Alergie na plasty: černá klávesnice a myš

Atom

Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« kdy: 30. 06. 2015, 10:51:25 »
Zdravim,
chtel jsem se optat, jestli nekdo resil kontaktni alergii na plasty (cerne HP vyrobky).
Je mi doporucovana vymena za bily plast.
« Poslední změna: 30. 06. 2015, 11:16:36 od Petr Krčmář »


davkol

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #1 kdy: 30. 06. 2015, 13:13:20 »
Záleží na tom, o jaké plasty jde. Na klávesnicích se běžně používá ABS (99 % současných klávesnic: zpravidla klávesy, někdy kryt), výjimečně PVC a pro klávesy PC, POM nebo PBT; zřídka kovy nebo dřevo.

davkol

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #2 kdy: 30. 06. 2015, 13:16:39 »
BTW nepomohlo by prostě přetáhnout přes tu klávesnici „igelit“? Dají se sehnat nešustící, průhledné fólie (hledej něco jako „medical seal shield“). Vypadá to takhle.
« Poslední změna: 30. 06. 2015, 13:32:13 od Petr Krčmář »

Atom

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #3 kdy: 30. 06. 2015, 22:21:51 »
Diky za dodane materialy, ze kterych se vyrabi KB, ale nejak moc to neresi muj problem.
Za alergii podle lekare muze barvivo (pripadne dalsi plniva v zastoupeni az 30% hm. nebo obj.), ktere se u plastu pouzivaji, samotny material asi ne tak casto.

Folie podle meho nazoru problem neresi zpusobem, ktery si predstavuji, mam doporuceno koupit bily plast.

atarist

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #4 kdy: 30. 06. 2015, 22:45:33 »
Tak si za 250 kacek kup nejakou co nejbelejsi :) klavesnici a sam uvidis, jestli se to zlepsi nebo ne. Nebo mozna si sehnat nejakou starou pekne zazloutlou klavesnici - tam zase vyprchaly protipozarni aditiva (to jsou podle vseho taky pekny sracky).


Lol Phirae

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #5 kdy: 30. 06. 2015, 23:16:22 »
Kup si bednu gumovejch rukavic nebo bednu šprcek...  ;D

davkol

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #6 kdy: 01. 07. 2015, 01:22:14 »
Diky za dodane materialy, ze kterych se vyrabi KB, ale nejak moc to neresi muj problem.
Za alergii podle lekare muze barvivo (pripadne dalsi plniva v zastoupeni az 30% hm. nebo obj.), ktere se u plastu pouzivaji, samotny material asi ne tak casto.

Folie podle meho nazoru problem neresi zpusobem, ktery si predstavuji, mam doporuceno koupit bily plast.
Fajn, ale pak to asi není alergie na plast, nýbrž na barvivo…

Nemá smysl, abych něco doporučoval, pokud ti na klávesnici jinak nezáleží – to, co bych doporučil, bys nechtěl ani shánět, ani platit. Náhodná světlá klávesnice vyjde na pár stovek.

Myš můžeš zkusit z lesklého plastu, třeba Logitech LS1.

Fólie na fotce mě stála asi 50 korun u místního distributora Logo. Natáhne se na full-size klávesnici a k mému překvapení skoro nijak neruší. Je to slušná ochrana proti hnusu, prachu, jídlu, pití… a ošoupání kláves. Určitě doporučuji vyzkoušet i z hygienických důvodů.

Sten

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #7 kdy: 01. 07. 2015, 02:28:50 »
Nepomohlo by přestříkat tu klávesnici lakem na vlasy?

Tomxoxoxo

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #8 kdy: 01. 07. 2015, 08:52:53 »
http://www.amazon.com/Bamboo-Handcrafted-Keyboard-Mouse-Combo/dp/B003VOOOKY :) kdysi jsme neco podobneho mel v ruce ale jen jako recesi, nerislo mi to zrovna bytelne, takove rozvrzane ale byla to jina znacka

Atom

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #9 kdy: 01. 07. 2015, 10:09:50 »
Fajn, ale pak to asi není alergie na plast, nýbrž na barvivo…

Nemá smysl, abych něco doporučoval, pokud ti na klávesnici jinak nezáleží – to, co bych doporučil, bys nechtěl ani shánět, ani platit. Náhodná světlá klávesnice vyjde na pár stovek.

