Podivný start PC

Podivný start PC
« kdy: 24. 05. 2015, 13:40:53 »
Zdravím, je to tak půl roku co jsem si koupil nové PC a tak před měsícem se začal chovat divně při startu. Po zapojení do napájení a zapnutí se zapne tak na 2 sekundy a hned vypne, cca 5 sekund nic a potom se sám zapne a už v pořádku naběhne jako by nic.
Když ho ale vypnu, neodpojím od napájení a zapnu, tak naběhne taky bez problémů. Náhradní zdroj bohužel nemám, že bych vyzkoušel jestli není na něm třeba nějakej vyschlej kondík... Nějaké nápady jak nejjednodušejc přijít na to čím to je, nerad bych měsíc reklamoval zdroj a pak další měsíc základovku, atd.?
Děkuji.

Zdroj mám:
FORTRON RAIDER S750 80 PLUS SILVER
Ostatní specifikace jsou v příloze.


Lol Phirae

Re:Podivný start PC
« Odpověď #1 kdy: 24. 05. 2015, 14:14:41 »
Tak ho neodpojuj...

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Podivný start PC
« Odpověď #2 kdy: 24. 05. 2015, 15:40:37 »
Stane se to i když mezi připojením napájení a zapnutím uběhne delší čas?

samalama

Re:Podivný start PC
« Odpověď #3 kdy: 24. 05. 2015, 15:55:18 »
toto robi aj mne. je to doskou. tiez mam chipset B85, ale gigabyte. robi to aj s inym zdrojom...

flack

Re:Podivný start PC
« Odpověď #4 kdy: 24. 05. 2015, 16:21:18 »
reset a znovunastavenie biosu nepomaha? nema to nahodou ten dual bios?


Re:Podivný start PC
« Odpověď #5 kdy: 24. 05. 2015, 17:11:41 »
Stane se to i když mezi připojením napájení a zapnutím uběhne delší čas?

ano, nechal sem ho chvíli zapnutej a stejně to pak udělalo...

Re:Podivný start PC
« Odpověď #6 kdy: 24. 05. 2015, 17:12:52 »
reset a znovunastavenie biosu nepomaha? nema to nahodou ten dual bios?

pokud se nepletu tak tahle deska dual-bios nemá, reset jsem nezkoušel

Re:Podivný start PC
« Odpověď #7 kdy: 24. 05. 2015, 17:13:47 »
toto robi aj mne. je to doskou. tiez mam chipset B85, ale gigabyte. robi to aj s inym zdrojom...

aha.. to je dobré vědět, no tak asi mi nezbyde než to překousnout no :D

Vulk

Re:Podivný start PC
« Odpověď #8 kdy: 24. 05. 2015, 20:16:44 »
Zameral by som sa na nejake to automaticke OC v SETUPe a nastavil to na manual, alebo vypol ak sa da. Ten popis mi smrdi presne tymto ....

Re:Podivný start PC
« Odpověď #9 kdy: 24. 05. 2015, 20:30:22 »
Zameral by som sa na nejake to automaticke OC v SETUPe a nastavil to na manual, alebo vypol ak sa da. Ten popis mi smrdi presne tymto ....

Ok, zkusím se mrknout a povypínat případně...

Ukato

Re:Podivný start PC
« Odpověď #10 kdy: 26. 05. 2015, 23:12:01 »
co vim tak presne tohle delaj vsechny pracovni stanice Dell a pod, je to zcela normalni...zde teze reseno http://superuser.com/questions/783879/computer-starts-and-shuts-down-after-pushing-the-power-on-it-functions-normall

Pokud to nechces zkus v Biosu vypnout vsechny WO..featury...  :)

Re:Podivný start PC
« Odpověď #11 kdy: 29. 05. 2015, 21:14:05 »
co vim tak presne tohle delaj vsechny pracovni stanice Dell a pod, je to zcela normalni...zde teze reseno http://superuser.com/questions/783879/computer-starts-and-shuts-down-after-pushing-the-power-on-it-functions-normall

Pokud to nechces zkus v Biosu vypnout vsechny WO..featury...  :)

Tak WOL se zdá, že základovka vůbec "neumí" anebo se už neobtěžují ho dávat do nastavení...  Zkusil jsem, ale povypínat různé "urychlovače" startu atp. a zatím bez úspěchu... No, jak budu mít víc času tak asi zkusím reset nastavení... Každopádně děkuji všem za rady

Re:Podivný start PC
« Odpověď #12 kdy: 06. 06. 2015, 08:43:41 »
Pro případ, že by někdo s tímto měl někdo taky problém, tak mě stačilo resetovat nastavení BIOSu jak radil flack. Od té doby (zatím) startuje PC tak jak má.

Jix0

Re:Podivný start PC
« Odpověď #13 kdy: 06. 06. 2015, 10:02:01 »
Moje starsi deska Gigabyte GA-P35-DS4 , toto dela taky. Ale jen kdyz PC odpojim od zdroje treba i na minutu.. Pokud je kabel ke zdroji pripojen, tak se toto nedeje. Udela to jen jednou po opetovnem pripojeni napajeni. Mel jsem moznost toto i vypozorovat na dalsich deskach, ruznych znacek, kde se toto chovani projevovalo taky. Nejde o nic zavazneho, co by te muselo trapit. Nektere desky se tak proste chovaji. A delaji to i po resetu.

Re:Podivný start PC
« Odpověď #14 kdy: 06. 06. 2015, 10:06:50 »
Moje starsi deska Gigabyte GA-P35-DS4 , toto dela taky. Ale jen kdyz PC odpojim od zdroje treba i na minutu.. Pokud je kabel ke zdroji pripojen, tak se toto nedeje. Udela to jen jednou po opetovnem pripojeni napajeni. Mel jsem moznost toto i vypozorovat na dalsich deskach, ruznych znacek, kde se toto chovani projevovalo taky. Nejde o nic zavazneho, co by te muselo trapit. Nektere desky se tak proste chovaji. A delaji to i po resetu.

Aha... No tak tím líp... Já měl právě jen strach jestli nebude v háji zdroj nebo něco tak abych to začal případně řešit dřív než pozdějc... Ale, tak jak vidím tak nejsem sám, takže je to asi fuk.. No, zatím už to nedělá tak snad ani nezačne :D a budem všichni spokojení.