Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy

Gwyndalf

Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« kdy: 29. 07. 2015, 19:45:46 »
Zdravím, rád bych požádal o kritiku a zhodnocení mé sestavy. Zadání znělo "výkonnější herní PC do dvaceti tisíc (tolerance +- 5 tisíc)". Rád přijmu rady na vylepšení sestavy k dosažení co nejlepšího poměru cena/výkon.

Sestava: http://www.czc.cz/db7coi8u9kjmubpg3jrau6sk21/seznam

Uvítám také kontrolu kompatibility, jestli jsem něco náhodou nezvolil špatně. Nerad bych poté zboží vracel. :)


kak

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #1 kdy: 29. 07. 2015, 20:10:02 »
"nejvykonejsi PC" s 8GB RAM? docela malo. A ten zdroj 550W taky malo, vic jsem necet

Skye

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #2 kdy: 29. 07. 2015, 20:23:59 »
Ja by som to poskladal takto nejak :) teda ak kupuješ bez SSD/HDD

https://www.alfa.cz/index.php?eid=136140

tá tvoja zostava nie je vyslovene zlá, ale za tú cenu môžeš mať aj lepšie. Ak by si chcel zostavu presne na mieru, tak si založ vlákno tu http://forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.html  podľa návodu. Mám veľmi dobré skúsenosti s KineCZek-om a ďalšími, vedia čo robia.

xxxx

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #3 kdy: 29. 07. 2015, 20:48:58 »
zdroj staci , bohate .. Pokud nedavas SLI/Crossfire nebo GFX s spotrebou pres 300W tak staci bohate

ale 8G ram .. to je nutne minimum

Gwyndalf

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #4 kdy: 29. 07. 2015, 20:59:34 »
Ty RAMky bych mohl vzít 2x, cena není tak markantní. 16GB by pak bylo v pořádku? Jak říkám, ideálně do dvaceti tisíc, ale nebráním se plus mínus přidat pět tisíc navíc.

Skye: Díky, napíšu i tam. Přesto bych rád znal názory lidí i tady. :)


brlbla

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #5 kdy: 30. 07. 2015, 03:37:43 »
Radi sami lojzici. :) 8GB ram na hry opravdu staci, spis bych kvuli nekterym lepsim titulum doporucil jit do ssd. Jinak jsem to nerozklikaval, takze kompatibilitu jsem nekontroloval, ale pokud ji neumis docilit sam, asi by to mel dat na slozeni kamarad nekomu jinemu, kdo se nebude ptat ve forech, ne?

xxxx

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #6 kdy: 30. 07. 2015, 08:35:09 »
Radi sami lojzici. :) 8GB ram na hry opravdu staci, spis bych kvuli nekterym lepsim titulum doporucil jit do ssd. Jinak jsem to nerozklikaval, takze kompatibilitu jsem nekontroloval, ale pokud ji neumis docilit sam, asi by to mel dat na slozeni kamarad nekomu jinemu, kdo se nebude ptat ve forech, ne?

to ze staci v tuto chvili neznamena ze budou stacit za pul roku ...
Jak jsem psal je to MINIMUM , a 16G neni zas o tolik drahsi

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #7 kdy: 30. 07. 2015, 08:45:12 »
Zdroj - 550W na tuhle sestavu stačí. Jen pozor - připadný budoucí upgrade grafiky za něco se spotřebou kolem 300W by znamenal výměnu zdroje.

8GB - dnešní standard. Pro mě třeba málo, ale na standardní používání compu - Browser, hry, apod. to asi stačí. Rychlejší moduly než 1600MHz procesor nepodporuje. Prostor pro rozšíření na 16GB tam je ... takže za mě ok.

CPU - asi stačí .... na bežné věci a hry základní quadcore není problém.

GPU - GTX960 - na všechny hry ve fullHD úplně v pohodě. V nejnáročnějších hrách možná bude třeba osekat trošku vyhlazovní a nějaké efekty. Tohle je hodně subjektivní - někdo tohle vnímá hodně, pro mě osobně ty rozdíly jsou téměř neviditelné. Pro větší rozlišení tahle grafika neni.


