Vzít si na pohovor společenský oblek?

Holand

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #75 kdy: 25. 05. 2015, 17:49:16 »
Oslnuj schopnostma, sladke reci a obleceni je pro zensky, protoze ty nemaj schopnosti.
Vazne, chlapecku?

Ne asi. Precti si zakladajici prispevek, de na pozici elektrotechnika/vyvojare/programatora. Tzn rano prijde v 8-9 ke komplu, zorientuje se a programuje. Ve 12 jde na obed do zavodni jidelny za rohem, verejnost o nem nevi. Nepotrebuju, aby dobre vypadal, neni to PR manager, kterej musi oslnit ovce na promo akci na namesti Svobody a prodat jim nalesteny.

Tak urcite.


Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #76 kdy: 25. 05. 2015, 17:49:57 »
(jiste omluvis to, protoze kdybych to napsal slusne, tak to budou sladke recicky)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #77 kdy: 25. 05. 2015, 17:58:15 »
jde o to ze visual neukazuje jaky jste super programator, ale jak umite prodat, jak se nebojite a hlavne ze o sebe dbate!
ten kdo o sebe nedba si vetsinou ani necisti zuby a to je pak tragedie.

Jo, my meli kdysi jednoho cloveka, ktery se ani nemyl. Vetsinou to nevadilo, protoze byl zalezly v klimatizovane cimre se salovym pocitacem. Ale obcas k nam chodil neco busit do pocitace. To v lete byl takovy smrad, ze pri otevrenych oknech jeste hodinu po jeho odchodu bylo citit, ze tam byl. A na ten pocitac adsi nikdo nikdy nesahal. Nejenze klavesnice byla cela olepena, ale bylo v ni i aspon kilo drobku ze susenek.

No, pak odesel delat do MacDonaldu, odkud ho ale vyhodili, protoze si porad odskakoval zakourit a pak zprdaval manazera za to, ze ho buzeruje. Delal u fritaku - tedy fuj, to musely byt hranolky.

j

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #78 kdy: 25. 05. 2015, 18:43:42 »
No, pak odesel delat do MacDonaldu, odkud ho ale vyhodili, protoze si porad odskakoval zakourit a pak zprdaval manazera za to, ze ho buzeruje. Delal u fritaku - tedy fuj, to musely byt hranolky.

Heh, kdyz si pustis jeden z mnoha poradu o hospodach, ktery se aktualne tesej asi celkem oblibe, tak zjistis, ze si prave popsal jeste tu lepsi variantu toho, co v ty hospode nevidis. Jako nechapu, jak stim nekdo muze lizt do TV, ale kdyz to cas od casu nekde zahlidnu - manik, s cvanhakem v drzce a flaskou chlastu ti ten gulasek s peti udela z pekne zelenyho cehosi, vydlabne a lehce naredi mesic starou vomacku ...

HaryFotr

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #79 kdy: 25. 05. 2015, 19:29:45 »
Byl jsem nedávno na pohovoru, technická pozice - velký korporát, přišel jsem v tmavých kalhotech, kožených botech, jednobarevné košili s krátkým rukávem a kravatou a zjistil, že ta kravata už byla o chlup víc, než měla protistrana. Takže asi jsem to trefil přesně, mírný overdress, přesto jsem se v tom cítil skoro jako v tričku.





Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #80 kdy: 25. 05. 2015, 20:34:19 »
Oslnuj schopnostma, sladke reci a obleceni je pro zensky, protoze ty nemaj schopnosti.

Jo... a správnej chlap má smrdět i na fotce, že jo? :D

Tvrdit, že ženy nemaj schopnosti je ubohost. Osobně mám velmi schopné kolegyně (v IT), které hravě strčí do kapsy většinu trolů na root.cz . Předpokládám, že ještě prosazujete názor "ženský nepotřebujou chodit do školy, mají rodit děti a v mezičase stát u plotny", ale to je malilililinko o pár desetiletí out.

Jirik Podebradsky

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #81 kdy: 25. 05. 2015, 20:47:22 »
Oslnuj schopnostma, sladke reci a obleceni je pro zensky, protoze ty nemaj schopnosti.

Jo... a správnej chlap má smrdět i na fotce, že jo? :D

Tvrdit, že ženy nemaj schopnosti je ubohost. Osobně mám velmi schopné kolegyně (v IT), které hravě strčí do kapsy většinu trolů na root.cz . Předpokládám, že ještě prosazujete názor "ženský nepotřebujou chodit do školy, mají rodit děti a v mezičase stát u plotny", ale to je malilililinko o pár desetiletí out.

To vis, ja se na ty moderni modni trendy nechytam. Meli jsme takovou modu po asi 80 000 let, ze zenska varila a starala se o deti a chlap smrdel a lovil maso. Dneska ti hipsteri chteji rodit deti a zeny maji vest smecku lovcu.

