Použití Objective-C mimo Apple

Kolemjdoucí

Re:Použití Objective-C mimo Apple
« Odpověď #120 kdy: 04. 06. 2015, 16:59:37 »
jestli mi nahodou mezitim neprisla odpoved.

Takže jak se do mailboxu odpověď nevíte, zůstává v platnosti varianta s Marťany :)

Tak nekdy priste nashle...

Nashledanou, přeji pěkný zbytek dne.


Re:Použití Objective-C mimo Apple
« Odpověď #121 kdy: 04. 06. 2015, 17:03:17 »
Já teda nevím, ale není to prostě tak, že Mirek Prýmek se na to dívá z pohledu VM a Kolemjdoucí z pohledu OS případně železa? Mi to tak přijde.
Dyt to rikam: Kolemjdouci mota uroven a metauroven. Jenze ta metauroven nas v tomhle pripade nezajima - jestli VM zastavim zvnejsku (metauroven) na pulhodiny nebo deset let a pak spustim znovu, nema vubec zadny vliv na to, jestli uvnitr VM jde nebo nejde zrealizovat nejaka operace. VM ma vlastni tikani casu a vnejsi cas ho vubec nezajima. Jo, kdyby Kolemjdouci rekl "timhle zpusobem nejde udelat hard realtime", tak to je uplne jina pisnicka...

V jednom OS vlákně můžu mít asynchronní akce, nebo ne? Prostě se střídají a nepotřebuju na to ani víc OS procesů ani víc OS vláken. Tak to má třeba javascript.

Nebo mě opravte, jestli jsem mimo.
Ne, presne takhle to je - VM ma vlastni scheduler a sam VM-vlakna prepina uplne stejne jako OS prepina svoje vlakna. To je jakobych tvrdil, ze na jednojadernem CPU nejde udelat unixova roura...

Re:Použití Objective-C mimo Apple
« Odpověď #122 kdy: 04. 06. 2015, 17:05:26 »
Takže jak se do mailboxu odpověď nevíte, zůstává v platnosti varianta s Marťany :)
Odpoved se do meho mailboxu dostane tak, ze moje vlakno (X) scheduler prerusi, spusti druhe vlakno (Y) a to mi vlozi zpravu do meho mailboxu. Z hlediska  vlakna X je to "z nicehoznic", protoze vlakno X vubec nevi o tom, ze bylo preruseno.

Kolemjdoucí

Re:Použití Objective-C mimo Apple
« Odpověď #123 kdy: 04. 06. 2015, 17:47:42 »
Odpoved se do meho mailboxu dostane tak, ze moje vlakno (X) scheduler prerusi, spusti druhe vlakno (Y) a to mi vlozi zpravu do meho mailboxu.

Přeruší ? O žádné přerušení Vaší činnosti jste nežádal ani jste k tomu nedával svolení :) Scheduler to provedl násilně, proti Vaší vůli, preemptivně přepnul do jiného vlákna a pak zase zpět ;)

Re:Použití Objective-C mimo Apple
« Odpověď #124 kdy: 04. 06. 2015, 18:11:32 »
Přeruší ? O žádné přerušení Vaší činnosti jste nežádal ani jste k tomu nedával svolení :) Scheduler to provedl násilně, proti Vaší vůli, preemptivně přepnul do jiného vlákna a pak zase zpět ;)
Ne, scheduler prepnul kontext, protoze mezitim doslo k ukonceni funkce, alokovani pameti, IO operaci, vyprseni casu, zatmeni mesice, nebo si nekdo prdnul. To mne jako vlakno X vubec nezajima. Mne uplne staci vedet, ze k tomu prepnuti NEKDY dojde. A VUBEC na tom nemusim spolupracovat.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Použití Objective-C mimo Apple
« Odpověď #125 kdy: 04. 06. 2015, 18:14:24 »
Přeruší ? O žádné přerušení Vaší činnosti jste nežádal ani jste k tomu nedával svolení :)
Tuhle logiku mi vysvětlete. Kde jste vzal implikaci, že by měl o nějak přerušení žádat? Proč by měl dávat svolení?

SB

Re:Použití Objective-C mimo Apple
« Odpověď #126 kdy: 19. 06. 2015, 09:10:01 »
To jde už dlouho, jenom místo instance.foo(args) napíšete instance.MujSkvelyRozhodovac("Foo", args), volitelně můžete kombinovat s thread-safe queue.

Tohle je PŘESNĚ nepochopení konceptu zasílání zpráv. Mezitímco zpráva znamená výběr řešení problému na straně příjemce, volání je výběr řešení na straně odesilatele. Máte-li zprávu, vypadá zaslání vždy stejně. Máte-li volání, musíte explicitně použít úplně jinou „metodu“ a v případě, že to neuděláte, nejde chování volaného změnit.

Tany

Re:Použití Objective-C mimo Apple
« Odpověď #127 kdy: 25. 06. 2015, 07:15:45 »
No, asi smažu VirtualBox, protože podle vašeho popisu prostě nemůže fungovat.