Sublime text (nebo Atom) - kontrola CZ pravopisu

Host

Sublime text (nebo Atom) - kontrola CZ pravopisu
« kdy: 29. 06. 2015, 10:18:40 »
Ahoj, nikde jsem se nedogooglil, jak vyřešit tenhle problém: potřebuju v Sublime kontrolovat text check spellingem, takže jsem tam zavedl dle návodu CZ slovníky, přepnul a fungují, jenže mají problém s českýma uvozovkama, které jinak při kódování utf8 normálně v html mám a žádný problém, tady však vadí specifická kombinace:

Když má věta v uvozovkách více než jedno slovo a končí vykřičníkem, podtrhne se jako chyba přestože není - třeba tato: „Jen to zkus!“ (Slovo "zkus" se podtrhne i s vykřičníkem a uvozovkou jako chyba, což je otravné, zvlášť v delších, literárních textech.)

Ale projde cokoliv jiného bez vykřičníku před uvozovkou, třeba: „Jen to zkus,“ křikl! nebo jednoslovne „Nekřič!“ je taky OK.

Jde mi o to, že tam jde určitě někde nějak v konfigurácích nastavit výjimka, aby ignoroval tohle (a ještě trojtečku, pokud není psaná jako tři tečky), ale jelikož editor teprve chvíli prozkoumávám, tak nevím kde a jak. HTML tagy mu taky nesplývají s okolím, takže jistě jdou podobně nastavit i české uvozovky, ne?

PS: raději bych používal opensource Atom, jelikož není tak hrozný, jak ho lidi pomlouvaj, a pomalý start mi nevadí - ovšem do něj se snad kontrola CZ pravopisu zatím nedá nainstalovat vůbec; nebo by někdo věděl jak na to?

Díky moc za případné rady, bez divení proč si na takovou blbost nezvyknu atd.


asi

Re:Sublime text (nebo Atom) - kontrola CZ pravopisu
« Odpověď #1 kdy: 30. 06. 2015, 00:08:06 »
https://www.google.co.uk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=atom%20plugin%20spell%20check
zrovna dneska jsem ten atom prekladal, chodi pekne,
rad otestuju i ten spell check, ale kde vezmu cesky ? bude stacit nejaky slovnik z open / libre office ?


Host

Re:Sublime text (nebo Atom) - kontrola CZ pravopisu
« Odpověď #2 kdy: 01. 07. 2015, 03:17:39 »
Co myslíš tím "překládal", jako rozhraní? Jinak u Atomu je znám problém s pravým Altem, což se dá překonat doplňkem (Alt-něco), ale pak zas blbnou nějaké zkratky... https://github.com/atom/atom-keymap/issues/37
Ten použitý slovník v Sublime je z Office, jen překonvertován do utf8 - je to přímo někde v seznamu jejich doplňků, teď nemám čas to znovu hledat - ale u toho Atomu vůbec nechápu kde a co nainstalovat, a spell-check mi nefunguje ani anglicky (je to holt ještě nezralé...)!