Vzít si na pohovor společenský oblek?

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #105 kdy: 27. 05. 2015, 08:12:39 »
Na dobrej dojem se vykašli, důležitý je se chovat se stylem "zrovna jsem vylezl ze školy, jsem tu nejlepší, vy o tom víte houno a jestli mě nevezmete, do roka zkrachujete". K tomu si říct tak o 50k nástupní plat a je to tutovka :D Majitel, nebo celý vedení firmy okamžitě padá na kolena, předávají uchazeči "úplatek" aspoň 100k, aby k nim laskavě nastoupil a už nehledal dál, objednávají mu novýho bavoráka jako služební auto a hledají pěknej domeček nebo alespoň 5+1 byt, aby měl kde bydlet. K tomu ze startu dostane home office, osobní sexkretářku dle vlastního výběru svolnou k čemukoliv, 13,14,15,16,17 a 18tej plat a 20 týdnů dovolené.


Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #106 kdy: 27. 05. 2015, 09:02:09 »
Nechtelo by to tu zamknout, nez dojde na diskusi o spodnim pradle, deodorantech a parfemech?

Ty jsi možná ozdoba všech recepcí a pohřbů, ale já se rád poučím, Jardo.

Tomasek rollik

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #107 kdy: 27. 05. 2015, 20:37:03 »
A taky byl cerveny zupan na pomerancovem steradle.

oko

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #108 kdy: 18. 01. 2019, 07:31:13 »
ja prijdu vzdycky oblecen slusne, ale neprehanim to.
takze rifle a lepsi tricko.
a kdyz jsem prijat a uz se na pohodu bavime o praci a ostatnich vecech, tak se hned
zeptam zda maji nejaky dress-code, nebo muzu cely rok chodit v kratasech a sandalech (bez ponozek).

jpu

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #109 kdy: 18. 01. 2019, 07:39:44 »
Vem si hlavně to, co ti bude pohodlné a v čem se budeš cítit dobře, teprve pak uděláš dobrý dojem. Jestli si chceš vzít oblek, tak si ho prostě vezmi. Já když chodím na pracovní pohovory, nebo nějaké důležité schůzky, tak si beru sako a rifle. Nekupuji si žádné drahé oblečení. Nakupuji zásadně v second handu https://www.onlinesekac.cz/second-hand-panske/c-3?ignore=IMAGETEMPLATE , ale i tam mají pěkné a kvalitní oblečení, ale za sako tam nedám x tisíc jako jinde.
Aby ITckar nakupoval v second hande? Tak zle na tom predsa IT biznis nie je...


ITckar

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #110 kdy: 18. 01. 2019, 08:21:25 »
Vem si hlavně to, co ti bude pohodlné a v čem se budeš cítit dobře, teprve pak uděláš dobrý dojem. Jestli si chceš vzít oblek, tak si ho prostě vezmi. Já když chodím na pracovní pohovory, nebo nějaké důležité schůzky, tak si beru sako a rifle. Nekupuji si žádné drahé oblečení. Nakupuji zásadně v second handu https://www.onlinesekac.cz/second-hand-panske/c-3?ignore=IMAGETEMPLATE , ale i tam mají pěkné a kvalitní oblečení, ale za sako tam nedám x tisíc jako jinde.
Aby ITckar nakupoval v second hande? Tak zle na tom predsa IT biznis nie je...

Stačí rozvod a treba ti nic jineho nezbyde..... ;) :D :D

balki

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #111 kdy: 18. 01. 2019, 08:53:44 »
Vem si hlavně to, co ti bude pohodlné a v čem se budeš cítit dobře, teprve pak uděláš dobrý dojem. Jestli si chceš vzít oblek, tak si ho prostě vezmi. Já když chodím na pracovní pohovory, nebo nějaké důležité schůzky, tak si beru sako a rifle. Nekupuji si žádné drahé oblečení. Nakupuji zásadně v second handu https://www.onlinesekac.cz/second-hand-panske/c-3?ignore=IMAGETEMPLATE , ale i tam mají pěkné a kvalitní oblečení, ale za sako tam nedám x tisíc jako jinde.
Aby ITckar nakupoval v second hande? Tak zle na tom predsa IT biznis nie je...

V second hande niekedy maju lepsie veci nez v beznej konfekcii. Casto su tam aj uplne nove veci iba s drobnymi vadami, alebo len malo nosene. Ono by to malo teoreticky mat aj ekologicky aspekt. Ale v skutocnosti kupis oblek v sekaci a H&M spali 12 ton nepredaneho oblecenia, lebo sa im to stale vyplati.