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #82 kdy: 25. 05. 2015, 20:56:43 »
To vis, ja se na ty moderni modni trendy nechytam. Meli jsme takovou modu po asi 80 000 let, ze zenska varila a starala se o deti a chlap smrdel a lovil maso. Dneska ti hipsteri chteji rodit deti a zeny maji vest smecku lovcu.
V tom případě nevím, co tu děláš, protože elektronický počítače jsou podle tebe super novinka, o internetu ani nemluvím. Asi by se měla regulovat rychlost rozvoje technologií, aby někteří jedinci neměli problém spřechodem z jeskyně do 21. století.

čumil

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #83 kdy: 25. 05. 2015, 21:50:01 »
Je nutný proboha do toho motat i genderový otázky ? Fakt ? Pokud nejdu na vedoucí pozici, nepotřebuju oblek. Při styku se zákazníky je teda oblek nutný, ne ale vždy, slušné oblečení je často dostatečně dobrý.

A jinak. Proboha hoši, kontrolujte ty svoje vnitřní psychycký problémy. Jedni křičej že obleky sou pro lamy a pro blbý ženský, druzí zas serou že ňáký intošský panicové před monitorem můžou jít šukat tučňáky do Afriky. Fakt, jak u kretenů. Jedni si kompenzují svoje sociální dovednosti velikosti čůr**a Japonce, a druzí pro změnu svoji debilitu velikosti ... ne to by bylo rasistický.

eiffel

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #84 kdy: 26. 05. 2015, 04:27:25 »
Citace
Byl jsem nedávno na pohovoru, technická pozice - velký korporát, přišel jsem v tmavých kalhotech, kožených botech, jednobarevné košili s krátkým rukávem a kravatou a zjistil, že ta kravata už byla o chlup víc, než měla protistrana. Takže asi jsem to trefil přesně, mírný overdress, přesto jsem se v tom cítil skoro jako v tričku.
Vidím to stejně, jen krátký rukáv a kravata dohromady mi trochu nesedí.
Pokud jedeme za zákazníkem řešit technickou část zakázky, tak to s kravatou nepřeháníme.
Při podpisu kontraktu je kravata slušnost.
Všichni vědí, že jsme technici a ne "muži v obleku".
Při pohovoru na technickou pozici je situace stejná.
Slušným oblečením dokazuji protistraně, že nejsem jen obyčejný "mutant".

tdvorak

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #85 kdy: 26. 05. 2015, 07:18:25 »
Na pohovor nebo k důležitému zákazníkovi obvykle beru černé kožené boty, jeansy (bez potisků, jednobarevné, tmavě modrá), košile a tmavé sako. V zimě sako měním za svetr (jedna barva, žádné výrazné potisky ani nášivky). Většinou nosím i notebook, blok, vytištěné dokumenty v běžné černé ntb tašce (tuším, že dicota base).


Yarda

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #86 kdy: 26. 05. 2015, 09:44:57 »
Pokud ten oblek běžně nosíš a cítíš se v něm jako ryba ve vodě, tak proč ne. Pokud máš nějaký ještě z tanečních co jsi v něm odmaturoval a od té doby ho vytahuješ ze skříně jen na svatby a funusy a už tě různě škrtí, tak ho raději nech molům. Ale nějaké slušné kalhoty (ne džíny) polobotky, aby k těm kalhotám ladily, světlá košile a vesta by byla přiměřená.

HUFU

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #87 kdy: 26. 05. 2015, 12:30:57 »
Podle mých zkušeností, jak už psali někteří předchozí přispěvatelé, košile, svetr, tmavé kalhoty a nějaké slušné boty bohatě stačí. Když už oblek, tak třeba na první kolo pohovoru. V prvním kole pohovor zpravidla probíhá s nějaký HR nebo přímo s nižším manažerem a u mých pohovorů ani jeden z nich oblek neměl. Další pohovory probíhají už s technicky zaměřenými lidmi a ti buď dodržují dress code a nebo jsou klidně v tričku a kraťasech. Takže oblek by byl přehnaný.

Marek

Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #88 kdy: 26. 05. 2015, 12:52:01 »
Já když jsem chodíval před lety, tak pokud jsem vůbec netušil, co je to za firmu, bral jsem si oblek bez kravaty, tak trochu neformálně, ale přesto na nějaké úrovni. Jinak je asi nejlepší prostě tu firmu odhadnout a myslím, že se slušným oblečením (košile, kalhoty, normální nesportovní obuv) nikdy chybu neuděláte.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vzít si na pohovor společenský oblek?
« Odpověď #89 kdy: 26. 05. 2015, 13:59:24 »
Tak idealni je provest pruzkum terenu. Prevlecete se za bezdomovce s vlasy a fousy jako RMS, s dalekohledem se skryjete v kontajneru na odpadkya budete pozorovat lidi, jak jdou do prace a co na sobe maji.