Chytrý telefon jako terminál

smartass

Nicméně na poznámky by se asi pohodlněji dala použít nějaká nativní androidí aplikace...
To sice ano, ale pravděpodobně bude text ukládat v nějakém XML či podobném zvěrstvu. Chtěl bych pracovat s normálními texťáky. VimTouch zatím vypadá celkem nadějně. Na poznámky typu TODO bych používal MobileOrg.


davkol

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #31 kdy: 25. 07. 2015, 12:57:51 »
@davkol
OpenPandora vypadá pěkně :) Dás se to ještě sehnat? V jejich eshopu mají "Out of stock".
Oops.

Když jsem se koukal posledně, ještě tam byly. Už se zjevně soustředí na DragonBox Pyra. Takže buď můžeš počkat, nebo občas se OpenPandora objeví na eBay (třeba i NIB). Kdyby se něco podělalo, DragonBox pořád má nějaké součástky.

Alternativně můžeš (zatím) vzít nějaký telefon nebo malý tablet a připojit k tomu externí klávesnici; někdo z Openmobility měl Logitech diNovo Mini, které bylo docela fajn a dá se občas pořídit levněji než za naprosto nehoráznou MSRP.

davkol

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #32 kdy: 25. 07. 2015, 13:00:47 »
…jako kdyby softwarová klávesnice byla jediná možná vstupní metoda na dotykovém displeji.  ::)
A jaká jiná metoda se nabízí, pokud chci relativně často zadávat věci jako *, /,  šipka nahoru, CTRL+C? Věci typu Palm Graffiti neberu - nebude se učit nějaký zběsilý systém, když to chci použít čtyřikrát do roka... Jaké jsou jiné možnosti?
Quikwriting, MessagEase aj.

relativne

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #33 kdy: 25. 07. 2015, 13:18:55 »
mam to uplne stejne: taky relativne casto - asi tak 4x do roka - mam sex - prece se nebudu kvuli tomu ucit nejake nove systemy



Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #35 kdy: 25. 07. 2015, 16:08:16 »
Quikwriting, MessagEase aj.
Hm. A v MessageEase uděláš CTRL+C jak?

smartass

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #36 kdy: 25. 07. 2015, 16:21:44 »
Na orgmode se (prý) dá používat mobile org
Ano, to také plánuji používat na jednoduší případy. Ale i tak bych chtěl mít možnost alespoň trochu rozumně editovat textové soubory a případně spustit něco na serveru v případě nouze.

smartass

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #37 kdy: 27. 07. 2015, 09:07:01 »
Je někde na internetu i česká CyanogenMod komunita, která by měla dobrý přehled o aktuální nabídce českého trhu vzhledem k CM?

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #38 kdy: 27. 07. 2015, 14:05:55 »
Ahoj

Něco podobného jsem řešil v zimě http://forum.root.cz/index.php?topic=10263.0
(aby šel pomil použít jako PC - prohlídnutí internetu, přehrání veidea, mp3, ale hlavně použití pro přihlášení k serveru textově, něco jako putty). Nějak by do mobilu s adroidem šel snad dát i Linux, ale kdoví jak. V Androidu se dá použít ssh juice. Výhodou je hardwarová klívesnice, ale ta dneska moc není. Velikost displeje aspoň 5 placů se hodí, aby tam rozumně šla editace.
Backdoby tam výropci ke vší smůle rvou, stejně jako kurvítka aby jsoi si brzo koupil novej. Důležité je NEukláádat do mobilu heslo k serveru a mít pod hesle mi mobil - zamčení obrazovky.

smartass

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #39 kdy: 27. 07. 2015, 15:09:42 »
Něco podobného jsem řešil v zimě
A vyřešil? Z odkazované diskuze není moc jasné, jak to nakonec skončilo.

helb

Re:Chytrý telefon jako terminál - BB 10
« Odpověď #40 kdy: 27. 07. 2015, 16:22:26 »
BB Classic by mi asi nepomohl, protoze ta tlacitka na ovladani prostredi jsou taktez dotykova :(

Tlačítka mezi displejem a klávesnicí jsou normálně mačkací. Trackpad taky.

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #41 kdy: 27. 07. 2015, 17:18:19 »
Něco podobného jsem řešil v zimě
A vyřešil? Z odkazované diskuze není moc jasné, jak to nakonec skončilo.

Nakonec jsem došel k té Xperii, s velkým 6,4 placovým displeem. Pro prohlížení internetu i medí velký výkon, takže se to neseká, stejně tak jako pří navigaci. Jako terminál postačí i podstatně menší výkon, pro editaci souborů je výhodný velký displej ale hardwarová klávesnice chybí. U Sony lze backdor spíš očekávat než neočekávat.

jmeno00

Re:Chytrý telefon jako terminál - BB 10
« Odpověď #42 kdy: 28. 07. 2015, 12:53:28 »
BB Classic by mi asi nepomohl, protoze ta tlacitka na ovladani prostredi jsou taktez dotykova :(

Tlačítka mezi displejem a klávesnicí jsou normálně mačkací. Trackpad taky.

Wow, tak to je pro me novinka - pujdu si to nekam vyzkouset a zauvazuji nad upgrade komfortu (HW uvnitr je temer totozny). Sice by to byl trochu predrazeny upgrade (skoro dvojnasobna cena za stejny HW jako mam nyni), ale co bych pro komfort neudelal.

Jenda

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #43 kdy: 28. 07. 2015, 14:47:52 »
Skvělá ukázka jak dopadnete když si koupíte telefon s Androidem je nyní ohlášená bezpečnostní chyba. Výrobce se na vás s updatem nejspíš vybodne. Leda pokud máte CyanogenMod a někdo vydá/přeložíte si novou verzi (a doufáte, že knihovna, ve které se díra našla, je z AOSP, a ne proprietární od výrobce ke které není zdroják).

http://www.root.cz/zpravicky/mnoho-telefonu-s-androidem-je-mozne-hacknout-jen-pomoci-mms/

smartass

Re:Chytrý telefon jako terminál
« Odpověď #44 kdy: 01. 08. 2015, 19:51:17 »
Zacinam premyslet o alternativnim pristupu: Emulator terminalu a SSH klient jako webova aplikace, ktera by sla zobrazit v browseru Opera Mini 8 na me Nokii C3-00 (podarilo se mi opravit kryt, takze se ji nechci hned tak vzdat). Diskuzi o vhodne aplikaci jsem zacal radsi v novem tematu v sekci Software.