Jediná věc, které mě tam nesedí je zvolený chladič - nevidím žádný důvod, proč kupovat nízký chladič do standardního case. Já kupuju pouze leké věže Noctua, velmi dobré a o něco levněší je Scythe. Můj názor je, že pokud je pro chladič prostor, je lepší koupit něco většího. Velmý pasivní chladič má akumulační schopnost - lze omezit otáčky ventilátoru a snížit hlučnost.

Opravdu ten počítač musíte kupovat teď ? Za chvilku bude na trhu nová generace procesorů Intel. Je šance koupit tuhle sestavu za výprodejové ceny, nebo za to samé mít novější generaci.

Když byste chtěl ušetřit - leží mi doma nevyužitý Core2Quad 9550, 8GB RAM. GTX960 nebo Radeon 4770, chlazení Noctua, ... když by to někdo chtěl, tak PM.


Kolemjdoucí

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #9 kdy: 30. 07. 2015, 09:35:14 »
Sestava: http://www.czc.cz/db7coi8u9kjmubpg3jrau6sk21/seznam

MB je zbytečně drahá, nevyužiješ ji, taktovat nebudeš.
Chladič asi není potřeba.
V sestavě není HDD a DVD.

Zdroj - 550W na tuhle sestavu stačí. Jen pozor - připadný budoucí upgrade grafiky za něco se spotřebou kolem 300W by znamenal výměnu zdroje.

550 W stačí na jakoukoliv pařanskou sestavu s 1x GPU.

iwtu

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #10 kdy: 30. 07. 2015, 10:00:42 »
Ak osobitne kupujes grafiku, tak za coreI iba zbytocne priplacas sa integrovany grafiku. V tomto pripade bude rozumensie kupit uz Xeon.

V Tvojom pripade by som isiel do AMD. Lacnejsi a vykonejsi procak za tu cenu aj matickna doska. Pokial neotrebujes speciality Intelu ako HAX, kvm , vitualizaciu, atd.. tak nema zmysel kupovat na desktop Intel. Na notebooky, kvoli spotrebe ale dektop je cajk. Usetrene peniaze mozes dat do SSD disku, lepsej grafiky atd..

Sam man na destkope nadupany AMD.. A ako sa divam, ma vacsiu hodnotu ako 20 000 KC a asi aj ako 30 000 KC :D

Kolemjdoucí

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #11 kdy: 30. 07. 2015, 10:17:42 »
Ak osobitne kupujes grafiku, tak za coreI iba zbytocne priplacas sa integrovany grafiku. V tomto pripade bude rozumensie kupit uz Xeon.

Už tady prosímtě nic nepiš a jdi se vrhnout na studium ceníků.
Jako bonus máš toto http://ark.intel.com/products/80917/Intel-Xeon-Processor-E3-1226-v3-8M-Cache-3_30-GHz

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #12 kdy: 30. 07. 2015, 11:08:27 »
K sestavě (výběr relativně ujde, ale přesto píši, co bych osobně změnil - záleží na tvém budgetu):

Odstavec 1 - spíše jen k zamyšlení
větrák - pokud chceš lepší větrák, než boxovaný, tak třeba Noctuu (ten co navrhuješ, mi oproti boxovanému až tak dobrý nepříde)
ram - na jednu stranu je 8GB málo, na na druhou stranu ti to asi bude pak brzdit grafika (odhad), takže záleží na tvém vlastním uvážení (osobně bych ale šel do 16GB, protože mi ten cenový rozdíl už tak nepříjde)
grafika -jestli můžeš, tak pohledej něco s 256bit rozhraním (nechce se mi to teď počítat, ale do budoucna je to rozhodně lepší investice, než to co tam máš teď), ale vyjde to tak o 2-3 tisíce dráž
deska, zdroj - v pohodě (zazněl tady názor, že je deska předražená - na druhou stranu je nutné si uvědomit, že deska je "páteři" pc)