Myš můžeš zkusit z lesklého plastu, třeba Logitech LS1.

Fólie na fotce mě stála asi 50 korun u místního distributora Logo. Natáhne se na full-size klávesnici a k mému překvapení skoro nijak neruší. Je to slušná ochrana proti hnusu, prachu, jídlu, pití… a ošoupání kláves. Určitě doporučuji vyzkoušet i z hygienických důvodů.
Plast jako takovy se vzdy doplnuje primesemi (barviva, zmekcovadla a podobne), takze proto jsem to ani neuvadel.

Cekal jsem spise rady typu, mel jsem stejny problem a vyresil jsem to ... ale diky za snahu, nechci aby to vypadalo jako nevdecnost,. Studoval jsem material. inzenyrstvi, takze ... teorii znam.

Diky za rady a tipy, tu folii kdyz tak zkusim, za 50 je to v pohode, po pruzkumu mam spis problem najit bilou mys, ktera by byla na moji tlapu a nestala 2K.

Na co mam skutecne alergii nevim, 10 let pracuji s cernymi plasty bez  komplikaci.
Bud zmenily slozeni plastu(plast samotny) a pouzivaji nejake levne nahrazky, nebo jsem si alergii vypestoval. 
Zaclo to u ntb Lenovo, pak DELL ... ale na vyrobci patrne nezalezi.

davkol

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #10 kdy: 01. 07. 2015, 11:21:28 »
HP, Lenovo nebo Dell je fuk. Oni ty klávesnice nedělají, objednávají je od několika velkých OEM, kteří často sdílejí dodavatele. Takže třeba klávesy ve skutečnosti dělá celkem málo firem jako třeba Tai Hao nebo PLUM.

Ostatně, proto taky zmiňuju něco úplně jiného. Takové hellgrau klávesy od Cherry budou mít prakticky 100% odlišné složení. Jenom je sehnat a neuplatit se přitom. Nebo jsem to zmiňoval kvůli věcem jako Full Metal Filco.

S myší to bude ještě složitější, protože skoro všechno dneska má různá pogumování a podobné nástřiky; navíc tvar se musí vyzkoušet. Proto doporučuju ten lesklý plast – vím, že to minimálně pomáhá lidem s různými poruchami pocení apod.

he

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #11 kdy: 01. 07. 2015, 15:20:07 »
tak kozni problemy muzou byt priznakem problemu s imunitou a to je vedlejsi efekt bezne pri depresi, tak mozna jeste zapatrat po tom, jak se dari tak nejak celkove a jestli by to nemohlo treba souviset. aspici jsou v depresi temer celozivotne a vetsina si to ani neuvedomuje... akorat teda mame 11x castejsi myslenky na smrt a 34x vyssi uspesnost dokonane sebevrazdy :-)

andy

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #12 kdy: 01. 07. 2015, 16:26:28 »
Nezmenil si stravu? Mozno mas ine zlozenie potu ktore rozpusta plast. Ja mam napr ten problem, ze klavesy zacnu byt vylestene uz po mesiaci pouzivania. Ale klavesnica nie je esteticky doplnok, takze to neriesim. Byt tebou, tak sa normalne skusim opytat v delli co do toho davaju (slusne opises situaciu..). Ja by som to riesil nejakym lakom (ne zrovna na vlasy, ale zda sa mi to najjednoduchsie/najlepsie riesenie). Ale dobre ze hovoris, lebo doteraz som mal bielu klavsenicu a teraz mam ciernu, tak preventivne vymenim..

davkol

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #13 kdy: 01. 07. 2015, 17:08:53 »
Ja mam napr ten problem, ze klavesy zacnu byt vylestene uz po mesiaci pouzivania.
To je úplně normální.

andy

Re:Alergie na plasty: černá klávesnice a myš
« Odpověď #14 kdy: 01. 07. 2015, 17:34:02 »
Ja mam napr ten problem, ze klavesy zacnu byt vylestene uz po mesiaci pouzivania.
To je úplně normální.
Podla coho sudis, ze to je normalne? Netvrdim, ze sa to nevylesti, ale tak rychlo?