavesy a dopadlo to tak, ze jsem na blesaku sehnal "novou" Olivettku a tu novou klavesnici strcil pod skrin jako rezervni. Dnesni klavesnice jsou asi navrhovane pro Americke bagouny, co maji na kazdem prstu ctvrt kila sadla, ale ja se s klavesnici nehodlam prat.

A s redukci by to fungovat melo, jen clovek nesmi pouzit prvni kram, co ma z jedne strany USB a z druhe PS/2, ale musi se sehnat aktivni redukce. Tim se zaroven otvira moznost jit nakupovat klavesnice do elektrosrotu, kde by se mohla najit nejaka z doby, kdy jeste delali klavesnice pro lidi, protoze v obchodech takove uz nemaji.

Porad je delaji, myslim, ze od 70tych let minuleho stoleti :) http://www.maltron.com/keyboard-info/dual-hand-fully-ergonomic-3d-keyboards