Připojení sonografu na LCD

Kolemjdoucí

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #30 kdy: 26. 05. 2015, 20:52:40 »
Stejně tak bych chtěl uklidnit Kolemjdoucího, aby se nebál

Bojí se doktor o svou kariéru a případný trest od soudu. Moje pocity nejsou relevantní.

se servis volá většinou až při poruše.

Jistě nevoláte místního Pepu lepiče s aukrem.

novy pristroj za 15 000e.

No tak si koupíte nový přístroj, nebo starší přístroj od kolegy nebo přestanete dělat sono.


Jenda

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #31 kdy: 27. 05. 2015, 06:22:38 »
Pár takových věcí jsem viděl, nepřišly mi kvalitnější.

Tvůj pohled a názor není relevantní. Nevím kolikrát to ještě potřebuješ zopakovat, abys pochopil že léčení lidí není nějaká domácí automatizace.

Když vidím věci, které jsou dražší a horší (nebo přinejlepším stejné), tak budu obhájce dražšího řešení rozporovat. Tečka.

Předražení není kvůli kvalitě ale kvůli standardním zlodějinám, kdy se přístroj v hodnotě 100 mega nakoupí za 300 mega.

Nevím kde furt bereš tu „kvalitu“.

V plastu s izolační pevností 50 V, drát k sondě dtto. Už fakt nic neříkej, nemá to smysl.

To by mě zajímalo, jestli počítač, na kterém jsi napsal svůj komentář, měl taky parametry aby tě nezabil. Nebo byl taky z Alzy a klávesnice z „plastu s izolační pevností 50 V“ se dotýkáš osm hodin denně? Pět milionů lidí v této republice ano a přesto smrtelných úrazů od počítačů není víc než padesát denně. Oh wait.

Jenda

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #32 kdy: 27. 05. 2015, 06:25:25 »
No tak si koupíte nový přístroj, nebo starší přístroj od kolegy nebo přestanete dělat sono.

No jasně. Takže aby Kolemjdoucí neměl pupínky že ho zabije konektor z Alzy (který nejspíš stejně používá, protože na nějakém podobném zařízení musel napsat ten komentář na který reaguju), tak se mu zruší ve městě doktor a bude dojíždět 50 km na přeplněné oddělení s půlročním pořadníkem. Supr řešení.

Kolemjdoucí

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #33 kdy: 27. 05. 2015, 07:11:37 »
Když vidím věci, které jsou dražší a horší (nebo přinejlepším stejné), tak budu obhájce dražšího řešení rozporovat.

To můžeš, můžeš běhat jako blázen dokolečka.

To by mě zajímalo, jestli počítač, na kterém jsi napsal svůj komentář, měl taky parametry aby tě nezabil.

Můj počítač je "for home or office use", ne pro medicínské účely.

No jasně. Takže aby Kolemjdoucí neměl pupínky

Moje pocity nejsou relevantní.

j

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #34 kdy: 27. 05. 2015, 08:39:24 »
Dnes som hladal na inzercii bazos u vas aj u nas na SK a  ani jeden som nenasiel do tych 20e(500sk), ktory by vyhoval..  :'(

Mno tak na tehle webech rozhodne nic nenajdes ...

Hele, na prvni dobrou http://www.ebay.com/itm/BNC-Video-S-video-VGA-In-to-PC-VGA-LCD-Monitor-Out-Converter-Adapter-with-Cables-/251801585972?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aa08b4934

Tohle je sice jen redukce, zato nova.


Jirka1

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #35 kdy: 27. 05. 2015, 09:45:12 »
Jirka1
"Spousta monitorů analogový videovstup měla taky - mám tu takový Dell i starší Acery."

Mozes prosim mi poslat na seba kontakt, jeden by som potreboval..  :)
Dakujem
 :) :)
Ale já je nenabízím k prodeji :-)
U Aceru je to například typ AL1731 nebo AL1931, Dell U2410 a spousta dalších. Na vyzkoušení vám ale postačí jakákoliv běžná TV, která ma videovstup přes Cinch nebo Scart - tím bych začal, aby se potvrdilo, že na výstupu je skutečně běžný PAL nebo čb signál. Připojíte to tak, že si koupíte redukci BNC-cinch a kabelem cinch-cinch pak signál přivedete do TV (v případě pouze Scart vstupu zase přes redukci Scart-cinch). Ono se také může stát, že na výstupu sice bude video, ale v nějaké jejich vlastní, nestandardní  normě.

Matooo

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #36 kdy: 27. 05. 2015, 10:45:11 »
Video som vyskusal s tou redukciou z alzy z BNC->Chinch a rovno to stareho televizora so zltym cinch vstupom. Prepol som televizor do EXT-AV a islo to jedna basen. Problem je ze treba lcd tensi monitor, nie bednu televizor z ktoreho bolia oci.
Naj riesenie sa mi javi monitor s tym AV-vstupom, alebo ten prevodnik ako poslal j.
http://www.ebay.com/itm/BNC-Video-S-video-VGA-In-to-PC-VGA-LCD-Monitor-Out-Converter-Adapter-with-Cables-/251801585972?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aa08b4934

Pokial nenajdem vhodny monitor do konca tyzdna, budem musiet riesit tu krabicku, no radsej by som bol za monitor s tym AV chinch vstupom  ???  :)
Diki

Jenda

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #37 kdy: 27. 05. 2015, 11:01:47 »
To by mě zajímalo, jestli počítač, na kterém jsi napsal svůj komentář, měl taky parametry aby tě nezabil.

