Distribuce pro pokročilého začátečníka

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #30 kdy: 05. 07. 2015, 22:30:30 »
Tak kdyz uz nekdo nedokaze skousnout Debian, tak co takle Kanotix? Na rozdil od Blbuntu a jinych zalozenych na Debianu unstable je zalozen na Debianu stable. Takze clovek nemusi porad updatovat a upgradovat. Nevim, jak ostatni, ale me neustale updaty a upgrady uz moc nebavi a i v Ubuntu LTS jich chodi na muj vkus ponekud prilis mnoho, o ne LTS ani nemluve.

Kanotix ma sice ponekud psinezni instalator, ale nejsou to Widle, aby se to muselo porad reinstalovat, takze clovek to jednou prekousne a pak to deset let pouziva.


nobody

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #31 kdy: 05. 07. 2015, 23:21:33 »
on nepsal ze neskousne Debian, ale ze Ubuntu a UbuntuBased mu prijdou moc "delame_vse_za_tebe" a rad by neco surovejsiho kde ma primou kontrolu nad vsim pomoci configu bez klikatek...  uz uvazuje nad Gentoo kde se mu zalibilo pouziti use flagu jen si neni jisty casu/vykonu potrebnych pro kompilace, kompilovane Gentoo based uz zas postrada to pouziti use flagu... kazdopadne myslim ze Kanotix taky bude mimo, kdyz tak ten cistej Debian, ale spis jak uz padlo vickrat bych to u nej videl na ten ArchLinux kterej se jiz chysta testovat ve virtualu :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #32 kdy: 06. 07. 2015, 01:04:03 »
@nobody: Tak Kanotix nastesti neni Ubuntu nebo UbuntuBased.

nobody

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #33 kdy: 06. 07. 2015, 12:03:33 »
to jiste, je BasedOnUbuntuPreBase, ale vyznam je stejny, pokud chce to co chce, ma myslim opravdu 3 moznosti... Arch,Gentoo,LFS )(razeno dle mnozstvi ponoru/moznosti) :)

Nekdo

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #34 kdy: 06. 07. 2015, 13:31:27 »
Jeste pridavam na seznam variantu bsd ;)


mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #35 kdy: 06. 07. 2015, 14:40:12 »
FreeBSD i Slackware uz padlo, ale ... asi nejsou spravne "IN". Ovsem pro BSD chce myslet na HW.

miroslav

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #36 kdy: 06. 07. 2015, 21:01:28 »
odporucil by som Debian a to aj na server, ako aj ako desktop
od Sarge (vratane) sa praca s nim o dost zjednoduhsila, ma kvalitny system balikov (.deb baliky),
je stabilny, jedina jeho nevyhoda je taka, ze nema presne urceny datum, kedy vyjde nova verzia (vyjde az vtedsy, ked bude pripraveny), co moze byt niekedy aj vyhodou (zaruka, ze vsetky jeho sucasti budu perfektne odskusane a vychytane chyby)

pre uplneho zaciatocnika by som na desktop asi dal Ubuntu (aj ked UInity fakt nemusim), Lubuntu, Xubuntu

ale ani OpenSUSE, Mageia, ci Fedora taktiez nie su distribucie na zahodenie (aj oni pouzivaju pokrocily system balikov, ktory podporuje zavislosti -.rpm)...

ale zaciatocnikom by som neodporucal ani Arch a uz vobec nie Gentoo, tie distribucie uz patria do ruk skusenejsim uzivatelom (hlavne Gentoo, ktory sa pri instalacii musi prekladat cely a pri instalacii aplikacii, taktiez sa musia prekladat balicky)

okkuokko

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #37 kdy: 06. 07. 2015, 21:10:39 »
odporucil by som Debian a to aj na server, ako aj ako desktop
od Sarge (vratane) sa praca s nim o dost zjednoduhsila, ma kvalitny system balikov (.deb baliky),
je stabilny, jedina jeho nevyhoda je taka, ze nema presne urceny datum, kedy vyjde nova verzia (vyjde az vtedsy, ked bude pripraveny), co moze byt niekedy aj vyhodou (zaruka, ze vsetky jeho sucasti budu perfektne odskusane a vychytane chyby)

pre uplneho zaciatocnika by som na desktop asi dal Ubuntu (aj ked UInity fakt nemusim), Lubuntu, Xubuntu

ale ani OpenSUSE, Mageia, ci Fedora taktiez nie su distribucie na zahodenie (aj oni pouzivaju pokrocily system balikov, ktory podporuje zavislosti -.rpm)...

ale zaciatocnikom by som neodporucal ani Arch a uz vobec nie Gentoo, tie distribucie uz patria do ruk skusenejsim uzivatelom (hlavne Gentoo, ktory sa pri instalacii musi prekladat cely a pri instalacii aplikacii, taktiez sa musia prekladat balicky)

Váš komentář by dával smysl pro mírně pokročilého BFU, což, jestli jsem to správně pochopil, OP není.

guest

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #38 kdy: 11. 07. 2015, 21:53:35 »
Arch, Gentoo, Funtoo, Crux. (Crux Linux = no forums, etc.)

xut

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #39 kdy: 04. 09. 2015, 23:57:19 »
Pre začiatočníka je dobrý Mint 17 Xfce, Xubuntu, Ubuntu Mate. Sú výborná náhrada za windows,. 8) 8) 8)

nobody

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #40 kdy: 05. 09. 2015, 00:44:35 »
pro ty co odpovidaji a necetli OP a/nebo nazev vlakna...
Distribuce pro pokročilého začátečníka
[...]rad bych se nekam posunul.
Chtel bych neco, co se nastavuje pres configy - klikatek netreba

tedy uz poste, idealni volbou bude Arch ;)

peter

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #41 kdy: 05. 09. 2015, 06:27:49 »
 ::)

Nevim jak je to presne mysleny. Ve vsech distribucich muzes upravovat "configy", dokonce budou z 99% na stejnym umisteni. Co chces konfigurovat, jaka klikatka nechces pouzivat?

nobody

Re:Distribuce pro pokročilého začátečníka
« Odpověď #42 kdy: 05. 09. 2015, 11:06:38 »
asi sem mel pripsat i "ja nejsem tazatel" pro ty co nectou OP ;)