Home Server - komponenty

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #30 kdy: 29. 05. 2015, 10:05:08 »
Jinak už to chápu, Kolemjdoucí je Babiš :D Všichni mi polibte řiť, já na vás chci vydělat :D


Kolemjdoucí

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #31 kdy: 29. 05. 2015, 10:07:23 »
Pokud jako člověk, kterej tomu nerozumí, přijdu za firmou, které věřím (protože se mi starají o jiné věci) s požadavkem zamést jednou za týden drobky od chleba pod kráječem a oni mi kvůli tomu překopou celej barák a nainstalují mi centrální vysavač, tak ano, je to zlodějna, je to zneužití důvěry zákazníka a jsou to hajzlíci.

Není to pravda. Firma ti vypracuje nabídku Centrální vysavač s montáží za 80 000,- bez DPH a ty nabídku buď přijmeš nebo odmítneš. Odpovědnost za tvé rozhodnutí padá pouze na tvou hlavu.

Kolemjdoucí

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #32 kdy: 29. 05. 2015, 10:14:02 »
Jinak už to chápu, Kolemjdoucí je Babiš :D Všichni mi polibte řiť, já na vás chci vydělat :D

Nechápeš nic, agenta STB Bureše jsem nevolil a klíčema na náměstích se v 89. cinkalo právě proto aby jsi měl svobodu, jenže svoboda také znamená zodpovědnost za své jednání a to mnohým ovcím nevoní. Mnoho ovcí mělo život skutečně jednodušší když Strana rozhodla že běžný plebejec může volit pouze mezi Š105 a Š120, lepší vozy pouze pro komunistické papaláše.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #33 kdy: 29. 05. 2015, 10:47:32 »
Takze jestli to spravne chapu tak byl ten klient pred tim nakupem soudne prohlasen za nesvepravneho?
Protoze jinak tady jen predvadis snusku komousskych blabolu. Aspon uz chapu kde se vy volici Bureše porad berete.

Prece kdyz pujdu do autosalonu, ze potrebuju auto na chalupu a oni mi nabidnou kamion a ja ho koupim tak nemuzu nic rikat o zlodejich.
Pojistovaci agentka byla samozrejme zlodejka ktera dostala od te pojistovny uplatek. Ale to je uplne neco jinyho a lze to resit pravni cestou.

Dalsi priklad: prijdes do elektrokramu ze chces domu telku a odneses si za kilo dvoumetrovou 8k suprdupr telku. Je to zlodejina kdyz "uplne stejnou funkci" by ti v pohode dal gogen za buro?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #34 kdy: 29. 05. 2015, 10:50:12 »
Takže důvěra v dlouhodobém vztahu dodavatel-zákazník je podle tebe nesmysl a každou kravinu, kterou vypustíš z huby je potřeba si ověřit, protože jeden nikdy neví, kdy ti rupne v kouli. Tohle jednání není v rozporu se zákonem (i když šikovnej právník by si myslím i v tomhle případě něco našel), ale jestli nesouhlasíš s tím, že je to sviňárna, tak šup soudruhu, skoč do své volhy, protože jsi evidentně něco víc a mazej tvořit další nesmyslný zákony :D Opravdu by mě zajímalo, kde a co děláš, abych věděl, kde si dát pozor na svině.

Jinak, ve slušné firmě pokud poptávám nějaký kompletní řešení, tak je prvním krokem analýza situace a případně navržení více alternativ se svým pro a proti, což znamená, že mi prostě normální firma nenabídne na cestu do práce raketu Saturn V i kdybych byl miliardář a mohl si to dovolit. To udělá opravdu jenom svině, která chce využít mé nevědomosti, kvůli které jsem ale právě oslovil odborníky, ne?


Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #35 kdy: 29. 05. 2015, 10:57:36 »
A jen abysme si teda rozumneli: zakaznik je s resenim nespokojeny?

Neber to ze sveho pohledu, ze mu zavidis jak je prachatej. Zajima me jestli si on stezuje a citi se byt okradeny. Ja si totiz myslim, ze je naprosto spokojeny POKUD TO FUNGUJE a nehledi na to z pohledu bastlire pro kteryho je i to hpčko predrazeny protoze si to muze udelat jako skladacku.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #36 kdy: 29. 05. 2015, 11:00:58 »
Takze jestli to spravne chapu tak byl ten klient pred tim nakupem soudne prohlasen za nesvepravneho?
Protoze jinak tady jen predvadis snusku komousskych blabolu. Aspon uz chapu kde se vy volici Bureše porad berete.

Prece kdyz pujdu do autosalonu, ze potrebuju auto na chalupu a oni mi nabidnou kamion a ja ho koupim tak nemuzu nic rikat o zlodejich.
Pojistovaci agentka byla samozrejme zlodejka ktera dostala od te pojistovny uplatek. Ale to je uplne neco jinyho a lze to resit pravni cestou.

Dalsi priklad: prijdes do elektrokramu ze chces domu telku a odneses si za kilo dvoumetrovou 8k suprdupr telku. Je to zlodejina kdyz "uplne stejnou funkci" by ti v pohode dal gogen za buro?

