Alergie na plasty: černá klávesnice a myš

Atlantis

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #15 kdy: 01. 07. 2015, 22:42:27 »
Když už jsme u té agresivity potu, tak já taky asi produkuju pěkný svinstva - znáte takový ty pogumovaný povrchy? Tak to dokážu zlikvidovat za pár týdnů...teda záleží na kvalitě, ale myslím že to ničím víc než normální člověk - na staré HTC Desire jsem měl pogumování úplně ožraný...a přitom kamoš co měl ten stejnej model a ještě o rok starší to měl úplně v pohodě. A to rozhodně nejsem typ co drží mobil celej den v ruce.

Nebo další věc, která u mě dost trpí je pokovenej plast - opět třeba na tom Desire z toho byl rámeček. Nebo teď mám myš Logitech MX Performance z toho má taky rámeček a prostě se to prožralo až na plast po roce používání. U startýho mobilu (nějaká nokia, myslím 3230) mi to pokovení slezlo taky úplně.


Lol Phirae

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #16 kdy: 01. 07. 2015, 23:06:47 »
Když už jsme u té agresivity potu, tak já taky asi produkuju pěkný svinstva - znáte takový ty pogumovaný povrchy? Tak to dokážu zlikvidovat za pár týdnů...teda záleží na kvalitě, ale myslím že to ničím víc než normální člověk - na staré HTC Desire jsem měl pogumování úplně ožraný...a přitom kamoš co měl ten stejnej model a ještě o rok starší to měl úplně v pohodě. A to rozhodně nejsem typ co drží mobil celej den v ruce.

Nebo další věc, která u mě dost trpí je pokovenej plast - opět třeba na tom Desire z toho byl rámeček. Nebo teď mám myš Logitech MX Performance z toho má taky rámeček a prostě se to prožralo až na plast po roce používání. U startýho mobilu (nějaká nokia, myslím 3230) mi to pokovení slezlo taky úplně.

A zkusil ses občas umejt?  :o

Atom

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #17 kdy: 02. 07. 2015, 01:13:20 »
tak kozni problemy muzou byt priznakem problemu s imunitou a to je vedlejsi efekt bezne pri depresi, tak mozna jeste zapatrat po tom, jak se dari tak nejak celkove a jestli by to nemohlo treba souviset. aspici jsou v depresi temer celozivotne a vetsina si to ani neuvedomuje... akorat teda mame 11x castejsi myslenky na smrt a 34x vyssi uspesnost dokonane sebevrazdy :-)

Co jsem odesel z otrokarske firmy YBM a nemusim pracovat v rozporu se zakonikem prace (§ 92,Zákon č. 262/2006 Sb.), nemam problem a jsem zdrav, tedy az na tu alergii, ktera se projevila zhruba v dobe.
Osobne to vnimam jako kumulaci nejake latky z Lenova, po kterem jsem pracovne smejdil 12 hodin denne - na prvni pohled stejny plast, jako klavesnice.

Stravu jsem nemenil, jim porad vsechno a nicemu se nevyhybam.

lobo

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #18 kdy: 02. 07. 2015, 16:51:33 »
zmenil si prostredie -  prestahoval si sa niekam?
manzelka mala hodinky s kovovym remienkom a nosila ich asi 3 roky.
potom ako sme sa prestahovali do Bratislavy jej normalne na ruke zhrdzavel remienok asi za 2 mesiace (zmenilo sa zlozenie potu na nieco dost agresivne) a dostala alegiu na bezne kovy(gombik na rifliach a podobne)

Karel

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #19 kdy: 02. 07. 2015, 17:42:35 »
...
Zaclo to u ntb Lenovo, pak DELL ... ale na vyrobci patrne nezalezi.

Ale třebas záleží. Akorát může být problém majít něco, co nevyrábí.

https://en.wikipedia.org/wiki/Compal_Electronics


Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #20 kdy: 02. 07. 2015, 21:10:53 »
naživo som ešte nevidel, ale páči sa mi to
http://oreeartisans.com/products/oree-board

Atom

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #21 kdy: 02. 07. 2015, 23:42:20 »
zmenil si prostredie -  prestahoval si sa niekam?
manzelka mala hodinky s kovovym remienkom a nosila ich asi 3 roky.
potom ako sme sa prestahovali do Bratislavy jej normalne na ruke zhrdzavel remienok asi za 2 mesiace (zmenilo sa zlozenie potu na nieco dost agresivne) a dostala alegiu na bezne kovy(gombik na rifliach a podobne)
Porad stejne mesto, problemy zacly na jinem podnajmu a pokracuji na jinem - mistem to asi nebude.
Pot mam agresivni uz 10 let, co odbarvuje cerna tricka na modra  ;).

