Připojení sonografu na LCD

Jenda

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #45 kdy: 27. 05. 2015, 13:03:32 »
Ovšem mohl by se vyskytnout jiný problém - doktor může udělat chybnou diagnózu. Při případném sporu pak právník může tvrdit, že na originálním monitoru by nález byl vidět, zatímco na náhradě nikoliv. I z praktického hlediska je potřeba použít kvalitní monitor, žádný levný TN šmejd. Při vyšetření jde o to být schopen rozlišit velmi malé rozdíly v odstínech šedé (pokud nejsou použity falešné barvy).

No to se bojím že to staré originální CRT taky nebude moc splňovat.


Jirka1

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #46 kdy: 27. 05. 2015, 13:10:59 »
CRT s počtem odstínů neměla problém, zvlášť ne u ČB monitorů. V tom je zásadní rozdíl proti dnešním levným panelům s ditheringem. U panelů pak ještě nastává problém s tím, že se provádí scaling do nativního rozlišení, který na ostrosti nepřidá - viz čitelnost textového režimu na CRT a LCD.

Kolemjdoucí

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #47 kdy: 27. 05. 2015, 13:23:23 »
Přečetl jsem si o tom něco, ale nepochopil jsem z toho proč je ten rozdíl pro SOHO a medicínu :(. Můžeš mě prosím nakopnout správným směrem?

Správným směrem jsem tě nakopnul, zbytek je na tobě.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #48 kdy: 27. 05. 2015, 13:29:48 »
Ovšem mohl by se vyskytnout jiný problém - doktor může udělat chybnou diagnózu. Při případném sporu pak právník může tvrdit, že na originálním monitoru by nález byl vidět, zatímco na náhradě nikoliv. I z praktického hlediska je potřeba použít kvalitní monitor, žádný levný TN šmejd. Při vyšetření jde o to být schopen rozlišit velmi malé rozdíly v odstínech šedé (pokud nejsou použity falešné barvy).

No to se bojím že to staré originální CRT taky nebude moc splňovat.

No to je prece uplne jedno. Pravnika zajima akorat to, jestli muze realitu prekroutit tak, aby z tebe vyrazil prachy. Pouzil jsi necertifikovane neoriginalni vybaveni? Pouzil! Tak pravdu prekrouti tak, ze ji doma nepoznaji a ty budes solit.

Matooo

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #49 kdy: 27. 05. 2015, 14:25:47 »
Video som vyskusal s tou redukciou z alzy z BNC->Chinch a rovno to stareho televizora so zltym cinch vstupom. Prepol som televizor do EXT-AV a islo to jedna basen. Problem je ze treba lcd tensi monitor, nie bednu televizor z ktoreho bolia oci.
Naj riesenie sa mi javi monitor s tym AV-vstupom, alebo ten prevodnik ako poslal j.
http://www.ebay.com/itm/BNC-Video-S-video-VGA-In-to-PC-VGA-LCD-Monitor-Out-Converter-Adapter-with-Cables-/251801585972?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aa08b4934

Pokial nenajdem vhodny monitor do konca tyzdna, budem musiet riesit tu krabicku, no radsej by som bol za monitor s tym AV chinch vstupom  ???  :)
Diki
Tak místo monitoru kupte nějakou 24-28" TV a máte vystaráno.

Ide o nizkorozpoctove riesenie, max do 50e sa chcem zmestit.. Keby tak rovno kupim projektor a budem to premietat na stenu ..  ;)
Ja potrebujem len nahradit nefunkcny monitor, kde technik zhodnotil ze je cely stroj KO a treba novy za 15 000, namiesto toho aby vyuzil BNC vystup videa a preniesol signal na nejake ine zobrazovacie zariadenie.. Je predsa nezmysel kvoli 50e platit 15 000e...


lobo

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #50 kdy: 27. 05. 2015, 16:07:26 »
podobnu situaciu som riesil pre kamarata v jednom vyskumnom ustave pred par rokmi - pocitac ku 15 rokov staremu spektrometru
povodne tam bola nejaka 486tka s DOS aplikaciou co komunikuje cez RS323

ked to PC skapalo, snazili sme sa zohnat technika - firma mala na toto zariadenie 3 technikov v europe (cize len navsteva technika a diagnostika by vysla asi na 1200 eur a 'nove PC' na asi 2500 eur)

z nejakeho dovodu ten program nefungoval na novych PC ktore sme skusali...
kamarat vyhrabal v pivnici stare Pentium a to sme tam rozbehali.

cela ta operacia ich stala 1 flasku za pocitac a jednu spolocnu veceru kde sme oslavili uspesne spustenie :-)

VK

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #51 kdy: 27. 05. 2015, 21:09:28 »
Přečetl jsem si o tom něco, ale nepochopil jsem z toho proč je ten rozdíl pro SOHO a medicínu :(. Můžeš mě prosím nakopnout správným směrem?

Je to proto, že nemocnice je primárně určena pro záchranu životů, ne pro jejich ohrožování, tudíž tam platí jiné (přísnější) normy - úraz elektrickým proudem v nemocnici je zkrátka z nějakého důvodu méně přijatelný, než úraz někde jinde, i když já osobně to také nechápu - vždyť v nemocnici jsou doktoři a defibrilátory za každým rohem :-) . Kromě bezpečnosti se taky víc řeší spolehlivost, proto třeba operační sály mají napájecí soustavu IT s oddělovacím trafem a hlídáním izolačního stavu, místo běžné TN-S.