Ak je pan hipster deluxe, da si spravit bespoke oblek a topanky. (stale si myslim, ze je to ekologickejsie, nez masovo produkovana cina)

lobo

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #112 kdy: 18. 01. 2019, 09:02:31 »
hlavne si neber svoj jediny spolocensky oblek spred 7 rokov.
bud si zober pracovny alebo sa oblec ‘business casual’
medzi kapsacmi a smokingom je celkom siroka skala oblecenia(co moze byt celkom nova informacia pre znacnu cast prispievatelov)
ja nosim bezne do officu  pohodlne Trussardi Jeans (nie su to modre rifle) a kupis ich tak za 70-100e

balki

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #113 kdy: 18. 01. 2019, 09:17:32 »
hlavne si neber svoj jediny spolocensky oblek spred 7 rokov.
bud si zober pracovny alebo sa oblec ‘business casual’
medzi kapsacmi a smokingom je celkom siroka skala oblecenia(co moze byt celkom nova informacia pre znacnu cast prispievatelov)
ja nosim bezne do officu  pohodlne Trussardi Jeans (nie su to modre rifle) a kupis ich tak za 70-100e

Kapsace? To nosia tak dedkovia na ryby, nie ? :) Vsak to ani v obchodoch nie je dostat, naposledy tak v 90's. IT-ckari su skor normcore.

?

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #114 kdy: 18. 01. 2019, 09:29:41 »
Tak právě někteří nosí kapsáče ještě z těch devadesátek... přece to nezahodí, když to ještě drží pohromadě... Případně hadry od vietnamců, co po jednom vyprání vypadaj, jak když ty devadesátky taky pamatujou...

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #115 kdy: 18. 01. 2019, 09:34:05 »
ja prijdu vzdycky oblecen slusne, ale neprehanim to.
takze rifle a lepsi tricko.
a kdyz jsem prijat a uz se na pohodu bavime o praci a ostatnich vecech, tak se hned
zeptam zda maji nejaky dress-code, nebo muzu cely rok chodit v kratasech a sandalech (bez ponozek).
na tak zasadni vec se ptas az kdyz te prijmou? co bys delal kdyby rekli, ze musis v kvadru porad?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Lama

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #116 kdy: 18. 01. 2019, 10:05:57 »
Jedině monterky. Hlavně pi přijetï do práce. I do kanclu, řekl bych především do kanclu. Takové rozlité kafe nebo rozstříklá omáčka dokáže divy..

Lama

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #117 kdy: 18. 01. 2019, 10:14:07 »
… k tomu nepůsobit zanedbaným dojmem: jeden trik co HR používají (a obecně fakt hodně vypoví) jsou boty: věř mi že, zejména pokud u toho bude nějaká ženská, tak se na boty podívá a čistý, nesešmajdaný boty velmi pravděpodobně přidají body - a nejen u pohovoru.

Takže těsně před pohovorem zajít do armyshopu a vybavit se bytelnými kanadami.

?

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #118 kdy: 18. 01. 2019, 10:23:38 »
Oni by zase někteří chtěli, aby si v obleku stěhoval nějakou zaprášenou IT veteš nebo lezl pod stolem a zapojoval někomu kabely. Protože dresscode v kaclu přece platí pro všechny.

Na pohovory zásadně chodím v lepší variantě toho, co očekávám, že budu denně nosit do práce na danou pozici. Jestliže je oblek či jeho absence to jediný, co rozhoduje o přijetí, tak asi stejně v takové firmě není o co stát, protože to bude samý pako v obleku.

V rozumnej firmě je dresscode od toho, aby někteří méně chápaví nechodili do práce právě ve starejch vodrbanejch hadrech a obuti v kroksech.

Při pohovoru na pozici, které se vykonává v obleku, je asi normální si oblek vzít. Asi je blbý přijít na pohovor oblečen hůř, než chodím běžně.

lobo

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #119 kdy: 18. 01. 2019, 11:15:14 »
zalezi aj od oblasti posobenia samotnej firmy.
ak si privatna banka alebo trading company, tak urcite nechces aby ti v konferencnej miestnosti pobehoval IT support v kratsoch a sandaloch ked jednas s klientom o milionech penazi.
Takze ano, IT support sa bude plazit pod stolom a hladat kabel v obleku