Tox nefunguje zvuk

Endy

Tox nefunguje zvuk
« kdy: 28. 05. 2015, 12:08:37 »
Ahoj, nainstaloval jsem TOX (tox.im) jako náhradu za skype. Propojení na jiný pc s TOXem funguje, chat taky funguje, spojení call lze taky navázat, ale neslyším nic
Repro zapnutý, mikrofon připojený... tak nevím - je nějaký háček někde? Může někdo s TOX zkušenostma poradit? Co by, jak by se s tím dalo něco dělat?
« Poslední změna: 28. 05. 2015, 12:20:38 od Petr Krčmář »


Wololo

Re:Tox nefunguje zvuk
« Odpověď #1 kdy: 28. 05. 2015, 12:42:09 »
1. co pouzivas za klienta? (doporucuju qTox)
2. co pouzivas za distro/OS? (fungovalo pod ubuntu a Fedorou)
3. jeste nemam ozkouseny, ale muze to byt problem s ALSA vs Pulseaudio

nou

Re:Tox nefunguje zvuk
« Odpověď #2 kdy: 28. 05. 2015, 12:52:35 »
Tak skusil by som nejaky iny program na nahravanie audia. Napriklad aj v nastaveni zvuku by mal byt volume bar ktory by mal ukazovat vstupnu hlasitost a teda overit ci reaguje na vstupny zvuk.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tox nefunguje zvuk
« Odpověď #3 kdy: 28. 05. 2015, 13:43:39 »
Pust si pavucontrol. Tam by mely byt videt aplikace, ktere Pulse Audio pouzivaji. Melo by tam byt videt i ktera nahrava a snad i indikatory urovne. Jinak u nekterych aplikaci chodi na nekterych strojich zvuk jen za cenu psich kusu. Na jednom Eee PC novejsim, nez moje, chodilo nahravani zvuku ve Skype jedine tehdy, kdyz se jeden kanal stahl na nulu a druhy vytahl hodne vysoko. Treba mas podobny problem.

Endy

Re:Tox nefunguje zvuk
« Odpověď #4 kdy: 28. 05. 2015, 15:15:00 »
1. co pouzivas za klienta? (doporucuju qTox)
2. co pouzivas za distro/OS? (fungovalo pod ubuntu a Fedorou)
3. jeste nemam ozkouseny, ale muze to byt problem s ALSA vs Pulseaudio

1)qTox
2) OS - jeden XP, druhy Vista
3) pc se vzajemne najdou, zvoneni funguje, ale ani na jednom nejde hlas slyset


Endy

Re:Tox nefunguje zvuk
« Odpověď #5 kdy: 28. 05. 2015, 15:28:35 »
1. co pouzivas za klienta? (doporucuju qTox)
2. co pouzivas za distro/OS? (fungovalo pod ubuntu a Fedorou)
3. jeste nemam ozkouseny, ale muze to byt problem s ALSA vs Pulseaudio

1)qTox
2) OS - jeden XP, druhy Vista
3) pc se vzajemne najdou, zvoneni funguje, ale ani na jednom nejde hlas slyset

Tak je mi to trochu zahada, ale ted to zacalo fungovat.Chvili tedy trvalo nez se stroje vzajemne nasli, mozna 2-3min. Podstatny je tedy, ze zvuk je vzajemne slyset! Wau :-)

Wololo

Re:Tox nefunguje zvuk
« Odpověď #6 kdy: 28. 05. 2015, 16:06:42 »
Ano obcas trva i 10 minut nez ti to prida novy kontakt, je to totiz DHT, upozornuju, ze software je ve stavu nekde mezi alfa/beta verzi, takze zatim ma sve mouchy. Konecne muzes smazat ten osklivy skype =)

Re:Tox nefunguje zvuk
« Odpověď #7 kdy: 28. 05. 2015, 16:14:15 »
Ano obcas trva i 10 minut nez ti to prida novy kontakt, je to totiz DHT, upozornuju, ze software je ve stavu nekde mezi alfa/beta verzi, takze zatim ma sve mouchy. Konecne muzes smazat ten osklivy skype =)

... než soudruzi v malémměkkém něco změní v protokolu ...

Wololo

Re:Tox nefunguje zvuk
« Odpověď #8 kdy: 28. 05. 2015, 18:00:55 »
Ano obcas trva i 10 minut nez ti to prida novy kontakt, je to totiz DHT, upozornuju, ze software je ve stavu nekde mezi alfa/beta verzi, takze zatim ma sve mouchy. Konecne muzes smazat ten osklivy skype =)

... než soudruzi v malémměkkém něco změní v protokolu ...

Nevim ja skajp zapnu tak 2x za rok, kdyz nekomu labilnimu potrebuju napsat at se presune, zhubnul mi kontakt list a lidi min otravujou. A nevim co s tim malymeky ma spolecneho, jsem trochu nervozni, ze bych chteli patentovat DHT? :D