Karel: vyrobcem jsem mel namysli prodejce, protoze vyrobce  neni uveden.

x.

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #22 kdy: 03. 07. 2015, 00:06:15 »
Porad stejne mesto, problemy zacly na jinem podnajmu a pokracuji na jinem - mistem to asi nebude.
Pot mam agresivni uz 10 let, co odbarvuje cerna tricka na modra  ;).



Neni mozny, ze svym potem rozkladas nejakou sracku, ktera te pak travi? Treba prave naky triko, zidle, perina nebo tak neco?

he

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #23 kdy: 03. 07. 2015, 01:45:23 »
tak kozni problemy muzou byt priznakem problemu s imunitou a to je vedlejsi efekt bezne pri depresi, tak mozna jeste zapatrat po tom, jak se dari tak nejak celkove a jestli by to nemohlo treba souviset. aspici jsou v depresi temer celozivotne a vetsina si to ani neuvedomuje... akorat teda mame 11x castejsi myslenky na smrt a 34x vyssi uspesnost dokonane sebevrazdy :-)

Co jsem odesel z otrokarske firmy YBM a nemusim pracovat v rozporu se zakonikem prace (§ 92,Zákon č. 262/2006 Sb.), nemam problem a jsem zdrav, tedy az na tu alergii, ktera se projevila zhruba v dobe.
Osobne to vnimam jako kumulaci nejake latky z Lenova, po kterem jsem pracovne smejdil 12 hodin denne - na prvni pohled stejny plast, jako klavesnice.

Stravu jsem nemenil, jim porad vsechno a nicemu se nevyhybam.

zmenil si prostredie -  prestahoval si sa niekam?
manzelka mala hodinky s kovovym remienkom a nosila ich asi 3 roky.
potom ako sme sa prestahovali do Bratislavy jej normalne na ruke zhrdzavel remienok asi za 2 mesiace (zmenilo sa zlozenie potu na nieco dost agresivne) a dostala alegiu na bezne kovy(gombik na rifliach a podobne)
Porad stejne mesto, problemy zacly na jinem podnajmu a pokracuji na jinem - mistem to asi nebude.
Pot mam agresivni uz 10 let, co odbarvuje cerna tricka na modra  ;).

Karel: vyrobcem jsem mel namysli prodejce, protoze vyrobce  neni uveden.

no kdyz to tak vidim vedle sebe...
solidni kumulace stresu.
stehovani = stres
zmena prace = stres
a z predchozi prace si mozna neses i ranec s vyhorenim.

tak bych rekl, ze vinik uz se dost mozna nasel.
http://www.ulekare.cz/clanek/poruchy-imunity-mohou-byt-ve-skutecnosti-depresemi-12680

Lael.Ophir

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #24 kdy: 03. 07. 2015, 03:16:28 »
Ještě může být, že jde o kontaktní ekzém. U těch se občas dostavuje zlepšení díky placebo efektu. Jestli vyměníte klávesnici, zlepší se to, a za 1-2 týdny to bude zpátky, tak to nejspíš to nebylo klávesnicí. V takovém případě bych doporučil konzultaci s kožním lékařem. Nejspíš by se to řešilo nějakým krémem s obsahem kortikoidů. Když pacient zároveň upraví životosprávu (hodně pije, hýbá se, nestresuje se), tak často po pár měsících ty kortikoidy už nejsou třeba.

nobody

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #25 kdy: 03. 07. 2015, 12:20:27 »
kdyz, tak misto toho smecka kortikoidniho pouzit konopnou mast, pomaha to vice a nema to nezadouci-ucink...

Karel

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #26 kdy: 03. 07. 2015, 13:58:03 »

Karel: vyrobcem jsem mel namysli prodejce, protoze vyrobce  neni uveden.

