Vedlejší obor ke studiu programování?

nm

Vedlejší obor ke studiu programování?
« kdy: 07. 07. 2015, 07:12:47 »
Studuji programování a jako každého programátora mě zajímá, co bych mohl programovat.

Někdo jde studovat programování s určitým cílem, někoho baví programovat cokoliv. Jiné pohání myšlenka dosažení svatého grálu AI (Artificial Intelligence - Umělá Inteligence), jiného baví programování jen z jeho čisté podstaty (ťukat do klávesnice příkazy).

Jeden kluk, zde na rootu, mi poradil, abych kromě programování studoval nějaký další obor, který s programováním zdánlivě nemá nic společného, a který by mě bavil.

Takže základní otázka, kterou kladu v této diskusi, je: Jaký vedlejší obor, kromě oborů programování studujete, nebo který byste chtěli studovat?


abflmpsvz

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2015, 07:56:01 »
Nám náš pan docent říkal, že k technickému oboru bychom měli dělat ještě alespoň jeden humanitní a zdůrazňoval právo, architekturu a historii.

Jenže na to, že to není úplně špatný nápad člověk většinou přijde až v době, kdy má co dělat aby si nacpal do hlavy věci co potřebuje umět na certifikaci.  8)

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #2 kdy: 07. 07. 2015, 08:27:56 »
Pravo, management, mozna prumyslovy design(coz je vlastne blizko te architektury).

Dale k tomu velice doporucuju se vzdelavat(na to asi skola primo neni) v takovych vecech jako je osobni time management(najit si to sve optimalni z GTD, ZTD apod), jak nevyhoret, jak nezacit prokrastinovat, skvely blesk do zivota pro me bylo procitani bezpapirove kancelare dle D. Gamrota, zajimavy Tedx videa, zajimavy videa ma cestauspesnych.cz, atp. Tohle jsou veci ktery bezny programator potrebuje k uspechu(no a stanovit si meritka "uspechu" je taky dulezite!) uplne stejne jako to programovani.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Intelektual

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #3 kdy: 07. 07. 2015, 08:59:39 »
Studuj si sam na internetu, co te zajima, z vicero ruznych zdroju. V jakemkoliv oficialnim oboru ti budou jen predkladat zcenzurovane a peclive vybrane informace a predkladat tvrzeni profesoru a jinych autorit jako svatou pravdu.

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #4 kdy: 07. 07. 2015, 09:02:32 »
Management, cizí jazyky (anglicky určitě umíš, tak zkus nějaký jiný - jestli ne, tak stopro angličtina), práva taky nejsou k zahození.

Jestli máš ale pocit, že máš příliš volného času, který chceš smysluplně vyplnit, tak práce. Studium je super, ale peníze Ti nepřinese a mít vystudované informační technologie + např. management v životopise sice vypadá dobře, ale často ne tolik jako vystudované informační technologie + přečtené knihy o (...) a základní přehled o tomto + 4 roky praxe.


Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #5 kdy: 07. 07. 2015, 09:10:24 »
Studuj si sam na internetu, co te zajima, z vicero ruznych zdroju. V jakemkoliv oficialnim oboru ti budou jen predkladat zcenzurovane a peclive vybrane informace a predkladat tvrzeni profesoru a jinych autorit jako svatou pravdu.

Kde jsi studoval?

F.

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #6 kdy: 07. 07. 2015, 10:14:06 »
Matematika - nerekl jsi kde to programovani studujes, takze pokud ji mate malo, nebo vubec tak urcite matematiku.

Ekonomie - hodi se pokud bys programoval/navrhoval jakykoliv ekonomicky software (a je jedno jestli to je jednoduche ucetnictvi nebo HFT).

Intelektual

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #7 kdy: 07. 07. 2015, 10:24:50 »
Studuj si sam na internetu, co te zajima, z vicero ruznych zdroju. V jakemkoliv oficialnim oboru ti budou jen predkladat zcenzurovane a peclive vybrane informace a predkladat tvrzeni profesoru a jinych autorit jako svatou pravdu.

Kde jsi studoval?

To ti povim, az mi doneses povoleni od uradu, se me na to zeptat.

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #8 kdy: 07. 07. 2015, 10:33:46 »
To ti povim, az mi doneses povoleni od uradu, se me na to zeptat.

Dost mne zajimalo, kde jsi ziskal svoje predstavy...
Ale pokud chces zustat hradem v Karpatech, tezko ti v tom branit.

Intelektual

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #9 kdy: 07. 07. 2015, 10:40:22 »
To ti povim, az mi doneses povoleni od uradu, se me na to zeptat.

Dost mne zajimalo, kde jsi ziskal svoje predstavy...
Ale pokud chces zustat hradem v Karpatech, tezko ti v tom branit.
Takhle, mohl bych ti to rict ale musel bych te potom zabit. Co treba takova gravitace?

Yarda

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #10 kdy: 07. 07. 2015, 11:28:32 »
Co studuješ, kde studuješ, co už máš nastudováno, jaká je tvá představa po studiu? Případně co už jsi naprogramoval?
Jako programátor můžeš programovat nový OS co smete z trhu produkty Malé Měkké nebo programovat jednočip ve světelné reklamě na krematoriu v Pelhřimově (až ho tam postaví).

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #11 kdy: 07. 07. 2015, 11:41:17 »
Instalatér, truhlář, elektrikář, ...

Podle mne je budoucnost právě zde ...

cmyk

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #12 kdy: 07. 07. 2015, 11:58:10 »
Jazyky. K tomu třeba strojírenství, protože se hodí i mimo pracovní část života. Právo, či emoční inteligence taky neni k zahození. Pak ještě pravděpodobnost.

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #13 kdy: 07. 07. 2015, 12:03:20 »
Takže základní otázka, kterou kladu v této diskusi, je: Jaký vedlejší obor, kromě oborů programování studujete, nebo který byste chtěli studovat?

Biologii ...

nejlepsi

Re:Vedlejší obor ke studiu programování?
« Odpověď #14 kdy: 07. 07. 2015, 12:12:54 »
nejuzitecnejsi je asi judaismus