Odstavec 2 - PITA
case - spousta lidí (a za tím si stojím) si myslí, že case není až tak podstatná, proto tam dají první nejlevnější, co se jim designově líbí. U těchto produktu platí - levný = papír (vibrace, hluk, nestabilní, většinou žádný prostor k jakékoliv manipulaci s kabeláži a komponentami, špatné otevírání a já nevím co), drahý = v podstatě pevnost. Zalman Z1 patří do první kategorie (i podle recenzí na webu), jdi prosím do něčeho kvalitnějšího. Navíc je potřeba si uvědomit, že skříň přežije jakoukoliv kompnentu PC.

nula

Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #13 kdy: 30. 07. 2015, 15:18:08 »
Neprobiral jsem to do detailu, ale mam par poznamek. V podstate se opakuju s predchozima, ..kdyby tady sly davat hlasy, tak bych akorat pridal +1 :)

 1) Chladic bych vzal jiny, nejlip asi Noctuu - nejspis ti vydrzi i nekolik vymen procaku/desky(rikam nejspis) ddodavaji to docela univerzalne s vice druhama uchytu.

 2) Case - vzal bych neco lepsiho. Ja mam stejny case uz asi 10let, mozna dele a protocil jsem v nem nekolikrat vsechny vnitrnosti - dobry case je temer "navzdy".

 3) Ramky - bral bych 2x8GB   - ne ze by 8G nestacilo, ale je to taktak, kdyz koupis 4x4, tak si zase uzavres cestu pro dalsi upgrade.

 4) procak a deska - jak uz nekdo psal. Intel by mel co nevidet(Q3?) vydat novou generaci - asi bych fakt pockal jeste.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Výkonnější PC do dvaceti tisíc - kritika sestavy
« Odpověď #14 kdy: 30. 07. 2015, 16:19:18 »
1. Ten vybranej chladič 84W neuchladí (mám Scythe Big Shuriken, kterej je o pořádnej kus větší a s 95W je to jen tak tak). Máš normální tower skříň, pořiď si věžovej chladič (nestojí čerta a chladí krásně). Noctua by byla pěkná, ale je fest drahá. Podobně poslouží i levnější chladiče.

2. 550W zdroj - stačí, ale musí těch 550W fakt dávat (jsou zdroje, který na sobě mají číslo, ale "vyhoří" už při mnohem nižšim výkonu). Seasonic dělal (a asi stále dělá) kvalitní a cenově rozumný zdroje. Enermax dělá skvělý, ale často ukrutně drahý zdroje (dělal i levnou řadu, která ale uvnitř byla z nekvalitních součástek - bacha na to).

3. Bedna - Buď do ní dáš dva litry nebo bude pořád jen z "máslo" plechů. Jde o to, jestli na ní chceš šetřit nebo ne. Je to pořád jen obal pro součástky... Nicméně jak píšou jiní - kvalitní bedna s Tebou bude X let, nekvalitní jen tuhle jednu sestavu. (nejsem z těch, co škudlí na bedně, sám mám doma Lian-Li a koupil bych jí znova, ale je to věc, která je stejně funkční za 500 i za 2500).

4. 8GB RAM je v klidu. Pokud Ti zbydou další volný sloty na desce, tak bych do začátku dal klidně "jen" těch 8GB. Kdybys bral věžovej chladič, tak vezmi RAM s nízkým pasivem.

5. CPU a deska - 4 jádro od Intelu dobrá volba, víc do toho nekoukám, poradí jiní.

6. Kdyby byly prašule, vzal bych asi GeForce 970. Viděl jsem to ve dvou kompech a stojí to za to. I majitelé si pochvalujou dobře vynaložený peníze. Je to osobní preference, bez osobních zkušeností. Jen kdyby zbyly prachy.

Připrav si cca 500Kč na systémový větráky a do skříně dva nebo tři dej. Většinou jeden dozadu za CPU a dva dopředu. Klidně na nižších otáčkách, ale ať se vzduch hýbe. PC bez systémových větráků bych dneska už odmítal složit!