V situaci, mám firmu, do které mi jiná firma dlouhodobě dodává IT vybavení a já ji poprosím o návrh jak si vyřešit infrastrukturu v nově postaveném domě a oni mi nabídnou řešení za mega a já na to kývnu, protože tomu prd rozumím a na základě dlouhodobého vztahu jim důvěřuji to rozhodně není v pořádku a říkejte si co chcete. Mimochodem, dotyčný dělá do stevebního průmyslu a vrcholem jeho IT umění je odeslání e-mailu. A rozhodně nemá problém s tím, že to bylo drahý, že to má drahou údržbu a že si z něho někdo pěkně žije, protože to prostě neřeší. Ale pořád to ještě neomlouvá druhou stranu, která podle mě dost sprostě zneužila důvěry svého dost velkého (asi největšího, protože ta parta bastlířů by bez něj neměla co do huby) zákazníka. A mimochodem, vím o tom celým proto, že jsem tam byl jednou v životě, když mě zavolal jeho "údržbář" (můj známej), protože mu zdechl switch a ani jednomu z těch lemplů nestálo za to dotyčnému zvednout v sobotu telefon. To je panečku byznys.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #37 kdy: 29. 05. 2015, 11:01:27 »
prostě normální firma nenabídne na cestu do práce raketu Saturn V i kdybych byl miliardář a mohl si to dovolit. To udělá opravdu jenom svině, která chce využít mé nevědomosti, kvůli které jsem ale právě oslovil odborníky, ne?
Jsi zaměstnanec, že ano? A máš pocit, že bys měl mít větší výplatu.
Nojo hošo, jenže to ten zlej kapitalista diky kterymu mas vubec co jist nejdřív musí získat peníze od zákazníků. Pokud za mnou přijde oligarcha, že chce auto na cestu do kanclu a já mu nabídnu fábku protože nejsem přece ten hajzl co okrádá lidi tak on pujde vedle a koupi si treba tu "predrazenou" Teslu S.

Je smutny, ze i tady se vyskytuji lidi kterym tak zalostne chybi komunismus.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #38 kdy: 29. 05. 2015, 11:03:05 »
To je stejny jako kdybych nekomu udelal za kilo web a on mi pak bude fnukat, ze mu to mladej mohl na wordpressu spichnou za svacu do skoly. Je to marny.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #39 kdy: 29. 05. 2015, 11:04:10 »
Jo takhle udrzbar kterej rozumi zabezpecovacce a dokaze posoudit jak probihal nakup  ;D
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #40 kdy: 29. 05. 2015, 11:05:21 »
BTW jsem si temer jisty, ze dotycny zcela urcite z toho megovyho zeleza nezaplatil ani kacku DPH. To jen tak k tomu kdo je padouch a kdo hrdina.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #41 kdy: 29. 05. 2015, 11:30:18 »
- Ano, jsem zaměstnanec a budeš se divit, na výplatu si nestěžuju
- Vzhedem k postavení doyčného mu nemusím nabízet Fábku, ale třeba BMW a klidně v plné palbě a můžu mu k tomu nabídnout klidně i tu Teslu a klidně mu to všechno nabídnu 4x, kdyby se to náhodou třikrát pokazilo, ale jako prodejce, kterýmu navíc věří a i tak mu dělá mnohem větší kšefty jinde, bych mu asi měl nabídnout přiměřenou variantu a upozornit ho i na další - klidně extrémní - možnosti.
- Ne, údržbář zabezpečovačce nerozumí, rozumí elektrice, seká trávník, dělá drobný opravy všeho možnýho a o zbytek se stará pomocí telefoního seznamu.
- Kolik zaplatil, nebo nezaplatil DPH s tím vůbec nesouvisí, stejně tak může dělat pochybný machinace s účetnictvím i ta firma, která to realizovala a je to jedno. I kdyby, ospravedlňovat jeden podvod druhým je nesmyslnej alibismus.

Je to asi taková móda, založit si firmu, najít si oběť (nejlepší je samozřejmě stát, ale jsou i jiný dobrý), napakovat se na předraženým nesmyslu a při prvním průseru to zabalit. Potom stačí vyházet zaměstnance, založit novou firmu, nabrat nový lidi a jede se na další výhodnou zakázku. Ano, to je ta správná cesta podnikání. Proti tomu se nedá říct půl slova a všichni to schvalujeme (při volbách). Každej, kdo se snaží něco dělat férově je debil, kterej na to nemá a měl by se jít raději oběsit.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #42 kdy: 29. 05. 2015, 12:03:44 »
Stale nechapu co tam bylo neferove. Poptavka -> Nabidka -> Smlouva -> Dodavka -> Platba.

Stezuje si nektera ze stran na nekvalitu nebo neco jinyho? Je zakaznik spokojeny? Nechapu proc to jako nezucastneni hodnotis jako zlodejinu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #43 kdy: 29. 05. 2015, 12:04:27 »
A treba jen proste ta dodavatelska firma lowcost reseni nedela, nema k nim patricny support.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Home Server - komponenty
« Odpověď #44 kdy: 29. 05. 2015, 12:32:00 »
tak a z blbyho navrhu servriku pro home pouziti se stal krasnej flame