Tak na prodejci to záležet nebude. Pokud je to nějaká přísada do plastu, tak záleží na výrobci. Jenže více než dvě třetiny všech notebooků vyrábí dvě firmy. Pokud Compal a Quanta začnou něco do plastu přidávat, tak to afektuje drtivou většinu značek, co znáte. Hrát si na nějaké "Dell", "Lenovo" apod. sice můžeme, ale fyzicky je vyrábí stejná firma ze stejných materiálů.

U klávesnic to bude podobné, těch se taky nakupuje plno značek, ale chodí fyzicky jen ze dvou závodů, jednoho v Číně, druhého v Thajsku. Pokud tyhle dva závody změní složení, pak máte problém bez ohledu na logo, jaké tam nalepí. A navíc je dost možné, že mají společného dodavatele plastů. Vítejte v globálním světě.

Pokud chcete opravdu něco zkusit, tak něco, co je od pohledu kusovka. I ta "pláštěnka" by měla pomoci. Spíše než dlouho vybírat a pak střelit tak raději zkoušet více věcí. A zkusit i nějaké triky z "obchodů pro dospělé" (na tamních výrobcích je často uvedeno, jak předem otestovat, zda nějaká látka nevyvolává alergickou reakci. Protože to vážně nechcete zjistit až po aplikaci). Kupříkladu dát si myš na minutu do podpaždí a pak se podívat, zda to vyvolalo nějakou reakci typu zarudnutí kůže, svědění apod. Případně chvíli žužlat kabel, nebo tu klávesnici párkrát olíznout. To už mi ale přijde trochu nechutné. Každopádně pokud vám to nedráždí jazyk a ani to nereaguje na pot, tak to alergická reakce nebude.

Lael.Ophir

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #27 kdy: 03. 07. 2015, 15:21:14 »
kdyz, tak misto toho smecka kortikoidniho pouzit konopnou mast, pomaha to vice a nema to nezadouci-ucink...

Problém je v tom, že alergickou reakci může vyvolat i samotné konopí (za čímž minimálně ve většině případů nebývají kanaboidy). Pak je tu vlastní masťový základ. Typicky se používá lanolin, včelí vosk a sádlo, a na všechny tři také existují alergie. Ale většinou stačí provést laický test: lehce se škrábnout vidličkou na zdravé kůži, a nanést trochu masti. Pokud to nezarudne, nebál bych se mast zkusit i na ekzém. Mimochodem v řadě případů stačí i kvalitní krém na ruce, bez kortikoidů a konopí (a samozřejmě bez parfémů).

Atom

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #28 kdy: 04. 07. 2015, 08:24:41 »
Citace
no kdyz to tak vidim vedle sebe...
solidni kumulace stresu.
stehovani = stres
zmena prace = stres
a z predchozi prace si mozna neses i ranec s vyhorenim.

tak bych rekl, ze vinik uz se dost mozna nasel.
http://www.ulekare.cz/clanek/poruchy-imunity-mohou-byt-ve-skutecnosti-depresemi-12680

Ty problemy zacly jeste pred zasadnimi zmenami, nebudu rikat, ze to nemohlo mit vliv, ale uz jsem 1/2 roku "v klidu" a depresemi taky netrpim.
Pravda je, ze diky porusovani zakonu jsem byl tak unaven, ze jsem za 5 mesicu byl nemocen 3x, po odchodu jsem bez jedinne absence.

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #29 kdy: 24. 05. 2022, 17:18:54 »
Trpím také kontaktní alergií na plasty.
Doporučuji myš Genius Netscroll 100. Je věčná.


Jinak mám alergii jak na materiál notebooku, tak i jakoukoliv externí klávesnici. Vzniká to pravděpodobně stresem, a nevím, jestli je cesty zpět. Trpím tím poslední 2-3 roky, začlo to během zkoušek na vysoké (3. ročník).
Na klávesnici dobře fungují gumové rukavice (Halyard basics blue powder free nitrile exam gloves).
Pozor taky na kabely - na USB kabel k mobilu od Samsungu mám alergii taky.

Kromě toho mám alergii i na oblečení s polyesterem, visačky (taky plast), gauče s látkou z polyesteru, plastový potah stolu, gumový obal mobilu (průhledný silikonový je ale v pohodě!) atd.
« Poslední změna: 24. 05. 2022, 17:20:41 od knuckles »