Můj počítač je "for home or office use", ne pro medicínské účely.

Jak se to liší?

Momentálně to vypadá tak, že všichni si každý den přikládají na tvář holící strojek, šmatlají na počítače a fény, strkají do zásuvky nabíječky a mačkají čudlíky od pračky a všechna tato zařízení jsou z Alzy a mají maximálně CEčko a přesto jsou úrazy proudem něco naprosto vzácného. Jenom když do ruky místo mobilu popadnu sondu od sonografu, něco se najednou přepne, nebesa se zbortí a zabije to každého kdo se přiblíží s kabelem bez razítka. WTF?

Asi bych chápal tuhle paranoiu kdyby to do lidí řezalo, kdyby to pracovalo s rentgenovým zářením atd. Ale tohle je, proboha, SONO!

Kolemjdoucí

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #38 kdy: 27. 05. 2015, 11:26:58 »
Jak se to liší?

Nemá to smysl s tebou dále diskutovat, nastuduj si příslušné zákony a vyhlášky. Jedna věc je tvůj selský rozum, druhá věc je názor soudce, hádej čím se bude řídit.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #39 kdy: 27. 05. 2015, 11:27:38 »
@Jenda: Lisi se to tak, ze kdyz mate dva o detailu stejne kabely, z nich jeden ma razitko a druhy ne, tak v pripade, ze dojde k nehode, jste pri pouziti neorazitkovaneho kabelu v pruseru. Od soudu uz nevyjdete a pravnici si na vas smlsnou, az z vas zbydou jenom kosti. To, ze logicky nehoda pri pouziti necertifikovaneho monitoru, kdy doslo k selhani  sonografu, ktere s monitorem nijak nesouvisi, by take nemuselo hrat zadnou roli. Pokud mate vse orazitkovane, vcetne hadru na podlahu, tak to hodite na vyrobce a pruser ma on.

Jinak pouziti necertifikovaneho monitoru se nedoporucuje zejmena u sarlatanu, kteri leci prikladanim zapnuteho monitoru zobrazujiciho magicke lecive obrazky. V jinem pripade si nehodu zpusobenou monitorem moc neumim predstavit, ale to pravniky nezajima, ty zajimaji akorat prachy.

Jenda

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #40 kdy: 27. 05. 2015, 11:55:35 »
Nebo ještě jinak:
  • pokud máte informace, že nějaký monitor/konektor/whatever z Alzy probíjí a může zabít lidi (lhostejno zda u lékaře nebo doma), neprodleně je oznamte obchodní inspekci, prodej takového zařízení se musí okamžitě ukončit!
  • pokud lidi nezabíjí, tak co tu řešíte?
(a pravda, asi nemá další smysl diskutovat s automatem)

Kolemjdoucí

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #41 kdy: 27. 05. 2015, 12:09:02 »
  • pokud máte informace, že nějaký monitor/konektor/whatever z Alzy probíjí a může zabít lidi (lhostejno zda u lékaře nebo doma), neprodleně je oznamte obchodní inspekci, prodej takového zařízení se musí okamžitě ukončit!

Začít můžeš tím, že si nastuduješ problematiku FELV, SELV, PELV, hledej heslo Způsob ochrany před úrazem elektrickým proudem. Tam se i dozvíš, proč má home and office use jiné podmínky než healh-care.

Jenda

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #42 kdy: 27. 05. 2015, 12:26:32 »
Přečetl jsem si o tom něco, ale nepochopil jsem z toho proč je ten rozdíl pro SOHO a medicínu :(. Můžeš mě prosím nakopnout správným směrem?

Jirka1

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #43 kdy: 27. 05. 2015, 12:43:07 »
Video som vyskusal s tou redukciou z alzy z BNC->Chinch a rovno to stareho televizora so zltym cinch vstupom. Prepol som televizor do EXT-AV a islo to jedna basen. Problem je ze treba lcd tensi monitor, nie bednu televizor z ktoreho bolia oci.
Naj riesenie sa mi javi monitor s tym AV-vstupom, alebo ten prevodnik ako poslal j.
http://www.ebay.com/itm/BNC-Video-S-video-VGA-In-to-PC-VGA-LCD-Monitor-Out-Converter-Adapter-with-Cables-/251801585972?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aa08b4934

Pokial nenajdem vhodny monitor do konca tyzdna, budem musiet riesit tu krabicku, no radsej by som bol za monitor s tym AV chinch vstupom  ???  :)
Diki
Tak místo monitoru kupte nějakou 24-28" TV a máte vystaráno.

Jirka1

Re:Připojení sonografu na LCD
« Odpověď #44 kdy: 27. 05. 2015, 12:52:57 »
Problém s úrazem el proudem bych tak neřešil. Pravděpodobnost je minimální. Videovýstupy se často používaly k připojení běžného videa nebo projektoru pro výuku a to už žádná zařízení pro medicínu nebyla. Nevím, že by v tom někdo viděl problém, to by na fakultních nemocnicích asi neprobíhala žádná výuka.
Ovšem mohl by se vyskytnout jiný problém - doktor může udělat chybnou diagnózu. Při případném sporu pak právník může tvrdit, že na originálním monitoru by nález byl vidět, zatímco na náhradě nikoliv. I z praktického hlediska je potřeba použít kvalitní monitor, žádný levný TN šmejd. Při vyšetření jde o to být schopen rozlišit velmi malé rozdíly v odstínech šedé (pokud nejsou použity falešné barvy).